آیین بهره برداری از فاز نخست و کلنگ زنی فاز دوم خط انتقال پساب به فضای سبز شهری برگزار شد


در آیینی که با حضور مدیر کل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار، مدیران شهری و شهروندان کاشان برگزار شد، از فاز نخست خط انتقال پساب بهره برداری به عمل آمد.
در این آیین شهردار کاشان با اشاره به کم بود آب در منطقه کاشان گفت: در شهری که دمای آن از منفی ۱۰ درجه تا مثبت ۵۰ درجه متغیر است، حفظ و نگهداری انواع گیاهان کار دشواری‌است، به ویژه وقتی با بحران آب هم مواجه باشیم.
وی با بیان اینکه دبی انتقالی پساب تصفیه شده 15 لیتر بر ثانیه است، گفت: فاز یک خط انتقال پساب از تصفیه خانه واقع در جاده نوش آباد به سمت مخزن واقع در بلوار قطب راوندی به طول 5500 متر با استفاده از لوله GRP300 انجام شده است و این لوله قابلیت انتقال دبی 100 لیتر در ثانیه را داراست. 
شهردار کاشان با اشاره به مزیت استفاده از پساب در آبیاری فضای سبز گفت: کاهش تقاضای آب شیرین و در نتیجه کاهش آلودگی آب های سطحی و زیرزمینی و کاهش مصرف کودهای تجاری بدلیل وجود فسفر و ازت در پساب از مزایای این فرایند است.
در ادامه این آیین کلنگ احداث فاز دوم این پروژه بر زمین زده شد.
گفتنی است مطالعه فازدوخط انتقال پساب از مخزن واقع در بلوار قطب راوندی به سمت اتوبان قم – کاشان به طول 6600 متر با استفاده از لوله چدن داکتیل به قطر 200 میلیمتر انجام گرفته است. براورد ریالی اولیه برای این پروژه مبلغی بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید