اعضای کمیسیون های 5 گانه تخصصی شورای اسلامی شهر کاشان انتخاب شدند

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان،‌ در جلسه انتخابات سال دوم پنجمین دوره شورای اسلامی شهر، نامزدهای عضویت در کمیسیون های 5 گانه معرفی و اعلام شدند و همچنین دو کمیسیون اقتصادی، برنامه و بودجه و نظارت و حقوقی تلفیق گردید.بر این اساس علی‌رضا پورعسگری، مجید شمس ، علی رسول زاده،مصطفی کردمیل و علی رضا مفرح به عنوان اعضا کمیسیون اقتصادی و حقوقی انتخاب شدند همچنین کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا نیز از حضور اعضایی چون علی رسول زاده، علی رضا پورعسگری، علی رضا مفرح، مجید شمس و عفت پدرام فر بهره مند شد.

حسینعلی وکیل ، علی رضا مفرح، عفت پدرام فر، مصطفی کردمیل، و علی رسول زاده در مقام اعضای  کمیسیون انرژی، آب و محیط زیست دومین سال دوره پنجم شورا معرفی گردیدند.حسینعلی وکیل، علی هاشمی طاهری، مهدی ناظم رضوی، مصطفی کردمیل و علی رضا پورعسگری اعضای منتخب کمیسیون عمرانی و امور فنی شورا بودند؛همچنین علی‌رضا مفرح، مجید شمس،عفت پدرام فر،مصطفی کردمیل و حسینعلی وکیل از جمله افرادی بودند که به عضویت کمیسیون خدمات شهری شورا درآمدند؛

شایان ذکر است هیئت رئیسه پنج کمیسیون اقتصادی و حقوقی، فرهنگی و اجتماعی، انرژی، آب و محیط زیست، خدمات شهری، عمرانی و امور فنی در نشست های بعدی معرفی می شود.

انتخابات سال دوم-دوره پنجم هیات رئیسه شورای اسلامی شهر کاشان

برای دومین سال پیاپی

رسول زاده سکاندار و وکیل نایب رئیس شورای اسلامی شهر کاشان شد

علی رسول زاده و حسینعلی وکیل برای دومین سال پیاپی به عنوان رئیس و نایب رئیس شورای اسلامی شهر کاشان انتخاب شدند.به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، در نشست انتخابات هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر کاشان که امروز در سالن جلسات شورای اسلامی شهر کاشان برگزار گردید،رئیس، نایب رئیس، خزانه دار و منشی اول و دوم توسط اعضای شورا برگزیده شدند.بر اساس انتخاب اعضای شورای اسلامی شهر کاشان، علی رسول زاده به عنوان رئیس، حسینعلی وکیل در مقام نایب رئیس، مجید شمس در جایگاه خزانه دار و همچنین مصطفی کردمیل و علیرضا پورعسگری به ترتیب به عنوان منشی اول و دوم جلسات معرفی و اعلام شدند.

جلسه رسمی – شنبه 97/4/16


بسم الله الرحمن الرحیم

 جلسه رسمی  شنبه 97/4/16

نطق پیش از دستور

مجید شمس  عضو و ریاست کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان

 

یکی از آفات اجتماعی عصر ما قضاوت های شتابزده برخاسته از گمانه زنی و استدلال، بر پایه اطلاعات غلط و سفسطه بازی در قالب حق نمایی می باشد. متاسفانه برخی افراد که دائم دم از ولایت مداری می زنند و  خود را خیرخواه مردم کاشان می دانند با تکرار ادعاهای غلط مایه تشنج در فضای عمومی شهر و شهرداری و مایه بی آبرویی برای شهروندان و مسئولین شهرکاشان گشته اند.

 

۴نگاهی کوتاه به آموزه های دینی قباحت  گمانه زنی های باطل و قضاوت های عجولانه را نشان می دهد .

 

خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید: «یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا اِجْتَنِبُوا کَثیراً مِنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْم؛ ای کسانی که ایمان آورده‌اید! از بسیاری از گمان‌ها بپرهیزید. چرا که بعضی از گمان‌ها گناه است.»(حجرات/12)

 

امیرمؤمنان علیه‌السلام می فرماید: «لَیسَ مِنَ العَدلِ القَضَاءُ عَلیَ الثّقَةِ بِالظّنِّ؛ داوری کردن با استناد و اتکا به ظن و گمان، از عدالت به دور است.»

 

 

✔️تعجب است در فضایی که کشورِ ما را مخاطرات داخلی و خارجی تهدید می کند و مقام معظم رهبری همواره بر ضرورت وحدت توصیه می نمایند و تمامیِ مسئولینِ  طراز اول کشور منادی وحدت هستند،چگونه برخی از افراد در صدد تخریب و تضعیف نهادقانونمند شورای شهر  بر می آیند و  خود را مصلح و دلسوز مردم معرفی می کنند.

 

✔️مایه شگفتی است که افرادی در دوران شورای شهر  قبلی کاشان تمامی اوضاع  شورا و شهرداری کاشان را منزه از هر عیب و ایراد دانسته و چشم بر تمامی تخلفات صورت گرفته  بسته و علاوه بر اینکه  روزه سکوت را پیشه  کرده بودند ؛ بارها و بارها  رسما و علنا بر اجرای اموری که برابر نظر کارشناسان و متخصصان و حتی خودشان ؛حقوق مردم و ملت عزیز این شهر و دیار را به غیر عرف و قانون به حراج داده بودند فریاد به به و چه چه سر میدادند ، چگونه به یک باره کاشان را در این دوره از مدیریت  شورا و شهرداری در لبه تیغ فاجعه معرفی می کنند.

 

✔️تکیه کردن بر منابع غیر موثق و مستندات نا معتبر سبب شده است ناگهان افرادی برآشفته شوند و  در قالب منجی  مردم ، دامن به تهمت و افترا بزنند و مدیریت کنونی شهرداری را ( بی حال - بی انگیزه - بی تحرک - نا امید - بی تجربه - غیر انقلابی ) بدانند.

 

 

آیا  رسم انصاف و آیین مروت این است ؟؟

 آیا در زمانی  که حضرت آیت الله نمازی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرمان ؛ در دیدارهای خود با اعضای شورا و شهردار تاکید بر وحدت و الفت می کنند؛ و علاوه بر توصیه و تاکید بر وفاق و همدلی واقعی ؛حتی خواستار چگونگی نشستن و ایستادن  همه اعضای شورا و در کنار هم بودن میشوند ؛

  این ادعاهای افراد نشانه تبعیت از سفیر ولایت را دارد ؟؟

آیا راه برون رفت از مشکلات کنونی ؛شهری ؛ منطقه ای و کشوری سیاه نمایی و منفی بافی است ؟؟

 

✔️در زمانی که گُرده شهرداری کاشان زیر بار 542 میلیارد بدهی به جا مانده از مدیریت دوره گذشته ؛ که اسناد و آمار آن ؛در ابتدای دوره پنجم و از زبان مدیران مالی و اداری وقت شهرداری اعلام و ثبت گردیده ؛شکسته گشته و در طول یکسال گذشته  در جنگ اقتصادی نیز  به سر می بریم  ، اعتراض به توقف و خوابیدن پروژه های داخل کاشان که اکثر ایشان هم غیر کارشناسی و خارج از برنامه بوده ؛ درست است ؟؟

 

آیا این عزیزان توجه ندارند که انجام پروژه های غیر استاندارد و غیر منطبق با قانون و تصمیمات فردی  در دوره گذشته مایه چه مشکلاتی در دوره فعلی شده است ؟؟ آیا این تحریک افکار عمومی محسوب نمی شود ؟؟

 

آیا این فرافکنی و فرار به جلو و گریز از روبه رو شدن با واقعیت های تلخ گذشته نیست ؟؟

 

✔️ در پایان بنده ؛بعنوان عضو کوچکی از مجموعه شورای شهر ؛ ضمن محکوم نمودن این روند و تفکر و با توکل بر خداوند سبحان و در نظر گرفتن سوگند یاد شده پذیرش مسولیت خود ؛ به مردم عزیز ، فرهیخته و شهید پرور شهرم اطمینان میدهیم با نهایت تلاش و همت خود در انجام وظایف خود  کوتاهی نداشته و با اعلام حمایت قاطع و همه جانبه و حتما، تعداد بالا و اکثریت اعضای محترم  شورای اسلامی شهر کاشان از شهردار فرهیخته و خدوم شهرمان  جناب آقای دکتر ابریشمی راد از هیچ کوششی در راستای پیشرفت و توسعه همه جانبه شهر  و اجرای برنامه های مصوب و ابلاغی دریغ نداشته  ، لیکن در این برهه و  توجه بر فضای ایجاد شده ،  از  ریاست کاردان و  با تجربه ی  شورای شهر کاشان تمنا دارم ،  برای جلوگیری از تفرقه و تشنج در افکار عمومی و مردمی و نیز  داوری منصفانه و واقع بینانه ضمن محفوظ دانستن حقوق قانونی شورا ،سریعا نشستی با حضور  همه ی اعضای شورا ، شهردار محترم و حضرت آیت الله نمازی امام جمعه محبوب  شهرمان، را  فراهم آورند تا برای یک بار و همیشه چهره مصلحان حقیقی و خدمتگزاران واقعی هویدا گردد و  مدعیان خیرخواهی و دلسوزی برای مردم مجاب گردند و  از سخنان نسنجیده پرهیز نمایند.

 

پس از آن نیز ، اگر مصلحت اقتضا کند مناظره ای با حضور کارشناسان امر و مردم برگزار شود تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.

 

تلگرام ۴۴ میلیون کاربر، همه پیام‌رسان‌های داخلی ۶ میلیون کاربر!

پیام‌رسان سروش در برنامه بازار، ۴ میلیون بار، آی‌گپ ۲۰۰ هزار، بله ۵۰۰ هزار، بیسفون ۵۰ هزار، گپ ۵۰۰ هزار و ویسپی ۲۰۰ هزار بار دانلود شده است.پیام‌رسان‌های مرتبط به تلگرام هم مانند هاتگرام ۵ میلیون بار دانلود شده و اپلیکیشن‌های دیگر مانند تلگرام لاکچری، سیاه، طلایی، آبی، پیشرفته، هوشمند، نارنجی، مکس و ... در بازار هستند ولی امکان دانلود آن وجود ندارد و این پیغام را نشان می‌دهد: «این برنامه به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، از حالت انتشار خارج شده است.» تلگرام در ایران ۴۵ میلیون کاربر دارد که محمدجواد آذری جهرمی گفته بود: «بعد از فیلترینگ فقط یک میلیون نفر این نرم‌افزار را پاک کرده‌اند.» در واقع پیام‌رسان‌های داخلی نزدیک به ۶ میلیون کاربر و تلگرام نزدیک به ۴۴ میلیون کاربر دارد.

 

توزیع سبد غذایی اقشار آسیب پذیر در شهریور ماه

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:این سبد حمایتی شهریورماه سال جاری در بین مددجویان زیر پوشش کمیته امداد، بهزیستی و دیگر اقشار آسیب پذیر کشور توزیع خواهد شد

 

مبادله ۹.۵ میلیون فقره چک در کشور/ تعداد چک‌های برگشتی افزایش یافت

حدود ۹.۵ میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر ٨٦٦ هزار میلیارد ریال در تیر ماه ١٣٩٧، در کل کشور مبادله شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۴.۴ درصد و ۱۱.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.حدود ۱.۴ میلیون فقره چک به ارزشی حدود ١٤٢ هزارمیلیارد ریال در تیر ماه ١٣٩٧، در کل کشور برگشت داده شده است که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲ درصد و ۵.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

کشف ۳ انبار احتکار حبوبات و روغن موتور در استان

ماموران پلیس فرماندهی انتظامی استان اصفهان در ادامه طرح های مبارزه با محتکران و مفسدان اقتصادی توانستند یک هزار و ۵۰۰ تن برنج و ۸۸۵ تن عدس خارجی و ۳۵ هزار لیتر روغن موتور ایرانی و خارجی احتکار شده کشف کنند.ارزش این محموله های  کالای احتکاری از سوی کارشناسان مربوطه 195 میلیارد ریال برآورد شده است.

 

تایید رسمی ماهیگیری چینی‌‌ها در آب های عمیق ایران در دریای عمان

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی :کشتی‌های چینی قرارداد رسمی اجاره بلند مدت برای ماهیگیری در عمق ۲۰۰ متری آبهای ایران در دریای عمان دارند. گویا فناوری که این شناورهای چینی دارند در ایران وجود ندارد که بتوانیم ماهی را در عمق 200 متری صید کنیم.

 

تشکیل «فوری» کمیته‌ای برای واقعی شدن قیمت سفر و هواپیما

علی‌اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نامه‌ای به معاون اول رییس‌جمهور، تشکیل «فوری» کمیته‌ای را برای کنترل نرخ سفر و بلیت هواپیما خواستار شد.

 

گره ترافیکی شمال شهر باز می‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان گفت: اصلاح ورودی تقاطع غیرهمسطح شهید شاهمرادی در جهت رفع مشکلات ترافیکی شمال شهر اصفهان در دست بررسی است.علیرضا صلواتی اظهارکرد: تقاطع غیرهمسطح شهید شاهمرادی در شمال اصفهان و در انتهای خیابان کاوه سال‌ها پیش احداث شد، این در حالی است که اکنون حجم ورود خودروها از آن نقطه بسیار بالا است و شاهد پس زدگی ترافیک در طول خیابان کاوه هستیم.وی افزود: استدلال طراحان تقاطع غیرهمسطح شهید شاهمرادی بر این بوده که خودروها با توجه به اینکه از خارج قصد ورود به شهر را دارند و عمده حوادث در ورودی شهرها اتفاق می‌افتد، باید توقفی داشته باشد و بعد از عبور از چراغ راهنمایی وارد شهر شوند، اما این استدلال به نوعی اشتباه بود، زیرا اکنون با حجم زیادی از خودروها در این محور روبرو هستیم.

منبع خبر روزنامه سیمای شهر

 

 ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

کارگاه آموزشی نقاشی بر روی چوب و سفال برگزار می شود

کارگاه آموزشی نقاشی بر روی چوب و سفال به مناسبت بزرگداشت هفته عفاف و حجاب درمحل بوستان مهربانو برگزار میگردد.  

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اران و بیدگل  ،  میثم نمکی از برگزاری کارگاه آموزشی نقاشی بر روی چوب و سفال  روز 22 تیرماه  ساعت 10 صبح در محل بوستان مهربانو به مناسبت بزرگداشت هفته عفاف و حجاب خبرداد.
وی از جمله اهداف برگزاری این کارگاه را ، بسترسازی برای رشد و بروز خلاقیت و نوآوری ذهنی و کسب مهارت‌های تخصصی هنری عنوان کرد .


این کارگاه به همت آموزشگاه آزاد هنری نقاشخانه باران و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و مدیریت بوستان مهربانو و با حضور بانوان برگزار می گردد.

 

مناطق سه، چهار و پنج میزبان اقدامات متعدد عمرانی


اجرای 30 پروژه فعال در سه منطقه شهری/ایستگاه ‌آتش‌نشانی راوند احداث می‎شود
معاون فنی عمرانی شهرداری کاشان در مورد پروژه های منطقه سه گفت: محوطه سازی فرهنگسرای فیض با یک میلیارد و 600 میلیون ريال اعتبار، بلوک فرش پیاده رو خیابان بخارایی با یک میلیارد ريال اعتبار، بلوک فرش پیاده رو خیابان شیخ بهایی با یک میلیارد ريال اعتبار، جدول گذاری شهرک 22 بهمن با 4میلیارد ، اجرای  طرح ترافیکی درب اصفهان با یک میلیارد ريال اعتبار، محوطه سازی اطراف سوله ورزشی 22 بهمن با 25میلیارد ريال و محوطه سازی داخلی دارالسلام با 25میلیارد ريال از جمله فعالیت های منطقه سه است.همچنین اجرای طرح هندسی چمران، تکمیل سالن ورزشی 22 بهمن و تکمیل ساختمان آمفی تئاتر فیض از دیگر فعالیت های عمرانی در این منطقه به شمار می رود.
وی درباره پروژه های عمرانی منطقه ویژه گردشگری اظهار کرد: از فعالیت های عمرانی منطقه چهار می توان به محوطه سازی بوستان بزرگ مسکن مهر با سه میلیارد ريال اعتبار، احداث پارک نواری قلم با سه میلیارد ريال اعتبار، احداث زمین چمن مصنوعی چهل دختران با دو میلیارد و 500میلیون ريال،احداث بلوار ناجا و خیابان بعثت با دو میلیارد و 500 میلیون ريال، عملیات زیرسازی راستگرد ابتدای خیابان صادق اصفهانی اشاره کرد. 
معاون فنی و عمرانی شهرداری کاشان افزود: ساختمان ايستگاه آتش نشانی راوند واقع در شهرک آزادگان، با سازه اسکلت فلزی و سقف کامپوزيت در دو طبقه با زير بنای 1384 مترمربع و در عرصه‌ای با وسعت 2000 مترمربع در حال احداث است و برای احداث این ساختمان نزدیک به 30میلیارد ريال اعتبار اختصاص داده شده است.
از دیگر فعالیت های مهم حوزه عمران در منطقه 5 بهسازی استخر مراوارید است .احداث دیوار سنگی انتهای صنعت،مرمت و بهسازی محله تاریخی پاچنار راوند،بهسازی محوطه زمین پارک آیت اله مدنی،جدول گذاری و بلوک فرش بلوار شهدای طاهر آباد،اصلاح هندسی و بهسازی فضای سبز حاشیه بلوار قطب،بهسازی ورودی کاشان از طرف خزاق،کمربندی سردار شهید کریمی،تکمیل میدان حضرت معصومه(س)،بلوار حاشیه ای طاهر آباد از دیگر پروژه های در حال انجام معاونت عمران در منطقه 5 به شمار می رود.

نجات 205 نفر در بهار97 توسط آتش نشانان کاشان


فدایی آتش نشانی:

مدیر عامل  سازمان آتش نشاني وخدمات ايمني شهرداري کاشان گفت: آتش نشانان در 161 مورد آتش سوزی  و633  مورد حادثه در سه ماهه اول سال جاری  جان ومال هموطنان را از خطرات،صدمات و خسارات احتمالی نجات داده اند. محمد مسعودچایچی اظهار داشت: آتش سوزی خودرو، مراکز تجاری و اماکن مسکونی ازقابل توجه ترین موارد عملیاتی  بوده که از مهمترین علل حریق های رخ داده را می توان افروختن آتش بصورت عمدی،اتصال برق ، نشت مایعات قابل اشتعال ،انتقال حرارت ،نقص فنی کپسول وپیک نیک ، پرتاب ومشتعل نمودن مواد نفتی وآتش زا، نشت گاز،پرتاب جرقه جوشکاری، حرارت زیاد محیط  وهمچنین خود به خود سوزی بوده است که می توان به رشد22 درصدی تعداد آنها نسبت به زمان مشخص در سال گذشته اشاره نمود .  

چایچی خاطرنشان كرد: پرسنل عملیاتی در633 موردحادثه جداگانه شامل:  نجات غریق شخص، امداد درتصادفات خودویی، نشست زمین و آب افتادگی، رفع خطرآسانسور وبالابر،  رفع خطر حیوانات موذی(مار وعقرب)،انتقال حیوانات خانگی محبوسی(گربه وسگ)، نشت گاز، بازنمودن خودروو منزل مسکونی وقطع درختان شركت وبه شهروندان و هموطنان امداد رساني نموده و از خطرات ناشي از اين حوادث  نجات داده اند.

چایچی در پایان افزود : درکلیه عملیاتهای انجام گرفته آتش نشانان تعداد 205 نفر ازهموطنان را نجات داده که تعداد 43 نفر مصدوم ومتاسفانه 14 نفرفوتی رادربر داشته است  وی همچنین یاد آور شد متوسط زمان رسیدن به محل در عملیاتهای انجام گرفته داخل محدوده شهری درحوادث 4 دقیقه و 38 ثانیه ودرآتش سوزی ها 4دقیقه و 32ثانیه  بوده است.

 

نشست فرماندار با صاحبان صنایع فرش ماشینی منطقه کاشان

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان در جلسه هم اندیشی صنایع زنجیره تامین و تولید فرش ماشینی که در محل اتحادیه تولیدکنندگان فرش ماشینی و صنایع وابسته، برگزار شد، با اشاره به شرایط اقتصادی ویژه کشور در حوزه صنعت، گفت: طی 40 سال اخیر جهت گیری شدیدی به سمت تولید فرش ماشینی در شهرستان وجود داشته به طوری که بالغ بر 75 درصد سرمایه گذاری، تولید و اشتغال این صنعت در منطقه کاشان انجام شده است، به همین جهت کوچکترین آسیب پذیری در زنجیره تامین، تولید و فروش فرش ماشینی، بخش عمده ای از صنعت و اشتغال شهرستان را تحت الشعاع قرار می دهد.

حمیدرضا مومنیان افزود: بنابراین سرمایه گذاری در سایر حوزه های اقتصادی نظیر گردشگری باعث خروج از تک محصولی بودن شهرستان شده و حاشیه ای امن را برای فعالان اقتصادی ایجاد می کند.وی با تاکید بر مدیریت و برنامه ریزی جامع در حوزه فرش ماشینی، بدست آوردن کنترل بازار عرضه و فروش فرش و حذف واسطه ها را یکی از راهکارهای افزایش درآمد در این عرصه برشمرد. فرماندار کاشان ضمن استقبال از برگزاری اینگونه جلسات، همفکری صاحبان صنایع و مدیران بخش دولتی را در حل موانع و مشکلات صنعت بسیار موثر دانسته و ابراز امیدواری کرد با حمایت مجموعه زنجیره تامین و تولید فرش ماشینی اعم از حوزه های ریسندگی، بافندگی و تکمیل، زمینه استمرار تولید فراهم شود.معاون استاندار اصفهان ادامه داد: در حوزه هایی نظیر بیمه، مالیات و تامین زیر ساخت های حیاتی تلاش ما بر این است که مشکل جدی برای تولیدکنندگان ایجاد نشود.مومنیان در پایان این نشست توجه به سایر فرصت های سرمایه گذاری را یکی از اولویت ها و نیازهای اساسی صاحبان صنایع فرش ماشینی برشمرده و اظهار داشت: فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری و جایگزین نمودن فرش ماشینی در منطقه وجود دارد که ضروری است مورد توجه فعالان اقتصادی قرار گیرد؛ البته در حوزه گردشگری نیز آسیب هایی متوجه سرمایه گذاران می باشد نظیر هجوم سرمایه گذاری به سمت خانه های تاریخی که ممکن است در سال های آینده با مشکلاتی مواجه شوند.

 

پیام علی رسول زاده - رئیس شورای اسلامی شهر کاشان به مناسبت 14 تیرماه روز شهرداریها

به نام خدا

آسایش، امنیت، سلامت روانی و اجتماعی، نهادینه‌سازی فرهنگ مشارکتی و رضایتمندی شهروندان و دستیابی به شاخصه‌های یک شهر سالم، زیبا، توسعه یافته و پویا، نیازمند تلاش‌، حمیت و اراده جدی، تمامی مدیران و مسئولان بویژه تلاشگران عرصه مدیریت شهری است که با برنامه‌ریزی‌های علمی و اجرای آنها، مسیر توسعه همه جانبه شهر را هموار و فضایی مطلوب را برای زندگی شهروندان فراهم کنند.

بی تردید در فرایند مردم سالاری دینی، کارآمد سازی شهرداری ها و دهیاری ها موجب کیفیت بخشی به خدمات و همچون پلی کوچک شهروندان را به شهرداری ها و دهیاری ها متصل کرده و موجب توسعه پایدار در مناطق شهری و روستایی می شود.

 

در همین راستا، فرا رسیدن ۱۴ تیرماه به عنوان روز «شهرداری و دهیاری» فرصتی مغتنم برای قدردانی و تجلیل از فعالیت‌های خادمان مردم در عرصه های مختلف شهرداری و مدیریت شهری به ویژه شهردار کاشان جناب آقای مهندس سعید ابریشمی راد و تمامی  عزیزان شاغل در شهرداری کاشان که شبانه روز برای توسعه، پیشرفت و بالندگی شهر عزیزمان تلاش و فعالیت می‌کنند و از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی ورزند و بی شک هر خدمتی که در جهت رفاه حال مردم صورت پذیرد موجب خشنودی خداوند متعال قرار می گیرد و قطعا” در اذهان ماندگار خواهد شد.


امیدوارم تمامی دست اندرکاران حوزه های شهری ضمن توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، زمینه مشارکت همدلانه و مؤثر مردم در تحقق درآمدهای پایدار شهرداری و دهیاری را فراهم نموده و با سرلوحه قراردادن اصل خدمت بی منت به مردم و صادق بودن با آنها در راستای کارآمد سازی هرچه بیشتر شهرداری ها و دهیاری ها گام بردارند.

 

علی رسول زاده

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان

 

 

 

 

 

روابط عمومی شورای اسلامی شهرکاشان

 

1500 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در کاشان کشف و معدوم شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از کشف، جمع آوری و معدوم سازی1500 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته توسط واحد بهداشت محیط مرکز امام علی (ع) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر سید علیرضا مروجی گفت: مواد غذایی –آشامیدنی فاسد و تاریخ گذشته از یکی از انبار های مواد غذایی شهرستان کاشان معدوم و متصدی متخلف به مراجع قضایی معرفی شد.

دکتر مروجی، از عموم مردم و همشهریان گرامی خواست که از مراکز معتبر و فروشگاه محصولات دارای مشخصات بهداشتی کامل از قبیل پروانه ساخت، مواد متشکله، تاریخ تولید و انقضا و آدرس محل تولید تهیه و خریداری نمایند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی موارد را سریعا به سامانه 190 بهداشت اعلام گزارش نمایند.

 

برگزاری همایش ملی "حق مالکیت ادبی، گفته و ناگفته ها" در کاشان

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان گفت: همایش ملی " حق مالکیت ادبی ، گفته ها و ناگفته ها" در  کاشان پایتخت کتاب ایران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، حسین معافی اظهار کرد: همایش ملی "حق مالکیت ادبی، گفته ها و ناگفته ها" با موضوع آشنایی نویسندگان و ناشران با حقوق مادی و معنوی خود به مدت دو روز در  تاریخ ۱۵ و ۱۶ شهریورماه در دانشگاه کاشان برگزار خواهد شد.

معافی خاطرنشان کرد: با توجه به انتخاب کاشان به عنوان چهارمین شهر پایتخت کتاب ایران علاوه بر اجرای ۴۰ طرح فرهنگی در حوزه کتاب، سه رویداد ملی نیز در این شهر برگزار خواهد شد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان گفت: همایش ملی "حق مالکیت ادبی ، گفته ها و ناگفته ها" ، ایجاد گذر فرهنگی و نمایشگاه استانی کتاب سه رویداد ملی خواهد بود که تا پایان سالجاری در کاشان برگزار خواهد شد.

معافی با اشاره برگزاری نخستین جلسه هم اندیشی این همایش در اداره فرهنگ و ارشاد کاشان خاطرنشان کرد: این همایش ملی با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن صنفی داستان نویسان استان تهران ، شهرداری کاشان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان  با حضور نویسندگان مطرح کشور و مدیران و فعالان حوزه نشر به مدت دو روز در کاشان برگزار خواهد شد.

 

اولین مدرسه تابستانی قلب برگزار شد

اولین مدرسه تابستانی قلب  ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه با همکاری مدارس استعدادهای درخشان پسرانه و دخترانه 20 لغایت 23 مرداد ماه سال جاری در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر عباس تقوی اردکانی سرپرست دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اعلام این مطلب افزود: هدف از برگزاری مدرسه تابستانی قلب آموزش مباحث فیزیولوژی، آناتومی و بافت شناسی قلب به دانش آموزان با فراهم کردن فضای مناسبی برای دانش آموزان جهت کسب بینش در این علوم و ایجاد فضای تعامل و بحث ‌و گفت ‌و‌گو است.دکتر غزاله مشکدانیان دبیر علمی مدرسه تابستانی نیز در این مراسم، با اشاره به برگزاری سه کارگاه آموزشی قلب متناسب با دروس مدرسه برای گروه هدف اظهار داشت: در روز اول این کارگاه دانش آموزان در گروه آموزشی علوم تشریح با آناتومی قلب، روز دوم در گروه آموزشی پاتولوژی با بافت شناسی قلب و در روز سوم در گروه آموزشی فیزیولوژی با فیزیولوژی قلب به صورت عملی آشنا شدند.وی با بیان اینکه تعداد 30 نفر از دانش آموزان مقطع متوسطه در این برنامه شرکت داشتند، ادامه داد:  برگزاری کارگاه های آموزشی جرائت ورزی، خلاقیت و روش پژوهش از دیگر برنامه های این مدرسه بود.گفتنی است: در اختتامیه این برنامه ضمن ارائه گواهی شرکت در کارگاه، به دانش آموزانی که در مباحث مطروحه در بخش پرسش و پاسخ به صورت فعال شرکت نموده هدایایی به رسم یادبود اهداء شد.

 

فعالیت واحدآموزش آتش نشانی در سه ماه نخست امسال


  در سه ماهه نخست امسال  بیش از 2000 نفر در کاشان آموزش های اولیه ایمنی، آتش نشانی  و پیشگیری ازسوانح وحوادث ونحوه استفاده از کپسول اطفای حریق را فراگرفتند.مدیر عامل  سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: این آموزش ها برای 2204  نفرکه شامل دانش آموزان مقاطع: ابتدایی تعداد960 نفر، راهنمایی200  نفر،  دبیرستان  571 نفر، ادارات و نهاد ها و ارگانها 473 نفر بوده است که به صورت تئوری وعملی انجام گردیده است.

محمد مسعود چایچی افزود: مربیان آموزشی این سازمان با حضور مستمر در مراکز مذکور آموزشهای لازم رادر زمینه اصول ایمنی وضرورت رعایت آنها ،علل ایجاد حوادث وسوانح ، نحوه ارتباط با سازمان،چگونگی مقابله با آتش سوزی در لحظات اولیه و نحوه  استفاده از خاموش کننده های دستی جهت آتش سوزی های ناشی از  جامدات، گاز ومایعات قابل اشتعال و همچنین انتقال موارد ایمنی جهت جلوگیری از حوادث را آموزش دادند.

چایچی  با تاکید بر اهمیت ، ضرورت  و مستمر بدون آموزش ضمن خدمت برای آتش نشانان به تعداد 5 دوره درسه ماهه نخست سال 97 اشاره کرد: عنوان برخی دوره ها شامل آموزش دوره شنا، آموزش آبرسانی و پمپ، آشنایی بانحوه کار دستگاه تنفسی،کاربا دستگاه انگشتر بر،عملیات درساختمانهای بلند بوده است.

وی ضمن تشکر از سازمان ها و ادارت مرتبط که این سازمان را در ارائه امر آموزش یاری رساندند، تاکید کرد: در دنیای امروز نیروهای آتش نشانی ، لحظه به لحظه از آموزشهایی برخوردارمی شوند که حاصل این آموزش ها خدمت گزاری بهتر و صحیح به مردم ،صرفه جویی در منابع مالی و رضایت مندی روحی و روانی کارکنان را درپی دارد که این نشان دهنده اهمیت اموزش در پیشرفت و رشد هر مجموعه و در نهایت جامعه می باشد والبته آموزش های شهروندی نیز از اهمیت خاصی برخوردار می باشد که به شکل بارز و قابل توجه از بروز  حوادث و سوانح، پیشگیری و مانع از ایجاد خسارت هنگفت می گردد.

