نجات دو کودک ازحریق منزل مسکونی توسط آتش نشانی

مديرروابط عمومی سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري کاشان گفت:دوکودک۲و۷ ساله در حریق منزل مسکونی با حضور به موقع آتش نشانان کاشانی نجات یافتند.
روح الله فدائی اظهار داشت: در پی تماس همسایگان با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی درساعت۱۱:۱۶مورخ ۶آذر مبني بر گریه و درخواست کمک کودکان و مشاهده حریق در تراس طبقه اول آپارتمان، واقع شهرک خاتم الانبیاء(ص)-خیابان ریحانه ، آتش نشان در قالب تیم های اطفاء حریق و امدادنجات باخودروی عملیاتی از ايستگاه شماره۵ شهدای آتش نشان واقع درمسکن مهر، سریعا در مدت یک دقیقه به محل حريق اعزام شده و اقدامات لازم در نجات کودکان ومهار آتش انجام دادند.
به گفته وی، علت آتش سوزی ناشی از پیک نیک که روشن داخل تراس بوده است

گزارش آتش نشانی آران و بیدگل از حادثه فرو ریختن خانه مخروبه و جان باختن تبعه افغان

در ساعت ۱۲:۰۴ امروز سه شنبه طی تماس تلفنی با ایستگاه مرکزی آتش نشانی آران و بیدگل زیر آوار ماندن شخصی در خیابان شهید دانه گردی گزارش شد که در همان لحظه تیم امداد و نجات با سه دستگاه خودرو سبک و سنگین به محل اعزام شدند.تیم امداد و نجات با حضور رئیس ایستگاه مرکزی آتش نشانی وهمکاری مردم و شاهدان عینی شروع به آوار برداری نمودند که بعلت حجم سنگین آوار ، آوار برداری با تلاش تیم امداد و نجات و مردم حدود ۲۰ به طول انجامید تا این شخص از زیر آوار بیرون آورده شد .این شخص که از تبعه افغان میباشد تحویل پرسنل اورژانس گردید و بنا به گفته پرسنل اورژانس به احتمال زیاد در همان لحظه اول در زیر آوار بعلت حجم زیاد آوار فوت نموده است.بنا به گفته مدیر عامل سازمان آتش نشانی آران و بیدگل  علت بروز حادثه بی احتیاطی کارگر افغان در هنگام تخریب سقف اتاق مخروبه اعلام گردیده است.

مرگ جوان ۳۵ ساله در اثر غرق شدگی در برزک کاشان

به گزارش خبرنگر ما از کاشان   بصیرتی-به نقل از روابط عمومی مرکز اورژانس کاشان  یک  عدد فوت بر اثر شنا در برزک کاشان اتفاق افتاد.مدیر مرکز فوریتها و حوادث  دانشگاه علوم پزشکی کاشان در این  زمینه  اظهار داشت: جوان  35 ساله کاشانی که  برای شنا به استخر  ذخیره آب  می رود به علت عدم آشنایی با شنا غرق میشود.حسین ریاحی افزود:این حادثه در استخری در مزرعه سعد آباد برزک  در تاریخ 5/5 97  روز جمعه اتفاق  افتاد .  وی اضافه کرد:متاسفانه علیرغم اقدامات احیاء قلبی ریوی کامل توسط پرسنل اورژانس،ثمر بخش نبوده و وی قبل از رسیدن آمبولانس جان خود را از دست داده بود و جسد وی با هماهنگی عوامل انتظامی شهر برزک تحویل آمبولانس دارالسلام گردید.

 

اردیبهشت و حادثه یک عمر بستری شدن

 

پویا نوجوان فعال از بهترین دانش اموزان شهرستان آران و بیدگل زبان زد همه مدیران و معلمان مدرسه حتی مورد تایید معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش

آن روز عصر هنگامی که دستش لوله های داربست را لمس می کرد هرگز فکرش را نمیکرد برای یک عمر در بستر بخوابد و از این دنیای زیبا هیچ نبیند و نشنود.بله پویا بعد از لمس لوله های داربست دچار برق گرفتگی شد و نزدیک به یکسال در بیمارستان های شهید بهشتی و بیمارستان تهران بستری بود.این موضوع را توسط مدیر شعبه بیمه معلم کاشان نیکفرجام مطلع شدیم.برای اینکه بیشتر از کم و کیف ماجرا با خبر باشیم به منزل طالب پورآرانی پدر پویا مراجعه کردیم.احساس کردم خانواده طالب پورآرانی منتظر چند نفر دیگر هستند.موضوع را پرسیدم گفتند قرار است که از طرف بیمه معلم جهت پرداخت غرامت این حادثه به منزل ما بیایند برای پیگیری ماجرا بیشتر مشتاق شدم .دقایقی بعد از بیمه معلم شعبه کاشان و اداره آموزش و پرورش چند نفری آمدند ضمن عیادت از جوان بی حرکت در بستر افتاده چکی به مبلغ یکصد میلیون تومان تحویل خانواده پویا شد.این یعنی اینکه پزشکان مربوطه از کارافتادگی این جوان بخت برگشته را مهر تایید زدند اما چه برخوردی با عاملان این حادثه شده است.در این خصوص از پدر پویا سوال کردیم گفت:متاسفانه بیش از یکسال است که شکایت کرده ایم متاسفانه مسولین توجه خاصی به این پرونده ندارند. در حالی که پرونده از نظر بیمه معلم که پویا یکی از دانش آموزان تحت پوشش این بیمه بوده است تمام شده می باشد ولی دستگاه قضایی در این مورد تعلل می کند.

در خصوص هزینه های جاری این حادثه نیز خانواده پویا حرفهایی برای گفتن دارند ازجمله اینکه پدر پویا می گوید پویا 5 ماه در بیمارستان شهید بهشتی بستری بود و هنگام ترخیص بیش از 50 میلیون تومان برای ترخیص او از ما درخواست نمودند و از آنجایی که ما این مبلغ را نداشتیم 12 روز پویا را ترخیص نمی کرد و در حال حاضر نیز ما با مشکلات مالی فراوانی برای هزینه های جاری پویا مواجه هستیم. متاسفانه مسولین شهر فقط اظهار تاسف می کنند.ایا تاسف مشکل فرزند نوجوان ما را حل می کند؟ یعنی مسولان شهرستان برای اینگونه بیماران که از خانواده های با وسع مالی پائین می باشند هیچ برنامه ای ندارند یا دارند ولی شامل حال ما نمیشود...

فدایی آتش نشانی: نجات 11 نفر چاه کن در ۷ عملیات آتش نشانان کاشان

مدير روابط عمومی سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري کاشان گفت:  طی حدود۶ساعت  11 چاه کن که در ته چاه گرفتار شده بودند، توسط آتش نشانان نجات پیدا کردند.

روح ا... فدایی افزود: درپی تماس باسامانه 125 سازمان از ساعت 9:25 الی 15:15 چهارشنبه ۲۰ تیر ماه  مبنی بر وقوع حوادث چاه در خیابان های:  باباافضل، امیرکبیر،کارگر، میدان های عامریه، خیران  و پلیس و محله یزدآباد کاشان که قطع برق باعث گرفتار شدن آنها شده بود تیم های  امداد ونجات  از ایستگاه های شماره  2 و 4 این سازمان سریعا به محل های مذکور اعزام و با تجهیزات مربوطه اقدام به خروج افرادگرفتار شده در چاه قبل از وقوع هرگونه مصدومیتی برای آنها، نمودند.

 

وی در پایان به هموطنان عزیز توصیه نمود تا در مواقع بروز اینگونه حوادث  از تجمع و ازدحام در محیط حادثه جدا خودداری نموده و مامورین امداد ونجات سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی را درانجام وظایف خود یاری نمایند.

 

پیام تسلیت دکتر ساداتی نژاد در پی تصادف تلخ اتوبوس در جاده کاشان-نطنز

 

 

دکتر ساداتی نژاد نماینده  مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی در پی حادثه تصادف اتوبوس مسافربری با تانکر نفتکش در مسیر کاشان نطنز و درگذشت تعدادی از هموطنان پیام تسلیتی را صادر کرد.

