كسب رتبه های كشوری توسط هنرجویان هنرستان های كاشان

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش کاشان

در آخرین مرحله كشوری نوزدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی كه در استان چهار محال و بختیاری از روز دوشنبه مورخ 97/05/08 لغایت چهارشنبه 97/05/10 برگزار گردید چهار نفر از هنرجویان هنرستانهای كاشان حائز رتبه های زیر گردیدند .

رتبه اول كشور     خانم فاطمه بنایی علی آبادی    از هنرستان هنر شهید آوینی    رشته نقاشی

رتبه دوم كشور   خانم حدیثه دعا خوان      از هنرستان هنر شهید آوینی    رشته نقشه كشی معماری

رتبه دوم كشور      خانم محیا فلاح خلیل آباد       از هنرستان حاج امیر كتابچی    رشته گرافیك

رتبه چهارم كشور  خانم فرزانه باباییان منفرد       از هنرستان هنر شهید آوینی     رشته نقاشی

 

شایان ذكر است نوزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی هنرستان های فنی و حرفه ای در یازده رشته سینما، نمایش، گرافیك  فتو-گرافیك، معماری داخلی، نقشه كشی معماری، طراحی و دوخت، صنایع دستی (گرایش فرش)، نقاشی، پویا نمایی(انیمیشن) و صنایع چوب و مبلمان و در سه مرحله منطقه ای – استانی  و كشوری برگزار گردید. در سال تحصیلی جاری 674  هنرجو  در این جشنواره شركت نمودند. از بین كل آثار ارسال شده،  پس از مرحله اول داوری استانی، 187 اثر به مرحله نهایی استانی راه یافتند. سپس 60 اثر بعنوان برگزیدگان نهایی استانی به مرحله اول داوری كشوری ارسال شدند.پس از داوری مرحله اول كشوری،  23 هنرجو  از استان اصفهان برای شركت در  مرحله نهایی كشوری  انتخاب شدند.از بین 23 هنرجوی راه یافته به مرحله كشوری، استان اصفهان در مجموع  با  كسب 8 رتبه اول كشوری، 4 رتبه دوم كشوری، 6 رتبه سوم كشوری و 5 رتبه چهارم  كشوری، موفق به كسب رتبه اول كشوری گردید. كه از این میان هنرجویان كاشان حایز چهار مقام كشور گردیدند .

باز هم رتبه 4 کنکورسراسری از آن کاشانیها شد

به گزارش خبرنگار ما بصیرتی از کاشان- فرنوش  فخار دانش آموز دبیرستان معارف کاشان     رتبه  چهارم کنکور سراسری رشته  انسانی  را از آن خود کرد.این دختر 18 ساله    با  تلاش خود قله کنکور را فتح  کرد .

 فرنوش فخار در گفتگو  اختصاصی با خبرنگار ما از   نظم و انسجامی که در درس خواندن داشته و آن را به جایگاه الان رسانده میگوید.فرنوش تاکید کرد: روزی 6الی 10 ساعت درس خواندن مداوم  و   همچنین داشتن هدف والای تحصیل  که  بزرگترین وظیفه  دانش آموزان  کشور  است  او را مصمم به شکستن سد کنکور کرده است.

چه کسانی رو عامل موفقیت خود میدانید؟

فخار: ابتدا  از مادر م که خانه را  به مکانی  آرام برای  درس خواندن و تمرکز  بیشترم تبدیل کرد و پدرم  که با مهربانی و صبوری  مرا تشویق  به رسیدن به هدفم  می کرد سپس از معلمان و مدیر مدرسه ام و  همچنان از مشاور تحصیلیم  تشکر میکنم.

در مدت درس خواندن ارتباطتونبا شبکه های مجازی چگونه  بود؟

فخار: من به طور کلی خودم را حبس نکرده بودم    روزی دوبار موقع ناهار و یک تایم کوچک به بررسی شبکه های مجازی اختصاص داده بودم تا از دنیای اطرافم   آگاه باشم.

در طول تحصیل و  حتی  برگزاری کنکور   به رتبه چهارمی  فکر میکردید؟

فخار: با توجه به تستهایی که می زدم فکر میکردم  رتبه 15 الی16  بشوم   ولی با توجه به  اینکه کنکور امسال سخت بود تستهای من خوب جواب داد و تک رقمی ش، من تمام تلاشم رو کردم و میدانستم که قدرت اراده قوی است و به هر چه بخواهیم  و تلاش کنیم می رسیم.

  چرا رشته علوم انسانی را  انتخاب کردید؟

فخار: چون به حقوق و وکالت علاقمند بودم.

  چه پیامی برای هم سن وسالهای خود دارید؟

فخار: به آنها میگم از کنکور نترسند و  از هیچ تلاشی دریغ نکنند و روز به روز  برای بهتر شدن تلاش کنند.

انتهای پیام/بصیرتی

اولین همایش ارتباط دانشگاه و مدرسه برگزار شد

اولین همایش ارتباط دانشگاه و مدرسه به منظور معرفی ظرفیت های آموزشی، پژوهشی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی کاشان  به دانش آموزان مدارس کاشان برای انتخاب رشته بهتر، در سالن آمفی تئاتر دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، سرپرست دانشکده پزشکی دانشگاه در این مراسم ضمن خیر مقدم به مدعوین، تربیت دانشجویان متخصص و حرفه ای را رسالت این دانشکده برشمرد.

دکتر عباس تقوی اردکانی، با اشاره به اینکه در حال حاضر 1171 دانشجو در دانشکده پزشکی مشغول به تحصیل هستند، گفت: از این تعداد 162 نفر در مقطع دستیاری، 30 نفر در مقطع PHD، 106 نفر در مقطع کارشناسی ارشد، 767 نفر در مقطع پزشکی و 106 نفر در مقطع کارشناسی تغذیه هستند.