نشست خبری مدیرعامل مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل

مجید خوروش مدیرعامل مجتمع فولاد کویر آران و بیدگل در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان های کاشان و اران و بیدگل برنامه های این مجتمع را در حوزه مصرف اب و جلوگیری از الودگی محیط زیست با خبرنگاران تشریح کرد.

وی در حوزه مصرف اب و با توجه به اینکه منطقه دشت کاشان بحران آب دارد یاداور شد: مجتمع فولاد کویر اقدام به خرید پس اب شرکت آب و فاضلاب شهرستان کاشان نموده و جهت انتقال این آب از مرکز تصفیه خانه تا شرکت بیش از 20 کیلومتر فاصله است که اقدام به آزادسازی مسیر لوله و در حال حاضر اقدام به لوله گذاری شروع شده است. وی همچنین در حوزه آلودگی محیط زیست اظهار داشت : در حال حاضر که شرکت با توجه به اینکه شمش  فولاد را ازطریق دستگاههای مربوطه و با حرارت خاص تبدیل به میل گردهای مختلف می کند هیچگونه آلودگی زیستی ندارد اما در خصوص راه اندازه فاز 3 مجتمع که ذوب می باشد کارشناسان شرکت با دیدار از شرکت های کشورهای اروپایی بویژه ایتالیا و خرید فیلترهای کنترل آلودگی محیط زیست این مجتمع هیچ گونه الودگی محیط زیست نخواهد داشت. ایشان یادآور شد که در حال حاضر کارشناسان محیط زیست کشور بر شرکت نظارت کامل دارند و باید همه بدانند تا زمانی که کارشناسان محیط زیست مجوز فعالیت مجتمع را در حوزه تولید صادر نکنند شرکت نمی تواند فعالیت خود را اغاز نماید پس جای نگرانی وجود ندارد مجتمع فولاد کویر اران و بیدگل تلاشش بر این است که تمام کارهای قانونی فاز 3 شرکت را انجام دهد و بعد از ان کار خود را شروع نماید. باید بپذیریم که امروز صنعتی مثل فولاد با فعالیت خود بیش از صدها شغل تولید میکند و کشور را نه تنها از وابستگی به واردات خارج می کند بلکه این صنعت را به مرز صادرات می رساند.

در ادامه این نشست مهندس جعفرزاده مشاور زیست شرکت فولاد کویر آران و بیدگل  ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار داشت

من خبرنگار نیستم ولی علاقه ای به خبرنگاری دارم . وی اظهار داشت:اشاره می کنم به دو نفر از خبرنگاران قدیمی این مملکت میرزازاده خبرنگار قدیمی و آقای قاضی زاده که کمی جوانتر هستند. دو مقاله نوشتند که دو جمله قشنگی از کارشان مطرح کردند: دو واژه ای به نام خبر زدن و خبر خوردن. اینکه خبرنگار باید خبرزن باشد نه خبرخور.خبرزن کسی است که قبل از اینکه بقیه بفهمند آن خبر را بگیرد. اعتقاد من این است که دوستان خبرنگار در مملکت اکثرا خبرزن هستند. و جمله قشنگی از یک خبرنگار معروف ایتالیایی است که خبرنگار باید چشم بینا، گوش شنوا ،ذهن پویا و زبان گویای مردم خود باشد.خبرنگار نباید نگاه کند که بقیه چه می گویند بنابراین هیچ اشکالی ندارد که نقد کنیم و پیگیری کنیم .و اگر کسی از صاحب صنعت ازاین مساله ناراحت می شود صاحب صنعت نیست. صاحب صنعت در قبال وظیفه اش باید پاسخگو باشد.جعفرزاده در ادامه این گفتگو اظهار نمود: در بهبود هوای آلوده کاشان که مدیر پروژه اش من بودم. به هر حال یک اشنایی نسبی با منطقه کاشان و مدیریت فولاد کویر دارم.از این نظر منحصر به فرد هستند.ایشان اشاره کردند به بخش توسعه پایدار.صنعت کشاورزی خدمات همه اینها تاثیر منفی دارند و هم تاثیر مثبت.اگر قراربود ما  در محیط زیست هیچ چیز را تغییر ندهیم الان غارنشین بودیم. باید دنبال صنعتی باشیم که ارزش افزوده بیشتر به معنی ارزش واقعی باشد که بتواند منابع کمتر استفاده کند. اگر با این دید نگاه کنیم آن موقع به این توسعه می گوییم توسعه پایدار. و توسعه سازگار.در صنعت فولاد یک دیدی وجود دارد . گاهی اوقات بر اساس بحثی که مهندس مطرح کرد به صنعت فولاد اینطور نگاه می کنیم که چون در کشور ما صنعت فولادمان از تکنولوژی قدیمی استفاده می کند و صنعت فولاد با تکنولوژی قدیمی مسایل متعدد زیست محیطی دارد این را تامین می دهیم. به تمامی صنایع فولاد ، به معاونت وزیر وقتی می گوییم صنعت هایتک این بحثی که ایشان می گوید اسپیکیو درست است که کیفیت محصول را بالا می برد ولی مهمترین مساله ای که تکنولوزی جدید دارد و آن را بکار می برد.ایشان در بحث ضایعات به این شکل توضیح دادند: پس مانده بحث ضایعات فولاد خوزستان، گروه ملی فولاد که ما با اکثر اینها در ضایعات مشکل داشتیم یعنی باید یک فکری میکردیم که این ضایعات را کجا ببریم.پول دهیم دفن کنیم. با محیط زیست مشکل داشتیم و.... در بحث صنعت فولاد  براساس مدیریت دانش  که ضایعات نه تنها ضایعات نیست بلکه ما بخشی از مخارج محیط زیست را از ضایعات تبدیل شده به مواد اولیه در می اوریم . ضایعات اهن 99 درصداست . صنعت فولاد زیر 70 درصد، ضایعات دقیق 68 درصد. 99 درصد ضایعات آهنی به درد فراورده های خاص میخورد .فولاد نه تنها فولاد تولید نمیکند بلکه انرزی هم باید تولید کند. نه فقط انرزی کشوری را نگیرد بلکه خودش می تواند منبع تولید انرزی و فروش انرژی باشد.در اخر ما باید اینده نگر باشیم. همه اینها نیاز دارد که ما به اینده مان از طریق اینده پژوهشی نگاه کنیم. کاری که مقام معظم رهبری بحث نقشه جامعه کشور را مطرح کردند.که در سطح نقشه جامعه نگاه به اینده را داشته باشید. هر واحد صنعتی می تواند این کار را انجام دهد  ک خوشبختانه این اراده در شرکت فولاد کویر جاری شده و دنبال بحث اینده نگری، تدوین نقشه ، راه توسعه منطقه یعنی ذی نفع ان داخلی و خارجی باشد.

جعفرزاده مشاور زیست محیط شرکت فولاد کویر آران و بیدگل در خصوص مصرف آب صنعت فولاد گفت: صنعت باید از آب بر بودن به آب ساز بودن حرکت کند و برای این کار بهترین کار استفاده از آب فاضلاب و اب لب شور می باشد.چون در این سیستم مصرف نه تنها منابعی را مصرف نمیکنی بلکه تولید پول کرده ای، این طبیعی است که صنعت و تبادل سرمایه گذار و سرمایه گذار دنبال سود می باشد. وی ادامه داد آب لب شور را نمیتوان استفاده مصرفی ولی در صنعت فولاد قابل استفاده می باشد.

در پایان این نشست توسط مدیرعامل مجتمع فولاد کویر از خبرنگاران حاضر در جلسه تجلیل بعمل امد.

 

در سه ماهه نخست در منطقه دو صادر شد بیش از 24هزار متر مربع پروانه ساختمانی


  سرپرست منطقه دو شهرداری کاشان گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری بیش از 24هزار متر مربع پروانه ساختمانی در منطقه دو صادر شده است.

احمد شاه بالایی با اشاره به عملکرد حوزه شهرسازی در سه ماه نخست امسال بیان کرد: افزون بر 24034 متر مربع پروانه ساختمانی طی این مدت صادر شده است و جمع کل سوابق صادر شده در این منطقه به 1000مورد می رسد.

وی تصریح کرد: موارد صادر شده شامل 21مورد تفکیک اراضی، 46مورد گواهی صدور، 51مورد پروانه ساختمانی،25مورد تمدید پروانه و27مورد اصلاح پروانه بوده است.

سرپرست منطقه دو شهرداری کاشان با اشاره به اینکه 823مورد مفاصا در این مدت صورت گرفته است، خاطر نشان کرد: تلاش های معاونت شهرسازی و کارکنان این منطقه در حوزه شهرسازی و خدمت رسانی به مردم فراموش نشدنی است.

وی در پایان ضمن قدردانی از صبر و شکیبایی شهروندان در اجرای پروژه های شهری تصریح کرد: بدون تعامل و همکاری شهروندان رسیدن به این مهم امکان پذیر نبوده و قدرمسلم همکاری و همراهی وهمدلی شهروندان با شهرداری در اجرای هرچه بهتر برنامه های پیش روی  باعث توسعه وتعالی شهردر همه زمینه ها خواهد شد

انعقاد تفاهمنامه علمی پژوهشی آبفای کاشان

با سازمان بسیج اساتید دانشگاهها و مراکز آموزشی عالی

وحوزه بسیج ادارات شهرستان کاشان

 تفاهمنامه همکاری مشترک آبفا با مرکز بسیج اساتید و حوزه بسیج ادارات شهرستان کاشان طی مراسمی با حضور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان، قائم مقام و فرمانده پایگاه بسیج مقداد، فرمانده حوزه بسیج ادارات امام رضا (ع) و مسئول مرکز بسیج اساتید دانشگاهها و مراکز آموزش عالی شهرستان کاشان امضا شد. در این مراسم مدیرعامل آبفای کاشان گفت: اصطلاح «دشت ممنوعه بحرانی» برای نخستین بار در سال 1358 به دشت کاشان اطلاق شد و اکنون بیش از 400 شهر و شهرستان کاشان گرفتار بحران آب است و این مشکل ناشی از برداشت‌ بی‌رویه از منابع آب زیرزمینی است. مهندس محمدرضا اسدی افزود: آنچه مسلم است وزارت نیرو در خصوص تأمین آب از همه‌ی ظرفیت‌های موجود استفاده کرده و شاید بخشی از این اقدامات فشارهای نامتعارفی بر منابع آب زیر زمینی وارد آورده است. از اینرو شایسته است اقدامات خود را برای کاهش تبعات بحران آب بر مدیریت مصرف و تقاضا متمرکز کنیم.وی یادآور شد: طی سالیان گذشته اقدامات فرهنگی خوبی در حوزه مدیریت مصرف انجام گرفته ولیکن نتایج به دست آمده متناسب با انرژی صرف شده نیست. مدیرعامل آبفای کاشان تأکید کرد: تفاهمنامه‌هایی که طی سالیان گذشته با آموزش و پرورش به امضا رسیده است باعث شده تا اقدامات فرهنگی خوبی در حوزه دانش‌آموزی محقق گردد و به تبع آن اولیا و مربیان نیز از در راستای کاهش مصرف آب اقدام کنند. یکی از نتایج آن کاهش 5 درصدی مصرف آب شرب است ولیکن این میزان کاهش، رضایت‌بخش نیست.وی اظهار داشت: کاهش 5 درصدی مصرف به این معنی است که مصرف سرانه شهروندان از 220 لیتر به 210 لیتر کاهش پیدا کرده است. این رقم برای شهروندان در کشورهای توسعه‌یافته 110 لیتر است. شایسته است برای رسیدن به سرانه استاندارد از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی صاحب‌نظران و اساتید دانشگاهی بهره‌مند گردیم که انعقاد تفاهمنامه‌های همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی بستر مناسبی برای تحقق این امر است.اسدی افزود: بیش از 200 هزار کولر آبی بر بام‌های شهرستان کاشان است که سالانه بیش از 5 میلیون مترمکعب آب مصرف می‌کند. بر اساس مطالعات علمی و دانشگاهی با نصب یک سایه‌بان ساده؛ مصرف آب 20 درصد کاهش پیدا می‌کند. این رقم برای نصب لوازم کاهنده در منازل به 30 درصد می‌رسد و شایسته و ضروری است در شرایطی که با بحران آب مواجه هستیم به همه‌ی راهکارهای مدیریت مصرف توجه نماییم.

فراخوان مسابقه بین المللی نقاشی " لمس رنگارنگ تاریخ"

مدیر مرکز ارتباطات و امور بین الملل با اشاره به برگزاری شانزدهمین کنفرانس بین المللی دوسالانه " لیگ شهرهای تاریخی جهان" اظهار داشت: مسابقه بین المللی نقاشی با موضوع " لمس رنگارنگ تاریخ" ویژه گروه سنی 9 تا 13 سال در حاشیه این رویداد جهانی به میزبانی شهر بورسای ترکیه برگزار می شود.

مهدی بذرافشان گفت: مجمع جهانی" لیگ شهرهای تاریخی"  این مسابقه را  با هدف ارتقای آگاهی و دانش کودکان درباره تاریخ و آگاه سازی دانش آموزان و شهروندان از تاریخ و میراث فرهنگی کشور خود به همراه نمایشگاهی از آثار برتر و همراه بااعطای جوایز برگزار می کند.

وی تصریح کرد: این مسابقه بین المللی ویژه شهروندان شهرهای عضو لیگ شهرهای تاریخی بوده و در نهایت از بین آثار رسیده از هر شهر، یک اثر در گالری هنری "مرکز فرهنگی طیاره" بورسا به نمایش در خواهد آمد.

مدیر مرکز ارتباطات و امور بین الملل ضمن اشاره به این مطلب که ثبت نام مسابقه و تحویل آثار در مکان مرکز ارتباطات صورت می پذیرد بیان کرد: مهلت ارسال آثار تا تاریخ 22 تیرماه 1397 بوده و هیچ اثری پس از این تاریخ پذیرفته نخواهد شد.

بذرافشان در پایان گفت: مراسم اهدای جوایز در زمان تشکیل کنفرانس لیگ شهرهای تاریخی (7 الی 9 سپتامبر/ 16 الی 18 شهریور) برگزار خواهد شد.

گفتنی است لیگ شهرهای تاریخی جهان در سال 1987 با هدف حفظ و توسعه شهرهای تاریخی با عضویت بیش از یکصد شهر تاریخی از سراسر جهان و به منظور تقویت همکاری و ارتباط بین شهرها تشکیل شد. شهرهای کاشان، اصفهان، نیشابور ، شیراز و یزد از  اعضای ایرانی این سازمان به حساب می آیند.

 

سخنی با ابریشمی راد

سخنی با ابریشمی راد

راویان اخبار و ناقلان شیرین گفتار چنین روایت کرده اند که در مراسمی به مناسبت روز خبرنگار که در خانه کاج کاشان برگزار گردید ابریشمی راد که نام شهردار کاشان را  یدک می کشد افاضه فرمودند که من در کاشان خبرنگار نمی بینم.

خب جمله قشنگی فرمودند جناب ابریشمی راد من هم خدمت شما عرض می کنم که ما هم در کاشان شهردار نمی بینم و برای این حرف هم دلیل داریم.تاکنون 2 کنفرانس مطبوعاتی برگزار کردید که هرکدام یک چالشی در شهر ایجاد کرده درواقع اگر شهردار بودید این چالش ایجاد نمیشد.شما درست گفتید چون اگر من خبرنگار احساس مسولیت می کردم در کنفرانس دوم ، کنفرانسی که بیشتر وقت آن به اختلاف بین هیئت امنا ناجی اباد و شهرداری گذشت و یا آن قسمت که در خصوص عدم پرداخت حقوق کارگران شهرداری برگزار شد همه متوجه شدند که یک بازی از قبل طراحی شده است ولی به احترام جلسه و شخص شخیص حضرت عالی سکوت کردند شما کنفرانس خبری فصلی خود را به تعویق انداختید تا حکم دادگاه تجدیدنظر برسد و این نمایش را بازی کنید یا ازقبل یک خط گوشی تلفن برای شما آماده شده بود که یک نفر در خصوص حقوق کارگران بپرسد و شما نیز طبق برنامه از مسئول اول سازمان آتش نشانی بپرسید. جناب ابریشمی راد بهتر است که به مدیر برنامه هایت بگویید در کاری که هیچ تخصصی ندارید شما را وارد نکنند.

همانطور که ما در جنگهای زرگری شهرداری دخالت نکرده و نخواهیم کرد.

در حال حاضر چندماه حقوق عقب مانده دارید؟ شما در جایی اشاره کردید که شهردار سابق هم چندماه حقوق معوقه داشته که البته با فروش اوراق که در زمان شهردار سابق تهیه شده بود پرداخت کردید.جناب ابریشمی راد ما کاری نداریم که شما در حال حاضر چه کار می کنید هرچند که به عنوان خبرنگار باید از شما سوال کنیم که طی یکسال گذشته در زمینه های عمرانی برای شهر چکار کرده اید. هرچند که در کنفرانس خبری دوم به سوالات عمرانی خبرنگاران جواب سربالا دادید.ما قبول داریم که اوضاع اقتصادی خوبی بر کشور حاکم نیست و یکی از دلایل عدم پیشرفت کارهای عمرانی شهرداری نیز همین اوضاع اقتصادی می باشد و از شما نیز می خواهیم به جای نبش قبر کردن دوره گذشته شهرداری و دامن زدن به اختلافات ، بیایید با انها که می دانید خبرنگار هستند مثلا سیلک شهرداری ،که گویا مجوز هم ندارد و مدیران آن هم همه تحصیلات رسانه ای دارند واقعیات را برای شهروندان شفاف سازی کنید. اینکه پسری از پدرش شکایت کرده دردی از مشکلات مردم حل نمی شود....بله شما درست می فرمایید من خبرنگار نیستم که اگر بودم هنگامی که شما فرمودید دیگر بازی تمام شد می پرسیدم کدام بازی؟هنگامی که فرمودید مردم باید حقیقت را بدانند می پرسیدم کدام حقیقت ؟و راستی این حقیقت دارد که هنگام انتخاب شما برای شهرداری کاشان یکی از اعضای شورای شهر تهدید به استعفا کرده به این مضمون که اگر شما را برای شهرداری به شورا معرفی نکنند از شورا استعفا می دهد.

ببخشید چون خبرنگار نیستم این سوال را پرسیدم.

ابراهیم قربانی

تخریب بناهای تاریخی در سکوت و مجوز مسولین غیرکارشناسی

مجموعه تاریخی مسجد جامع-آب انبار-حسینیه-حمام و چهار سوق روستای محمداباد مرکزی از توابع شهرستان آران و بیدگل در سایه بی توجهی مسولین ارشد شهرستان و سکوت خبری توسط هیات امنا مسجد و دهیار (2 سال نمونه) روستا تخریب گردیده و هیچکس پاسخگو نمی باشد. شایان ذکر است که مسجد جامع این روستا تنها بنای مربوط به زمان ایلخانیان در منطقه کاشان و آران و بیدگل است و ثبت ملی نیز شده است ولی مورد بی مهری قرار گرفته است.

این مجموعه که در اطراف آن خانه های قدیمی نیز وجود داشته است در حال حاضر هیچ اثری از خانه ها و حمام و حسینیه وجود ندارد و همگی تخریب و تبدیل به خیابان گشته است. متاسفانه بیشتر این تخریب ها از زمانی آغاز شده است که اران و بیدگل بعنوان شهرستان مستقل اعلام گردیده است و ظاهرا تا کنون اداره میراث ان یک مدیر کارشناس در حوزه میراث نداشته است.

و متاسفانه هیئت امنا مسجد و دهیار به بهانه آزادسازی فضای اطراف مسجد اقدام به تخریب نموده اند در حال حاضر از این مجموعه تاریخی فرهنگی تنها مسجد با قدمت بیش از 700 سال که البته نمای بیرونی آن دستخوش تغییرات شده و 2 ستون از ستون های قدیمی تخریب و ستون آهنی جای گزین شده و آب انبار آن می باشد که متاسفانه جدیدا تخریب و تغییرات غیرکارشناسانه در آن بوجود امده است.

 

آمار تکان دهنده تصادفات درون شهری کاشان

 

دکتر ابراهیم کوچکی رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در نشست خبری با اصحاب رسانه با اعلام مطلب فوق با اشاره به آیات قران گفت: اگر صدا را خود شنیدید و شخص خبردهنده را با چشم دیدی این خبر صحت دارد در غیر اینصورت ظن است و اگر کسی یک بار به شما دروغ بگوید این ادم فاسق است و حرفهای بعدی ان را تحقیق کنید. من روز خبرنگار را که کار بسیار سختی می باشد به همه اصحاب رسانه تبریک می گویم . دکتر کوچکی در قسمتی از این نشست با اشاره به مسایل دارویی اظهار داشت: هیچ داروخانه ای حق ندارد بدون مسول فنی داروخانه نسخه بیمار را بپیچید و اگر داروخانه ای این کار را بکند و حق مدیر فنی را بگیرد 2 تخلف انجام داده. اول اینکه در غیاب مسول فنی اقدام به پیچیدن نسخه نموده و دوم اینکه حق فنی را از بیمار دربافت کرده. وی از شهروندان خواست در خصوص تخلفات داروخانه ها با دانشگاه علوم پزشکی همکاری نمایند و از طریق سامانه 190 اطلاع رسانی کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی در خصوص سخنان اخیر مهندس وکیل نایب رییس شورای اسلامی شهر در مورد زمین بیمارستان کاشان که در خط گسل قرار دارد و باید در انتخاب زمین بیمارستان تجدیدنظر شود گفت: با توجه به نیاز شهرستان کاشان به بیمارستان موردنظر بیش از ده سال است که برای اخذ مجوز از طریق مسکن و شهرسازی برای زمین شروع شده و زمین هایی را پیشنهاد داده اند. البته ما می دانیم که منطقه کاشان روی خط گسل قرار دارد و این زمین از مسکن و شهرسازی خریداری شده و در ان منطقه ساختمان های دیگری بویزه مصلی نماز جمعه احداث گردیده است. بالاتر از این شهرداری که پروانه ساخت صادر کرده حتما تحقیق کرده است. دکتر کوچکی به این سوال که اگر زمینی در خط گسل باشد نباید ساختمان ساخت گفت پس در ژاپن چکار می کنند. باید به اطلاع شهروندان برسانیم که این بیمارستان با ایزولاتور ساخته می شود و اولین بیمارستانی است در ان منطقه که با ایزولاتور ساخته می شود به خاطر همین کار 3 تا 4 میلیارد تومان هزینه ساخت بیمارستان بیشتر می شود. قبل از اینکه دانشگاه اقدام به شروع کار بکند این پروژه  10 سال در اختیار وزارت مسکن و شهرسازی بود چون آنها اقدامی نکردند و در حال حاضر دانشگاه اقدام به ساخت بیمارستان نموده است و با بهترین مشاورین و پیمانکاران در حوزه ساخت بیمارستان برای این پروزه انتخاب شده اند. لازم به ذکر است که بحث ایزولاتور این است که در هنگام زلزله هم میتوانی به غعالیت خود ادامه دهید.

کاشان در مرز سالمندی قرار دارد

همچنین در این نشست دکتر مروج گفت: 10 درصد از جمعیت ما سالمند هستند در حال که در کشور 7 درصد سالمند هستند. جالب اینجاست که در کاشان کودکان ما هم 10 درصد می باشند. بیشترین گروه سنی در منطقه کاشان میان سالان هستند با 42 درصد جمعیت میانسال یعنی سن بین 30 تا 59 سال یا به عبارت دیگر نوجوانان 20 درصد ، جوانان هم 18 درصد. در حال حاضر 13 درصد در حاشیه شهر و جمعیت روستایی ما 7 درصد و ما بقی یعنی 80 درصد جمعیت در شهر زندگی می کنند.

11 در صد جمعیت ما غیرایرانی و 89 درصد ایرانی

میانگین فشار خون مردم کاشان نسبت به مردم کل کشور بیشتر است. میانگین فشار خون مردم کاشان 12 روی هفت است. براساس امار 460 هزار نفر و میانگین فشار خون کشور 11 روی 6 است براساس امار بالای 60 میلیون نفر. وی در ادامه گفت: در کاشان خطر سکته قلبی و مغزی  بر اساس تحقیق سامانه سیب نسبت به دیگر نقاط کشور بالاتر است. یعنی 10 درصد مردم کاشان احتمال سکته قلبی و مغزی طی ده سال اینده را دارد در حالی که این احتمال در کشور 5/5 درصد است. نکته دیگر کودکان و نوجوانان زیر 18 سال ما 6 درصدشان چاق هستند و از این بابت رتبه 5 را در کشور داریم. در این حوزه بابل-شهید بهشتی تهران-گیلان- بوشهر و کاشان رتبه های اول تا 5 را دارند. روزانه بیش از 3 هزار نفر به پایگاه سلامت مراجعه می کنند که بصورت رایگان این کار انجام میشود و هرچه بیشتر ما خوشحال می شویم و رضایتمندی در رتبه 5 را در کشور داریم.

مرتبه اول واکسیناسیون کشور رتبه دوم بعد مراقبت از زایمان در این حوزه بیشتر مرگ ها قبل از زایمان رخ می دهد. رتبه پنجم خدمات دهان و دندان هستیم در حوزه های دهان و دندان 390 هزار خدمت در بخش دولتی انجام شده است.

28 هزار دندان پوسیده ترمیم شده به جای کشیدن برای دانش آموزان 13 هزار، 3 یونیت ثابت در مدارس داریم و یک یونیت سیار. 28 میلیارد از جیب مردم صرفه جویی شده در حوزه دندان.

در حال حاضر کلیه مادرانی که برای غربالگری به پایگاهای سلامت مراجعه می کنند به صورت رایگان مورد ازمایش قرار می گیرند.برای مادران باردار 8 کلاس اموزش بارداری دایر می باشد.که هدف این کلاسها جلوگیری از عمل سزارین بی مورد است و تا کنون 2500 مادر در این خصوص اموزش دیده اند. در حال حاضر نوزاد که به دنیا می اید 2 نوع بیماری مهم دارد که این 2 نوع بیماری باعث عقب افتادگی ذهنی کودکان می شود. در حال حاضر این بیماری غربالگری میشود و ما طی 10 سال گذشته 433 نوزاد مبتلا به این دو نوع بیماری را شناسایی و درمان شده اند. طی یک سال گذشته 75 هزار نفر از جمعیت کاشان برای سرطان غربالگری شدند که در نتیجه 3 نفر مبتلا به سرطان روده بزرگ، 12 نفر مبتلا به سرطان سفید و 1 مورد مبتلا به سرطان دهانه رحم که هیچ یک از بیماری خود اطلاع نداشتند که همگی در حال درمان می باشند.

 

سالانه نزدیک به 2 میلیون دلار هزینه بیماران ترافیکی برون شهری منطقه کاشان می شود

در ادامه این نشست دکتر نادری اظهار داشت: تعداد 2014 نفر از مصدومین حوادث ترافیکی بیش از 24 ساعت در بیمارستان بستری شده اند که 21 در صد از کل اسیب دیدگان را شامل میشود و هزینه هر تخت بستری این تعداد بیمار در روز نزدیک به نه میلیون تومان است که سالانه به بیش از 3 میلیارد تومان می رسد. میانگین سنی افراد حادثه دیده در حوادث ترافیکی 5/31 سال می باشد و اکثر افراد حادثه دیده بین 15 تا 30 سال میباشد که مردان 5 برابر زنان دچار این حوادث می باشند.

لازم به ذکر است که 75 درصد افراد حادثه دیده در حوادث ترافیکی موتورسواران هستند.دکتر نادری اظهار داشت: در سال 1396 تعداد پنج هزار ماموریت اورژانسی در منطقه کاشان انجام شده است که متوسط هزینه هر ماموریت اورزانسی پیش بیمارستانی 588 هزار تومان می باشد که این مبلغ در سال نزدیک به 3 میلیارد تومان هزینه اورزانس پیش بیمارستانی حوادث ترافیکی است.

 

درآمدزایی پاشنه آشیل شهرداری ها است

نایب رییس شورای شهر گفت: درآمدزایی با درآمدهای پایدار پاشنه آشیل شهرداری ها است.

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، حسینعلی وکیل، در پنجاهمین جلسه رسمی شورا با موضوع بررسی وضعیت درآمدهای شهرداری کاشان گفت: درآمدزایی از مسائل مهم شهرداری است که با توجه به ضعف جدی از نظر درآمد نسبت به هزینه باید ساختار جدید و تخصصی برای آن  تعریف شود.وی با تاکید بر اینکه  اگر تحول اساسی در حوزه درآمدی ایجاد نشود افزود: شهرداری هم پروژه های جدید و هم پرداخت مطالبات مردم و بدهکاری های خود را نخواهد توانست انجام دهد.به گفته وی، تعریف و ایجاد یک ساختار تخصصی ویژه برای درآمدهای شهرداری با لحاظ کردن کلیه ردیف های درآمدی در شاخه های تخصصی برای شهرداری ضروری است.رییس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی شهر کاشان، لزوم راه اندازی  سایت  و یا سامانه ای به روز را در مورد مشاهده وضعیت ثبت و ضبط آنلاین شهرداری که شورا بر آن اشراف و نظارت و کنترل داشته باشد تاکید کرد و گفت: این سامانه باید بگونه ای طراحی شده باشد که بتوان از ردیف بخش های مختلف درآمدی شهرداری مطلع شد و حتی یک بخش و سرفصل ویژه مسوولین را برای پاسخگویی داشته باشد.

 وکیل، استفاده از مشاورین و متخصصین خبره در امر ایجاد سامانه درآمدی شهرداری با کار کارشناسی قوی را خواستارشد و گفت: راه اندازی سامانه ای به روز و دارای ساختار خوب و تخصصی در امر درآمد لزوم به کارگیری مشاورین خبره و یک مسول فنی برای ارائه گزارش را می طلبد.

 

*لزوم توسعه و تعدد راه های درآمدزاییی پایدار برای شهرداری

 

رییس شورای شهر نیز با اشاره به اینکه می توان عوارض پایدار را متعدد کرد گفت: این امر می تواند در مجموعه های مختلف و موضوعات سازماندهی شده مختلف با بررسی کارشناسان عملیاتی شود.علی رسول زاده، با اشاره به برگزاری یک جلسه با مسوولان شهری، اتاق بازرگانی و دارایی در خصوص کسب درآمدهایی پایدار مربوط به آنها گفت: تحقق بعضی کدهای درآمدی شهرداری که مربوط به نهادها است نیاز به هم اندیشی و تعامل بیشتر و بهتر با آنها دارد.مجید شمس، عضو و خزانه دار شورای اسلامی شهر کاشان نیز با اشاره به اینکه علت دیرکرد پرداخت سهم شهرداری از دارایی و مالیات ها شاید به این دلیل است که پرداختی اکثر مودیان به چند سال بعد موکول می شود گفت: زمانیکه این روند طولانی مدت شد پرداخت این سهم انجام نمی شود.

 

*سهم 6 میلیارد تومانی شهرداری از دارایی از محل ارزش افزوده

 

شهردار کاشان نیز با تاکید بر اینکه سهم 6 میلیارد تومانی شهرداری از دارایی از محل ارزش افزوده به عنوان یکی از درآمدهای پایدار هنوز پرداخت نشده است گفت: شورا یک مجلس قانونگذار محلی است که از حق و حقوق شهر و شهروندان دفاع می کند و طی رایزنی و نشست با آنها در تسریع این پرداخت ها تلاش کند.سعید ابریشمی راد، ارزش افزوده را یک منبع خوبی برای شهرداری ها  دانست و گفت:یک رقم نیز موضوع اختلاف پولی بین مودیان و دارایی است که به عنوان ارزش افزوده گرفته شده است.شایان ذکر است: پنجاهمین جلسه رسمی شورا با موضوع بررسی وضعیت درآمدهای شهرداری کاشان با سخنان سعید ابریشمی راد شهردارکاشان، ارائه گزارش عباس شافعی مدیر مدیردرآمد شهرداری کاشان و ارائه گزارش مهندس حسینی از سهم ارزش افزوده برگزارشد.