متن پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

 

با تاسف و اندوه فراوان حادثه غم‌انگیز و مصیبت بار تصادف اتوبوس مسافربری با تانکر نفتکش در آزاد راه کاشان-نطنز که منجر به جان باختن و مجروح شدن تعدادی از عزیزان هموطن شده است، موجب تالم و تاثر فراوان گردید. اینجانب ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های عزیزان داغدیده، این مصیبت را به همه مردم بزرگوار استان کرمان و ایران اسلامی تسلیت می گویم و از درگاه خداوند سبحان برای جان باختگان این حادثه رحمت واسعه و مغفرت، برای مجروحان شفای عاجل و برای بازماندگان صبر و اجر الهی مسألت دارم.با تقدیر از زحمات نیروهای امدادی و آتش نشانی و نیروی انتظامی در نجات جان مجروحان این حادثه دلخراش، امیدوارم دست اندرکاران و مسئولین محترم استانی و کشوری در جهت کاهش بار مصیبت و رنج عزیزان آسیب‌دیده اهتمام ورزند و تدابیر و راهکارهای لازم را برای کاهش تصادفات جاده ای در تمام جاده های کشور به ویژه جاده های پرخطر منطقه کاشان و آران و بیدگل فراهم نمایند.

سید جواد ساداتی نژاد

نماینده مردم شریف شهرستانهای کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی

درگذشت حاج امان الله شربتی

حاج امان الله شربتی یکی از مداحان مخلص اهلبیت(ع) در سن 79 سالگی از بین دوستداران خاندان نبوت رخت بربست و به دیار ابدی رفت. در خصوص آشنایی بیشتر با این مداح دلسوخته و بی ریا با حجت الاسلام حسین جمشیدی امام جماعت روستای جوشقان گفتگو کردیم که با هم می خوانیم. 

زنده یاد حاج امان الله شربتی در سال 1318 در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود و از آنجایی که پدرش در امور مذهبی روستا پیش گام بود او نیز از همان کودکی در صف شاگردان مرحوم حجت الاسلام کریمی امام جماعت آن زمان جوشقان قرار گرفت و از شاگردان موفق کلاسهای قرآن ایشان بودند که بعدها از ممتازترین جلسات قرآنی بود. خبر شنیدن درگذشت خادم اهل بیت برایم کمی قابل قبول نبود باید بپذیریم که این اتفاق افتاد. مرحوم شربتی در تمام مراسمات مذهبی و انقلابی سالیان گذشته جوشقان نقش موثری داشت.

می توانم بگویم که همه دعاها ازجمله دعای ندبه روزهای جمعه-دعای شبهای قدر ماه مبارک رمضان-اجرای اذان در سه وقت شرعی-چاوش زوار عتبات و عالیات-اجرای مراسم روزهای قدس و 22 بهمن همگی توسط ایشان برگزار می شد.حب و ارادتش به علی و اولادش چه خاطره های زیبایی برایمان بجا گذاشته. مرحوم شربتی آدم بی ریایی بودند و در هرکاری برای اهالی پیش قدم بود.یکی دیگر از فعالیتهای وی نقش بسزای او در روزهای شروع انقلاب بود که حضور فعال در تمام صحنه ها داشتند و هدایت گر جوانان محل بودند. ایشان یک دوره نیز عضو شورای اسلامی روستا بود. همچنین در 8 سال دفاع مقدس حاج امان الله یکی از اعضای فعال پایگاه مقاومت بسیج جوشقان بود و می توان از حضور نامبرده در جبهه های نیرو و جمع آوری کمکهای مردمی برای رزمندگان نقش موثری داشت و مهمترین شاخصه ایشان روحیه انقلابی و ولایت مداری بود و می توانم به جرات بگویم در تمامی صفحه های بعد از انقلاب حاجی حضور فعال و چشم گیر داشت و در منطقه بعنوان یک بازوی توانمند برای روحانیون شناخته می شد. اخلاق بسیار ملایم و نرم توام با حلم و بردباری او سبب شده بود تا جوانان جذب مسجد و برنامه های مذهبی شوند .بله مردی که بیش از نیم قرن در تمام فعالیتهای فرهنگی و مذهبی مایع دلگرمی همه نیروهای ارزشی در منطقه بود سرانجام در روز یکشنبه 17 تیرماه بر اثر سانحه تصادف از بین ما رفت و جای او خالی ماند.