وی ادامه داد: علاوه بر رشته پزشکی و کارشناسی تغذیه،  4 رشته دکترای تخصصی، 12 رشته دستیاری و 8 رشته کارشناسی ارشد در دانشکده پزشکی دایر است.

دکتر تقوی، سه مجله انگلیسی زبان و یک ماهنامه فارسی زبان و نیز 11مرکز تحقیقاتی را از دستاوردهای دانشگاه در حوزه پژوهشی عنوان کرد.

سرپرست دانشکده پزشکی، کسب رتبه دوم قبولی دانشجویان در مقاطع بالاتر در بین 45 دانشگاه کشور، قبولی بیشتر دستیاران در امتحان پره برد و برد، قبولی بیش از 25 درصد از دانشجویان تغذیه در آزمون کارشناسی ارشد، کسب رتبه اول کشوری تیم کمیته مشورتی استعداد های درخشان در استارت آپ ویکند دانشگاه تهران و ... را از  افتخارات دانشگاه در حیطه مدیریت آموزش  برشمرد.

وی با اشاره به امکانات رفاهی تفریحی دانشگاه از جمله سالن غذا خوری، سالن آزمون دیجیتال، استخر، زمین چمن، باشگاه بدن سازی، پیست اسب سواری؛  کسب عناوین دانشگاه برتر قرانی در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور در 7 سال اخیر و دانشگاه برتر فرهنگی در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور ، انتخاب دانشجوی نمونه کشوری در بین کلیه دانشگاه های کشور (وزارت بهداشت و وزارت عالی علوم) و نیز چهره برتر قرانی نظام سلامت کشور از دانشگاه علوم پزشکی کاشان و .... را از دیگر افتخارات دانشگاه دانست.

سرپرست دانشکده های پرستاری مامایی، پیراپزشکی، بهداشت، دندان پزشکی نیز در ادامه نشست، گزارشی مبوسط در خصوص معرفی دیگر دانشکده های دانشگاه در  زمینه رشته ها و مقاطع تحصیلی، اعضای هیئت علمی، جایگاه کشوری و مزیت ها، آینده شغلی و قبولی در مقاطع بالاتر، دستاورد ها و افتخارات و ...  ارائه نمودند.

حسین بیغم مسئول اداره مشاوره دانشگاه نیز در این مراسم، مطالبی را در خصوص زندگی دوران دانشجویی بیان کرد.

این گزارش حاکیست: در ادامه انجمن سمپاد کاشان با برنامه ای انگیزشی دانش آموزان را در انتخاب هر چه بهتر رشته تحصیلی خود مشاوره دادند.

گفتنی است در پایان دانش آموزان از ظرفیت های آموزشی، پژوهشی دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی کاشان بازدید به عمل آورند.

 

در اولین استارت آپ ویکند سلامت الکترونیک: دو دانشجوی استعداد درخشان دانشگاه علوم پزشکی کاشان موفق به کسب مقام اول شدند

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: در اولین استارت آپ ویکند سلامت الکترونیک (steHealth Startup Weekend1)، دو دانشجوی استعداد درخشان دانشگاه موفق به کسب مقام اول شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر همایون نادریان، با اشاره به برگزاری این رویداد در تاریخ ۳ تا ۵ مرداد ماه سالجاری افزود: این رویداد مهم نوآورانه و کارآفرینانه با محوریت فناوری اطلاعات در حوزه سلامت در دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهران به مدت سه روز برگزار شد.

وی، با بیان اینکه در این رویداد به موضوعات حوزه سلامت، راه حل مشکلات آنان از طریق فضای مجازی و فناوری اطلاعات پرداخته شد، تصریح کرد: در روز اول پس از ارائه ایده های استارت آپی، تیم سازی افراد شرکت کننده انجام و در دو روز دوم و سوم کارهای گروهی تیم ها انجام گردید.

معاون آموزشی دانشگاه، با اشاره به شرکت چهار دانشجوی استعداد درخشان: حکیمه زمانی، فاطمه ابراهیم زاده، فاطمه حاجی رضایی و محمد شبانی در دو تیم مختلف در این مسابقات، گفت: در مراسم اختتامیه پس از ارزیابی ایده‌ها توسط داوران، طرح تیم پاپول دانشجویان حکیمه زمانی و فاطمه ابراهیم زاده با موضوع "پیاده روی و متناسب با میزان پیاده روی، کسب درآمد" به عنوان مقام اول این استارت آپ ویکند برگزیده شد.

دکتر نادریان افزود: اعضای تیم برگزیده (شامل 13نفر) علاوه بر دریافت هدیه مالی پنج میلیون تومان، از پشتیبانی دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران و خدمات بیمه عمر سامان بهره مند خواهد شد.

شایان ذکر است پس از پایان استارت آپ اعضای تیم برگزیده با پشتیبانی از سوی دانشگاه علوم پزشکی تهران برای تجاری‌سازی مورد حمایت قرار خواهند گرفت تا به نتیجه نهایی برسند.

گفتنی است: استارت آپ یا معادل فارسی آن رویداد شتاب، رویدادی است که به منظور راه اندازی شرکت ها و کمپانی های نوپا برگزار می شود. بنا به تعریف متخصصان استارت آپ یک کمپانی نوپا است که راه‌حلی نوین را برای یک مساله ارائه می‌کند.

استارتاپ ویکند (به انگلیسی(Startup Weekend)  یک رویداد آموزشی-تجربی  (Experiential Education)  در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی برگزار می‌گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.

 

چهار دروغ بزرگ اپل

این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد. این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد.

ادامه مطلب: چهار دروغ بزرگ اپل