 

آغاز ثبت نام پذیرش دانشجو در مرداد ماه97


دانشگاه جامع علمی کاربردی آران و بیدگل در 16 رشته مهارتی ثبت نام به عمل می آورد.
مسئول روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی آران و بیدگل ازآغاز فرایند ثبت نام در 16رشته آموزشی مهارتی خبر داد و اظهارداشت : طبق اعلام سازمان سنجش آموزش ، انتخاب رشته داوطلبان از 22 مرداد ماه آغاز و تا 28 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.
مهدی شکرگزار تصریح کرد : برای تحصیل در دانشگاه علمی و کاربردی نیازی به مدرکپیش دانشگاهی نمی باشد و شرایط سنی نیز مطرح نیست.
وی تاکید کرد: علاقمندان می توانند در تاریخ اعلام شده به وب سایت سازمان سنجش به نشانیwww.sanjesh.org مراجعه و ثبت نام نمایند.
مسئول روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی آران و بیدگل افزود: برای رفاه علاقمندان به ثبت نام ، متقاضیان می توانند به دانشگاه علمی کاربردی آران و بیدگل مراجعه و مراحل ثبت نام را انجام دهند.
وی با بیان برخی از مزایای دانشگاه علمی کاربردی اظهارداشت؛ اعطای وام تحصیلی، معافیت تحصیلی، مشاوره رایگان در طول تحصیل، ارائه مدرک در روز فارغ التحصیلی، خدمات رفاهی شامل سرویس ایاب و ذهاب، غذای دانشجویی، بوفه و انتشارات از جمله این مزایای دانشگاه می باشد. همچنین زمان بندی کلاسها برای داوطلبین شاغل در دستگاههای دولتی و خصوصی از ساعت 14:30 الی 20  برنامه ریزی شده است. 
لازم به ذکر است: بر اساس اعلام سازمان سنجش کشور دانشگاه علمی کاربردی آران و بیدگل برای سال تحصیلی 97 در مقطع کاردانی در رشته های فناوری اطلاعات، مکانیک خودرو،مکانیک مونتاژ سیستم های مکانیکی گرافیک، دوخت و تکنولوژی لباس، روابط عمومی، برق صنعتی، امورفرهنگی، خبرنگاری، گردشگری و عکاسی و همچنین در مقطع کارشناسی در رشته های گرافیک، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک خودرو، روابط عمومی، و ابزار دقیق دانشجو می پذیرد.
متقاضیان محترم جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارائه مشاوره با شماره 547300222-54721244 تماس حاصل فرمایند . 

یک نشان و چند سئوال

شهردار کاشان با دعوت  احسان حاج صفی کاپیتان کاشانی تیم ملی فوتبال ایران به محل کار خود ، نشان درجه سه سیلک را به وی اهدا کرد . 

در کانال اطلاع رسانی شهرداری کاشان درباره این نشان نوشته شده است : 

  نشان سیلک بازتابی از پیشینه ی هزارسال تمدن را داراست و زین پس به نام آوران و افتخار آفرینان کاشانی تعلق می گیرد و اکنون برای نخستین بار بر سینه کاپیتان تیم ملی فوتبال بوسه زده است. 

در ادامه این توضیح آمده است : « توجه ویژه به نام آوران، مفاخر و انسان های تاثیر گذار و ذخیره های فرهنگی این دیار تا کنون کمتر مورد عنایت قرار گرفته بود و شهرداری کاشان در پاسخ به این نیاز تاریخی اقدام به طراحی « نشان سیلک » به عنوان یادمان تلاش انسان های تاثیرگذار در کاشان کرده که در سه سطح و به عنوان نشان ویژه شهروندی به  کاشانی ها اعطا می گردد و نخستین اجلاس اعطای این نشان مهر  امسال برگزار خواهد گردید »

 

اما کاش شهرداری کاشان پیش از اعطای نشان ملی سیلک به آقای احسان حاج صفی کاپیتان تیم ملی فوتبال توضیح می داد : 

 

1- این نشان منطقه ای یا ملی است ؟  گرچه روی نشان نوشته شده نشان ملی با این حساب شهرداری کاشان باید بگوید مجوز تولید و اعطای این نشان را کدام وزارتخانه یا سازمان بالادست کشوری صادر کرده است ؟ و  آیا شورای اسلامی شهر کاشان مصوبه ای در خصوص اعطای این نشان داشته است یا خیر ؟ 

 

2- آیا در خصوص طراحی و اجرا و اعطای این نشان با بنیادهایی مثل بنیاد فرهنگ کاشان  ، بنیاد حامیان ورزش کاشان و ... مشورتی شده است یا خیر ؟ 

 

3- آیا برای اعطای این نشان آیین نامه ای نوشته شده یا خیر و اگر اعطای این نشان آیین نامه دارد چه کسانی آیین نامه آن را تدوین کرده اند ؟ و در واقع ملاک و معیار تعیین و اعطای نشان درجه یک ، درجه دو و درجه سه به افراد چیست ؟ 

 

4- آیا برای طراحی و ساخت هنرمندانه این نشان ، هنرمندان کاشان را فراخوان کردید ؟ 

چه کسانی نماد بز کوهی را برای نشان ملی سیلک انتخاب کرده اند ! گرچه بز کوهی نماد رهایی ، آزادی ، چالاکی ، قدرت است ولی آیا سیلک فقط همین نماد هویتی را دارد ؟! 

چرا کلمات روی نشان با هیچ رسم الخطی (  نستعلیق و شکسته نستعلیق و نسخ و ثلث ) سازگار نیست ؟ و چرا به لحاظ ویرایشی ( آ ) نام آوران و افتخارآفرینان کامل نیست ؟!      

 

5- آلیاژ این نشان به لحاظ ارزش از چه فلزی است و با چه ماده ای آبکاری شده است ؟ طلا ، نقره یا برنز ؟ و وزن و ابعاد آن چقدر است ؟

 

6-این نشان گردن آویز است یا  روی سینه چسبیده می شود  یا اینکه رومیزی است ؟  

در خبر شهرداری در این زمینه نوشته شده « این نشان بر سینه کاپیتان تیم ملی فوتبال بوسه زد »   ولی آنطور که ‍پیداست این نشان ، رومیزی است !

 

7-به جز سطح بندی نشان ، جایزه نقدی که برای ارزش گذاری این نشان به افراد پرداخت خواهد شد چقدر تعیین شده است ؟  

 

دانشگاه جامع علمی کاربردی آران و بیدگل

دانشگاه جامع علمی کاربردی آران و بیدگل تقدیم می کند:

برنامه احتمالی خاموشی های کمبود انرژی سراسر کشور اعمال شده از مرکز دیسپاچینگ

برنامه احتمالی  خاموشی های کمبود انرژی سراسر کشور اعمال شده از مرکز دیسپاچینگ( کنترل و بهره برداری توزیع برق استان اصفهان) جهت  شهرستان کاشان در روز سه شنبه ۱۲ تیر ماه بدین صورت خواهد بود

از ساعت ۹ الی ۱۱ 

مسکن مهر 

تتماج قهرود جهق و سان آرا

فین کوچک دره خنب و جزه

بلوار امام رضا خ امیرالمومنین خط گاز

راوند مرق نیاسر ون وادقان و ارمک

ساعت ۱۱ الی ۱۳ 

اختصاصی گالوانیزه 

شهرک جعفر آباد

اختصاصی مهفام جام

شهرک صنعتی راوند ک تقی زاده

جاده راوند ک فرش نگارستان  شرکت فرهی

 

از ساعت ۱۳ الی ۱۵

جوشقان و استرک 

مشهد اردهال  نشلج

 

ساعت ۱۵ الی ۱۷

راوند شهرک صنعتی راوند و بلوار صنعت

خ کارگر و خ سهیل

خ زیارتی خ رجایی خ ۲۲ بهمن

بلوار مطهری خ باهنر بلوار کشاورز

بلوار معمار بلوار دانش

دست راست خ امیرکبیر تا باغ فین

فاز ۱ خ پیروزی خ سلمان

خ مدرس خ مفتح خ بهشتی

فاز ۱ ناجی آباد

ج قمصر ک باسکول یزدآباد چهل دختران

 

ساعت ۱۷ الی ۱۹ 

خ کاشانی خ رجایی میدان سنگ

خ ملامحسن خ فاضل نراقی خ باباافضل

خ فاضل نراقی درب اصفهان بلوار چمران

بخارایی خ محتشم 

دست چپ خ امیرکبیر فین بزرگ

خ سلمان 

خ اعتمادی خ همت لتحر خ علوی

راوند و طاهر آباد

راوند جاده قدیم قم مشکات

اتوبان سن سن و آب شیرین

خزاق مسیر اتوبان

خ ژاندارمری گازرگاه

 

ازساعت ۱۹ الی ۲۱

ج دارالسلام خ نطنز بلوار چمران

کمربندی خ امام خ راه آهن

کمربندی بلوار خلیج فارس ترمینال

دست راست جاده قمصر تا لتحر

جاده قمصر شهر قمصر

 

مشترکین محترم بمنظور جلوگیری از ناپایداری شبکه و بروز قطعی خواهشمند است حداکثر صرفه جویی در مصرف برق خود را بین ساعات اوج مصرف ۱۱ الی ۱۹ داشته باشید.

 

برنامه اعلام شده بصورت برآوردی و احتمالی بوده و در صورت مدیریت مصرف بهینه مشترکین احتمال عدم قطع برق وجود دارد و در صورت مصرف بیش از حد مورد انتظار احتمال_جابجایی گروهها نیز وجود خواهد داشت.

مشترکین محترم در نظر داشته باشند ساعات از مرکز دیسپاچینگ ابلاغ شده و امور برق شهرستان دخالتی در آن ندارد فلذا ممکن است در حدود ۱۵ دقیقه در کم و زیاد شدن مدت خاموشی و همچنین ساعت اعمال خاموشی تغییراتی صورت پذیرد که از حیطه اختیارات برق شهرستان خارج است

با سعه صدر و کمک به فرزندان خود در امور برق شهرستان و به حداقل رساندن مصرف برق یاری رسان ما باشید

همچنین لازم به ذکر است برنامه خاموشی های اضطراری ناشی از کمبود نیرو در وب سایت شرکت (پرتال) به آدرس www.epedc.ir در قسمت برنامه خاموشی های اضطراری قرار داده شده است. 

امور دیسپاچینگ و فوریت های برق

توزیع برق استان اصفهان

 

مهری بدون دغدغه با واگذاری 500کلاس درس در استان اصفهان رقم خواهد خورد

به گزارش خبرنگار ما بصیرتی از کاشان- علی اکبر کمالی در حاشیه بازدید از پروژه های نیمه تمام  عمرانی آموزشی  در کاشان  در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت:   دانش آموزان  مهری بدون دغدغه را با  500 کلاس درس در  80. مدرسه  را شروع خواهند کرد.
 
 
 
مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه این کلاسها توسط  اداره نوسازی  تجهیز و با هزینه ایی بالغ بر 120میلیارد تومان  به  بهره برداری می رسد   افزود:  در این طرحها 14پروژه ورزشی دیده شده است تا دانش آموزان در فضای ورزش هم  دچار مشکل  نباشند.
 
وی  اضافه کرد: در حال حاضر  در استان اصفهان 40درصد فضای آموزشی تخریبی داریم که می طلبد خیرین  مانند گذشته با حضور چشمگیر خود  در این زمینه حمایت گر ما باشند.
 
 کمالی  از  کمبود  13000   معلم خبر داد و عنوان کرد: با به کار گیری نیروهای بازنشسته ، نیروهای خرید خدماتی و  برون سپاری دانش آموز این کمبود را مدیریت خواهیم کرد.
 
 
مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان با اشاره به اینکه برای نخستین بار در پایه دیپلم  هنرستانها سه ساله می شوند، گفت: با این اقدام با کمبود فضای آموزشی روبرو خواهیم شد که با استفاده از برون سپاری و ظرفیت دانشگاه های علمی کاربردی و آزاد اسلامی این مشکل نیز برطرف خواهد.
 
 مدیر کل آموزش و پرورش استان جمعیت  دانش آموزی استان اصفهان را  افزون بر 860 هزار نفر اعلام کرد  و گفت : این عده در سه دوره ابتدایی و متوسطه اول و دوم توسط 57 هزار نفر معلم به فراگیری علم مشغول هستند.

نامگذاری یک خیابان یا میدان به نام احسان حاج صفی درکاشان

 

 رییس شورای اسلامی شهرکاشان در آئین تجلیل از کاپیتان تیم ملی فوتبال، از نامگذاری یک خیابان یا میدان در این شهر به نام احسان حاج صفی بازیکن تیم ملی فوتبال درراستای قدرشناسی از تلاش وی در بازی های فوتبال جام جهانی 2018 خبرداد.

 

7000کلاس درس تا اول مهرماه به بهره برداری می رسد

به گزارش خبرنگار ما بصیرتی از کاشان- نورالله  رخشانی مهر  عصر شنبه در  حاشیه بازدید از چند طرح آموزشی نیمه تمام شهرستان کاشان درگفت و گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت  : حدود 7000 کلاس درس تا  اول مهر به ادارات آموزش  و پرورش کشور واگذار می شود.
 
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش از تمرکز دولت بر روی  کلاسهای خشتی و گلی در کشور خبر داد و افزود:1000 کلاس خشت و گلی در کشور وجود دارد که برای تخریب و نوسازی آنها 170 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.
  مدیر کل نوسازی مدارس در کشور از  تغییر رویکرد سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از ساخت مدرسه های کوچک به بزرگ و احداث مجتمع های آموزشی در سراسر کشور راخبر داد وتاکید کرد: هم اکنون 24 مجتمع آموزشی بزرگ در سطح کشور ساخته شده است که مورد بهره برداری قرار گرفته است.وی اضافه کرد:این واحدهای آموزشی دارای ویژگیهایی از جمله سالنهای ورزشی، مطالعه، همایش، کتابخانه و تجهیزات دیگر است.رخشانی مهر ضمن تشکر از خیرین ابراز داشت : نقش خیرین در ترویج کار خیر بسیار تاثیر گذار است وتاکنون  بیش از 20 درصد  از مدارس کشور به دست خیرین ساخته شده است 
  رخشانی مهر   در پایان از پروژه های نیمه تمام   آموزش و پرورش کاشان بازدید به عمل آورد و قول مساعدت برای   تکمیل پروژه ها را داد.

دو واحد قهوه خانه در آران و بیدگل پلمپ شد

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل، از پلمپ دو واحد قهوه خانه سنتی به دلیل تخلفات بهداشتی در شهرستان آران و بیدگل خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر مسعود دهقانی گفت: این دو واحد به دلیل عرضه قلیان با هماهنگی واحد اماکن نیروی انتظامی این شهرستان پلمپ گردید.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل افزود: در بازدید از این واحد ها، بالغ بر 68 قلیان جمع آوری و معدوم شد.

دکتر دهقانی، در پایان از همشهریان گرامی خواست تا در صورت مشاهده این موارد مراتب را به شماره تلفن 54725907 و یا سامانه 190 گزارش نمایند.

 

از فرزندان سیلک تکریم شد

 

 آیین تکریم  نفرات برتر کنکور سراسری سال  97  در  کاشان برگزار  شد

به گزارش خبرنگار ما بصیرتی از  کاشان- سید جواد ساداتی نژاد  روز شنبه در آیین  تکریم نفرات برتر کنکور سراسری در  کاشان اظهار  داشت: ما انسانهابه تاریخ و آنجه در تاریخ بشریت به وجود آمده است    افتخار میکنیم .نماینده مردم در مجلس افزود:  بشریت مدیون 6 نقطه طلایی  است که یکی از این نقاط  سیلک کاشان می باشد که به استنادات   تاریخی  این نقطه  شگرفی های عجیبی در حوزه خود دارد.ساداتی نژاد تاکید کرد:اولین  ها اکثرا  از این  منطقه پدیدار شده است   و  سیلک دنیای بزرگی در محوطه  و متراژ کم است لذا طبیعی  است  که فرزندان این خاک  منشأ فرهنگ در جهان می باشند.

عضو کمیسیون آموزش  بیان  داشت: امروز از جوانانی تقدیرمیکنیم که وجودشان  موجب بالندگی  این مرز  و بوم است  و  در  عرصه دانشگاه نیز موفق خواهند بود و  همچنان خواهند درخشید.وی اضافه کرد: کاشان شهری اصاحب نام  به واسطه مردمانش   است   آنچه در این شهر ستودنی به وجود آمده  به دست مردم است و  دولت در آن نقشی ندارد.

نماینده مردم در مجلس گفت: در این منطقه  820 کارخانه  وجود  دارد  که تماما خصوصی است  در این شهر به هر کجا نگاه میکنی نام مردم  را بر سر در آن می بینیم.ساداتی نژاد  ادامه داد:کاشان با  ۵۵000  دانش آموز و 5000  معلم      یکی از پویا ترین   شهرها  است و  نیاز به تفویض اختیار بیشتری دارد. همچنین در این آیین  علی اکبر کمالی ضمن اشاره به این مطلب که اتفاقهای خوبی در حوزه عمران و آموزش  افتاده  است  اظهار داشت: نتیجه خوبی برای تلاش دانش آموزان رقم خورده است قطعا  این عزیزان  از فرصتها خوب استفاده کرده اند  .مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: تنها  ضرری که قابل جبران نخواهد بود  سوخت فرصتها و از دست دادن زمان است   که با هیچ  چیز گرانبها قابل   مقایسه نیست  و این   جوانان این موضوع را به درستی درک کردند.

کمالی تاکیدکرد : این موقعیت ویژه نتیجه همگرایی  خانواده و معلم   است که   موفقیت دانش آموز را رقم زده است    همدلی و همفکری  با عنصر خلاقیت میتواند از دانش آموز ان نخبگانی مسئول بسازد که آینده کشور را تضمین می کند .وی  اضافه کرد:   کاشان با 19 دانش آموز  رتبه  زیر 100   و 2 دانش آموز  رتبه زیر  10 جزو شهرهای  خوب تحصیلی به حساب می آید و لی انتظار ما از کاشان با پیشینه فرهنگی بالا  بیشتر از اینها است که   امیدواریم سالهای آینده این   موضوع محقق شود. در پایان از 19 دانش آموز برتر کاشانی تقدیر به عمل آمد.

آزادسازی املاک منطقه دو با اعتباری بالغ بر 8میلیارد ریال

سرپرست منطقه دو شهرداری کاشان ضمن بیان  این مطلب که تملک و آزادسازی یکی از مهمترین وظایف شهرداری ها است ،گفت: در سه ماهه نخست سال97با اعتباری بالغ بر 8میلیارد ریال ،آزادسازی  در منطقه دو شهرداری کاشان انجام شده است.

 احمد شاه بالایی با اعلام این خبر اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری با اعتباری بالغ بر8میلیارد و 700میلیون ریال آزاد سازی در مکان های مهم منطقه دو صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: آزادسازی ها در معابری مانند بلوار دانش واقع در دانش 23، شبکه 16 متری حد فاصل میدان 12 فروردین به خیابان کتابچی ،خیابان 22 بهمن شبکه 18 متری جنب شرکت ریسندگی و بافندگی  انجام گرفته است. 

سرپرست منطقه دو شهرداری کاشان با اشاره به اینکه طی این مدت بیش از 500 متر مربع آزادسازی  صورت گرفته، تصریح کرد: هزینه آزادسازی های مذکور از محل اعتبارات شهرداری منطقه دو برای فرآیند آزاد سازی هزینه شده است.

شاه بالایی، هدف از آزاد سازی های صورت گرفته را بازگشایی معابر عنوان و تأکید کرد و گفت: حل گره های ترافیکی و رفع مشکلات عبور و مروربا هدف خدمت رسانی بهینه به شهروندان از اهداف این میزان از آزادسازی بوده و از سویی آزادسازی دستاوردی برای رهایی از ترافیک شهری است و با توجه به موقعیت منطقه دو، این مهم در دستور کار قرار گرفته است.

وی در پایان ضمن قدر دانی از همکاری شهروندان در زمینه آزادسازی ها متذکر شد: انتظار می رود با این گونه تعاملات بستر پیشبرد طرح های عمرانی و خدماتی بیشتری در سطح منطقه در سال جدید فراهم شود و با پررنگ تر شدن هرچه بیشتر این تعاملات، روند پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی شتاب بیشتری به خود بگیرد.

 

خبرنگار باید در مسیر حق باشد و حرف حق را بزند

به گزارش خبرنگار ما بصیرتی از کاشان-  سرهنگ پاسدار مرتضی عمومهدی روز شنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران اظهار داشت:خبرنگار با توجه به ضرورت ترویج ارزش ها  باید در مسیر حق قلم بزند. و نباید خود را اجیر یک جریان و گروه خاص فکری در جامعه کنند بلکه باید مستقل بنویسد.فرمانده ناحیه مقاومت سپاه افزود: خبرنگاران در اوج مظلومیت و نامهربانی ها وظیفه خودشان را به نحو احسن انجام می دهند و پشتیبان جریانهای ارزشی هستند و به دنبال حقیقت گویی، هنرمندانه در انتشار خبر تلاش می کنند.عمو مهدی، شاخص ترین جلوه حق را ولایت خدا  دانست و گفت: ولایت از طرف خدا به پیامبراکرم (ص) و ائمه اطهار(ع) و در غیاب امام معصوم(ع) به مجتهدین و ولایت فقیه واگذار شده است.فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان، گفت:  رسالت بسیار مهمی که خبرنگاران در برابر رسانه های استکبار و صهیونیست ها  دارند انتشار  اخبار ارزشی و جوابدهی به خبر ناحق آنها و انتشار خبر صحیح در جامعه  است.عمو مهدی ابراز داشت: برگزاری یک دوره آموزشی آشنایی با فضای مجازی با حضوربیش از400 نفر از جوانان فعال شهرستان کاشان در ناحیه مقاومت بسیج این شهرستان را داریم  این کارگاه با هدف   بالا بردن سواد رسانه ای با   15 هادی فرهنگی تربیت شده است تا  حضور درمدارس، حسینیه ها، مساجد، ادارات و کارخانجات مردم را با آسیب های فضای مجازی آشنا کنند.وی ضمن  گرامیداشت سالگرد شهادت شهید محسن حججی، گفت: این شهیدعزیز خالصانه و مخلصانه در مسیر دفاع از حریم اهل بیت(ع)، اسلام،جان خود را اهداء کرد و به همگان نشان داد که همه چیز وابستگی به دنیا و مادیات نیست، شهید حججی با اخلاصی که داشت تمام رسانه های دنیا به آن پرداختند.در پایان  از فعالان رسانه ای شهرستان کاشان در ادامه این نشست با اهدای لوحی قدردانی شد.

 

چهارمین نشست مطبوعاتی دکتر ساداتی نژاد

چهارمین نشست مطبوعاتی دکتر سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم شهرستانهای کاشان- اران و بیدگل برگزار گردید.در این نشست دکتر ساداتی نژاد با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار داشت شرایطی که در بعد از خروج آمریکا از برجام داریم یک تجربه ای بود برای ما که در آینده نیز این تجربه مورد توجه قرار خواهد گرفت بویژه برای نسل جوان ما و منشا اثرات دیگر خواهد بود. خروج امریکا از برجام دارای این پیام بود که اگر نقد و یا شبهه ای در خصوص سیاست های آمریکا بود امروز این موضوع به روشنی و شفافیت مشخص شد که امریکا قابل اعتماد نیست، طبیعتا آمریکایی ها که یکطرفه از برجام خارج شدند و به هیچ تعهدی عمل نکردند و در حال حاضر یک جنگ اقتصادی بر علیه جمهوری اسلامی شروع کردند و من فکر می کنم این اتفاقاتی که در بازار ارز اتفاق افتاده هدایت شده است. هدف اعتماد و امید مردم است که نقش دولت نقش فوق العاده مهمی است و باید از خود اقتدار نشان دهد و با مردم گفتگوی نزدیک به نزدیک انجام دهد و اطلاع رسانی را آموزش دهد.

دکتر ساداتی نژاد در ادامه افزود: کاشان یک شهر کارگری با بیش از 50 هزار کارگر می باشد و عمده صنایع ما ریسندگی و بافندگی است. در صنایع بافندگی دومین قطب تولید فرش در جهان هستیم و به دلیل تراکم در حوزه بافندگی تک محصولی به حساب می آییم. فعالیت کارخانجات ریسندگی در آینده نزدیک تمام میشود. لذا حجم فزاینده بیکاری بوجود می آید.

با توجه به عدم تولید نخ تولیدکنندگان فرش نیز با مشکل مواجه می شوند. صنعت فرش بافی تامین نخ  را از ترکیه انجام می داد و خرید اعتباری می کرد و تا یک سال قرار داد می بست تا پول را بدهد. الان تولید کننده فرش ما نخ را آورده فرش را بافته و فروخته بااین قیمت دلار و در حال حاضر درگیر مشکلاتی است. من با رییس بانک مرکزی آقای سیف-اقای نقره کار و دیگر مسوولین جلساتی داشتم که این خرید اعتباری باید با ارزش نرخ دولتی تامین شود. طی جلساتی که طی یکهفته داشتیم دولت این اعتقاد را داشت که نرخ ارز فقط 4200 تومان باشد و ما کنترل کنیم ولی واقعیت این است که در مواد اولیه مجلس و کمیسیون اقتصادی باید بازار ثانویه شکل گیرد. دولت پذیرفت که بازار ثانویه را در حوزه ارز انجام دهد و حوزه قضائیه با کسانی که در حوزه ارز مشکل ایجاد می کنند برخورد کنند.

نماینده مردم شهرستان های کاشان-آران و بیدگل در خصوص شرایط پیش آمده در حوزه ارز و افزایش احتمالی قیمتها اظهار داشت: شرایطی که در حال حاضر با آن روبرو هستیم بیشتر از لحاظ اقتصادی است. من پیشنهادم به دولت این است برای حذف بروکراسی اداری تفویض اختیارات به استاندارها و همچنین استان داری ها اختیارات را به فرمانداری ها تفویض کنند.تا با سرعت بیشتری مشکلات را حل کنند. به نظر بنده دولت باید بالاترین اختیارات را به استانداری ها تفویض کنند تا استانداران بتوانند مسائل را خود حل کرده و اجرا کنند.

دکتر ساداتی نژاد در ادامه خصوص افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت:این طرح در کمیسیون مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد که این طرح شامل 40 نماینده می شود. اما در آستانه ورود به صحن مجلس چون دولت با بار مالی آن مخالفت کرد فعلا متوقف شد این طرح در شرایطی است که اگر در صحن بیاید رای می آورد. در پایان این نشست دکتر ساداتی نژاد در جواب سوال خبرنگاران در مورد خسارات وارده از سیل اخیر کاشان اظهار نمود انتظار این است که سازمان مدیریت بحران اعتبار ویژه ای برای خسارت دیدگان سیل کاشان و آران و بیدگل قراردهد .بخصوص از جهاد کشاورزی هم برای حمایت از کشاورزان و درخواست کمک داریم امیدواریم که کمک جدی صورت گیرد.

برای چهارمین سال متوالی: دانشگاه علوم پزشکی کاشان میزبان منطقه‌ای مرحله کشوری بخش کتبی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه اظهار داشت: برای چهارمین سال متوالی، دانشگاه علوم پزشکی کاشان میزبان منطقه‌ای مرحله کشوری بخش کتبی بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، دکتر حمیدرضا گیلاسی گفت: این مسابقات در هشت منطقه تهران، شهید بهشتی، گلستان، مشهد، تبریز، کرمانشاه، شیراز و کاشان به صورت سراسری برگزار می شود.

وی، با اشاره به اینکه تعداد کل شرکت کنندگان منطقه مرکزی ۱۵۰ نفر می‌باشد، افزود: از این تعداد ۵۴ نفر از دانشگاه علوم پزشکی کاشان ( ۲۸  کارمند، ۱۵ استاد و ۱۱ دانشجو)، ۱۷نفر از اصفهان، ۲۲ نفر از یزد، ۲۱ نفر از شهر کرد و ۲۰نفر از قم  در این رقابت قرآنی شرکت دارند.

دکتر گیلاسی تصریح کرد: مسابقات روز دوشنبه ۲۲ مرداد ماه همزمان با سراسر کشور راس ساعت ۱۱ در دانشکده پزشکی با حضور کارشناسان دانشگاه های شرکت کننده و یوسف افراشی نماینده وزارت بهداشت به عنوان ناظر برگزار می‌شود.

گفتنی است: بخش کتبی مرحله کشوری در رشته های احادیث اهل بیت، پرسمان قرآنی،سبک زندگی اسلامی، احکام، حفظ موضوعی قرآن کریم، سیره معصومین، آشنایی صحیفه سجادیه، ترجمه و تفسیر و آشنایی  نهج البلاغه برگزار می شود.

 

امضای تفاهم نامه ی همکاری بین دانشگاه کاشان،شهرداری و اداره آموزش و پرورش در جهت تدریس درس کاشان شناسی

امضای تفاهم نامه ی همکاری بین دانشگاه کاشان،شهرداری و اداره آموزش و پرورش در جهت تدریس درس کاشان شناسی به صورت فوق برنامه در ساختار آموزشی مدارس متوسطه کاشان

به گزارش خبرنگار ما در نشستی با حضور دکتر زراعت رییس دانشگاه کاشان، کوچکی معاون اداره اموزش و پرورش کاشان و مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، تفاهم نامه ی همکاری بین این سه ارگان امضاء شد. مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری طی سخنانی هدف از اجرا و پیشبرد این برنامه را مبتنی بر رویکرد شهرداری کاشان در حوزه فرهنگ و در جهت احیای اثار تاریخی ملموس و ناملموس و فرهنگ و بزرگان این دیار خواند و افزود: ماه گذشته شورای پژوهشی بازار تاریخی کاشان با حضور معاون سازمان میراث فرهنگی کشور آغاز به کار و بلافاصله سه کمیته "آموزش و اطلاع رسانی، صنایع دستی و احیا و مرمت آثارتاریخی" نیز برای پیشبرد طرح ایجاد شد که در این میان مسوولیت کمیته آموزش و اطلاع رسانی به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری محول گردید.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان با بیان اینکه کتاب کاشان شناسی پیش از این توسط حوزه پژوهش دانشگاه کاشان تدوین و منتشر شده بود یاداور شد: تبدیل این کتاب به نسخه آموزشی و تدریس آن پیشنهاد خوبی بود که امروز با امضای تفاهم نامه یی میان سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، دانشگاه کاشان و اداره آموزش و پرورش مقرر می شود تا ابتدا با آموزش این کتاب به معلمان و دبیران این مقاطع ابتدایی و متوسطه از مهر امسال تدریس این کتاب به دوگونه در مدارس ابتدایی و متوسطه اول و دوم کاشان و بصورت فوق برنامه عملیاتی شود.

در ادامه: رییس دانشگاه کاشان در این نشست سه جانبه با مثبت ارزیابی کردن محتوای این تفاهم و با بیان این که پیدایش دانشگاه در کشور ما از همان آغاز مبتنی بر مفاهیم غربی بود یادآور شد دارالفنون به عنوان بستر آموزش دانش جدید در عصر قاجار اگر چه به عنوان تربیت نیروی متخصص ایجاد گردید اما صرفا با نگاه وارداتی و بدون توجه به فرهنگ بومی و اصیل ایرانی راه اندازی شد.