 

19 کشته و 27 مجروح در تصادف اتوبوس مسافربری در بزرگراه کاشان به نطنز

در تصادف یک دستگاه اتوبوس مسافربری با تانکر سوخت در بزرگراه کاشان نطنز  19 کشته و 27 مجروح شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، با اعلام این حادثه در ساعت 23و 21 دقیقه دوشنبه شب مورخ 26/6/97 به مرکز پیام اورژانس دانشگاه بلافاصله تیم عملیاتی با اعزام 4 کد شامل  3 دستگاه آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس به همراه 10 نفر پرسنل فوریت های پزشکی به همراه سوپروایزر کشیک مرکز فوریت ها به محل حادثه اعزام و آنکال EOC دانشگاه به محل مرکز فرماندهی عملیات( (EOC فراخوان داده شد و همزمان ضمن اطلاع رسانی به مسوولین ذیربط دانشگاه، به کلیه بیمارستان ها اعلام آماده باش شد که اعضا تیم بحران بیمارستان شهید بهشتی فعال و مدیران ارشد و آنکال های بیمارستانی فراخوان شدند. از بین مصدومین، 13 نفر به بیمارستان شهید بهشتی و 14 نفر به بیمارستان فاطمیه بادرود اعزام گردیده اند که از این بیماران،  دو نفر به علت سوختگی 50 و 30 درصد  به بیمارستان امام  موسی کاظم اصفهان اعزام شده اند.از مصدومین اعزامی به بیمارستان بهشتی تاکنون 3 نفر ترخیص و حال عمومی سایر مصدومین در دو بیمارستان مساعد گزارش شده که تحت مراقبت می باشند.متاسفانه به دلیل شدت حادثه و عدم امکان شناسایی مناسب جانباختگان ، اجساد آنان به منظور سیر مراحل قانونی به مرکز پزشکی قانونی منتقل گردیده است.لازم به ذکر است در ساعات اول حادثه فرماندار ویژه شهرستان کاشان و مسوولین دانشگاه در محل حضور یافتند و فرایند ارائه خدمات به مصدومین و جانباختگان را مدیریت نمودند و از خدمات کادر حوزه درمان تقدیر کردند.رئیس دانشگاه علوم پزشکی ضایعه وارده را به عموم مردم ایران بخصوص بازماندگان حادثه تسلیت و برای عزیزان جان باخته علو درجات را مسألت کرد.

 

درگذشت پیرغلامی از اهل بیت (ع)

حاج امان الله شربتی یکی از مداحان مخلص اهلبیت(ع) در سن 79 سالگی از بین دوستداران خاندان نبوت رخت بربست و به دیار ابدی رفت. در خصوص آشنایی بیشتر با این مداح دلسوخته و بی ریا با حجت الاسلام حسین جمشیدی امام جماعت روستای جوشقان گفتگو کردیم که با هم می خوانیم.

زنده یاد حاج امان الله شربتی در سال 1318 در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود و از آنجایی که پدرش در امور مذهبی روستا پیش گام بود او نیز از همان کودکی در صف شاگردان مرحوم حجت الاسلام کریمی امام جماعت آن زمان جوشقان قرار گرفت و از شاگردان موفق کلاسهای قرآن ایشان بودند که بعدها از ممتازترین جلسات قرآنی بود. خبر شنیدن درگذشت خادم اهل بیت برایم کمی قابل قبول نبود باید بپذیریم که این اتفاق افتاد. مرحوم شربتی در تمام مراسمات مذهبی و انقلابی سالیان گذشته جوشقان نقش موثری داشت. می توانم بگویم که همه دعاها ازجمله دعای ندبه روزهای جمعه-دعای شبهای قدر ماه مبارک رمضان-اجرای اذان در سه وقت شرعی-چاوش زوار عتبات و عالیات-اجرای مراسم روزهای قدس و 22 بهمن همگی توسط ایشان برگزار می شد.حب و ارادتش به علی و اولادش چه خاطره های زیبایی برایمان بجا گذاشته. مرحوم شربتی آدم بی ریایی بودند و در هرکاری برای اهالی پیش قدم بود.یکی دیگر از فعالیتهای وی نقش بسزای او در روزهای شروع انقلاب بود که حضور فعال در تمام صحنه ها داشتند و هدایت گر جوانان محل بودند. ایشان یک دوره نیز عضو شورای اسلامی روستا بود. همچنین در 8 سال دفاع مقدس حاج امان الله یکی از اعضای فعال پایگاه مقاومت بسیج جوشقان بود و می توان از حضور نامبرده در جبهه های نیرو و جمع آوری کمکهای مردمی برای رزمندگان نقش موثری داشت و مهمترین شاخصه ایشان روحیه انقلابی و ولایت مداری بود و می توانم به جرات بگویم در تمامی صفحه های بعد از انقلاب حاجی حضور فعال و چشم گیر داشت و در منطقه بعنوان یک بازوی توانمند برای روحانیون شناخته می شد. اخلاق بسیار ملایم و نرم توام با حلم و بردباری او سبب شده بود تا جوانان جذب مسجد و برنامه های مذهبی شوند .بله مردی که بیش از نیم قرن در تمام فعالیتهای فرهنگی و مذهبی مایع دلگرمی همه نیروهای ارزشی در منطقه بود سرانجام در روز یکشنبه 17 تیرماه بر اثر سانحه تصادف از بین ما رفت و جای او خالی ماند.

 

دستگیری سارقان اماکن خصوصی در کاشان

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان از  دستگیری سارقان حرفه ایی اماکن خصوصی و کشف 48 فقره سرقت خبر داد

به گزارش خبرنگار ما بصیرتی از  کاشان ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس کاشان ، سرهنگ علی پور کاوه فرمانده انتظامی شهرستان کاشان با اعلام این خبر اظهار داشت : به دنبال وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی موضوع به صورت ویژه در دستور  کار مأموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.فرمانده انتظامی شهرستان کاشان افزود : مأموران پلیس آگاهی این شهرستان با انجام یک سری اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند 2 نفر سارق به نام محمد . م  34 ساله و عباس . م  36 ساله  شناسایی و در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه داخل مخفی گاه ، شناسایی و دستگیر شدند.سرهنگ پور کاوه ادامه داد : ماموران طی بازرسی از مخفی گاه متهمان مقادیر زیادی اموال مسروقه منازل نیمه ساز کشف  کردند.وی اضافه کرد : طی بازجویی های فنی اولیه  به عمل آمده  متهمان تا کنون به 48 فقره سرقت از منازل نیمه ساز اعتراف کردند و تحقیقات کماکان ادامه دارد.

 