عباس زراعت با اشاره به در پیش بودن 45 سالگی دانشگاه کاشان افزود: یکی از برنامه های ایین گرامی داشت 45 سالگی دانشگاه کاشان رونمایی از کتاب "حیات طبیعی دانشگاه" با موضوع آسیب شناسی این مرکز آموزش عالی در ناتوانی در پیوند با صنعت در طول بیش از چهاردهه فعالیت ان است.وی ادامه داد: منظور از حیات طبیعی، تعامل دانشگاه به عنوان مرکز پرورش نیروی آکادمیک و اتصال آنها به بدنه جامعه به ویژه صنعت و اقتصاد است که متاسفانه دانشگاه کاشان تاکنون در این زمینه ضعف داشته و این در حالی است که در برخی منابع تاریخی چنین روایت شده که در حدود 700 تا 800 سال پیش در کاشان مکانیک،شیمی و .. به صورت کاربردی و بومی تدریس می شده است.

دکتر عباس زراعت با اشاره به رسالت اصلی دانشگاه در جهت کمک به توسعه کشور در تمام جهات، اظهار داشت: دانشگاه کاشان اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی برای مادران نموده است چرا که خانواده مهم ترین عنصر یک جامعه است.

وی با بیان اینکه دانشگاه خانواده را مورد هدف قرارداده و با آموزش این کانون مهم سعی در ساختن اجتماعی قوی تر در عرصه فرهنگ و سازندگی افزود: دانشگاه کاشان سال 96 کیفی ترین دانشگاه کشور شد و این دلیل بر وجود متخصصان قوی در این دانشگاه است. رییس دانشگاه با بیان اینکه ما خوشبختانه همچنان جزو ده دانشگاه برتر کشور هستیم و امسال نیز موفق به ارتقا رتبه نهم کشوری شدیم گفت: اعضای علمی این دانشگاه موظفند هرکدام روی یک مشکل جامعه تحقیق و به حل ان مشکل بپردازند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 200 رشته در دانشگاه کاشان تدریس می شود که در اکثر ان متخصص داریم، افزود: اگر شهر مایل به استان شدن هست باید شاخص های خود را بالا ببرد همچنان که دانشگاه کاشان از بین 31 دانشگاه کشور در بعضی شاخصه ها از دانشگاه تهران نیز بالاتر است.

رییس دانشگاه کاشان از دانشگاه کاشان به عنوان اولین دانشگاه هوشمند کشور یاد کرد و گفت: این عنوان با هوشمند کردن تمامی فعالیت های دانشگاه صورت گرفته است.

زراعت از فعالیت طرح بنگل در این دانشگاه خبر داد که برای اولین بار از ضایعات گل محصولات دامی و کود استخراج می شود که بسیار پرفایده است.

زراعت گفت: دانشگاه کاشان در زمینه اشتغال زایی نیز آموزش هایی از قبیل پرورش زالو که اشتغال پردرآمدی است را در دستور کار دارد.

من به شعارهای انتخاباتیم عمل کرده و همچنان پیگیر مسائل حوزه انتخاباتی خود هستم

 

دکتر سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم شهرستان های کاشان-آران و بیدگل در پنجمین نشست مطبوعاتی خود با اصحاب رسانه با اعلام مطلب فوق ضمن گرامی داشت سالروز شهید صارمی که توسط گروه طالبان در افغانستان به شهادت رسید اظهار داشت امیدوارم که شما خبرنگاران نیز بتوانید پیروان خوبی برای شهدای عزیزمان باشید.وی با بیان اینکه عرصه خبر و رسانه بسیار گرم و حساس و پرضرورت است و بسیار از اتفاقاتی که در حال حاضر در دنیا رخ می دهد توسط رسانه ها رقم می خورد گفت: امروز عرصه رسانه در حوزه بین الملل واقعا در اسارت استکبار جهانی قرار گرفته و خیلی از اتفاقاتی که در دنیا رقم می خورد در مسیر صحیح و صراط مستقیم نیست اما توسط امپراطوری رسانه غرب متاسفانه بطوری هدایت می شود که قضایا را 180 درجه عکس واقعیت نشان می دهد و نام آن را نیز شگردهای خبری می گزارند و این کار را یک موفقیت برای رسانه می دانند. اما ما به عنوان یک مسلمان برای رسانه هم مثل سایر عرصه ها قائل به احکام و بایدها و نبایدها هستیم و معتقدیم که رسانه باید اصول اخلاقی را در اخبار خودش لحاظ کند. باید صداقت را شرط اول کار خودش قرار دهد. باید نفع عموم مردم را ملاک عمل قرار دهد. اگر رسانه ای می داند زدن یک خبر باعث اختلاف در جامعه می شود. به نظر من این خبر انجامش توسط رسانه نه تنها سودی برای جامعه ندارد بلکه می تواند عکس ان هم قرار گیرد.اینکه قسمتی از خبر که این روزها رسم شده تیتر شود و ان نیز ابهامی در جامعه بوجود آورد از اخلاق رسانه ای بدور است. خبرنگار مسلمان بویزه خبرنگار شیعه تفاوتش با سایر خبرنگاران در همین بخش است امروز خبرنگاران نه تنها چشم بلکه گوش جامعه نیز هستند به عبارتی موذن هستند که صدای مردم را رسا به گوش مسوولین می رسانند و با پیگیری هایی که می کنند می توانند خیلی از مشکلات جامعه را حل کنند.در ادامه این نشست ساداتی نژاد به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند:

کاشان سابقه بسیار زیادی در صنایع نساجی دارد به خصوص در دست بافتهای نساجی

و در طول تاریخ کاشان در حوزه نساجی زبان زد بوده، انچه گردشگران خارجی در سفر نامهای خود ثبت کرده اند می شود گفت: درصد ماشین الات نساجی را میشود در کاشان قدیم مشاهده کرد.در مسیر جاده ابریشم دست بافتهای ابریشمی پنبه ای و انواع این ها وجود داشته حتی در فامیلی های قدیم کاشانی ها این محسوس می باشد.وی افزود:امسال در سازمان میراث فرهنگی بحث شهر ملی نساجی مطرح بود که در ادامه قرار به تعیین شهر بین المللی نساجی است که ده شهر که عمدتا مرکز استان بودند متقاضی بودند که کمیته داوری شکل گرفت و شورای عالی صنایع دستی متولی آن شد که با مذاکرات انجام شده کاشان به عنوان شهر ملی نساجی تعیین شد که در نشان های ملی و بین المللی بالاترین آمار را داریم.وی ابراز داشت: از سوم تا نهم شهریور ماه نمایشگاه ملی صنایع دستی برگزار می‌شود و کاشان باید با یک غرفه فاخر در حوزه نساجی به عنوان شهر ملی نساجی در این نمایشگاه حضور پیدا کند که از شهرداری و اداره میراث فرهنگی ذر این زمینه درخواست همکاری داریم.ساداتی نژاد  خاطرنشان کرد: کاشان شهری گردشگری محسوب می‌شود و اقتصاد ما به حوزه گردشگری وابسته است . وقتی کاشان به عنوان شهر ملی نساجی انتخاب می‌شود یعنی  به گردشگر کمک می‌کند تا کاشان  به عنوان هدف گردشگری انتخاب کند.نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس تاکید کرد: کاشان شهری است که حدود 80 درصد بیمه پرداز تامین اجتماعی دارد در استان این آمار حدود 60 درصد است.ساداتی نژاد  خاطرنشان کرد: وقتی شهری 80 درصد تحت پوشش بیمه هستند به این معناست که آن شهر، شهری کارگری است لذا باید در حوزه اقتصاد و تولید کنندگان دقت بیشتری شود. به همین دلیل  بازدید های هفتگی از صنایع برای حمایت از صنعتگران داریم که تاکنون جلسات زیادی با صنعتگران و مسئولین شهری و کشوری برگزار شده است. وی افزود: از معاون وزیر اقتصاد و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت دعوت شد و به دلیل شرایط اضطراری کاشان دو نماینده تام الختیار به کاشان آمدند و نیز برای رفع مشکلات مالی که با آن‌ روبه رو بودند روسای بانک‌های اصلی کشور دعوت شدند و سقف اعتبارات که در کاشان محدود بود افزایش یافت  .وی افزود: با محقق شدن ارزوی دیرینه کاشانی ها در تاسیس بیمارستان تامین اجتماعی ابراز داشت:با دعوت مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی به کاشان،  مطالبه 16 ساله کاشان مبنی بر تاسیس بیمارستان تامین اجتماعی مطرح شد  و با مکاتبات فراوان و جلسات فوق العاده ، هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی مجوز بیمارستان کاشان را که در طول این سال ها لغو شده بود صادر کرد و  امسال با موافقت هئیت امنا و قول مساعد  وزیر در هفته دولت کلنگ زنی می‌شود.عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بسته ارزی اسفند ماه و ارز تک نرخی 4200 تومان، باعث ایجاد بازار رانت شد و 12 میلیارد دلار ذخایر ارزی کشور برای واردات کالاهای غیر ضروری هدر رفت.
سید جواد ساداتی نژاد اظهار داشت: با تک نرخی شدن ارز، بسیاری از صنایع و کارخانجات تولیدی برای مواد اولیه و صدور محصول دچار مشکل و حتی تعطیل شدند و ارایه بسته جدید ارزی پیام مثبتی به بازار است.
وی افزود: در بسته جدید ارزی دولت با ایجاد بازار ثانویه، محصولاتی مثل دارو، کاغذ نشریات، تجهیزات و ... با نظارت دولت از ارز 4200 تومان استفاده می کنند تا حوزه غذا و داروی کشور دچار اختلال نشود و سایر حوزه ها نیز با قیمت توافقی ارز در بازار را تهیه می کنند.
وی تصریح کرد: امیدواریم با اجرای بسته ارزی دولت، حوزه بازار و اقتصاد به شرایط مطلوبی برسد و دولت با ابزارهای نظارتی این آرامش را حفظ کند.دکتر سادتی نزاد در پاسخ سوال خبرنگار کاان امروز اظهار داشت: اینجانب به شعارهای انتخاباتی خود عمل کرده ام در خصوص جاده برزک بعد از 15 سال پیگیری مسولین گذشته موفق به اعتبار ملی برای این جاده شده ام. در خصوص دفتر رادیو کاشان مقدما کار اماده است باید یک ساختمانی را در اختیار رادیو قرار داد تا کارش را شروع کند و بعد اقدام به ساختمان رادیو شود در شروع کار هم مسوولین قول همکاری و اینکه مکانی را در اختیار رادیو قرار می دهند را دادند ولی در مرحله اجرا عملی نشده است.در خصوص تعرفه برق منطقه کاشان بنده تمام تلاش خود را کرده ام و در اول سال 96 دستور وزیر نیرو را گرفته و تحویل هیات دولت شود. با عوض شدن وزیر نیرو از طریق وزیر جدید مجددا پیگیری شده و در اردیبهشت سال جاری موافقت وزیر نیرو اخذ گردیده است.

 

 

 

 

 

طی 3 ماه ، 543 پرونده وارده به اداره تعزیرات کاشان

سعید بلانی زاده رییس اداره تعزیرات کاشان ضمن مطلب فوق در جمع خبرنگاران اظهار داشت :طی 3 ماه اول سال جاری تعداد 543 پرونده در این اداره تشکیل گردیده است و طی همین مدت 552 پرونده مختومه گردیده است. بلانی زاده میزان جرائم صادره را دراین مدت 000/000/4000 چهارمیلیارد ریال اعلام نمود. در خصوص جزییات این تعداد پرونده رییس اداره تعزیرات و دبیر کمیسیون کالای قاچاق شهرستان کاشان گفت: از این تعداد 74 تخلف گرانفروشی، 44 پرونده تخلفات کم فروشی و تقلب، 156 تخلف عدم درج قیمت، 133 تخلف بهداشتی و 29 پرونده تخلف قاچاق کالا و در این خصوص 3 مورد در حوزه پزشکی پرونده تشکیل شده همچنین یک پرونده ملی و مهم داشتیم. سعید بلانی زاده در خصوص ارزش ریالی کالای قاچاق ضبط شده گفت :ارزش این کالا 000/000/820 هشتصدو بیست میلیون ریال می باشد.و نوع کالاها بیشتر لوازم آرایشی بهداشتی-موتورسیکلت و چوب می باشد.

رییس اداره تعزیرات کاشان افزود: در این خصوص تعداد 8 نفر محکوم به زندان شده اند. طی 3 ماه گذشته ، 40 نوبت گشت که در این گشت ها 234 مورد بازرسی از واحدهای مختلف صورت گرفته است.

خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه منطقه راوند مورخ 19 مردادماه 1397

خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه منطقه راوند مورخ 19 مردادماه 1397 در آستان مقدس امامزاده ولی بن موسی الکاظم(ع) راوند؛ حجت الاسلام والمسلمین اصل حسینی امام جمعه منطقه راوند 

 حجت الاسلام والمسلمین اصل حسینی با اشاره به ایام شهادت امام جواد(ع) به روایاتی چند از وجود مقدس آن حضرت و علم وافر ایشان در مواجهه با علمای زمان خویش و ناتوانی آنان از پاسخگویی در مقابل او اشاره کرد.امام جمعه منطقه راوند با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع دولتمردان مبنی بر عدم اعتماد به آمریکایی‌ها و بی‌‌فایده بودن مذاکره با آنان گفت: آمریکایی‌ها دو سال جامعه بین الملل و کشور ما را معطل کردند و سرانجام اعلام کردند که از برجام خارج می‌شوند.وی افزود: فجایع اینها را در یمن می‌بینیم، بیمارستان را و خودرو کودکان را هدف قرار می‌دهند؛ اینها توبه در وجودشان نیست و از گذشته خود پشیمان نیستند که کسی گمان کند تغییر کرده‌اند.حجت الاسلام والمسلمین اصل حسینی در رابطه با مبارزه با فساد اظهار داشت: ضمن اینکه ملت ما در راستای مباحث اقتصادی، دست از نظام بر نمی‌دارند باید مفسدین و محتکرین را هر جا که هستند اطلاع دهند. ملت ایران از مسئولین قضایی می‌خواهد با افراد و شرکت‌هایی که با گرفتن ارزهای دولتی و مصرف نکردن آن در راههای اقتصادی و استفاده از سرمایه‌های دولتی در جاهای دیگر این توقع را دارد که با محتکرین و مفسدین در بازار ارز و سکه به صورت جدی مبارزه کرده و آنها را به اشد مجازات برساند.امام جمعه منطقه راوند با بیان اینکه انقلاب به جشن چهل سالگی خود نزدیک می‌شود و دشمن می‌خواهد وانمود کند که مردم ایران همیشه بیچاره بوده‌اند و پیشرفتی صورت نگرفته است اذعان داشت: ملت ما هوشیار است و این انقلاب و نظام را از خود می‌داند؛ این نظام تعلق به این ملت دارد. و وعده‌های آن طرف آب نباید نسل جوان ما را فریب دهد، تمام کارشناسان اقتصادی می‌گویند: اگر این حملات اقتصادی که به ایران می‌شود به هر کشور دیگری می‌شد در عرض یک ماه ساقط می‌شد.اصل حسینی با توجه به جلسه اخیر مسئولین با حضور ائمه جمعه گفت: در این جلسه ائمه جمعه درخواست مردم را در مبارزه جدی با مفسدین اقتصادی مطرح کردند. امارات و عربستان و منافقین و آمریکایی‌ها و سلطنت طلبان میلیاردها دلار برنامه‌ریزی کرده‌اند تا مردم را به خیابان بکشند و با نیروهای نظامی و انتظامی درگیر کنند تا بتوانند کمر جمهوری اسلامی را بشکنند. وی افزود: آنها کور خوانده‌اند و این ملت با پشتیبانی از ولایت فقیه مشت محکم را در دهن همه آنها خواهد زد.وی تصریح کرد: مسئولین خط بازی‌ها را کنار بگذارند، جناح چپ و راست کنار روند و دولتی که برای مذاکره وارد عمل شده بود امروز بشود دولت اقتصاد. و ادامه داد: مردم نیز کمی صبوری کنند تا دولت بسته ارزی خود را برای ثبات قیمت بازار ارائه دهد. دشمن اگر بداند که مردم مثل همیشه در مبحث اقتصادی نیز پشتیبان نظام است مطمئنا عقب‌نشینی خواهد کرد کما اینکه در بحث نظامی آمریکا شکست خورد و عقب‌نشینی کرد.امام جمعه راوند با توجه به سخنان اخیر مقتدی صدر رئیس جریان صدر عراق مبنی بر اینکه «دفاع از جمهوری اسلامی ایران یک واجب شرعی و اخلاقی است» گفت: زمانی که مقتدی صدر در عراق رای آورد آمریکایی‌ها خوشحال شدند که یک جریان ضد ایرانی روی کار آمده‌است اما امروز مقتدی صدر اعلام کرده است که دفاع از جمهوری اسلامی، واجب شرعی است. وی افزود: ترکیه نیز در بحث تحریم علیه ایران زیر بار نرفته است. مسئولان باید این قائله‌ای که دشمن ایجاد کرده است را هر چه زودتر پایان دهند.وی ضمن تشکر از سخنران پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته، مهندس الوانی رئیس فنی و حرفه‌ای شهید موسویان کاشان گفت: علوم دانشگاهی در کشور پیشرفت خوبی داشته و بسیار گسترده است، اما متاسفانه علوم فنی بسیار ضعیف است. وی از جوانان خواست تا به مرکز فنی و حرفه‌ای شهید موسویان که در منطقه راوند واقع شده است مراجعه و از تسهیلات آنجا جهت تعلیم استفاده کنند. نیز ابراز امیدواری کرد تا با برنامه‌ریزی میان دفتر امام جمعه و این مرکز بتوان فعالیت‌های بهتری صورت گیرد.وی در پایان به جلسه اخیر ستاد امر به معروف راوند اشاره کرد و از مردم منطقه؛ برادران و خواهران به ویژه بسیجیان خواست تا در زمینه همراه پلیس با این ستاد همکاری کنند.

 

توان یاب شرکت کننده در کنکور سراسری دانشگاه کاشان: اراده، تلاش و همت رمز موفقیت است

همه ساله کنکور برای دانش آموزان و خانواده ها تبدیل به غول شکست ناپذیر و گاهی باعث ایجاد افسردگی و ناراحتی های بسیاری می شود و این در حالی است که برخی ها می توانند با کمی سعی و تلاش بیشتر از رقبا جلو بزنند و موفقیت را برای خود و خانواده شان کسب کنند.کنکور میدانی بزرگ و یک  رقابت میلیونی  بین داوطلبانی است که با انگیزه ای بالا و اراده ای قوی همت کرده اند نتایج خوبی بگیرند.کنکور سراسری سال 97 در دانشگاه کاشان امسال با حال وهوایی دیگر برگزار شد روز جمعه همزمان با رقابت بین داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی فردی توان یاب و معلول جسمی و حرکتی خود را برای این آزمون آماده کرده بود و همزمان با دیگر داوطلبان در این رقابت حساس شرکت کرد.

 

تلاش و همت این فرد معلول درس امید، استقامت و تکاپوست؛ درسی که نشان می دهد نقص های محدودیت های جدی، نمی تواند قدرت اراده انسان را تحت تاثیر قرار دهد.

 

خواستن و همّت و اراده آن قدر مهم است که گفته شده، خواستن، توانستن است، یعنی این که اگر کسی علاقمند به انجام کاری باشد در مقابل سختی ها و مشقت های آن مقاومت می کند، پس گویا که از همین الان به مقصد و مقصودش رسیده است.مریم آرمون هدف از شرکت در آزمون سراسری را کسب تجربه کنکور سراسری عنوان کرد و گفت: اولین بار بود که کنکور شرکت کردم، به دلیل شرایط تنفس وبیماریم که چندوقت پیش یک جراحی انجام دادم میخواستم در ازمون شرکت نکنم ولی باتوجه به ثبت نامی که انجام داده بودم گفتم  شرکت کنم تا تجربه ای کسب کنم.

 

این توان یاب که با دستگاه تنفس مصنوعی در آزمون شرکت کرد، از همکاری دانشگاه کاشان برای فراهم کردن شرایط شرکت در این آزمون قدردانی کرد و افزود: هیچ وقت فکرنمی کردم پرسنل برام  این چنین وقت بگذارند برای این که از دستگاه تنفس  جداشدم  صدانداشتم منشی خوبم به خوبی وبادقت به کلماتی که میگفتم توجه میکرد و هیچ وقت فکرنمیکردم همکاری مسئولین با من دراین حدباشد و همه چیز عالی بود.

 

وی رشته مورد علاقه اش را روانشناسی عنوان کرد و گفت: با  توجه به شرایط فعلی که دارم رشته ی روانشناسی مدنظرم هست ولی اگر سرعت بهبودی بیشترباشه در یکی از زیرشاخه های اصلی رشته ی تجربی مایل هستم  تحصیل کنم.

 

توصیه مریم آرمون به هم کنکوری های خود این است: درهرشرایطی که هستیم می توانیم به بهترین ها دست یابیم، هیچ چیز مانع رسیدن به هدف مان نیست، حتی نداشتن نفس طبیعی که جز حیاتی ترین عملی است که باید باشد تا زندگی کنیم.

 

اراده ی آدم ها به تنهایی همه چیز را زیرسوال می برد حتی علم را، کافیست بخواهیم تا به توانستن برسیم.

 

زمانی که از دستگاه جداشدم واژه ی اراده برایم معناشد که پزشک  ها میگفتند باید برای همیشه وابسته به دستگاه باشم ولی با تلاش هایم توانستم از دستگاه رهایی پیداکنم.

 

به امید آرزوی موفقیت همه داوطلبان و به خصوص این توان یاب در کنکور سراسری

 

مخالف بسته شدن فرودگاه هستم

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان:

مخالف بسته شدن فرودگاه هستم/

شهرداری تکلیف فرودگاه که با پول مردم هزینه می شود با تدبیر اساسی مشخص کند

 

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان خود را مخالف بسته شدن فرودگاه در حال حاضر دانست وگفت: فرودگاه کاشان که با پول مردم هزینه می شود برای شهرداری مثل آتشی است که نه می تواند در دست نگه دارد نه می تواند بریزد بنابراین ضرر و زیان آن را برای شورا و شهرداری تدبیرکنند.شهرداری از بودجه و عوارضی که از مردم وصول می نماید سرمایه گذاری نموده و بنابراین بایستی برای این سرمایه گذاری و ضرر و زیان های وارده تصمیم اساسی در نظر گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، علی رسول زاده، در پنجاه و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر کاشان با انتقاد شدید از مدیریت فرودگاه که شورا را متهم کردند هیچ حمایتی از فرودگاه نکرده و کمکی به آنها نکرده است گفت: شما تا کنون هیچ آمار و اطلاعاتی از وضعیت فرودگاه و گردش مالی آن به شورا گزارش نداده اید.وی با تاکید بر اینکه مسوول فرودگاه در دوره چهارم هیچ گزارشی به شورا نداده است و حتی علی رغم درخواست آنها در این دوره نیز اعلام وضعیت به آنها نکردند افزود: تاکنون هیچ دعوتی از شورا تگردیده و گویا بدهکار هم می شویم.به گفته وی، به طور قطع و یقین شهرداری وظایف مهم تری در شهر دارد و باید به وظایف قانونی اش بپردازد تا این وظیفه ای که الان به عهده اش گذاشته شده است.و اصولا فرودگاه داری در وظایف شهرداری نمی باشد ولی به هر حال سیاست گذاری فرودگاه به عهده شورا است.

به گفته وی، فرودگاه برای شهرداری مثل آتشی که نه نمی تواند در دست نگه دارد نه نمی تواند بریزد. وی توقف کار فرودگاه  از اردیبهشت در تعطیلی سفر به مشهد مقدس و از تیرماه امسال در توقف سفرهای کیش گفت: به جای جوسازی های که سفر مشهد برای آدم های بیچاره و فقیر یا پولدار بوده است مشخص کنند آیا فرودگاه داری کار شهرداری بوده است یا نه؟ آیا ضررهایی که ماهیانه متوجه شهرداری، شورا و مردم می شود ضرورت دارد یا ندارد؟به گفته وی، شهرداری ملزم است تدبیراساسی بیندیشد تا جلوی ضرر و زیان را بگیرد حتی اگر باید سرمایه گذار بیاوریم زمانی را مشخصی کنیم تا تکلیف معلوم شود.

وی با تاکید موکد بر اینکه شورا تاکنون هیچ اطلاعات کلی و جزیی فرودگاه نداشته و دو جلسه بیشتر دعوت نشده است گفت: بیان پافشار ی سیاسی در مورد وضعیت فرودگاه حرف گزافی است بلکه باید کار منطقی، علمی و حساب شده ای در مورد شرایط و آینده فرودگاه تدبیرشود.به گفته وی، حرف من همان فرمایش مقام معظم رهبری در دیدار 16 تیرماه  سال 94 با نمایندگان است که خطاب به آنها فرمود در اجرای امور، کارها و پروژه ها حتی اگر جایی مردم هم می خواهند فکر می کنند و اجرای آن کار برند شهر هم هست باز اولویت ها را لحاظ کنند. رسول زاده تصریح کرد: باید تکلیف را مشخص کنیم  من مخالف بستن فرودگاه هستم اما از جیب مردم هم نباید ضرر بدهیم بلکه باید جلوی ضرر را بگیریم.وی با اشاره به اینکه از سال 94 تا کنون فقط یکبار گزارش مالی فرودگاه به شورا آرائه شده است گفت: تامل کنید فقط  بهره بانکی یک و نیم میلیارد تومانی که نزد  شرکت  ایرانرایر تور است چقدر می شود بنابراین وقت اساسی بگذارید و فرودگاه را در زمان معین تعیین تکلیف کنید و به سرانجام خوب برسانید حتی اگر باید به سازمان هواپیمایی کشوری واگذار نماییم.

 

فرماندار کاشان از تشکیل کارگروه های ویژه رفع موانع در حوزه های تولید، صنایع و اصناف خبر داد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کاشان در آئین سیاسی عبادی نمازجمعه شهر جوشقان قالی، اظهار داشت: انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دارای حقانیت، مشروعیت و مقبولیت در بین مردم است و مردم این را با جان خود معامله می کنند و تا پای جان برای تنومند شدن این درخت ایستاده اند و ما هر روز شاهد جلوه های جدیدی از این فداکاری ها هستیم. 

حمیدرضا مومنیان یکی از بزرگترین فشارهایی که دشمنان نظام بر انقلاب و اسلام وارد می کنند را مباحث اقتصادی دانست و افزود: بارها مقام معظم رهبری اشاره فرمودند که دشمن نا امید از جنگ نظامی، نا امید از رخنه و نفوذ در صفوف بهم فشرده این ملت است و لذا به دنبال ناکارآمد جلوه دادن نظام از موضوع اقتصاد و معیشت مردم هستند.وی یکی از مهمترین اهداف دشمن را ناکارآمد کردن حوزه اقتصادی نظام برشمرد و خاطر نشان کرد: دشمن سال های سال است که فشارهایی را بر جمهوری اسلامی به طرق مختلف وارد کرده، از طریق جنگ از مرزها وارد شدند، از طریق تحریم ها وارد شدند که به هیچ نتیجه ای نرسیده اند و اکنون به دنبال توقف چرخ اقتصادی جمهوری اسلامی هستند.معاون استاندار اصفهان با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی، گفت: اقتصاد مقاومتی متکی بر داشته های داخل کشور است، اقتصاد مقاومتی متکی به مشارکت مردم و صادرات محصولات داخلی به کشورهای مختلف و همچنین متکی بر دانش جوانان این مرز و بوم است.

 

فرماندار ویژه کاشان، افزود: ترس از رشد اقتصادی کشور یکی از علت هایی است که آمریکا یک جانبه از تعهد بین المللی برجام خارج شد و امروز تفاوت جمهوری اسلامی در مواجهه با آمریکا نسبت به غرب این است که آمریکا در عرصه بین المللی منزوی شده است چرا که شاهد هستیم بسیاری از کشور ها اعلام کرده اند که از آمریکا در این بحث پیروی نمی کنند.

 مومنیان افزود: امروز مبادی ورودی ما در حوزه اقتصاد مورد هدف دشمن است و بنا بر سخنان رئیس جمهور محترم در جمع مدیران ارشد دولت تدبیر و امید، اوضاع امروز شبیه به دوران جنگ است، ما در عرصه بین المللی ثابت کرده ایم که محور شرارت، جنگ افروزی، خشونت و خونریزی نیستیم، مواردی که قبلا ما و اسلام را به آن متهم می کردند.فرماندار کاشان در ادامه اظهار داشت: عمده ترین مشکلی که در کشور با آن مواجه هستیم بحث تولید و اشتغال است که متکی به ارز برای واردات مواد اولیه می باشد و همین جاست که دشمن آنرا نشانه رفته است و امروز روزی است که گله گذاری ها و دسته کشی های سیاسی و جناحی مثل زمان جنگ باید کنار گذاشته شود و همه پا به عرصه اقتصادی کشور بگذارند تا مشکلات حل شود.

 

مومنیان از کاشان بعنوان یکی از بزرگترین شهرهای صنعتی استان اصفهان نامبرد و افزود: از اواسط اردیبهشت ماه تا اکنون بخش هایی از تولید ما دچار برخی مشکلات شده است که با برنامه ریزی در طی این مدت و رصد دائمی مسائل و مشکلات، این موضوع مدیریت شده و بخش عمده ای از آرامش و موفقیت ها وابسته به همکاری کار آفرینان، تولید کنندگان، صاحبان صنایع، کارگران و متخصصان حوزه صنعت و تولید کاشان است که جای تقدیر دارد.معاون استاندار اصفهان در ادامه گفت: سه کارگروه ویژه برای مشکلات حوزه تولید، اصناف و بانک ها مصوب شده که امیدواریم با همراهی و هوشیاری مردم و با حمایت ها و توصیه های مقام معظم رهبری و با برنامه ریزی های دولت تدبیر و امید بتوانیم از این برهه تاریخی بسیار مهم و حساس عبور کنیم.

 فرماندار کاشان در پایان خاطر نشان کرد: امروز همه تاکید بر تحمل می کنند و این نکته مهم و درستی است چرا که در زمان جنگ ما شاهد بودیم که مردم پای این نظام ایستادگی کردند، خواست دشمن جدایی مردم از روحانیت، نظام و دولت است و مهمترین نکته برای ما و جناح ها و گروه های سیاسی این است که حواسمان باشد به واسطه این مسائل سیاسی، اختلافات بین مردم دامن زده نشود چراکه برای همه روشن است، هدف اصلی دشمنان فروپاشی این نظام است.

 

خانه مطبوعات مطالبه خبرنگاران کاشان

به گزارشخبرنگار ما بصیرتی از  كاشان -حسين معافي سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي كاشان در ديدار خبرنگاران با آيت الله نمازي به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگاران با تبريك روز خبرنگار به تعداد خبرگزاري ها، پايگاههاي خبري و روزنامه هاي مكتوب سراسري در كاشان، اشاره كرد و گفت: كاشان داراي 8 فصلنامه بصورت علمي است از سوي دانشگاه هاي و مراكز علمي كاشان چاپ و منتشر مي شود.وي با اشاره به اينكه در شهرستان كاشان در حال حاضر2 دوهفته نامه و 4 هفته نامه يك دو ماهنامه، سه ماهنامه و 6 سايت خبري فعال داراي مجوز و پروانه فعاليت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي هستند.معافی با اشاره به  حمايت هاي وزارت فرهنگ و ارشاد از خبرنگاران بیان کرد: به نشريات مكتوبي كه انتشار منظم دارند سالانه در دو نوبت يارانه پرداخت مي شود.وي اضافه کرد: خبرنگاران فعال شهرستان كاشان تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي بخشي از حق بيمه از سوي خبرنگار و بخشي نيز از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي پرداخت مي شود.

 سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي كاشان تاکید کرد : نشرياتي كه خبرنگاران خود را تحت پوشش بيمه قرار دهند به دليل سختي كار خبرنگاري با 20 سابقه كار بازنشست مي شوند، اما خبرنگاراني كه بيمه خويش فرما باشند با 30 سابقه فعاليت بازنشست خواهند.معافي گفت: سايت هاي خبري داراي مجوز كاشان نيز مشمول دريافت يارانه شده و هر كدام بنا به نوع فعاليت و استمرار فعاليت هاي خود يارانه دريافت مي كنند

.وي،  یکی از مطالبات خبرنگاران کاشان را تأسيس خانه مطبوعات مطالبات خبرنگاران عنوان کرد  و گفت : مجوز خانه مطبوعات استان اصفهان اخذ شده است اما به دليل ظرفيت هاي بالاي رسانه اي در كاشان درخواست خانه مطبوعات نظير آنچه در مراكز استانها فعاليت دارند به معاون مطبوعاتي وزارت ارشاد ارسال شده است.

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مراسم تبجیل از کاپیتان تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران؛

روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان:

 این نشست با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان، رئیس اداره ورزش و جوانان و نمایندگان شهرداری و هیئت فوتبال شهرستان در محل فرمانداری برگزار و مقرر شد مراسم تبجیل از جناب آقای احسان حاج صفی(ورزشکار قهرمان کاشانی) با حضور عموم مردم، ورزشکاران و مسئولان شهرستانی، شامگاه یکشنبه مورخ 10 تیرماه 1397 ساعت 21 در مجموعه آمفی تئاتر پارک بام شهر کاشان برگزار گردد.

 

جایگاه امروز رسانه در دنیا ویژه و حساس تر از همیشه است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت:

جایگاه رسانه در نیای امروزبسیار حساس  کلیدی و ویژه تر از همیشه است.

به گزارش خبرنگار ما بصیرتی از کاشان- آیت الله عبدالنبی نمازی روز  سه شنبه در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت روز خبرنگار که همزمان با سالروز شهادت شهید محمود صارمی است،  اظهار داشت: رسانه باید  به اخلاق اجتماعی  فرهنگی و تخصص رسانه ای مسلح شود  و در دنیایی کنونی  که همه دنیا برای منافع خود با ما در جنگ است با رسالت خبری خود جواب  دشمن را بدهد.امام جمعه کاشان با تاکید بر اینکه رسانه نقش مهمی در اقتدار جامعه دارد گفت:حفظ منافع ملی خط قرمز رسانه است ، خبرنگار باید به این توجه کند که مطلبی که می نویسد در راستای منافع ملی باشد.

نماینده ولی فقیه در کاشان افزود: خبرنگاری دارای یک فقه و یک اخلاق است و بحث رسانه در نظام اسلام و جمهوری اسلامی بحث ویژه ای است، ورسانه و خبرنگاری دارای یک فقه و یک اخلاق است که باید توسط خبرنگار رعایت و موردتوجه قرار بگیرد.آیت الله نمازی تصریح کرد: باید جایگاه خبرنگاری با خبر در نظام اسلامی تبیین و تفهیم شود و این در نوع نوشتن تیتر خبرنگار مشهود خواهد بود.وی بیان داشت: سلامت و صحت خبر باید در نظام های آموزشی و عملیاتی ما لحاظ شود و توجه و قدرت تحلیل خبرنگار در مورد تاثیرگذاری خبر نیز مهم است.او اضافه کرد: بخشی از امنیت و آرامش جامعه را در گرو کار رسانه هااست و باید مراقب بود خبر حیثیت اشخاص و سلامت نهادهای حاکمیتی را خدشه دار نکند و رسانه ها باید نقش حلقه پیوند مردم ومسئولان را اجرا  کنند.عضو خبر گان رهبری افزود:ا صحاب رسانه در حوزه مشکلات موجود در کشور می توانند نقش آفرینی خوبی داشته و برای رفع مشکلات تاثیر گذار  باشند. وی افزود:  اخلاق خبرنگاری ایجاب میکند که رسانه از    اخباری که باعث تحریک و احساسات مردم می شود و بد آموزی دارد اجتناب کند.آیت الله نمازی با بیان اینکه رسانه ها باید حریم همدیگر را رعایت کنند  اذعان داشت: رسانه ها همچون همسایگان  هم جوار  باید  حریم یکدیگر را رعایت کنند.

 

 

يك كارگاه آبليموگيري متخلف در كاشان تعطيل شد

معاون بهداشتي دانشگاه، از شناسايي و تعطيل يك كارگاه آبليموگيري متخلف در كاشان خبر داد.

به گزارش وب دا، دكتر سيد عليرضا مروجي گفت: پيرو بازرسي كارشناسان بهداشت محيط اين دانشگاه از فروشگاه هاي عرضه مواد غذايي، اين كارگاه غير مجاز شناسايي و پرونده متخلف به مراجع قضايي معرفي گرديد.

دكتر سيد عليرضا مروجي افزود: شخص متخلف آبليموي كپك زده با مواد اوليه غيراستاندارد و نامطلوب از قبيل اسيد سيتريك، رنگ هاي مصنوعي غيرمجاز و بسته بندي در شرايط غير بهداشتي را توليد مي كرد.

وي، از عموم مردم و همشهريان گرامي خواست تا از مراكز و فروشگاه ها معتبر و محصولات با مشخصات بهداشتي كامل از قبيل پروانه ساخت، مواد متشكله، تاريخ توليد، انقضا و آدرس محل توليد تهيه و خريداري نمايند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتي موارد را سريعا به سامانه 190 بهداشت اعلام گزارش نمايند.

 

مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان آران و بیدگل

مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان اران و بیدگل

بمناسبت 17 مرداد روز خبرنگار طی مراسمی توسط شورای شهر و شهرداری شهرستان اران و بیدگل مراسم تجلیل از خبرنگاران این شهرستان برگزار گردید. در این مراسم ابتدا رئیس و نایب رئیس شورای شهر از طرف خود و دیگر اعضای شورا این روز را به صاحبان قلم تبریک گفته و در ادامه خبرنگاران حاضر در جلسه با اشاره به موانع و مشکلات عرصه خبرنگاری در شهرستان از اعضای شورا درخواست نمودند در صورت امکان در خصوص رفع مشکلات همکاری لازم را با اصحاب رسانه داشته باشند. در پایان با اهدا لوح تقدیر از خبرنگاران تجلیل بعمل آمد.

اجرای طرح پنجشنبه های پاک در کاشان

همزمان با هفته صرفه جویی آب پنجشنبه های پاک در کاشان این هفته با حضور رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب و شهردار منطقه 2 کاشان و کارکنان این دو نهاد برگزار گردید.

پیام تبریک رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان به مناسبت روز خبرنگار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان در پیامی 17 مردادماه "روز خبرنگار" را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه، در این پیام آمده است:

«من لم يشكر المخلوق  لم يشكر الخالق»

سلامتی نعمتی بی بدیل است که از سوی پروردگار مهربان و بی همتا به جهانیان اعطا می شود و تلاش در راه حفظ آن و اطلاع رسانی راهکارهای حفظ این نعمت الهی، بی شک ستودنی و قابل تقدیر است.

17  مرداد ماه که به مناسبت شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی، روز خبرنگارنامگذاری شده است  در حقیقت یادآور فرصتی است گرانبها برای پاسداشت مقام شامخ انسان های فرهیخته ای که در راه روشنگری و آگاهی بخشی به آحاد جامعه جان خود را تقدیم کردند و مناسبتی است مغتنم برای تجلیل از خدمات همه خبرنگاران متعهد و دلسوز کشورمان که با تیغ برّان قلم، با سفیران یأس و دروغ و تباهی در ستیزند و پا به کارزار جنگ نرم با دشمنان انقلاب اسلامی نهاده اند.

اینجانب این روز شکوهمند را صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و از تلاش های ارزشمندتان در عرصه انعکاس و  اطلاع رسانی اخبار سلامت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان قدردانی می نمایم.

امید است همواره در راه خدمت به مردم پیروز و سربلند باشید.

دکتر ابراهیم کوچکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان

 

آب ، رسانه و افکار عمومی

مهندس محمدرضا اسدی رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت اب و فاضلاب کاشان در نشست خبری به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف اب با اشاره به قیمت تمام شده آب که یک هزار و 550 تومان می باشد و فروش اب بها به مشترکین 550 تومان و حدود یک سوم قیمت تمام شده آب بها است اظهار داشت: قیمت پایین آب بها سبب شده است مشترکین از آب شرب برای شستن خودرو،پیاده رو و حیاط خانه استفاده کنند.مهندس اسدی در ادامه از افزایش آب بهای مشترکین خانگی شرکت آب و فاضلاب کاشان در ماه جاری خبر داد و افزود: از 13 خردادماه 7 درصد افزایش آب بها برای مشرکین آبفا اعمال شده است.وی افزود: صرفه جویی در مصرف آب تنها اختصاص به این هفته و فصل تابستان ندارد بلکه یک نیاز همیشگی است و باید بپذیریم به دلیل قرارداشتن در منطقه خشک و کم آبی قرار داریم صرفه جویی در مصرف آب باید در مصرف آب اعمال شود. وی آب را محور توسعه پایدار خواند و ابراز داشت: توسعه زیرساخت های جامعه بدون وجود آب امکان پذیر نخواهد بود از این رو توجه به مدیریت مصرف از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

اسدی، منطقه دشت کاشان نخستین دشت بحرانی در کشور دانست و گفت: اگر امروز بیش از 300 دشت کشور با تنش و بحران بی آبی روبرو است،کاشان در سال 58 به عنوان نخستین دشت بحرانی در کشور معرفی شد که این بیانگر این است که مشکلات آب در دشت کاشان حادتر از دیگر مناطق کشور است و بیلان منفی آب دشت کاشان از چهاردهه قبل آغاز شده است و طی این مدت از پس انداز منابع اب منطقه مصرف می کنیم.همچنین آنچه امروز به نام نزولات آسمانی داریم با آنچه برداشت امروز جامعه در بخش صنعت و کشاورزی و شرب است متعادل نیست و با بیلان منفی 40 میلیون متر مکعب در سال روبرو هستیم که این میزان بیشتر از کل مصرف آب در بخش شرب دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل است.وی استفاده از واژه بحران آب را منسوخ شده خواند و افزود: سازگاری با شرایط جدید بی آبی واژه جدیدی که امروز وارد ادبیات وزارت نیرو شده است و برای تامین اب در کشور ثرئتمندی به لحاظ منابع ابی قرار نداریم که هرگونه که بخواهیم مصرف کنیم.مهندس اسدی پذیرفتن شرایط جدید بحران بی آبی و حرکت متناسب با شرایط جدید بحران بی آبی را حائز اهمیت خواند و ابراز داشت:مدیریت مصرف آب به معنای محدودیت در مصرف آب نیست بلکه توجه به مدیریت مصرف به معنی درست مصرف کردن آب است که اگر به آن توجه شود بخش عمده ای از مشکلات بحران آب در منطقه برطرف خواهد شد.مهندس اسدی بیشترین مصرف آب شرب را در بخش مصرف خانگی دانست و عنوان کرد:متوسط مصرف روزانه آب شرب خانگی به ازای هرنفر 220 لیتر در روز است که این مقدار در کشورهای برخوردار از منابع آبی حدود 50 درصد آن است که این امر بیانگر عدم مصرف صحیح از منابع آب است.به گفته وی انتهای شبکه ابرسانی اب شرب به دریا و منابع آب زیرزمینی غیرطبیعی متصل نیست بلکه لوله های آب شرب به منابع بسیار محدودی متصل است که هرلحظه امکان قطعی ان وجود دارد.مدیرعامل آبفای کاشان در ادامه از افزایش 40 تا 45 درصدی مصرف آب کولرهای آبی در فصل تابستان خبر داد و گفت:هر یک دستگاه کولر روزانه 250لیتر آب مصرف می کند که این میزان مصرف به اندازه مصرف روزانه یک انسان است که بانصب یک سایبان روی کولر 20 تا 30 درصد مصرف آب کولر کاهش خواهد داشت.مهندس اسدی میانگین مصرف آب هر شهروند کاشانی را 220 لیتر در روز و میانگین مصرف روزانه هرنفر در کشور 250لیتر اعلام کرد و گفت:میانگین مصرف روزانه آب در کشورهای برخوردار از منابع آبی تنها 120 لیتر است. به گفته وی بارندگی زمانی ارزشمند است که زمستان پربرفی را پشت سر گذاشته باشیم و بیشترین بارندگی ها طی 6 ماهه اول سال آبی باشد و این در حالی است که بیشترین بارندگی ها کاشان در شش ماه دوم سال ابی به صورت رگباری و سیل آسا و خسارت بار بوده است.مهندس اسدی ارائه مجموعه ای از تجهیزات و اداوات کاهنده مصرف آب را به شهروندان را به عنوان طرح حمایتی و تشویقی شرکت آبفای کاشان نام برد و گفت:این طرح از 16 خردادماه و از طریق سامانه 122 شروع به کار خواهد نمود تا در صورت درخواست هر یک از مشترکین و شهروندان،تیم های فنی شرکت به منازل مراجعه کرده و اداوات کاهنده را نصب نمایند.ارائه و نصب ادوات کاهنده مصرف رایگان است و تنها مبلغ وسایل نصب شده که در قالب مجموعه ای کامل ارائه می گردد به قیمت 60 هزارتومان و طی 6 دوره از طریق قبوض آب کسر خواهد شد.وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص افزایش قیمت و خسارات وارده از سیل آب اخیر کاشان گفت: ما دو نوع شبکه داریم: 1-شبکه های مجزا و 2- شبکه های مشترک

شبکه های مشترک بیشتر در شهرهایی که بارندگی بالایی دارند مثل شهرهای شمالی.در شهرهای گرم و خشک شبکه های مجزا وجود دارد. در شهرهایی مثل کاشان که شبکه های مجزا هستند ما باید شبکه های آبهای سطحی را داشته باشیم. کاشان در حال حاضر دارای یک شبکه فاضلاب می باشد و با جاری شدن سیل آب مامورین شهرداری یا خود مردم اقدام به برداشتن دریچه های فاضلاب نمو ده اند که باعث نفوذ آب باران به حدود 50 منزل شده است. لازم به ذکر است با توجه به اینکه این مورد در حیطه شرکت آب و فاضلاب نیست با این حال ما آمادگی خود را جهت جبران خسارات اعلام کرده ایم در خصوص افزایش نرخ آب برای فروشندگان آب تصفیه نیز باید شهروندان در جریان باشند که افزایش نرخ آن نیز با توجه به قرارداد اولیه که دارند همان 7 درصد می باشد در صورت افزایش نرخ بی مورد ادارات مربوطه باید به این موضوع رسیدگی کنند.مهندس محمدرضا اسدی مدیرعامل آبفای کاشان از شهروندان خواست تا مدیریت مصرف آب را جدی گرفته تا انشالله روزهای گرم تابستان را بدون قطعی آب پشت سر بگذاریم. لازم به ذکر است، شرکت اب و فاضلاب کاشان بیش از 120هزار مشترک آب در 12 شهر تابعه دو شهرستان کاشان و آران وبیدگل را تحت پوشش خدمات خود دارد.

 

 

 

دکتر ساداتی نژاد: تولیدکنندگان کاشانی انتظار حمایت از سوی دولت را دارند/ مشکل اصلی کاشان تفویض اختیار است

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی گفت: تولید کنندگان کاشانی در طول سالیان گذشته، بار بزرگی را از روی دوش دولت برداشته اند و اکنون انتظار حمایت از دولت محترم را دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، سید جواد ساداتی نژاد شامگاه شنبه در نشست صاحبان مشاغل وصنعت شهرستان کاشان در اتاق بازرگانی کاشان ، ضمن خیر مقدم به مدیران مشاغل شهرستان و  تشکّر از حضور معاون اقتصادی منابع استانداری استان اصفهان در شهرستان اظهارداشت: متاسفانه در حال حاضر اشتغال ما با مشکل مواجه است و امیدواریم در آینده نه چندان دور تمام این مشکلات رفع شود.نماینده محترم شهرستانهای کاشان و آران  و بیدگل گفت: تولید کنندگان کاشانی در طول سالیان گذشته، بار بزرگی را از روی دوش دولت برداشته اند و اکنون انتظار حمایت از دولت محترم را دارند.

وی افزود: در کاشان تقریبا 2400 واحد تولیدی داریم که امروز چندین نفر به نمایندگی از این عزیزان در این جلسه مهم حضور یافتند و این عزیزان با این شرایط بد اقتصادی، خیلی وقت پیش به این نتیجه رسیده‌اند که باید واحدهای صنعتی خود را تعطیل کنند ، امّا بخاطر احساس مسئولیتی که نسبت به کارگران خود داشتند با سختی و تلاش زیاد، هنوز آن واحدهای صنعتی و تولیدی را با وجود ضرر و زیان  روی پا نگه داشته اند و این غیرت کارفرمایان کاشانی و آران وبیدگلی ستودنی است.

ساداتی نژاد با اشاره به روحیّه اخلاقی و جدّی معاون اقتصادی منابع استانداری استان اصفهان در پیگیری امور اقتصادی و اشتغال استان گفت: واقعا این پیگیری‌های جدّی در پیشبرد امور و جهت رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال استان باعث تحسین است و ما امید داریم با توجّه به این روحیّه جهادی بتوانیم مشکلات شهرستان را هرچه سریعتر و بهتر حل کنیم.

 نماینده مردم در مجلس خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات شهرستان  نشست های متعددی با جناب جهانگیری و شریعتمداری و کرباسیان در مورد ریسندگی و بافندگی شهرستان  کاشان و اران و بیدگل داشته ام و همچنین مدیر عاملان بانک ملّی و بانک سپه به شهرستان سفر کرده اند و در جلساتی مشکلات شهرستان با این عزیزان مطرح شده است، امروز نیز از جناب شجاعی، معاون اقتصادی منابع استانداری استان اصفهان توقع داریم تا برای مشکلات صاحبان صنایع اقدامی انجام شود.

ساداتی نژاد تصریح کرد: مشکل اصلی شهرستان ما در سطح استان ، مسئله مهمّی بنام تفویض اختیار است.

مشکل اصلی کاشان تفویض اختیار است

نماینده مردم با تشبیه  شرایط کنونی اقتصادی کشور به میدان جنگ گفت: در وسط میدان جنگ نمی‌شود با بروکراسی اداری کار را پیش برد و انتظار پیروزی هم داشت.

وی در پایان با هشدار اوضاع نامطلوب شهرک‌های صنعتی منطقه کاشان تاکید کرد: در حال حاضر وضعیت شهرک‌های صنعتی ما، مشابه اوضاع جبهه جنگ است و اگر با فرمول‌های بروکراسی قبلی پیش برویم تمام این شهرک‌ها تعطیل می‌شود.

در پایان نماینده محترم مردم شریف شهرستان کاشان وآران بیدگل گفت : اگر اختیارات کامل از طرف استان به فرماندار شهرستان واگذار شود فرماندار توانایی و کفایت لازم را جهت پیشبرد امور شهرستان خواهند داشت و امیدواریم امور شهرستان را در این زمینه به خود مسئولین شهرستان واگذار نمایند.

دستگيري متخلف شكار و صيد در منطقه حفاظت شده قمصر- برزک كاشان

متخلف شکار و صید که در منطقه حفاظت شده قمصر- برزک اقدام به صید غیر مجاز چهار قطعه پرنده وحشی از نوع تیهو و کبوتر چاهی و جنگلی نموده بود در حین گشت و کنترل منطقه حفاظت شده قمصر و برزک توسط یگان حفاظت         محیط زیست کاشان دستگیر شد و در بازرسی از وی ادوات شکار و صید، یک قبضه اسلحه کشف گردید که ضمن توقیف اسلحه و ضبط موارد مکشوفه متحمل به پرداخت مبلغ چهار میلیون و دویست هزار ریال بابت ضررو زیان پرندگان شکار شده  گردید و پرونده متخلف پس از تکمیل، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقام محترم قضایی گردید. 

پرندگان وحشی نقش بسیار مهمی در طبیعت دارند که از جمله آن میتوان به کنترل آفات اشاره نمود علاوه بر آن حفظ گونه های جانوری میتواند با جذب گردشگر کمک شایانی به ظرفیت گردشگری گردشگری شهرستان کاشان و اقتصاد منطقه به عمل اورد

 

دکتر ساداتی نژاد: تولیدکنندگان کاشانی انتظار حمایت از سوی دولت را دارند/ مشکل اصلی کاشان تفویض اختیار است

نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی گفت: تولید کنندگان کاشانی در طول سالیان گذشته، بار بزرگی را از روی دوش دولت برداشته اند و اکنون انتظار حمایت از دولت محترم را دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، سید جواد ساداتی نژاد شامگاه شنبه در نشست صاحبان مشاغل وصنعت شهرستان کاشان در اتاق بازرگانی کاشان ، ضمن خیر مقدم به مدیران مشاغل شهرستان و  تشکّر از حضور معاون اقتصادی منابع استانداری استان اصفهان در شهرستان اظهارداشت: متاسفانه در حال حاضر اشتغال ما با مشکل مواجه است و امیدواریم در آینده نه چندان دور تمام این مشکلات رفع شود.نماینده محترم شهرستانهای کاشان و آران  و بیدگل گفت: تولید کنندگان کاشانی در طول سالیان گذشته، بار بزرگی را از روی دوش دولت برداشته اند و اکنون انتظار حمایت از دولت محترم را دارند.

وی افزود: در کاشان تقریبا 2400 واحد تولیدی داریم که امروز چندین نفر به نمایندگی از این عزیزان در این جلسه مهم حضور یافتند و این عزیزان با این شرایط بد اقتصادی، خیلی وقت پیش به این نتیجه رسیده‌اند که باید واحدهای صنعتی خود را تعطیل کنند ، امّا بخاطر احساس مسئولیتی که نسبت به کارگران خود داشتند با سختی و تلاش زیاد، هنوز آن واحدهای صنعتی و تولیدی را با وجود ضرر و زیان  روی پا نگه داشته اند و این غیرت کارفرمایان کاشانی و آران وبیدگلی ستودنی است.

ساداتی نژاد با اشاره به روحیّه اخلاقی و جدّی معاون اقتصادی منابع استانداری استان اصفهان در پیگیری امور اقتصادی و اشتغال استان گفت: واقعا این پیگیری‌های جدّی در پیشبرد امور و جهت رفع مشکلات اقتصادی و اشتغال استان باعث تحسین است و ما امید داریم با توجّه به این روحیّه جهادی بتوانیم مشکلات شهرستان را هرچه سریعتر و بهتر حل کنیم.

 نماینده مردم در مجلس خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات شهرستان  نشست های متعددی با جناب جهانگیری و شریعتمداری و کرباسیان در مورد ریسندگی و بافندگی شهرستان  کاشان و اران و بیدگل داشته ام و همچنین مدیر عاملان بانک ملّی و بانک سپه به شهرستان سفر کرده اند و در جلساتی مشکلات شهرستان با این عزیزان مطرح شده است، امروز نیز از جناب شجاعی، معاون اقتصادی منابع استانداری استان اصفهان توقع داریم تا برای مشکلات صاحبان صنایع اقدامی انجام شود.

ساداتی نژاد تصریح کرد: مشکل اصلی شهرستان ما در سطح استان ، مسئله مهمّی بنام تفویض اختیار است.

مشکل اصلی کاشان تفویض اختیار است

نماینده مردم با تشبیه  شرایط کنونی اقتصادی کشور به میدان جنگ گفت: در وسط میدان جنگ نمی‌شود با بروکراسی اداری کار را پیش برد و انتظار پیروزی هم داشت.

وی در پایان با هشدار اوضاع نامطلوب شهرک‌های صنعتی منطقه کاشان تاکید کرد: در حال حاضر وضعیت شهرک‌های صنعتی ما، مشابه اوضاع جبهه جنگ است و اگر با فرمول‌های بروکراسی قبلی پیش برویم تمام این شهرک‌ها تعطیل می‌شود.

در پایان نماینده محترم مردم شریف شهرستان کاشان وآران بیدگل گفت : اگر اختیارات کامل از طرف استان به فرماندار شهرستان واگذار شود فرماندار توانایی و کفایت لازم را جهت پیشبرد امور شهرستان خواهند داشت و امیدواریم امور شهرستان را در این زمینه به خود مسئولین شهرستان واگذار نمایند.

ناوگان تاکسیرانی با" برلیانس" نونوار می شود

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر سازمان تاکسیرانی شهرداری کاشان با اشاره به نوسازی 570 دستگاه تاکسی از بین 731 خودرو فرسوده این ناوگان طی سال های گذشته، از تعویض مابقی این تاکسی ها با برلیانس خبر داد.

محسن عرفان با اعلام این خبر گفت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سازمان تاکسیرانی، در طرح جایگزینی تاکسی های فرسوده با خودروی برلیانس ثبت نام کنند.

وی تصریح کرد : این طرح به دو صورت نقدی و اقساطی و با شرایط ویژه اجرا می‌شود که سازمان تاکسیرانی با ثبت اطلاعات متقاضیان، امکان ثبت نام خودروی برلیانس تاکسی از طریق نمایندگی های فروش گروه سایپا را فراهم می کند.

عرفان افزود: مبلغ ۲۸میلیون تومان تسهیلات با بازپرداخت ۴۸ماهه با متوسط نرخ تسهیلات ۱۶درصد برای متقاضیان در این طرح نوسازی فراهم شده است.

وی با اشاره به امکانات رفاهی،ایمنی و کیفیت مناسب این خودرو گفت: بهره گیری موتور از استاندارد یورو ۵، پایین بودن مصرف سوخت و کاهش آلایندگی از ویژگی های خودرو برلیانس تاکسیH230 است.

وی دیگر،ویژگی های تاکسی برلیانس را برخورداری از امکاناتی چون ترمز ABS+EBD، فرمان برقی ، دوکیسه هوا، کامپیوتر سفری و صندوق عقب جادار با حجم ۵۰۰ لیتر مکعب برشمرد.

به گفته عرفان، بکارگیری خودروی برلیانس تاکسی H230  مزایایی مثل تغییر در مبلمان شهری، کاهش آلودگی هوا به واسطه جایگزینی خودروهای فرسوده با خودروهای سطح آلایندگی یورو۵ و افزایش رضایتمندی مسافران را به دنبال دارد.

 

با افتتاح 9 پروژه شورایاری محله عباس آباد آران و بیدگل؛ قطار پیشرفت عباس آباد 1406 به راه افتاد

به گزارش روابط عمومی شورایاری و مدیریت محله عباس آباد، عصر روز گذشته با حضور مردم، مسئولین و خانواده معظم شهدا، از9 پروژه حوزه ورزش و سلامت، مبلمان شهری، زیرساختی، بهداشت و محیط زیست، در محله عباس آباد رونمایی شد


به اهتزاز درآوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران و پرچم های الوان در ورودی خیابان عباس آباد ، رونمایی از بانک اطلاعاتی محله و انتشار نتایج سرشماری محله عباس آباد، افتتاح دفتر شورایاری و مدیریت محله، انتشار نشریه تمام رنگی شورایاری، افتتاح دفتر بیمه اختصاصی محله عباس آباد، راه اندازی ایستگاه پدال دوچرخه خانوادگی وبهره برداری از دو دستگاه دوچرخه خانوادگی، راه اندازی ایستگاه سلامت ، رنگ آمیزی و نقاشی سطل زباله های محله عباس آباد، و رونمایی از آکواریوم ماهی پارک احمدآباد از پروژه هایی بود که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر آران و بیدگل، معاونت فرمانداری آران و بیدگل و سایر مسئولین شهرستان افتتاح گردید
در این مراسم که قشر زیادی از مردم محله عباس آباد نیز حضور داشتند مهندس اکرمیان رئیس شورای اسلامی شهرستان آران و بیدگل و دکتر علی اکبر قندانی نائب رئیس شورای اسلامی شهر آران و بیدگل با اشاره به جایگاه شورایاری و مدیریت محله عباس آباد از ابتکار محله عباس آباد در راه اندازی این نهاد مردمی تشکر و قدردانی نمودند.


مدیر محله عباس آباد نیزضمن تشریح اولین سری از پروژه های عباس آباد 1406 اظهار داشت : در به ثمر رسیدن این پروژه ها بیش از 100 نفر از شورایاران نقش داشتند و از نقش حمایتی دکتر رمضانی شهردارآران و بیدگل ، مهندس سرکاری مدیر ناحیه 1 قدردانی نمود.
نعمت الله قبایی افزود: در پروژه عباس آباد 1406 در مدت 10 سال باید نزدیک به 200 طرح به بهره برداری برسد و ما تمام این طرحها را آماده اجرا داریم که انشالله با اختصاص عوارض محله، آنها را تحقق خواهیم بخشید و امروز شاهد به ثمر رسیدن سری اول این پروژه های محلی بودیم.
وی ابراز امیدوراری کرد بزودی شاهد تغییر و تحولات زیادی در محله عباس آباد خواهیم بود.
یادآور می شود: محله عباس آباد شهرستان آران و بیدگل در شمالی ترین نقطه استان اصفهان، به عنوان اولین و تنها محله ای است که پروژه شورایاری و مدیریت محله را در سطح استان اصفهان اجرا نموده است

خبرنگار: قبائی آرانی

خانه تکانی کتب درسی

مهدی بذر افشان مدیر مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان با بیان اینکه طرح خانه تکانی کتاب باهدف رشد فرهنگ کتاب خوانی، حفظ سرمایه های طبیعی و تجهیز کتاب خانه های مدارس در کاشان برگزار می شود، گفت: با توافقی که با اداره آموزش و پرورش، شرکت بازیافت و گروه های نوشت افزاری شهر صورت پذیرفت مقرر شد دانش آموزان با تحویل کتاب و دفترهای بدون استفاده بُن دریافت کتاب و نوشت افزار هدیه بگیرند. 

وی افزود: این طرح از ابتدای تیرماه آغاز و تا انتهای مرداد ماه در سراسر مدارس شهرکاشان برپا خواهد بود.


بذرافشان با اشاره به اینکه کاشان به عنوان پایتخت کتاب ایران از ظرفیت بالایی در زمینه رشدفرهنگ کتاب خوانی برخوردار است، گفت:   شهرداری کاشان با حمایت از اینگونه طرح ها سعی در انجام رسالت خود در زمینه رشد فرهنگ کتاب خوانی داشته و علاوه بر تربیت نسل کتاب خوان، با در چرخه قرارگرفتن کاغذهای باطله کمک شایانی به حفظ  سرمایه های طبیعی خواهد کرد.

مدیر مرکز ارتباطات و امور بین الملل: بازدید اساتید خارجی زبان فارسی از شهر سهراب سپهری

مهدی بذرافشان گفت: بیش از 40 استاد خارجی زبان فارسی شاغل در دانشگاه‌های خارج از کشور روز گذشته از بافت تاریخی کاشان بازدید کردند.
وی با اشاره به برگزاری هشتاد و پنجمین دوره دانش افزایی زبان فارسی بنیاد سعدی و تورهای ایران شناسی حاشیه آن تصریح کرد: این اساتید با همکاری شهرداری و اداره میراث فرهنگی کاشان ضمن بازدید از بناهای فاخری مثل باغ جهانی فین، خانه های طباطبایی و بروجردی و نیز حمام سلطان امیراحمد، از نزدیک با هویت و اصالت های معماری کویر آشنا شدند.

مدیر مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کاشان افزود: در این تور فرهنگی یک روزه، استادان آموزش زبان فارسی از 12 کشور مختلف از جمله فرانسه،ازبکستان، تاجیکستان، ارمنستان، اوگاندا، بنگلادش، سوریه، ترکیه، آلبانی و... به همراه تعدادی از استادان ایرانی بنیاد سعدی حضور داشتند.

بذرافشان ادامه داد: استادان خارجی رشته زبان فارسی در این سفرعلاوه بر بازدید از بافت تاریخی دیار نخستین ها، با مشاهیر بزرگ این شهر در عرصه های مختلف هنر، صنعت و ادب آشنا شدند.

به گفته وی برگزاری این رویداد فرهنگی را موفق ارزیابی و خاطرنشان کرد: برپایی تورهای فرهنگی از این دست، علاوه برمعرفی ظرفیت‌های تاریخی می‌تواند زمینه رونق صنعت گردشگری را فراهم کند.

گفتنی است هرساله بنیاد سعدی اقدام به برگزاری دوره های دانش افزایی ویژه فارسی آموزان و مدرسان فارسی می کند که امسال نیز 120 نفر از مدرسان خارجی از سراسر جهان به ایران دعوت شده اند تا ضمن شرکت در این دوره، با بازدید از شهرهای تاریخی مثل کاشان به تقویت دانش ایران شناسی خود بپردازند.

۲۵۷ پیام در سامانه ۱۳۷ منطقه در سه ماه نخست سال ثبت شده است

سرپرست منطقه پنج شهرداری کاشان:
ابوذر میرزا بیگی به گزارش سه ماهه نخست سال 97  سامانه 137 در منطقه پنج پرداخت و اظهار کرد:
تعداد پیام های سامانه ۱۳۷ منطقه 257پیام بوده که پیام ناحیه یک خزاق 4 پیام، تعداد پیام ناحیه دو طاهر آباد 49 پیام،  ناحیه سه راوند 95 پیام و تعداد پیام های ناحیه چهار 108 پیام بوده است.

وی افزود: از تعداد پیام های رسیده 182 پیام رسیدگی و حل شده است.

سرپرست منطقه پنج شهرداری کاشان گفت: سامانه ۱۳۷ پل ارتباطی بین شهروندان و شهرداری است که در تسریع درخواست مردم نقش بسزایی ایفا می کند.

برگزاری همایش بیمه معلم برای آرایشگاههای بانوان کاشانی

 

در این همایش که به همت بیمه معلم نمایندگی میثمی فر برگزار گردید ابتدا سعید جام ابادی مدیر طرحهای ویزه شرکت بیمه معلم در خصوص مزایای بیمه توضیحاتی ارائه نمود

جام ابادی گفت: تفاوت احساس شما زمانی که اتومبیل، خانه ، کارگاه و ... بیمه دارد با زمانی که بیمه ندارد چیست؟ شما بیمه اتومبیل، آتش سوزی، مسوولیت و... خریداری می کنید تا خیالتان راحت از هزینه و زیان حوادث احتمالی خطرات آسوده باشد. شما به طور ذاتی به دنبال امنیت و آرامش هستید. اندیشه بیمه زندگی ایده ای زیبا و امیدوارانه است.چرا که ارمغان خرید بیمه زندگی اهدای ثبات مالی و ارامش خاطر به زندگی خود و عزیزانمان است.قطعا مسوولیت زندگی هر انسان عاقل و بالغ بر عهده ی کسی جز خودش نیست. بنابراین برنامه ریزی برای روزهای زندگی  و پس از آن کاملا منطقی  و عاقلانه است.چگونه هنوز زندگی خود و خانواده تان را بیمه نکرده اید؟ شرکت بیمه معلم پیشنهاد میکند همچون بسیاری دیگر خردمندانه امنیت را به زندگی خود و خانواده تان هدیه کنید.

چگونه یک بیمه زندگی و سرمایه گذاری بخریم؟

شما بر اساس نیازهای خود و خانواده و با توجه به توان مالی خویش، در ابتدا میزان پرداختی خود را اعلام کنید. شرکت بیمه معلم طرح های مختلف را پیشنهاد می کند تا بتوانید مناسب ترین را انتخاب نمایید. این بیمه نامه دو عایدی مهم برای شما در بر خواهد داشت:

سرمایه بیمه نامه / سود تضمین شده سپرده

در ادامه این همایش سرکار خانم محمدی ریاست بیمه های عمر و سرمایه گذاری شرکت بیمه معلم برای حاضرین در خصوص بیمه مستمری و مکمل بازنشستگی اظهار داشت:

 

یکی از مهمترین دغدغه های بانوان به عنوان اصلی ترین رکن هر خانواده نگرانی از تامین نیازهای مادی خود در آینده می باشد چرا که در سنین بالا درامدهای خانواده کاهش می یابد ولی مخارج افزایش پیدا میکند از طرفی نداشتن یک پشتوانه مالی خوب برای زنان در سن های بالا باعث بروز مشکلات زیادی برای انها خواهد شد. شرکت بیمه معلم در راستای ترویج بیمه نامه زندگی و سرمایه گذاری اقدام به اجرای بیمه نامه مستمری و بازنشستگی، ویژه بانوان آرایشگر تحت عنوان طرح بانوی ایران زمین نموده است.

بیمه مستمری و مکمل بازنشستگی

بازنشستگی مرحله دیگری از زندگی مردم است که در آن انجام کار و فعالیت کارگران و کارکنان بصورت روزمره متوقف می شود تا پس از طی مدت زمانی حداقل 20 سال از انجام کار افراد بتوانند به امور دیگری مثل ورزش یا فعالیتهای مورد علاقه خود در چارچوب درآمد و منابعی که در اختیار دارند بپردازند. در این دوره ممکن است نقدینگی افراد نسبت به دوره های قبلی کاهش و هزینه ها افزایش یابد.بطوریکه هزینه های درمانی از کار افتادگی و فوت بازنشستگان بر اقتصاد خانواده تاثیر زیادی داشته باشد. بدین منظور بیمه مستمری و مکمل بازنشستگی بیمه معلم می تواند انتخاب مناسبی برای اقشار مختلف باشد تا به تامین و جبران هزینه های وارده کمک نماید. این بیمه نامه علاوه بر پشتوانه مالی در دوران بازنشستگی می تواند به صرف هزینه های درمانی ، مسکن، تحصیلات فرزندان و ... کمک نماید.

با کنار گذاشتن مبلغ حق بیمه در دوران اشتغال در قالب پوشش بیمه زندگی و سرمایه گذاری شرکت بیمه معلم می توان دوران بازنشستگی را به یک زندگی همراه با آسایش و آرامش تبدیل نمود.

شعار هفته ملی مبارزه با مواد مخدر:

 

  اول گوش کن !  گوش کردن به کودکان و نوجوانان ، گام نخست در کمک به رشد سالم و ایمن آنهاست

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: "اول گوش کن !  گوش کردن به کودکان و نوجوانان، گام نخست در کمک به رشد سالم و ایمن آنهاست" به عنوان  شعار هفته ملی مبارزه با مواد مخدر در سال 97 نامگذاری شده است.

دکتر سید علیرضا مروجی در گفتگو با وب دا اظهار داشت: كاهش سن مصرف مواد، افزایش شيوع مصرف مواد در نوجوانان و جوانان و افزايش ورود زنان، افراد شاغل و  تحصيل كرده به چرخه اعتياد مهمترین معضلات در عرصه مبارزه با اعتیاد است.

وی افزود: اعتیاد علاوه بر این که به تنهایی یکی از معضلات روانی اجتماعی محسوب می شود همچنین با سایر آسیب ها از جمله همسر آزاري (65 درصد)، طلاق (55 درصد)، كودك آزاري (30 درصد) و خشونت ( 23 درصد) ارتباط مستقیم و غیرمستقیم دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه، ضمن اشاره به شعار جهانی مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: تحقیقات تجربی نشان می دهند که خانواده ها و والدین نقش اساسی در پیشگیری از مصرف مواد و الکل در کودکان و نوجوانان دارند.

وی ادامه داد: این موضوع در کنار پایین آمدن سن اعتیاد در جامعه گویای این معضل است که اجرای برنامه های پیشگیرانه با محوریت خانواده باید در اولویت پیشگیری اولیه از اعتیاد قرار گیرد.

دکتر مروجی، برقراری رابطه امن و سالم والدين با كودكان، نظارت والدين بر فرزندان و ايجاد مقررات مناسب براي آنان، انتقال مناسب ارزش های اخلاقی و اجتماعی به آنان، حضور والدین در بخش های مختلف زندگی فرزندان و حمایت والدین (از جنبه های مختلف عاطفی، فکری، اجتماعی و اقتصادی)را از جمله راه های تاثیرگذار در پیشگیری از اعتیاد در خانواده برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: در تیم سلامت طرح تحول نظام سلامت، برنامه هایی هم چون غربالگری اولیه ی اعتیاد در گروه سنی 16-60 سال، انجام مصاحبه انگیزشی و مداخلات شناختی رفتاری در سوء مصرف مواد، برگزاری کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی، مهارت های فرزندپروری، نوجوان سالم و ... در حال اجرا است.

لازم به ذکر است: عناوین روزهای هفته مبارزه با مواد مخدر در سال 97 بهشرح ذیل است.

 

تاریخ

روزهای هفته

عنوان روز

02/04/97

شنبه

نظم و قانونمندی خانواده همراه با نظارت والدین، راهی برای پیشگیری از آسیب ها

03/04/97

یکشنبه

ارتباط صمیمانه با فرزندان و گوش کردن به آن ها ، عاملی برای تحکیم سلامت خانواده

04/04/97

دوشنبه

ابراز علاقه با ثبات از سوی والدین ، عامل تداوم رشد روانی سالم نوجوانان

05/04/97

سه شنبه

والدین مهم ترین الگوی فرزندان در زندگی سالم

06/04/97

چهارشنبه

هدایت کنجکاوی و هیجان خواهی نوجوانان به راه های سالم، گامی برای پیشگیری از مصرف سیگار و مواد

07/04/97

پنجشنبه

نظارت بر رابطه نوجوان با دوستان ، تشویق روابط دوستانه مناسب و پیشگیری از آسیب ها

08/04/97

جمعه

اوقات خوش و فعالیت های لذت بخش خانوادگی، گامی برای بهبود سلامت روان

 

 

پلمپ یک واحد الاینده

بنا به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست کاشان

یک واحد الاینده در  شهرستان کاشان به علت فعالیت توام با آلودگی پس از صدور اخطاریه مبنی بر عدم فعالیت و استنکاف مسئول واحد از اخطاریه صادره توسط اداره حفاظت محیط زیست کاشان با صدور حکم قضائی پلمپ گردید.

 

 

معانده به جای مناظره در گروههای مجازی کاشان

قطنی باف:

اهمیت بحث و  گفتگوی سازنده و آزاد بر کسی پوشیده نیست  

یکی از شیوه های مهم و مؤثر ارتباط کلامی برای بیان دیدگاهها و باورها و دستیابی به واقعیت‌ها و کشف حقایق ، مناظره است

مناظره ، گفتگویی دو طرفه است که طرفین با استدلال و برهان سعی می کنند برتری رای و نظر خویش را بر دیگری به اثبات برسانند اما گاه رعایت نکردن « اصول گفتگو و مناظره » باعث مجادله بیهوده می شود و هیچ چیز هم به اندازه مجادله ، ما را از نعمت گفتگو محروم نمی‌کند. 

مناظره اکنون جای خود را به مجادله غیراحسن و معانده در گروههای مجازی داده و بسیاری از کاربران به خیال گفتمان  در واقع در حال مجادلات بی‌ثمر و بیهوده ای هستند که نمی دانند مجادله شان باعث دلزدگی و انزجار بقیه می شود. 

چند سال ‍پیش که تب گفتگو در پیام رسانها به ویژه در واتس آ‍پ و پس از آن در تلگرام  فراگیر شده بود ، نگارنده این وجیزه مثل بقیه در برخی گروههای مجازی کاشان پای ثابت گفتگوها و مناظره های مهم بود و اعتقاد داشت در جبهه جنگ نرم باید محکم و استوار ایستاد و شبهات و شایعاتی را که علیه نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی و ... مطرح می شود باید در قالب گفتگو بطور مستدل و منطقی برطرف کرد.      

اما مدتهاست و ماههاست گفتگو و مناظره در گروههای مجازی کاشان رنگ باخته و از رونق افتاده به گونه ای که اغلب کاربران فضای مجازی برای دوری از بی اخلاقی ها در حین گفتگو ترجیح می دهند صرفا پست ها و ‍پیام های مستقل و شاید بی ربط خود را در گروهها منتشر کنند.

گرچه ، عده ای همچنان زیر نامِ بحث آزاد و گفتمان به القائات سوء و شبهه پراکنی و تخریب و جوسازی علیه افراد در برخی گروههای مجازی مشغولند . 

آنان هر روز افکار عمومی را با تهمت ها و دروغ های خود مشوّش و مشوب مى سازند به طوری که اگر کسی در رد نظریات آنان حرف و سخنی بگوید او را به شدت منکوب  و با فحش و ناسزا و تهدید و ارعاب کاری می کنند که طرف مقابل رغبتی به ادامه گفتگو نداشته باشد . 

به این نوع اذیت و آزار در گفتگو « مراء » می گویند که متاسفانه برخی افراد تحصیلکرده هم که خود را فعال و کنشگر اجتماعی می دانند مرتکب این رفتار نکوهیده می شوند.   

مراء با انگیزه برترى جویى و خودنمایى بروز می کند به این معنا كه فرد در گفتگو با دیگرى ، بدون منطق و استدلال  به نظریات طرف مقابل ایراد می گیرد  تا به زعم خود هوش و دقت و زیركى اش را نشان دهد ؛ خواه آن اعتراض به حق باشد یا باطل و همیشه دوست دارد هر آنچه که او می خواهد و می گوید، صحیح باشد.  

در مراء بحث کننده خودبرتربین با لجبازی در هر موضوعی بدون این که قصد راهنمایی و شبهه زدایی داشته باشد ، اعتراض  می کند و با حملات و انتقادهای بی‌مورد درصدد کوبیدن و نابود ساختن طرف مقابل بر می آید و او را به نفهمی و ... متهم می کند تا با این شیوه برتری خود را به اثبات برساند و امتیازات و فضیلت موهوم و خیالی خویش را به رخ دیگران بکشد . 

این افراد خودشیفته ، گاهی چهره لجوج خود را ‍پشت نقاب « من فقط یک سئوال کردم  » یا « برای من این ابهام وجود دارد » پنهان می کنند !   

گرچه مجادله مذموم و مراء از سمت هر کسی یا هر شخصی مذموم و ناپسند است اما دیده شده که برخی افراد تحصیلکرده با عناوین دکتر ، مهندس و استاد دانشگاه به آن اعتیاد دارند‍ ! 

رفتار زشت این افراد ناشی از از چند چیز است  : حسادت ، تکبر ، بخل و کینه ، غیبت ، خودستایی ، تجسس و ... 

 وقتی یک فرد نتواند  برتر از خود را در بحث و مجادله ببیند ، نسبت به او حسادت می کند و کینه او را به دل می گیرد و در بود و نبود طرف مقابل علیه او موضع می گیرد و حتی در امور طرف مقابل تجسس می کند تا شاید عیبی را برای برجسته سازی ‍و خواباندن مچ حریف پیدا کند . 

شوربختانه این قبیل افراد به توصیه و نهی دیگران برای پرهیز از  رفتار نکوهیده خود دست نمی کشد و به لجاجت خود ادامه می دهند.        

این رفتارهای سبکسرانه در گفتگو متعلق است به کسانی که دچار خودشیفتگی ، برتری طلبی و خود بزرگ بینی اند و علاقه دارند فضل و برتری خود را در امور مختلف مثل تحصیلات به رخ بکشند.  

وجود این افراد در گروههای مجازی باعث شده ، عده ای برای حفظ حرمت خود با « نام مستعار » در گروهها نقد و نظریات خود را ابراز کنند . 

گرچه ‍، ناشناس بودن هویت اعضا با نام مستعار هم مسئله دیگری است برای بهانه جویی افراد خودبرتربین   . 

آنان ناشناس بودن هویت اعضا را  بهانه ای برای توهین و تحقیر و تضعیف صاحب نظران می دانند .         

صرف اینکه برخی اعضا هویت شان برای بعضی دیگر مجهول است اما صاحب نظر هستند و علاقه دارند پیام ها و پست های خوشایند خود را در گروهها بازنشر دهند  آیا باید دلیل و بهانه ای باشد برای مجادله و مراء ؟! 

اگر در رد یا تایید نظریات و پیام های این قبیل اعضا سخن و حرفی هست باید آن را محترمانه و مستدل بیان کرد و گرنه مجادله و مراء نسبت به شخصیت و حرمت اعضا حتی اعضای ناشناخته در گروههای مجازی نشان دهنده استیصال و درماندگی آن فرد در گفتگوی منطقی است . 

 از پیامبر اسلام نقل شده است که پرهیزگارترین شما، کسی است که مِراء نمی‌کند، اگرچه حق با او است 

از امام علی(ع) نیز نقل کرده‌اند که هیج بنده‌ای به حقیقت ایمان نمی‌رسد، مگر اینکه مراء را رها کند، حتی آنجا که حق با او است 

بنابر این  گفتگوی سازنده بر اساس انصاف و صداقت و همراه با با دلایل مقبول و  منطق صحیح و کلام محبت آمیز برای کشف حقیقت نباید به ستیزه جویی و برتری خواهی و  اقناع انگیزه شهرت طلبی و خودنمایی و جلب توجه مخاطبان سوق ‍پیدا کند . 

گفتگو و مناظره باید از اغراض شخصی و احساسات کودکانه و تعصبات جاهلانه پیراسته باشد و نباید به جدل و مراء منجر شود ، ساکت کردن رقیب و  رسوا نمودن او ، در ماهیت گفتگوی منطقی و سالم وجود ندارد بلکه از گناهان کبیره است.

 به گفته سعدی:

 

دو عاقل را نباشد کین و پیکار

نه دانا خود ستیزد با سبکبار

 

اگر نادان به وحشت سخت گوید

خردمندش به نرمی دل بجوید

 

دو صاحب دل نگه دارند مویی

هم ایدون سرکش و آزرم جویی

 

اگر از هر دو جانب جاهلانند

اگر زنجیر باشد بگسلانند

 

یکی را زشت خویی داد دشنام

تحمل کرد و گفت: ای نیک فرجام!

 

بتر ز آنم که خواهی گفتن آنی

که دانم عیب من چون من ندانی

 

تقدیر و تشکر از دانش اموز فرنوش فخار

 

فرنوش فخار دانش آموز کاشانی که در رشته علوم انسانی موفق به رتبه 4 کشوری و اول استانی شد مورد تقدیر دکتر ساداتی نژاد نماینده مردم شهرستانهای کاشان – آران و بیدگل و معاون مدیرکل و رییس اداره اموزش و پرورش کاشان قرار گرفت.

 

در این جلسه که با حضور معاونین آموزش و پرورش- سرکار خانم گلابچیان مدیر مدرسه معارف کاشان و معلمین این دانش اموز برگزار شد ابتدا دکتر ساداتی نژاد ضمن تبریک به فرنوش فخار اظهار داشت تبریک اصلی را باید به خانواده این دانش آموز عرض کنم که با آماده سازی بستری مناسب و محیطی ارام امکان مطالعه و استفاده را برای این دانش آموز فراهم نمودند. دکتر ساداتی نژاد با اشاره به اینکه اگر محصول کار یک کارخانه خوب است نتیجه این است که این کارخانه دارای یک مدیرعامل خوب-کارگردان دلسوز و دستگاههای پیشرفته و به روز می باشد. دانش آموز فخار نیز نتیجه خوب کارکردن اداره آموزش و پرورش کاشان است که انصافا طی چهل سال گذشته بسیار خوب بصورت خرد جمعی مدیریت شده و این طبیعی است که نتیجه آن مدیریت این دانش آموز باشد.ساداتی نژاد در ادامه گفت: با رتبه آوردن فرنوش فخار مسولیت مدیر و معلمین مدرسه معارف سنگین تر می شود زیرا برای سالهای اینده تلاش خواهند کرد تا بتوانند این سهمیه را و حتی بیش از این دانش آموزانش رتبه تک رقمی بیاورند و از طرفی دیگر مدارس غیرانتفاعی نیز به این فکر خواهند افتاد که ما هم می توانیم در این زمینه موفق باشیم.

در ادامه این جلسه حسین مقنی معاون مدیر کل و مدیر اداره آموزش و پرورش کاشان ضمن ابلاغ پیام تبریک مدیر کل آموزش و پرورش به فرنوش فخار و خانواده آن برای این دانش آموز آرزوی موفقیت نمود. در حاشیه این نشست خبرنگار ما با خانم گلابچیان مدیر مدرسه معارف ، مادر فرنوش فخار نیز گفتگوی کوتاهی انجام داده است که ذیلا از نظر خوانندگان گرامی میگذرد.

فریبا گلابچیان مدیر مدرسه غیرانتفاعی معارف کاشان هستم. در سال 57 وارد دانشسرای مقدماتی گرمسار شدم.از سال 1359 شروع به کار کردم و یکسال معلم کلاس اول ابتدائی بودم و بعد از ان مدیر مدرسه شدم که تا امروز در این پست انجام وظیفه می کنم. در این مدت 6 سال مدیر ابتدایی و بعد از آن مدیر دبیرستانهای غیرانتفاعی محمودیان و نرجس کاشان بودم و حدود 10 سال است که با همکاری سید محسن واجدی اقدام به تاسیس مدرسه غیرانتفاعی معارف نمودیم.

چرا نام معارف را برای مدرسه انتخاب کردید؟

با توجه به اینکه پدربزرگ من شیخ غلامرضا عارفی یکی از قدیمی های فرهنگ کاشان و از موسسین اداره آموزش و پرورش کاشان بود من هم علاقه زیادی به این نام داشتم ولی از آنجایی که یک مدرسه دیگر در کاشان بنام معارفی داریم من مجبور شدم نام معارف را انتخاب کنم.

نظرتان در خصوص دانش اموز فرنوش فخار چیست؟

این دانش اموز از بهترین های مدرسه ما می باشد. دانش آموزی بدون حاشیه از کوچکترین فرصتها برای مطالعه کتب درسی استفاده می کرد.حتی اوقات زنگ تفریحی را به مطالعه می پرداخت. ناگفته نماند که مدرسه ما از بهترین دبیران استفاده می کند که دانش آموز فخار بهترین استفاده را از این فرصت انجام داده در ضمن خانواده ایشان در این پیروزی بی تاثیر نبودند داشتن یک فضای ارام و بدون استرس برای دانش اموزان بسیار حائز اهمیت می باشند.من از مسولین انتظار دارم که به مدارسی چون مدرسه ما توجه بیشتری داشته باشند. من برای اجاره مدرسه ماهی 8 میلیون تومان اجاره می دهم و یکصد دانش اموز دارم. در حال حاضر در حالی که سیستم به ما می گوید دانش اموزان پایه دوم باید از پایه اولی ها جدا باشند البته این طرح شاید برای مدارسی که تعداد دانش اموز ان زیاد باشد ممکن است ولی برای ما امکان اینکه یک مکان دیگری را اجاره کنیم و ماهی 8 میلیون هم برای اجاره ان پرداخت کنیم نیست در حالی که ما در این مدرسه امکان برگزاری هر دو پایه را داریم بعنوان مثال دانش اموزان پایه اول در طبقه همکف و دانش اموزان پایه دوم در طبقه اول ساختمان براحتی جا می شود و یکبار دیگر از مسولین خواهش میکنم به این موضوع رسیدگی کنند.

 

از اینکه رتبه تک رقمی اورده بسیار خوشحالم

مادر دانش آموز فخار به خبرنگار ما گفت: از اینکه دخترم رتبه 4 آورده بسیار خوشحال هستیم.فرنوش در طول سال گذشته از کلیه تفریحات خود گذشته و روزانه بیش از 10 ساعت مشغول درس خواندن بود.فرنوش پاداش فعالیتهایش را گرفت. بیشتر از ان خوشحالیم که او توانست نام کاشان را یکبار دیگر سر زبانها بیاندازد و باعث افتخار خانواده و شهرستان کاشان شود.و اما گفته های فرنوش فخار دانش اموز حائز رتبه چهار کشور و اول استانی فرنوش فخار هستم از کاشان. موفق به کسب رتبه 4 کشوری و اول استانی . از تابستان سال گذشته به طور جدی شروع کردم. در تابستان سال گذشته روزانه 6 تا 10 ساعت و از مهرماه 6 تا 12 ساعت مطالعه کتابهای درسی داشتم. از انجاییکه برای اینده هدف داشتم یکی از برنامه های من نظم بود. از معلمین و دبیرهای مدرسه که دلسوزانه مرا راهنمایی می کردند تشکر می کنم در این زمینه از مشاور نیز استفاده می کردم. از پدر و مادرم که بسیار با من همکاری داشتند و محیط منزل را برایم اماده نگه داشتن قدردانی میکنم.

رشته انتخابی شما چیست؟

من رشته حقوق را انتخاب کردم چون افرادی که رشته حقوق می خوانند یا قاضی می شوند و یا وکیل. که در هر دو پست می شود خدمات زیادی به کشور و مردم کرد. من هم از این قائده مستثنی نیستم و هدف خدمت به مردم می باشد. در پایان از خانم گلابچیان مدیر مدرسه معارف که در پیشرفت من نقش بسزایی داشتند تشکر ویژه می کنم.

 

 

 

معانده به جای مناظره در گروههای مجازی کاشان

قطنی باف:

اهمیت بحث و  گفتگوی سازنده و آزاد بر کسی پوشیده نیست  

یکی از شیوه های مهم و مؤثر ارتباط کلامی برای بیان دیدگاهها و باورها و دستیابی به واقعیت‌ها و کشف حقایق ، مناظره است

مناظره ، گفتگویی دو طرفه است که طرفین با استدلال و برهان سعی می کنند برتری رای و نظر خویش را بر دیگری به اثبات برسانند اما گاه رعایت نکردن « اصول گفتگو و مناظره » باعث مجادله بیهوده می شود و هیچ چیز هم به اندازه مجادله ، ما را از نعمت گفتگو محروم نمی‌کند. 

مناظره اکنون جای خود را به مجادله غیراحسن و معانده در گروههای مجازی داده و بسیاری از کاربران به خیال گفتمان  در واقع در حال مجادلات بی‌ثمر و بیهوده ای هستند که نمی دانند مجادله شان باعث دلزدگی و انزجار بقیه می شود. 

چند سال ‍پیش که تب گفتگو در پیام رسانها به ویژه در واتس آ‍پ و پس از آن در تلگرام  فراگیر شده بود ، نگارنده این وجیزه مثل بقیه در برخی گروههای مجازی کاشان پای ثابت گفتگوها و مناظره های مهم بود و اعتقاد داشت در جبهه جنگ نرم باید محکم و استوار ایستاد و شبهات و شایعاتی را که علیه نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی و ... مطرح می شود باید در قالب گفتگو بطور مستدل و منطقی برطرف کرد.      

اما مدتهاست و ماههاست گفتگو و مناظره در گروههای مجازی کاشان رنگ باخته و از رونق افتاده به گونه ای که اغلب کاربران فضای مجازی برای دوری از بی اخلاقی ها در حین گفتگو ترجیح می دهند صرفا پست ها و ‍پیام های مستقل و شاید بی ربط خود را در گروهها منتشر کنند.

گرچه ، عده ای همچنان زیر نامِ بحث آزاد و گفتمان به القائات سوء و شبهه پراکنی و تخریب و جوسازی علیه افراد در برخی گروههای مجازی مشغولند . 

آنان هر روز افکار عمومی را با تهمت ها و دروغ های خود مشوّش و مشوب مى سازند به طوری که اگر کسی در رد نظریات آنان حرف و سخنی بگوید او را به شدت منکوب  و با فحش و ناسزا و تهدید و ارعاب کاری می کنند که طرف مقابل رغبتی به ادامه گفتگو نداشته باشد . 

به این نوع اذیت و آزار در گفتگو « مراء » می گویند که متاسفانه برخی افراد تحصیلکرده هم که خود را فعال و کنشگر اجتماعی می دانند مرتکب این رفتار نکوهیده می شوند.   

مراء با انگیزه برترى جویى و خودنمایى بروز می کند به این معنا كه فرد در گفتگو با دیگرى ، بدون منطق و استدلال  به نظریات طرف مقابل ایراد می گیرد  تا به زعم خود هوش و دقت و زیركى اش را نشان دهد ؛ خواه آن اعتراض به حق باشد یا باطل و همیشه دوست دارد هر آنچه که او می خواهد و می گوید، صحیح باشد.  

در مراء بحث کننده خودبرتربین با لجبازی در هر موضوعی بدون این که قصد راهنمایی و شبهه زدایی داشته باشد ، اعتراض  می کند و با حملات و انتقادهای بی‌مورد درصدد کوبیدن و نابود ساختن طرف مقابل بر می آید و او را به نفهمی و ... متهم می کند تا با این شیوه برتری خود را به اثبات برساند و امتیازات و فضیلت موهوم و خیالی خویش را به رخ دیگران بکشد . 

این افراد خودشیفته ، گاهی چهره لجوج خود را ‍پشت نقاب « من فقط یک سئوال کردم  » یا « برای من این ابهام وجود دارد » پنهان می کنند !   

گرچه مجادله مذموم و مراء از سمت هر کسی یا هر شخصی مذموم و ناپسند است اما دیده شده که برخی افراد تحصیلکرده با عناوین دکتر ، مهندس و استاد دانشگاه به آن اعتیاد دارند‍ ! 

رفتار زشت این افراد ناشی از از چند چیز است  : حسادت ، تکبر ، بخل و کینه ، غیبت ، خودستایی ، تجسس و ... 

 وقتی یک فرد نتواند  برتر از خود را در بحث و مجادله ببیند ، نسبت به او حسادت می کند و کینه او را به دل می گیرد و در بود و نبود طرف مقابل علیه او موضع می گیرد و حتی در امور طرف مقابل تجسس می کند تا شاید عیبی را برای برجسته سازی ‍و خواباندن مچ حریف پیدا کند . 

شوربختانه این قبیل افراد به توصیه و نهی دیگران برای پرهیز از  رفتار نکوهیده خود دست نمی کشد و به لجاجت خود ادامه می دهند.        

این رفتارهای سبکسرانه در گفتگو متعلق است به کسانی که دچار خودشیفتگی ، برتری طلبی و خود بزرگ بینی اند و علاقه دارند فضل و برتری خود را در امور مختلف مثل تحصیلات به رخ بکشند.  

وجود این افراد در گروههای مجازی باعث شده ، عده ای برای حفظ حرمت خود با « نام مستعار » در گروهها نقد و نظریات خود را ابراز کنند . 

گرچه ‍، ناشناس بودن هویت اعضا با نام مستعار هم مسئله دیگری است برای بهانه جویی افراد خودبرتربین   . 

آنان ناشناس بودن هویت اعضا را  بهانه ای برای توهین و تحقیر و تضعیف صاحب نظران می دانند .         

صرف اینکه برخی اعضا هویت شان برای بعضی دیگر مجهول است اما صاحب نظر هستند و علاقه دارند پیام ها و پست های خوشایند خود را در گروهها بازنشر دهند  آیا باید دلیل و بهانه ای باشد برای مجادله و مراء ؟! 

اگر در رد یا تایید نظریات و پیام های این قبیل اعضا سخن و حرفی هست باید آن را محترمانه و مستدل بیان کرد و گرنه مجادله و مراء نسبت به شخصیت و حرمت اعضا حتی اعضای ناشناخته در گروههای مجازی نشان دهنده استیصال و درماندگی آن فرد در گفتگوی منطقی است . 