فدایی آتش نشانی: بیش از ۱۵۰ عملیات آتش نشانی کاشان درپی حادثه سیلاب

 مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: در پی بارش شدید باران و تگرگ دیروز۲۶ اردیبهشت ماه در شهر،که موجب ایجاد سیلاب، جاری شدن سیل، آب گرفتگی در منازل مسکونی ، معابر و کوچه ها، نشست زمین، گرفتار شدن خودروها وتخریب منزل مسکونی شد طی ۲۴۹۵ مورد تماس گرفته شده  با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی ۱۵۰ عملیات صورت پذیرفت.محمد مسعود چایچی گفت: از ساعات اولیه حادثه تا ساعت ۷صبح روز بعد،آتش نشانان در کلیه نقاط حادثه دیده از سیل ،اعم از :زیرگذر جاده قدیم کاشان_آران وبیدگل، بلوار امام رضا(ع)، شهرک ناجی آباد فاز۱ و۲، بلوار مطهری ، خیابان طالقانی، خیابان رجایی، خیابان کارگر، میدان فیض،  میدان آب، شهرک امیرالمومنین، خیابان شهیدصالحی ، خیابان باب الحوائج و میدان شهدای حسن آباد، آماده باش و اماکن فوق را تحت پوشش عملیاتی خود  قراردادند. چایچی در ادامه افزود: ۲۰تیم عملیاتی با ۲۳ خودرو سبک، سنگین وپشتیبان عملیاتی شامل صد تَن ، آتش نشان  ازایستگاه های یک، دو، سه، چهار وپنج این سازمان به محل اعزام و با تجهیزات مربوطه ویژه این حوادث، اقدام به رفع آب گرفتگی درمحل نمودند. وی در پایان گفت : با توجه به حجم بالای نقاط و منازل آسیب دیده شهروندان عملیات  آتش نشانان کماکان  ادامه و تا اتمام کامل مشکلات و رفع موارد ناایمن خدمت و امدادرسانی انجام خواهد گرفت.

کاشان| مهار سریع آتش سوزی داروخانه بزرگ شهر توسّط آتش نشانان فداکار کاشانی

 

 

 آتش سوزی در یکی از داروخانه های شهرستان کاشان راس ساعت ۶:۲۹ دقیقه رخ می دهد که با اقدام به موقع و فوری آتش نشانان فداکار شهرستان این آتش سوزی شدید در کوتاهترین مدّت زمان مهار شد .

روح الله فدایی مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان در گفت و گو   با خبرنگار تسنیم از کاشان اظهار داشت : این آتش سوزی در ساعت ۶:۲۹ دقیقه صبح ۳۱ مردادماه به این سازمان اعلام و بلافاصله آتش نشانان برای مهار آن در کوتاهترین مدّت اعزام شده و موفّق به مهار سریع حریق شدند .فدایی افزود: در این آتش سوزی با توجه به اهمیّت حادثه ، تیم های  اطفاء حریق از ۴ ایستگاه این سازمان با دو خودروی عملیاتی شرکت داشتند و توانستند حریق داروخانه واقع در خیابان شهید بهشتی را مهار و اطفاء کنند و از گسترش و سرایت آن به دیگر مغازه ها و مطب های مجاور مکان مذکور جلوگیری نمایند .مدیر روابط عمومی آتش نشانی  شهرستان کاشان اظهار داشت : رعایت نکات ایمنی در مکان های عمومی و مراکز خرید و ایجاد زیر ساخت‌ها و امکانات لازم جهت پیشگیری و یا رویارویی با حوادث احتمالی با نصب خاموش کننده در هر واحد صنفی، اجرای سیستم اعلام حریق اتوماتیک در کلّ ساختمان از جمله موارد ایمنی این اماکن مهم و ضروری است .وی گفت : علّت این آتش سوزی توسّط کارشناسان سازمان در دست بررسی است و تا چند روزه آینده علّت اصلی و قطعی به خبرگزاریها اعلام می شود .

فوت جوان۲۳ساله در استخر ذخیره آب

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت:طی اعلام به این سازمان  درساعت۱۵:۱۳مورخ ۲۹اردیبهشت مبنی بر غرق جوان در حال شنا در استخر ذخیره آب در جوشقان استرک کاشان  تیم امدادنجات ایستگاه ۵ آتش نشانی این سازمان  شامل نجاتگران و غواصان به محل حادثه اعزام و آن شخص را درحالی که جانی در بدن نداشت  از آب بیرون کشیدندو برای بررسی های بیشتر به عوامل اورژانس تحویل داده شد.

روح الله فدائی اظهار کرد: بنابه اعلام ناظرین حادثه  این جوان باچندتن از دوستان خود درحال شنا بوده که تلاش آنان در جهت کمک به وی هم کارکشا نبوده است.