 از پیامبر اسلام نقل شده است که پرهیزگارترین شما، کسی است که مِراء نمی‌کند، اگرچه حق با او است 

از امام علی(ع) نیز نقل کرده‌اند که هیج بنده‌ای به حقیقت ایمان نمی‌رسد، مگر اینکه مراء را رها کند، حتی آنجا که حق با او است 

بنابر این  گفتگوی سازنده بر اساس انصاف و صداقت و همراه با با دلایل مقبول و  منطق صحیح و کلام محبت آمیز برای کشف حقیقت نباید به ستیزه جویی و برتری خواهی و  اقناع انگیزه شهرت طلبی و خودنمایی و جلب توجه مخاطبان سوق ‍پیدا کند . 

گفتگو و مناظره باید از اغراض شخصی و احساسات کودکانه و تعصبات جاهلانه پیراسته باشد و نباید به جدل و مراء منجر شود ، ساکت کردن رقیب و  رسوا نمودن او ، در ماهیت گفتگوی منطقی و سالم وجود ندارد بلکه از گناهان کبیره است.

 به گفته سعدی:

 

دو عاقل را نباشد کین و پیکار

نه دانا خود ستیزد با سبکبار

 

اگر نادان به وحشت سخت گوید

خردمندش به نرمی دل بجوید

 

دو صاحب دل نگه دارند مویی

هم ایدون سرکش و آزرم جویی

 

اگر از هر دو جانب جاهلانند

اگر زنجیر باشد بگسلانند

 

یکی را زشت خویی داد دشنام

تحمل کرد و گفت: ای نیک فرجام!

 

بتر ز آنم که خواهی گفتن آنی

که دانم عیب من چون من ندانی

 

دیدار جمعی از اصحاب رسانه با رئیس جدید اداره آموزش و پرورش

دیدار جمعی از اصحاب رسانه با رئیس جدید اداره آموزش و پرورش

معانده به جای مناظره در گروههای مجازی کاشان

قطنی باف:

اهمیت بحث و  گفتگوی سازنده و آزاد بر کسی پوشیده نیست  

یکی از شیوه های مهم و مؤثر ارتباط کلامی برای بیان دیدگاهها و باورها و دستیابی به واقعیت‌ها و کشف حقایق ، مناظره است

مناظره ، گفتگویی دو طرفه است که طرفین با استدلال و برهان سعی می کنند برتری رای و نظر خویش را بر دیگری به اثبات برسانند اما گاه رعایت نکردن « اصول گفتگو و مناظره » باعث مجادله بیهوده می شود و هیچ چیز هم به اندازه مجادله ، ما را از نعمت گفتگو محروم نمی‌کند. 

مناظره اکنون جای خود را به مجادله غیراحسن و معانده در گروههای مجازی داده و بسیاری از کاربران به خیال گفتمان  در واقع در حال مجادلات بی‌ثمر و بیهوده ای هستند که نمی دانند مجادله شان باعث دلزدگی و انزجار بقیه می شود. 

چند سال ‍پیش که تب گفتگو در پیام رسانها به ویژه در واتس آ‍پ و پس از آن در تلگرام  فراگیر شده بود ، نگارنده این وجیزه مثل بقیه در برخی گروههای مجازی کاشان پای ثابت گفتگوها و مناظره های مهم بود و اعتقاد داشت در جبهه جنگ نرم باید محکم و استوار ایستاد و شبهات و شایعاتی را که علیه نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی و ... مطرح می شود باید در قالب گفتگو بطور مستدل و منطقی برطرف کرد.      

اما مدتهاست و ماههاست گفتگو و مناظره در گروههای مجازی کاشان رنگ باخته و از رونق افتاده به گونه ای که اغلب کاربران فضای مجازی برای دوری از بی اخلاقی ها در حین گفتگو ترجیح می دهند صرفا پست ها و ‍پیام های مستقل و شاید بی ربط خود را در گروهها منتشر کنند.

گرچه ، عده ای همچنان زیر نامِ بحث آزاد و گفتمان به القائات سوء و شبهه پراکنی و تخریب و جوسازی علیه افراد در برخی گروههای مجازی مشغولند . 

آنان هر روز افکار عمومی را با تهمت ها و دروغ های خود مشوّش و مشوب مى سازند به طوری که اگر کسی در رد نظریات آنان حرف و سخنی بگوید او را به شدت منکوب  و با فحش و ناسزا و تهدید و ارعاب کاری می کنند که طرف مقابل رغبتی به ادامه گفتگو نداشته باشد . 

به این نوع اذیت و آزار در گفتگو « مراء » می گویند که متاسفانه برخی افراد تحصیلکرده هم که خود را فعال و کنشگر اجتماعی می دانند مرتکب این رفتار نکوهیده می شوند.   

مراء با انگیزه برترى جویى و خودنمایى بروز می کند به این معنا كه فرد در گفتگو با دیگرى ، بدون منطق و استدلال  به نظریات طرف مقابل ایراد می گیرد  تا به زعم خود هوش و دقت و زیركى اش را نشان دهد ؛ خواه آن اعتراض به حق باشد یا باطل و همیشه دوست دارد هر آنچه که او می خواهد و می گوید، صحیح باشد.  

در مراء بحث کننده خودبرتربین با لجبازی در هر موضوعی بدون این که قصد راهنمایی و شبهه زدایی داشته باشد ، اعتراض  می کند و با حملات و انتقادهای بی‌مورد درصدد کوبیدن و نابود ساختن طرف مقابل بر می آید و او را به نفهمی و ... متهم می کند تا با این شیوه برتری خود را به اثبات برساند و امتیازات و فضیلت موهوم و خیالی خویش را به رخ دیگران بکشد . 

این افراد خودشیفته ، گاهی چهره لجوج خود را ‍پشت نقاب « من فقط یک سئوال کردم  » یا « برای من این ابهام وجود دارد » پنهان می کنند !   

گرچه مجادله مذموم و مراء از سمت هر کسی یا هر شخصی مذموم و ناپسند است اما دیده شده که برخی افراد تحصیلکرده با عناوین دکتر ، مهندس و استاد دانشگاه به آن اعتیاد دارند‍ ! 

رفتار زشت این افراد ناشی از از چند چیز است  : حسادت ، تکبر ، بخل و کینه ، غیبت ، خودستایی ، تجسس و ... 

 وقتی یک فرد نتواند  برتر از خود را در بحث و مجادله ببیند ، نسبت به او حسادت می کند و کینه او را به دل می گیرد و در بود و نبود طرف مقابل علیه او موضع می گیرد و حتی در امور طرف مقابل تجسس می کند تا شاید عیبی را برای برجسته سازی ‍و خواباندن مچ حریف پیدا کند . 

شوربختانه این قبیل افراد به توصیه و نهی دیگران برای پرهیز از  رفتار نکوهیده خود دست نمی کشد و به لجاجت خود ادامه می دهند.        

این رفتارهای سبکسرانه در گفتگو متعلق است به کسانی که دچار خودشیفتگی ، برتری طلبی و خود بزرگ بینی اند و علاقه دارند فضل و برتری خود را در امور مختلف مثل تحصیلات به رخ بکشند.  

وجود این افراد در گروههای مجازی باعث شده ، عده ای برای حفظ حرمت خود با « نام مستعار » در گروهها نقد و نظریات خود را ابراز کنند . 

گرچه ‍، ناشناس بودن هویت اعضا با نام مستعار هم مسئله دیگری است برای بهانه جویی افراد خودبرتربین   . 

آنان ناشناس بودن هویت اعضا را  بهانه ای برای توهین و تحقیر و تضعیف صاحب نظران می دانند .         

صرف اینکه برخی اعضا هویت شان برای بعضی دیگر مجهول است اما صاحب نظر هستند و علاقه دارند پیام ها و پست های خوشایند خود را در گروهها بازنشر دهند  آیا باید دلیل و بهانه ای باشد برای مجادله و مراء ؟! 

اگر در رد یا تایید نظریات و پیام های این قبیل اعضا سخن و حرفی هست باید آن را محترمانه و مستدل بیان کرد و گرنه مجادله و مراء نسبت به شخصیت و حرمت اعضا حتی اعضای ناشناخته در گروههای مجازی نشان دهنده استیصال و درماندگی آن فرد در گفتگوی منطقی است . 

 از پیامبر اسلام نقل شده است که پرهیزگارترین شما، کسی است که مِراء نمی‌کند، اگرچه حق با او است 

از امام علی(ع) نیز نقل کرده‌اند که هیج بنده‌ای به حقیقت ایمان نمی‌رسد، مگر اینکه مراء را رها کند، حتی آنجا که حق با او است 

بنابر این  گفتگوی سازنده بر اساس انصاف و صداقت و همراه با با دلایل مقبول و  منطق صحیح و کلام محبت آمیز برای کشف حقیقت نباید به ستیزه جویی و برتری خواهی و  اقناع انگیزه شهرت طلبی و خودنمایی و جلب توجه مخاطبان سوق ‍پیدا کند . 

گفتگو و مناظره باید از اغراض شخصی و احساسات کودکانه و تعصبات جاهلانه پیراسته باشد و نباید به جدل و مراء منجر شود ، ساکت کردن رقیب و  رسوا نمودن او ، در ماهیت گفتگوی منطقی و سالم وجود ندارد بلکه از گناهان کبیره است.

 به گفته سعدی:

 

دو عاقل را نباشد کین و پیکار

نه دانا خود ستیزد با سبکبار

 

اگر نادان به وحشت سخت گوید

خردمندش به نرمی دل بجوید

 

دو صاحب دل نگه دارند مویی

هم ایدون سرکش و آزرم جویی

 

اگر از هر دو جانب جاهلانند

اگر زنجیر باشد بگسلانند

 

یکی را زشت خویی داد دشنام

تحمل کرد و گفت: ای نیک فرجام!

 

بتر ز آنم که خواهی گفتن آنی

که دانم عیب من چون من ندانی

 

خبرنگار کاشانی و خادم یار آستان قدس رضوی

سرکار خانم حرمت سادات متولی  به عنوان نفر دوم جشنواره خبرنگاران رضوی انتخاب گردید. این افتخاربزرگ که حاصل تلاش ایشان در تهیه و تولید آثار رسانه ای با موضوع امام رضا(ع) و ترویج فرهنگ رضوی بویژه اخبار حضور کاروان زیر سایه خورشید اعزامی از آستان قدس رضوی به کاشان بوده،مدال زرینی است در عرصه رسانه کاشان و همه شهروندان عزیز شهرمان و به خصوص ثمره زحمات دلسوزانه جنابعالی که عاشقانه قلم را پاس می دارید.

  

 

 

معانده به جای مناظره در گروههای مجازی کاشان

قطنی باف:

اهمیت بحث و  گفتگوی سازنده و آزاد بر کسی پوشیده نیست  

یکی از شیوه های مهم و مؤثر ارتباط کلامی برای بیان دیدگاهها و باورها و دستیابی به واقعیت‌ها و کشف حقایق ، مناظره است

مناظره ، گفتگویی دو طرفه است که طرفین با استدلال و برهان سعی می کنند برتری رای و نظر خویش را بر دیگری به اثبات برسانند اما گاه رعایت نکردن « اصول گفتگو و مناظره » باعث مجادله بیهوده می شود و هیچ چیز هم به اندازه مجادله ، ما را از نعمت گفتگو محروم نمی‌کند. 

مناظره اکنون جای خود را به مجادله غیراحسن و معانده در گروههای مجازی داده و بسیاری از کاربران به خیال گفتمان  در واقع در حال مجادلات بی‌ثمر و بیهوده ای هستند که نمی دانند مجادله شان باعث دلزدگی و انزجار بقیه می شود. 

چند سال ‍پیش که تب گفتگو در پیام رسانها به ویژه در واتس آ‍پ و پس از آن در تلگرام  فراگیر شده بود ، نگارنده این وجیزه مثل بقیه در برخی گروههای مجازی کاشان پای ثابت گفتگوها و مناظره های مهم بود و اعتقاد داشت در جبهه جنگ نرم باید محکم و استوار ایستاد و شبهات و شایعاتی را که علیه نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی و ... مطرح می شود باید در قالب گفتگو بطور مستدل و منطقی برطرف کرد.      

اما مدتهاست و ماههاست گفتگو و مناظره در گروههای مجازی کاشان رنگ باخته و از رونق افتاده به گونه ای که اغلب کاربران فضای مجازی برای دوری از بی اخلاقی ها در حین گفتگو ترجیح می دهند صرفا پست ها و ‍پیام های مستقل و شاید بی ربط خود را در گروهها منتشر کنند.

گرچه ، عده ای همچنان زیر نامِ بحث آزاد و گفتمان به القائات سوء و شبهه پراکنی و تخریب و جوسازی علیه افراد در برخی گروههای مجازی مشغولند . 

آنان هر روز افکار عمومی را با تهمت ها و دروغ های خود مشوّش و مشوب مى سازند به طوری که اگر کسی در رد نظریات آنان حرف و سخنی بگوید او را به شدت منکوب  و با فحش و ناسزا و تهدید و ارعاب کاری می کنند که طرف مقابل رغبتی به ادامه گفتگو نداشته باشد . 

به این نوع اذیت و آزار در گفتگو « مراء » می گویند که متاسفانه برخی افراد تحصیلکرده هم که خود را فعال و کنشگر اجتماعی می دانند مرتکب این رفتار نکوهیده می شوند.   

مراء با انگیزه برترى جویى و خودنمایى بروز می کند به این معنا كه فرد در گفتگو با دیگرى ، بدون منطق و استدلال  به نظریات طرف مقابل ایراد می گیرد  تا به زعم خود هوش و دقت و زیركى اش را نشان دهد ؛ خواه آن اعتراض به حق باشد یا باطل و همیشه دوست دارد هر آنچه که او می خواهد و می گوید، صحیح باشد.  

در مراء بحث کننده خودبرتربین با لجبازی در هر موضوعی بدون این که قصد راهنمایی و شبهه زدایی داشته باشد ، اعتراض  می کند و با حملات و انتقادهای بی‌مورد درصدد کوبیدن و نابود ساختن طرف مقابل بر می آید و او را به نفهمی و ... متهم می کند تا با این شیوه برتری خود را به اثبات برساند و امتیازات و فضیلت موهوم و خیالی خویش را به رخ دیگران بکشد . 

این افراد خودشیفته ، گاهی چهره لجوج خود را ‍پشت نقاب « من فقط یک سئوال کردم  » یا « برای من این ابهام وجود دارد » پنهان می کنند !   

گرچه مجادله مذموم و مراء از سمت هر کسی یا هر شخصی مذموم و ناپسند است اما دیده شده که برخی افراد تحصیلکرده با عناوین دکتر ، مهندس و استاد دانشگاه به آن اعتیاد دارند‍ ! 

رفتار زشت این افراد ناشی از از چند چیز است  : حسادت ، تکبر ، بخل و کینه ، غیبت ، خودستایی ، تجسس و ... 

 وقتی یک فرد نتواند  برتر از خود را در بحث و مجادله ببیند ، نسبت به او حسادت می کند و کینه او را به دل می گیرد و در بود و نبود طرف مقابل علیه او موضع می گیرد و حتی در امور طرف مقابل تجسس می کند تا شاید عیبی را برای برجسته سازی ‍و خواباندن مچ حریف پیدا کند . 

شوربختانه این قبیل افراد به توصیه و نهی دیگران برای پرهیز از  رفتار نکوهیده خود دست نمی کشد و به لجاجت خود ادامه می دهند.        

این رفتارهای سبکسرانه در گفتگو متعلق است به کسانی که دچار خودشیفتگی ، برتری طلبی و خود بزرگ بینی اند و علاقه دارند فضل و برتری خود را در امور مختلف مثل تحصیلات به رخ بکشند.  

وجود این افراد در گروههای مجازی باعث شده ، عده ای برای حفظ حرمت خود با « نام مستعار » در گروهها نقد و نظریات خود را ابراز کنند . 

گرچه ‍، ناشناس بودن هویت اعضا با نام مستعار هم مسئله دیگری است برای بهانه جویی افراد خودبرتربین   . 

آنان ناشناس بودن هویت اعضا را  بهانه ای برای توهین و تحقیر و تضعیف صاحب نظران می دانند .         

صرف اینکه برخی اعضا هویت شان برای بعضی دیگر مجهول است اما صاحب نظر هستند و علاقه دارند پیام ها و پست های خوشایند خود را در گروهها بازنشر دهند  آیا باید دلیل و بهانه ای باشد برای مجادله و مراء ؟! 

اگر در رد یا تایید نظریات و پیام های این قبیل اعضا سخن و حرفی هست باید آن را محترمانه و مستدل بیان کرد و گرنه مجادله و مراء نسبت به شخصیت و حرمت اعضا حتی اعضای ناشناخته در گروههای مجازی نشان دهنده استیصال و درماندگی آن فرد در گفتگوی منطقی است . 

 از پیامبر اسلام نقل شده است که پرهیزگارترین شما، کسی است که مِراء نمی‌کند، اگرچه حق با او است 

از امام علی(ع) نیز نقل کرده‌اند که هیج بنده‌ای به حقیقت ایمان نمی‌رسد، مگر اینکه مراء را رها کند، حتی آنجا که حق با او است 

بنابر این  گفتگوی سازنده بر اساس انصاف و صداقت و همراه با با دلایل مقبول و  منطق صحیح و کلام محبت آمیز برای کشف حقیقت نباید به ستیزه جویی و برتری خواهی و  اقناع انگیزه شهرت طلبی و خودنمایی و جلب توجه مخاطبان سوق ‍پیدا کند . 

گفتگو و مناظره باید از اغراض شخصی و احساسات کودکانه و تعصبات جاهلانه پیراسته باشد و نباید به جدل و مراء منجر شود ، ساکت کردن رقیب و  رسوا نمودن او ، در ماهیت گفتگوی منطقی و سالم وجود ندارد بلکه از گناهان کبیره است.

 به گفته سعدی:

 

دو عاقل را نباشد کین و پیکار

نه دانا خود ستیزد با سبکبار

 

اگر نادان به وحشت سخت گوید

خردمندش به نرمی دل بجوید

 

دو صاحب دل نگه دارند مویی

هم ایدون سرکش و آزرم جویی

 

اگر از هر دو جانب جاهلانند

اگر زنجیر باشد بگسلانند

 

یکی را زشت خویی داد دشنام

تحمل کرد و گفت: ای نیک فرجام!

 

بتر ز آنم که خواهی گفتن آنی

که دانم عیب من چون من ندانی

 

آئین رونمایی از کتاب « عقد اللئالی» اثر ملامحمود برگزار شد.

کتاب « عقد اللئالی» اثر ملامحمود امام جمعه آرانی به تصحیح استاد عبدا... مسعودی آرانی ، در خانه تاریخی افتخارالاسلام دربندی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  ، میثم نمکی گفت این نشست با هدف بازشناسی میراث مکتوب مفاخر شهرستان آران و بیدگل ، بمنظور رونمایی ازکتاب عقداللئالی اثر ملا محمود امام جمعه آرانی به تصحیح استاد عبدا... مسعودی آرانی در خانه افتخار الاسلام دربندی باحضور جمعی از استادان و پژوهشگران فرهنگ و تاریخ رونمایی و از خدمات علمی و فرهنگی مصحّح تجلیل شد.

در این نشست جناب آقای مهندس مشهدی زاده دهاقانی بر لزوم بازخوانی متون تاریخی برای شناخت هویت گمشده تأکید کرد و اثر تازه منتشرشده را در حوزه اخلاق، اثر قابل اهمیت و تأثیرگذاری توصیف کرد.

 

 

احداث بزرگترین مجتمع خیریه در کاشان

 به گزارش خبرنگار ما از کاشان  - حاج تقی چاکری  دوشنبه شب در آیین صدور مجوز احداث مجتمع  خیریه اطعام الایتام   که با حضور شهردار و مسولین شهری بر پا شد اظهار داشت:: برای احداث این مجتمع 160 میلیارد ریال توسط خیرین کاشانی هزینه می شود

 

 رییس موسسه خیریه اطعام الایتام بقیه الله با اشاره به اینکه این مجتمع مساحت 3500 متر مربع و زیر بنای 10    هزار وپانصد متر مربع است افزود: این مجتمع شامل یک  درمانگاه فوق تخصصی اورتوپدی دو اتاق عمل 6 سالن پذیرایی با ظرفیت هر کدام 700 نفر، یک  رستوران با ظرفیت 800 نفر  ،آشپزخانه   با ظرفیت 20000   پرس غذا در روز، احداث می شود .

چاکری اضافه کرد:  تمامی در آمد  حاصل این مجتمع برای ایتام هزینه خواهد شد، وی گفت: این مجتمع  نه تنها تغذیه  جسم بلکه  تغذیه روح و روان و  تفکر  ایتام  منطقه  کاشان را نیز بر عهده دارد.

گفتنی است این موسسه تاکنون 1500نفر ایتام را تحت پوشش دارد.

در پایان ارائه مجوزهای این موسسه توسط شهرداری و شورای شهر  رایگان   ارائه  شد .

 

گفتنی است این موسسه تاکنون 1500نفر ایتام را تحت پوشش دارد..

 

نگاهی به وضعیت بارندگی‌های نیم قرن اخیر کشور؛

آبفا کاشان:

بارندگی‌های 10 سال گذشته کشور هیچگاه به میانگین بلندمدت نرسیده است/ سال آبی جاری رتبه سوم کم‌بارش‌ترین سال در نیم قرن اخیر

ایران در طی یک دهه اخیر به صورت مداوم بارندگی‌های کمتر از میانگین بلندمدت را تجربه کرده و نزولات جوی روند نزولی به خود گرفته است که این شرایط موجب شده ایران در 10 سال گذشته گرفتار کم‌بارشی شدید و کاهش محسوس منابع آبی شود.به‌گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، روزهای گرم تابستان امسال در حالی سپری می‌شود که میزان بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی 97-96 (ابتدای مهرماه) تاکنون به 168 میلیمتر رسیده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته 27 درصد و در مقایسه با مدت متوسط بلندمدت حدود 31 درصد کاهش داشته است.نگاهی به روند بارندگی‌های 50 سال اخیر کشور حکایت از وضعیت نامطلوب نزولات جوی سال آبی جاری دارد. سال آبی 96-97 با ثبت 168 میلیمتر بارندگی رتبه 48 بارش‌های نیم قرن اخیر را به خود اختصاص داده است.در 50 سال اخیر تنها سال‌‌های آبی 78-79 با ثبت 149 میلیمتر و سال آبی 86-87 با ثبت 134 میلیمتر بارندگی به مراتب وضعیت نامناسب‌تری را نسبت به سال آبی جاری تجربه کرده‌اند و در انتهای جدول بارندگی‌های نیم قرن اخیر کشور قرار گرفته‌اند.در این بین سال آبی 71-72 نیز با ثبت 348 میلیمتر پربارش‌ترین مقطع زمانی کشور در طی نیم قرن اخیر بوده است و پس از آن سال آبی 54-55 با ثبت 342 میلیمتر و سال آبی 74-75 با ثبت 339 میلیمتر پربارش‌ترین سال‌های نیم قرن اخیر کشور بوده است.تقریبا از حدود ده سال قبل کشور به صورت مداوم بارندگی‌های کمتر از میانگین بلندمدت را تجربه کرده و گرفتار خشکسالی شده است. از سال آبی 86-87 که کشور بدترین شرایط بارش‌ها را در آن زمان تجربه کرده بود، وضعیت به گونه‌ای پیش رفته است که تاکنون ایران هیچگاه بارشی فراتر از میانگین بلندمدت را تجربه نکرده و نزولات جوی روند نزولی به خود گرفته است به طوری که پربارش‌ترین مقطع زمانی یک دهه اخیر کشور مربوط به سال آبی 94 با ثبت 237 میلیمتر بارندگی بوده است.میانگین بلندمدت بارش‌های کشور حدود 242 میلیمتر است که بررسی آمار نزولات جوی 50 سال گذشته نشان می‌دهد در طی نیم اخیر کشور ما در 23 سال بارندگی‌های فراتر از میانگین بلندمدت و 27 سال بارش‌هایی کمتر از میانگین بلندمدت را تجربه کرده است.

20درصد تخفیف عوارض صنفی

مدیردرآمد شهرداری کاشان خبرداد:
 20درصد تخفیف عوارض صنفی

عباس شافعی با توجه به هفته اصناف اظهار کرد:پرداخت عوارض صنفی از آغاز تیرتا 31شهریور ماه همراه با 20درصد تخفیف خواهد بود.
وی تصریح کرد:این طرح همراه با بخشودگی جرایم دیرکردعوارض نوسازی اجرایی می شود.
مدیر درآمد شهرداری گفت:شهروندان گرامی برای اخذ تخفیف به شهرداری منطقه خود مراجعه کنند.

نشست مطبوعاتی مدیر مرکز فنی حرفه ای آران و بیدگل

حبیب اله پور ابراهیمی مدیر مرکز فنی حرفه ای شهرستان اران و بیدگل در نشست با اصحاب رسانه فعال در شهرستان اظهار داشت: هفته ای که در ان هستیم هفته ملی مهارت و اموزش های فنی حرفه ای بوده است. و 6 مرداد روز مهارت و کارافرینی می باشد. یکی از مشکلات امروز کشور ما اشتغال است. به دلایل مختلف از جمله تقدسی که برای مدرک گرایی در کشور وجود دارد کشور دچار فقر فرهنگی شده است. بنابراین یک نهضت رسانه ای بصورت ویزه میشود برگزار گردد و این نقیصه را رفع کند. تمام مسوولین به این نتیجه رسیده اند که مهارت یکی از راههای ایجاد اشتغال است.مقام معظم رهبری بارها فرموده اند که رشته های نظری را حذف کنید و رشته های عملی را جایگزین کنید.

آموزش فنی حرفه ای آران و بیدگل در زمینه های مختلف مشغول اموزشهای مهارتی در مراکز ثابت- سیار شهری- روستایی و پادگانها است. طی یکسال گذشته 228 هزار، 361 نفر ساعت آموزشی داشتیم . از شهریور سال گذشته آزمون ما به صورت الکترونیک  انجام شده است. ازمون ها به صورت آنلاین و لحظه ای انجام شده اند. در 9 ماه گذشته 1619 نفر ساعت ازمون الکترونیکی داشتیم. اعتباراتی که توانستیم جمع کنیم 225 میلیون جاری  می باشد.33 میلیون در شهرستان. برق و صنایع هنری دستس حسابداری فناوری و اطلاعات.از سال 96 باکمک شورای شهر در سفیدشهر یک مرکز سیار شهری افتتاح کردیم.  در سفیدشهر در قالب یک طرح اشتغال این آموزش انجام می شود.و در سال جاری با کمک ابوزیداباد یک مرکز و در شهر نوش اباد یک دوره 5 ساله همکاری داشته ایم و اخیرا این همکار تمدید شده است. در پادگان اموزش سربازان را داریم که 10985 نفر ساعت اموزشی داشته ایم. در بحث صنایع بیش از  8888 نفر ساعت در صنایع که بیشتر به این موضوع توجه شده. در جذب اعتبارات ساختن پارکینگ و نمازخانه انجام شده است.33 در حال حاضر  مرکز آموزشی آزاده 130000 هزار نفر در ساعت اموزش دیده اند.

آموزش رشته کشاورزی و دام پروری توسط آموزشگاه مجید گواهی در مزرعه مجیداباد که به زودی شروع خواهد شد.

مرکز فنی حرفه ای شهرستان اران و بیدگل در خصوص آموزش کارگران صنایع نساجی اظهار داشت:

اموزش اپراتور دستگاههای جدید و این مهارت طی چند دوره آغاز شد که تئوری آن در مرکز فنی حرفه ای و عملی آن در شرکتهای نساجی انجام میشود. و تا کنون 40  نفر در این زمینه آموزش دیده اند.

 

پور ابراهیمی در خصوص بیمه بیکاری اظهار داشت:

بحث بیمه بیکاری مطرح است. یک تعهدی اداره کار دارد و یک تعهدی ما. افرادی که از  بیمه بیکاری استفاده می کنند را با آموزش جدید یا تکمیل آموزشهای قبلی آنها بر می گردانیم به بازار کار.واقعیت این است که ما یک تعدادی رشته داریم و نمیتوانیم هر فردی که از بیمه بیکاری می اید را پوشش قرارداده و انها را استخدام کنیم. ما برای  هر رشته کلاسهایی تشکیل می دهیم. مثلا برای رشته معماری کلاسهای اتوکد، طراحی و .... میگذاریم.مدیر مرکز فنی حرفه ای در خصوص همکاری دانشگاه با این مرکز گفت:من از کمیت این مقوله رضایت ندارم چون دانشگاه متاسفانه استقبال خوبی نکرده است ولی دانشگاههای شهرهای دیگر استقبال بهتری کرده اند .

 

 

اولین نشست مجمع سلامت شهرستان کاشان برگزار شد

اولین نشست مجمع سلامت شهرستان کاشان با حضور دکتر ایازی معاون اجتماعی وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه و جمعی از معاونین و مسئولین دانشگاه و فرمانداری این شهرستان روز چهارشنبه مورخ 30/3/97 در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش وب دا، رئیس دانشگاه در این نشست، با اشاره به ابعاد سلامت به جنبه های معنوی، جسمی، روانی و اجتماعی اظهار داشت: امروزه حوزه سلامت در بهترین نقش خود می تواند 25 درصد سلامت جامعه را تامین کند و برای تامین و ارائه خدمات با کیفیت نیازمند مشارکت تمام ارگان ها و سازمان های مرتبط در این راستا است.

دکتر ابراهیم کوچکی، یکی از دغدغه های سلامت را افزایش شیوع سرطان در جامعه دانست و گفت: عوامل تغذیه ای، محیطی و شغلی از عوامل قابل پیشگیری در این زمینه است که بایستی به صورت جدی مورد توجه دست اندرکاران قرار گرفته که با لحاظ نمودن اصول علمی نقش کلیدی خود را در این زمینه ایفا نمایند.

وی، سوانح و حوادث را از دیگر عوامل جدی تهدید کننده سلامت جامعه عنوان کرد و افزود: اگرچه وزارت بهداشت متولی سلامت است و رسیدگی به مشکلات آسیب دیدگان را برعهده دارد اما عواملی مانند وسیله تقلیه، جاده، قوانین و مقررات، فرد و ... نیز در آن نقش دارند و توجه به مدیریت و کنترل همه عوامل مذکور قبل از وقوع حوادث ضروری است.

رئیس دانشگاه، در ادامه، به دیگر مشکلات اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد و ... اشاره کرد و آموزش، اطلاع رسانی و راهنمایی را در این راستا موثر عنوان کرد.

دکتر کوچکی، با بیان اینکه اجتماعی شدن، در ارتقای سلامت با اهمیت است، تصریح کرد: مشارکت دستگاه های دولتی، فرهنگ ساز، بین بخشی و مردم از اصلی ترین ارکان تحقق این مهم هستند.

وی یادآور شد: دولت به دلیل محدودیت در تامین منابع به تنهایی نمی تواند برای تقویت اقدامات در حوزه سلامت کاری انجام دهد و نیازمند مشارکت افراد، سازمان های مردم نهاد و خیرین در این حوزه می باشد.

عباسعلی قپانی پور معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ویژه کاشان نیز در این جلسه گفت: قبل از ورود به بحث درمان باید در زمینه پیشگیری اقدامات ویژه ای را انجام داد و موضوع خود مراقبتی و سلامت جسمی، روانی و اجتماعی را با اهمیت برشمرد.

وی، در ادامه به مسائل و مشکلات اجتماعی اشاره کرد و افزود: بایستی در این زمینه سرمایه گذاری کرد و آموزش های لازم را به مردم بخصوص نسل جوان ارائه داد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ویژه کاشان تصریح کرد: صرف هزینه در بخش اجتماعی حوزه سلامت هزینه قلمداد نمی شود بلکه سرمایه گذاری است.