 

 

 

 

دستگیری متخلفین شکار و صید در منطقه حفاظت شده قمصر و برزک_ کاشان

 

 

با همت و تلاش محیط بانان شهرستان کاشان ، عاملین شکار یک راس قوچ وحشی که از استانهای همجوار وارد منطقه حفاظت شده گردیده بودند دستگیر شدند.

حسین خادمی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان با اعلام این خبر گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ، حین عملیات گشت و کنترل اجرای مقررات شکار و صید در منطقه حفاظت شده شهرستان موفق به شناسایی و دستگیری سه نفر شکارچی متخلف شدند . از متخلفین دستگیر شده علاوه بر لاشه یک راس قوچ وحشی ،یک قبضه سلاح  و ادوات شکار کشف و ضبط شد. وی اظهار داشت:براساس نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت شکار غیر مجاز یک راس قوچ وحشی  یکصد  میلیون ریال تعیین شده است .لازم به ذکر است  متخلفین دستگیر شده پس از پرداخت ضرر و زیان محیط زیست جهت رسیدگی قانونی به جنبه عمومی جرم تحویل مراجع قضایی شهرستان گردیدند.

 

روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان

دستگیری سارق سیم برق

سارق حرفه ای سیم برق در حین سرقت با هوشیاری و حضور به موقع پلیس کاشان دستگیر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس،سرهنگ "علی پورکاوه" فرمانده انتظامی شهرستان کاشان با اعلام این خبر اظهار داشت: ماموران کلانتری 14 ناجی آباد شهرستان کاشان در راستای اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و طی گشت زنی هدفمند در سطح حوزه استحفاظی،مشاهده کردند

ادامه مطلب: دستگیری سارق سیم برق

کشف یک اسلحه غیرمجاز و دستگیری سه متخلف

به گزارش روابط عمومی اداره محیط زیست کاشان:

 

کشف یک قبضه اسلحه غیرمجاز به همراه تعدادی فشنگ درحین گشت و کنترل منطقه حفاظت شده قمصر و برزک و همچنین دستگیری سه نفر متخلف شکار و صید در مناطق آزاد کاشان و کشف و ضبط یک راس لاشه میش و تحویل متخلفین به مراجع قضایی توسط یگان حفاظت شده محیط زیست کاشان و نطنز انجام شد.

درخواست مهریه

این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد. این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد.

ادامه مطلب: درخواست مهریه

با تلاش آتش نشانان 110 نفر در تیرماه نجات یافتند

مدیر عامل سازمان آتش نشاني وخدمات ايمني شهرداري کاشان گفت: در تیرماه  سال جاری  77 موردآتش سوزي و 220 مورد  حادثه رخ داده است .

محمد مسعود چایچی  اظهار داشت: علل آتش سوزی های رخ داده شامل افروختن آتش بصورت عمدی،اتصال برق ، نشت مایعات  قابل اشتعال ،انتقال حرارت ،نقص فنی پیک نیک وکپسول، نشت گاز،پرتاب جرقه جوشکاری وهمچنین حرارت زیاد محیط از مهمترین عوامل بوده است که می توان به آن اشاره نمود.

چایچی خاطرنشان كرد: ماموران آتش نشانی این شهرستان همچنين در 220 مورد  حادثه جداگانه شامل : بازنمودن درب منزل وخودرو(محبوسی) ،رفع خطر جانوران گزنده و موذی ( مار وعقرب)،رهاسازی حیوانات خانگی  (سگ وگربه)از منزل مسکونی ،نقص فنی در سیستم برقی آسانسور وبالابر،  سقوط از ارتفاع، آزاد سازی ورها سازی اعضای بدن ، غرق شدگی، خروج اشیاء حلقوی از دست شخص،نجات شخص در اثر تصادف و واژگونی خودرو ، نشت آب و فرورفتگی زمین از مهمترین حوادث  در تیرماه سال جاری می توان اشاره نمود

وی افزود: آتش نشانان جان  110 نفررادرحوادث وحرائق مدت مذکور نجات داده اند که دراین بین  10 نفر مصدوم و متاسفانه 3 نفرنیز براثر جراحات وارده در حوادث جان خود را از دست داده اند.