 در ادامه معاون اجتماعی وزیر بهداشت در کاشان اظهار داشت :

اجتماعی کردن سلامت با رویکرد مشارکت جامعه مهم ترین هدف مجمع سلامت است

معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اجتماعی کردن سلامت با رویکرد مشارکت جامعه مهم ترین هدف مجمع سلامت است.

به گزارش وب دا، دکتر سید محمد هادی ایازی امروز در اولین نشست مجمع سلامت شهرستان کاشان، به تاکید دین مبین اسلام به موضوع سلامت اشاره کرد و امنیت و سلامت را دو نعمت مجهول و بزرگ برشمرد.

وی اظهار داشت: توسعه مشارکت مردمی نکته اصلی برای ارتقاء سلامت است که هم آگاهی سلامت جامعه افزایش پیدا کند و هم مردم نقش فعال تری در این بخش ایفا نمایند، به طوری که باید با ایجاد انجمن های مردمی در سطح محلات، از کمک افراد در جهت شناخت و پیشگیری از بیماری های مختلف (دیابت، فشار خون، سرطان و قلبی و ...) استفاده کرد.

دکتر ایازی، با بیان اینکه بیماری و آسیب های اجتماعی یک عضو، کل خانواده را تحت الشعاع قرار می دهد، گفت: بقای جامعه در گرو مشارکت تمامی انسان ها است.

وی افزود: ما در مقابل خانواده، همسایه و حتی مردم جامعه مسئول هستیم و هیچ دستگاهی در کشور وجود ندارد که بتواند ادعا کند در سلامت نقشی ندارد.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به فعالیت بیش از 20 هزار پایگاه و خانه بهداشت  تصریح کرد: سلامت برای همه است و نیازمند تلاش همه در این راستا است.

وی افزود: در تمام محله ها باید کانون سلامت تشکیل شود تا در آن مجمع سلامت را برگزار کنیم که مشارکت های مردمی در حوزه سلامت صورت گیرد.

دکتر ایازی تصریح کرد: ما در کانون سلامت به دنبال افزایش مشارکت موثر، کارآمد و پویای مردم در محله هستیم که مهم ترین کانون آنها مادر و فرزند است.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مشارکت اگاهانه، داوطلبانه، مسئولانه و عادلانه را چهار اصل این کانون ها است.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه نیز در این نشست، برگزاری چنین نشست هایی را زمینه ساز آگاهی و مشارکت مردم عنوان کرد.

دکتر حسین نیک زاد، با اشاره تاریخچه، وظایف و اقدامات مجمع خیرین سلامت کاشان، از زحمات تمامی خیرین حوزه سلامت از گذشته تاکنون تشکر کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، در ادامه به معرفی پروژه های خیرساز و اعضای مجمع خیرین سلامت پرداخت.

معاون بهداشتی دانشگاه نیز در این نشست، سلامت اجتماعی را چگونگی ارتباط شخص با دیگران، واکنش و برخورد افراد و نحوه تعامل با ساختارها و هنجارهای جامعه عنوان کرد.

دکتر سید علیرضا مروجی اظهار داشت: در راستای افزایش سرمایه اجتماعی و ارتقاء سلامت اجتماعی، مسئولیت پذیری و پاسخگویی اجتماعی در سازمان ها به عنوان یکی از اقدامات اجتماعی موثر بر سلامت مطرح است.

وی، در پایان مجمع سلامت را ترکیبی از مردم و مسئولین اجرایی و قانون گذاری برشمرد و تصریح کرد: این مجمع فرصتی برای مشارکت کلیه اقشار جامعه در جهت ارتقاء سلامت است.

تصویب 31 مورد نامگذاری معابر فرعی و آئین نامه کمیسیون نامگذاری در کمیسیون فرهنگی شورای شهر کاشان

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان گفت: تصویب 31 مورد نامگذاری معابر فرعی و آئین نامه کمیسیون نامگذاری در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهرکاشان انجام شده است.به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان،مجید شمس در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا افزود: فقط یک مورد به نام میدان خیرین از این 31 مورد نامگذاری معابر ، برای میدان جدیدی که در بلوار امام رضا (ع) و مورد تقاضای اداره حج و زیارت بوده است تصویب نشده  و به جلسه بعدی موکل گردید.

 

وی برگزاری بخشی از جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی ،در هفته گذشته را در راستای ارائه لایحه شهرداری در جهت بررسی و تدوین آئین نامه کمیسیون نامگذاری ارسالی از سازمان زیباسازی شهرداری اعلام و گفت : در این خصوص با عنایت به مفاد لایحه مذکور ،بحث و تبادل نظر که در نهایت در 15 ماده و دو تبصره و با اصلاحاتی به تصویب کمیسیون رسید.به گفته خزانه دار شورای اسلامی شهر کاشان همچنین کمیسیون اقتصادی،برنامه و بودجه شورا درهفته گذشته 17 مورد لوایح ارسالی به کمیسون را مورد بررسی و با اخذ نظر کارشناسی به عمل آمد و صرف و صلاح شهرداری مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

 

کامو و چوگان آخرین شهر گلاب گیری کاشان

فصل گل چینی و گلاب گیری همه ساله از اردیبهشت شروع می شود و تا اواسط تیرماه ادامه دارد اما این مدت ویژه همیشه شهرهای دارای گل محمدی کاشان نیست. این مراسم از اردیبهشت در شهر قمصر-نیاسر-برزک و در خرداد و تیر در کامو و چوگان خاتمه می پذیرد. کامو و چوگان در فاصله حدود 80 کیلومتری کاشان واقع شده است .در این شهر گلستانهای گل محمدی اطراف شهر را پوشانده و در ماههای خرداد و تیرماه منظره خاصی به شهر می دهد. برای آشنایی بیشتر به یکی از کارگاههای سنتی گلابگیری مراجعه کردیم و از مدیر کارگاه خواستیم تا در خصوص چگونگی تبدیل گل محمدی به گلاب توضیح خواستیم.

احمد عارضی در خصوص گلابگیری چنین توضیح می دهند: ابتدا کارگران گل چین صبح زود قبل از طلوع آفتاب به باغ های گل میروند و تا ساعت 10 صبح مشغول جمع اوری گل هستند چون در این ساعات گل از کیفیت بالایی برخوردار می باشد.برای تبدیل گل به گلاب به طریقه سنتی دیگهای مخصوصی وجود دارد که با حرارت تعیین شده بعد از اینکه گل و آب داخل دیگ ریخته می شود کار گلاب گیری را شروع می کنند. معمولا 30 کیلو گل و 40 لیتر آب را داخل دیگ ریخته و بین 6 تا 7 ساعت در حالت جوشیدن می باشد که بخار آن بوسیله لوله مخصوص وارد دیگهایی می شود که داخل حوضچه آب سرد می باشد که نتیجه این کار بدست آمدن گلاب درجه یک می باشد.

وی در ادامه اظهار داشت برای گلاب دو آتشه گلاب درجه یک را با 30 کیلو گل داخل دیگ ریخته و مجددا کار گلاب گیری آغاز می شود که محصول بدست آمده از این کار گلاب 2 آتشه می باشد که باید گلاب آن تلخ باشد.

کارگاه گلاب و عرقیات عارضی در شهر کامو دارای 3 دیگ سنتی می باشد.

و نامبرده از کودکی تاکنون مشغول این کار می باشد و حدود 40 نوع عرقیجات تولید و به شهرهای بزرگ ازجمله تهران صادر می کنند.

توضیح این گلابگیری به هموطنان این است که برای نگهداری و خرید گلاب و عرقیجات بیشتر از ظروف شیشه ای استفاده کنند چون در حال حاضر گلاب و عرقیجات در سه نوع ظرف پلاستیکی ، پتینه  و شیشه ای بسته بندی می شود.

اهم فعالیتهای اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل

 

مهندس مجتبی آراسته رییس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت:

ساخت محور کنار گذر کاشان آران و بیدگل به طول 45 کیلومتر و رفع موانع و مشکلات و تحقق اجرائی شدن مصوبات و پیگیری تخصیص اعتبارات و آزادسازی اراضی کشاورزان در دشت های کاشان، اران و بیدگل و سفیدشهر و حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری و ادارات مرتبط

انجام آسفالت و راهسازی محور کنارگذر کاشان آران و بیدگل بطول 7 کیلومتر و خاکبرداری و طراحی رمپ و لوپ پل زیرگذر در محور فولاد

ساخت پل دهانه دوم شهید منصوری در محل اتصالات کنارگذر با محور فولاد و آسفالت و ایمن سازی آن

آراسته در خصوص جاده آران و بیدگل به گرمسار گفت:

ساخت محور آران و بیدگل به گرمسار بطول 46 کیلومتر و رفع موانع و مشکلات و اخذ مجوزهای اداره منابع طبیعی و ارگانهای مختلف در حال پیگیری می باشد.

پیگیری طرح دو بانده محور سفیدشهر-کاشان به طول 9 کیلومتر و حل مشکلات راه آهن و موانع حریم و غیره و تحقق مصوبات و پیگیری تخصیص اعتبارات و پیمانکار جدید در خصوص تکمیل عملیات زیرسازی انجام گردیده و شروع عملیات راهسازی و زیرسازی باند دوم محور کاشان-سفید شهر در فاز دوم در حال اجرا می باشد. طرح دوم پیشنهادی میدان علی آباد و اخذ مجوز ساخت میدان علی آباد در شورای ترافیک و اسفالت 5 کیلومتر منتهی به علی آباد در این محور توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای و پیگیری ساخت پل زیرگذر اتصال جاده بخش مرکزی به محور سفیدشهر-کاشان و پل دهانه دوم در محور کاشان نوش آباد و پیگیری تکمیل و اعتبارات و طرحهای مرتبط و طراحی رمپ و لوپ ها.

اسفالت بخش جاده مرکزی شهرستان بطول تقریبی 3 کیلومتر و پیگیری تصویب طرح و تخصیص اعتبارات، پیگیری ایمن سازی و نصب تابلو علائم جاده های جدیدالاحداث نوش آباد سفیدشهر و باند دوم کاشان سفیدشهر و نیز دهانه دوم پل شهید منصوری و خط کشی محورهای جدیدالاحداث ،پیگیری مجوز احداث کمربندی نوش آباد به کنارگذر آران و بیدگل به طول 8/1 کیلومتر

مهندس اراسته در خصوص املاک و حقوقی شهرستان اذعان داشت:

تخصیص زمین به صاحبان صنایع شهرک قاضی بیدگل به مساحت 40 هکتار

رفع موانع انتقال سند مالکیت 66 و 27 هکتاری شهرک صباحی بیدگلی و نیز شهرک صنعتی هلال

پیگیری اخذ اسناد تک برگی پلاکهای دفترچه ای و پیگیری انتقال اسناد مالکیت مسکن مهر گلستان و موارد مشابه

واگذاری اسناد مالکیت به شهرک سلیمان صباحی بیدگلی به افراد و صاحبان صنایع و واگذاری زمین به 68 نفر در شهرک ولی عصر به خانواده های جانبازان و ایثارگران و شهدا

پیگیری خط لوله پساب فاضلاب شرکت فولاد کویر از کاشان تا محل کارخانه

پیگیری تغییر نمایندگی اراضی شهرستان از حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری طی مکاتبات متعدد

پیگیری واگذاری اراضی ورزشی شمال نوش آباد

پیگیری واگذاری پیست موتورسواری و سوارکاری

پیگیری موارد مرتبط با درخواست های ثبت عمومی و ماده 147 و 148 متعدد اداره ثبت اسناد و املاک

واگذاری زمین به خانواده های دارای 2 معلول و نیز اداره بهزیستی شهرستان به میزان یک هکتار جهت احداث دهکده مهربانی

اخذ 390 سند اراضی دولت جمهوری اسلامی ایران با کاربریهای مختلف

پیگیری تخصیص زمین جهت پست 63kw برق شهرستان اران و بیدگل به مساحت 11593 مترمربع و مقدار 20 هکتار زمین جهت نیروی خورشیدی 25 مگاوات با سرمایه گذاری بخش خصوصی

پیگیری تخصیص زمین به نمایشگاه دایمی فرش با مساحت تقریبی 8/8 هکتار

رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان آران و بیدگل در ادامه این نشست فعالیتهای این اداره را در حوزه عمران و بهسازی شهری بطور خلاصه برای خبرنگاران این چنین برشمرد:

تصویب بافت فرسوده نوش اباد 80 هکتار

شناسایی محلات هدف ابوزیداباد

پیگیری مکاتبات اولویت بندی و شناسایی محلات هدف بازآفرینی در شهرهای شهرستان آران و بیدگل

بهره برداری مجدد خانه دکتر عظیمی ارانی و جذب اعتبارات به مبلغ 000/000/300/1 ریال

بهسازی محور فرهنگی در بند یخچال و جذب اعتبارات به مبلغ بیش از 000/000/000/2 ریال

ساماندهی محور بنی طبا- نقشینه و جذب اعتبارات به مبلغ بیش از 000/000/000/2 ریال

تشکیل ستاد بازآفرینی شهری شهرستان و تشکیل 5 جلسه با حضور مسولان استانی در شهرستان

پیگیری اعتبارات تملک و دارائی های شهرستان در سال های اخیر اجرای طرحهای مرتبط به مبلغ 2/2 میلیارد تومان در سال 1397 و 55/2 میلیارد تومان در سال 1396 و تلاش برای جذب اعتبارات مصوب ملی و استانی و ...

مرکز طب سنتی بدون مجوز در كاشان پلمپ شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: یک مرکز طب سنتی بدون مجوز در كاشان پلمپ شد.

به گزارش وب دا، دکتر محمد حاجی جعفری، به فعالیت غیر قانونی این مرکز اشاره کرد و گفت: این مرکز توسط فردی فاقد صلاحیت فعال بوده است.

وی، با اشاره به بازدیدکارشناسان حوزه نظارت بر درمان این معاونت، نمایندگان دفترحقوقی دانشگاه و اماکن از این مرکز افزود: فروش داروهای گیاهی و دخالت در امور پزشکی از اقدامات غیرقانونی این شخص بوده است.

دکتر حاجی جعفری تصرییح کرد: مرکز مزبور با دستور مرجع قضايي و هماهنگی دفتر حقوقی و کارشناسان حوزه درمان دانشگاه پلمپ و داروهای گیاهی غیر مجاز توقیف و متصدی به مراجع قضایی معرفی شد.

به گفته وی، ارائه کلیه خدمات درمانی نیاز به اخذ مجوز از مراجع ذی صلاح دارد و همشهریان گرامی با عنایت به این موضوع در صورت رویت فعالیت مراکز درمانی و طب سنتی بدون مجوز و برخلاف مقررات این معاونت را مطلع نموده تا با آنها برخورد قانونی گردد.

جمع آوری بیش از 8هزار تن زباله از ابتدای سال جاری تاکنون

سرپرست منطقه دو شهرداری کاشان خبر داد

احمدشاه بالایی از جمع آوری بیش از 8 هزار تن زباله از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: میانگین تولید زباله هر شهروند روزانه 720 گرم است و برای جمع آوری هرکیلو گرم زباله از مبدأ تا مقصد (دفن در چاله) 1200 ريال هزینه می شود.

وی افزود: در چهار ماه نخست  سال جاری بیش از 1095سرویس نخاله ساختمانی در سطح نواحی سه گانه منطقه دو جمع آوری و در محل های مجاز  تخلیه شده است.

سرپرست شهرداری منطقه دو در ادامه از 919مورد اخطاریه واطلاع رسانی موارد پسماند واخطاریه نخاله ساختمانی خبر داد و افزود: پاکسازی و محصور نمودن زمین های بایر،اجرای تبصره 14وبند20، حفرچاه جذبی ،لایروبی چاه ،شستشوی المان ها ،اجرای کانیوو ،اخطار و پر نمودن گودهای رها شده وهمچنین  پاکسازی مسیر رودخانه ها و...از جمله مواردی بوده که طی این مدت در دستورکار نواحی و حوزه معاونت خدمات شهری منطقه بوده است.

گفتنی است عملیات رفت و روب و جمع آوری زباله در سطح  این منطقه توسط 136کارگر خدماتی و 3دستگاه نیسان و 6 دستگاه پرس زباله انجام می شود.

شاه بالایی درپایان بر لزوم آموزش شهروندان تاکید کرد و افزود: جمع‌آوری زباله از مبداء و تفکیک آن از مسائل مهمی است که نیازمند فرهنگسازی و آموزش صحیح به شهروندان بوده و جمع آوری زباله در نوبت روز هزینه های مازادی در بر داشته که با بیرون گذاشتن زباله ساعت ۹ شب می توان این هزینه ها را صرف فعالیت های مفیدِ دیگر کرد.

افزایش ساعت آخرین سرویس اتوبوس از مبدأ

مجتبی ولی پناه از افزایش ساعت آخرین سرویس از مبدأ برخی خطوط، همزمان با فرارسیدن فصل تابستان خبر داد.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی کاشان و حومه افزود: در راستای رفاه حال شهروندان و در قالب طرح شبانه از روز شنبه دوم تیرماه 97 ساعت حرکت از مبدأ خطوط باغ فین، فاز یک و دو ناجی آباد، راوند، فین بزرگ و شهرک خاتم الانبیا  تا پایان تابستان افزایش خواهد یافت. به گفته وی برنامه جدید زمان بندی خطوط مربوط به فصل تابستان در سایت سازمان به آدرس  www.kashanbus.ir درج شده و نیز در ایستگاه‌ها و باجه های خطوط نصب گردیده است.

همشهریان محترم می توانند نقطه نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را به سامانه پیام کوتاه 20001155 روابط عمومی و یا با شماره بازرسی سازمان 55226050 تماس حاصل نمایند 

اساتید بازنشسته نمی‌توانند سمت‌ دولتی داشته باشند/ بازنشستگی را دانشگاه تعریف می‌کند

عضو کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش مجلس با استناد به قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی، تصریح کرد: اساتید بازنشسته نمی‌توانند سمت‌ دولتی داشته باشند ولی اجازه تدریس دارند.سیدجواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی که در نشست علنی هفته گذشته مجلس شورای رأی قاطعی آورد، عنوان کرد: این قانون صراحت دارد که اساتید بازنشسته به هیچ عنوان نمی‌توانند در سمت‌های دولتی به کار گرفته شوند به این نحو که اساتید بازنشسته حتی نباید در سمت‌های دانشگاهی مانند معاون یا رئیس دانشگاه یا معاون وزیر علوم حضور داشته باشند.

 نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: نکته‌ای که وجود دارد نحوه بازنشستگی اساتید دانشگاهی است که شرایط خاص خود را دارد؛ با توجه به اینکه دانشگاه‌ها بر اساس قانون برنامه به صورت هیأت امنایی اداره می‌شوند، شرایط بازنشستگی در دانشگاه‌ها با شرایط بازنشستگی در دستگاه‌های دولتی تفاوت دارد و تابع قوانین مورد تصویب هیأت امنا است.

ملاک بازنشستگی اساتید سن خدمتی نیست

 وی به عنوان نمونه یکی از تفاوت‌های بازنشستگی اساتید با بازنشستگی کارمندان در دستگاه‌های دولتی را سن استاد بازنشسته دانست و افزود: وقتی استادی به مرتبه استاد تمامی یا استاد ممتازی برسد، بازنشستگی فرد با توجه به مرتبه بالای علمی متفاوت از دستگاه‌های دولتی خواهد بود. این تفاوت با توجه به اینکه به راحتی نمی‌توان جایگزینی برای فرد استادتمام در نظر گرفت در تمام دنیا وجود دارد.عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: در هر صورت اگر استاد با همان شرایط دانشگاهی بازنشسته محسوب شود، قوانین بازنشستگی مورد تصویب مجلس، بر او ساری و جاری می‌شود و فرد به هیچ عنوان نمی‌تواند سمت دولتی بپذیرد.

 

شرط تدریس اساتید بازنشسته

 ساداتی نژاد درباره اینکه آیا اساتید بازنشسته می‌توانند در دانشگاه‌ها تدریس کنند یا خیر، توضیح داد: اساتید بازنشسته می‌‎توانند بر اساس قوانین هیأت امنای دانشگاه‌ به صورت حق التدریس و با ساعت و واحد مشخص که برای مثال 12 واحد در هر ترم است، مشغول به تدریس در دانشگاه شود و از این بابت این قانون در این زمینه منعی برای تدریس اساتید دانشگاهی قائل نشده است.

 

هیچ یک از رؤسای دانشگاه‌های کشور بازنشسته نیستند

 عضو کمیته آموزش عالی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره تعداد افراد بازنشسته که در سمت رئیس دانشگاه مشغول به فعالیت هستند، گفت: هیچ استاد دانشگاهی در مجموعه دانشگاه‌های وزارت علوم بازنشسته نیست و در وزارت علوم نیز هیچ فردی بازنشسته‌ای در سمت معاون وزیری به بالا فعالیت ندارد؛ لذا خلاف قانونی در وزارت علوم ملاحظه نشده است.

 

دانشگاه آزاد مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نمی‌شود

 

ساداتی‌نژاد درباره دانشگاه آزاد نیز توضیح داد: این دانشگاه با توجه به اینکه یک مؤسسه آزاد غیر دولتی است مشمول قانون مذکور نمی‌شود و ممکن است از افراد بازنشسته در سمت‌های مدیریتی خود استفاده کند که خلاف قانون محسوب نمی‌شود؛ ولی با توجه به اینکه شأن ریاست دانشگاه و سمت‌های بالا در دانشگاه‌ها بر اساس درجات علمی است نه سن خدمتی، کمتر فرد بازنشسته‌ای در دانشگاه‌ها سراغ داریم که دارای سمت شود.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌های دولتی را یکی از بهترین قوانین مصوب مجلس دهم خواند و این قانون را موجب ایجاد نشاط و انگیزه در میان جوانان و نیروهای کارآمد و همچنین ایجاد فضای جدید برای فعالیت آنان دانست./

 

انجام تست پروازی اولین پهپاد افقی پرواز دانشگاه کاشان

 
رئیس پژوهشکده دانشجویی دانشگاه کاشان گفت: تست پروازی نخستین پهپاد افقی پرواز این دانشگاه انجام شد.
 
دکتر علیرضا فرجی در مورد این پهپاد هدایت پذیر از دور که تمامی مراحل آن توسط دانشجویان مهندسی مکانیک این دانشگاه طراحی و ساخته شده است عنوان کرد: طراحی این پهپاد توسط آقای سعید مزروعی انجام شده و آقای امید حمیدی شاد در ساخت آن مشارکت داشته است.
 
وی استاد راهنمای این پروژه را دکتر سعید امیر عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی مکانیک عنوان کرد و افزود: این پهپاد با حمایت مالی پژوهشکده دانشجویی دانشگاه  ظرف مدت حدود سه ماه ساخته شده است.
 
سعید مزروعی طراح این پهپاد هم هدف از ساخت این طرح را کسب تجربه و تولید دانش فنی در این زمینه ذکر کرد و افزود: پهپادها در کلاس ریزپرنده ها MAV)) دارای انواع مدلهای بال ثابت (Fixed wing)، مدل بال چرخان (Tilt wing)، روتور چرخان(tilt rotor)  و انواع پرنده های هیبریدی یا ترکیبی طراحی و ساخته می شوند که در فاز نخست  دانشجویان موفق به طراحی و ساخت ریزپرنده بال ثابت شده ایم.
 
وی  برای تکمیل این پهپاد و ساخت انواع دیگر پهپاد توجه و  حمایت مالی بیشتر مسئولین دانشگاه به پژوهشکده دانشجویی و پژوهشهای  آنان را خواستار شد و خاطر نشان کرد: برای طراحی و ساخت این پهپاد در فاز نخست حدود 40 میلیون ریال هزینه شده است.

10 نقطه شهر کاشان پایش تصویری می شود

 شهردار کاشان از اجرای پایش تدصویری در 10 نقطه ترافیکی و امنیتی شهر تا یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شوری اسلامی شهر کاشان، سعید ابریشمی راد، در پنجاه و چهارمین جلسه رسمی شورای شهرگفت: بعد از سال ها 300 میلیون تومان از محل جرائم کاشان از استان به کاشان دادند که بر اساس این مبلغ 10 نقطه ضروری شهر مطرح شده در کمیسیون در فرمانداری مجهز به سیستم مانیتورینگ و پایش شهری می شود.وی  خرید 10 دوربین پایش تصویری برای 5 نقطه ترافیکی و 5 نقطه امنیتی را یادآورشد و گفت: بخشی از هزینه دوربین ها نیزعلاوه بر آن  300 میلیون تومان از محل اعتبارات شهرداری خریداری شد.به گفته وی، اگر هر سال 10 تا 15 نقطه اضافه شود درچهار سال تمام گلوگاه ها و نقاط حساس شهر در برنامه سه ساله شهرداری پایش تصویری و مانیتورینگ می شود.وی، ضرورت توجه و دقت به حفظ منابع درارتقای بهره وری و کاهش هزینه ها را تاکیدکرد و گفت: وظیفه ما ایجاد وضعیت فیزیکی معابر برای سواره و پیاده روها به صورت مطلوب، ایمن و راحت با کیفیت با دوام و استفاده از کم هزینه ترین متریال است.به گفته وی، تغییرات زیاد در هنگام اجرای پروژه ها بدلیل عدم اعمال نظر کارشناسان و بهره بردار یکی از مسائلی است که به شدت هزینه بر است به این دلیل ما کمیسیون تصویب طرح ها را در حوزه عمران با حضور دو نفر از کارشناسان عمران تشکیل دادیم تا شرایط به گونه ای نباشد که اول کار کنیم بعد فکر کنیم.شهردار کاشان، کاهش  درصد تغییرات پروژه و هزینه های گزاف را از مزایای تشکیل کمیسیون تصویب طرح ها در شهرداری دانست و گفت: با این کاربهره وری ارتقا و هزینه ها کاهش می یابد.ابریشمی راد، در پایان انتقال پساب و بهرگیری از پساب را نیز از پروژه های مهم شهرداری برشمرد و گفت: با وجود اینکه پیمانکار شهرداری در اجرای لوله گذاری انتقال پساب یک میلیارد طلب دارد  باز هم  انتقال پساب را با هزینه 3 میلیارد قبول کرد.مسکن مهر و دریاچه ناجی آباد دو نقطه آسیب پذیر از سیلاب ها/ برای ایجاد سیل بند منتظر میراث نمی شویم راهکاری دیگر تدبیر می کنیم.وی در خصوص بحث سیلاب ها دو نکته مهم را قابل توجه دانست و گفت: بحث ما با میراث فرهنگی در انسداد بلوار امام خامنه ای باید حل شود چون میراث فرهنگی اعلام کرده است اینجا سابقه 5 هزار ساله دارد ولی از طرفی ما هم نمی توانیم به خاطر امنیت و سلامت مردم منتظر میراث شویم چون دو نقطه آسیب پذیر شامل مجموعه مسکن مهر و دریاچه ناجی آباد وجود دارد که اگر حجم بارندگی از آن بیشتر و سرریز شد سیلاب جاری می شود.به گفته وی، ما باید در هدایت آبهای بالادست یک سیل بند در بالادست اتوبان اجرا کنیم و آب را از مجموعه سفید آب پایین دست در اراضی ملی بفرستیم به شرطی که به ما اجازه بدهند تا امتداد کانال به رودخانه لتحر وصل شود.شهردارکاشان در خصوص این نظر خود برای اجرای سیل بند نظر مشورتی و پیشنهاد اعضای شورای شهر را نیز خواستارشد.تخصیص  اعتبار 2 میلیاردی برای اجرای طرح آبخوان در بالادست کاشان از طریق مدیریت بحران فرمانداری

ابریشمی راد، تخصیص  اعتبار 2 میلیاردی برای اجرای طرح آبخوان را با توجه به برگزاری جلسات مدیریت بحران و درخواست و پیگیری های آن یادآورشد و گفت: این اعتباربرای اجرای آبخوان در بالادست  کاشان از محل اعتبارات صندوق ذخیره ارزی با اجازه مقام معظم رهبری اختصاص یافته است و کار شروع خواهد شد.وی با تاکید بر گزارش منابع طبیعی مبنی بر حضورعده ای از معارضین  که جلوی کار را گرفتند گفت: اگر مساله آن برطرف نشود بحرانی که شهر را تهدید می کند برطرف نخواهد شد و  علی رغم اعتباری که  دولت گذاشته و شهرداری ورود و کمک کرده است.ابریشمی راد، رفع مشکل معارضین در ایجاد آبخوان را با همکاری دادگستری و دادستانی خواستارشد و گفت: ایجاد آبخوان بصوت کامل با هفت بد نیازمند رای دادگاه و رفع مشکل مالکیت رفع مالکیت است.وی گفت: اگرموضوع چم رود حل شود برای حیدر نیز راهکار جدیدی بویژه با اجرای آبخوان در بالای پارک شهر و هدایت سیل به این مجموعه دو سه هزار هکتاری ارائه می شود.

 

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل: صنعت فرش کاشان در حال ورشکستگی است/ تامین نکردن مواد اولیه از سوی دولت تولیدات داخلی را به چالش کشیده است

 

‍ دومین دوره قاب حزن برگزار می شود روایت عاشورا بر قاب قهوه خانه

دومین دوره قاب حزن با نگاهی متفاوت به محرم و عاشورا با موضوع نقاشی قهوه خانه برگزار خواهدشد.
این کارگاه 10 روزه از تاریخ هفتم مرداد زیر نظر تنها استاد نقاشی قهوه خانه ای، محمد پورفرزانه برگزار می شود.
هنرمندان جوان کاشانی یک دوره تئوری و عملی را سپری خواهند کرد و در پایان دوره هرکدام از هنرمندان یک تابلو نقاشی را اجرا خواهند نمود، مکان برگزاری این کارگاه آموزش خانه رزاقی های کاشان (حوزه هنری) خواهدبود.
 مجموعه این آثار در مراسمی در ماه محرم رونمایی و به نمایش عموم گذاشته خواهدشد.
گفتنی است نقاشی قهوه خانه ای یکی از سبک های اصیل ایرانی است که در دوره های مختلف تاریخ افت و خیزهای زیادی داشته و اکنون در زمان افول و فراموشی قرار گرفته است.


هرچند هنرمندان بزرگی چون حسین غولرآغاسی، محمد مدبر، عباس بلوکی فر، حسن اسماعیل زاده، خونی تازه  در رگ های این هنر جاری کردند اما زمانه دستی بر یاری این سبک نقاشی نگشود و دوران فراموشی و افول این سبک آغاز شد.
کاشان را می توان به عنوان شهر نقاشی و نقاشان نامید. حضور برترین نقاشان دوره های مختلف از زمان صفوی تا به امروز موید این مطلب است. سازمان زیباسازی شهرداری کاشان با این نگاه که نقاشی از هر سبک و سیاقی می تواند گامی در جهت ارتقاء بصری زندگی شهروندان باشد، اقدام به برگزاری دوره های مختلف نقاشی با موضوعات مختلف نموده است.

نشست تخصصی تبیين شخصت حضرت امام خميني « ره »

 
نشست تخصصی تبیين شخصت حضرت امام خميني « ره »با حضور حجت الاسلام احتشام امام جمعه موقت کاشان و اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي كاشان در سالن انديشه برگزار گرديد. در اين نشست تخصصي حجت الاسلام احتشام خاطر نشان نمود حضرت امام با انقلاب الهي و اسلامي خود ، دنياي استكباري و مادي را مقهور قدرت ايمان و اراده خداوند نمود .
 
امام جمعه موقت کاشان در ادامه به سه مولفه شخصیت حضرت امام اشاره نمود و اظهار داشت ، معرفت جامع ، بصیرت کامل و شجاعت سه شاخصه اصلي شخصيتي حضرت امام دانست و خاطرنشان نمود اولين شاخص وجودي معمار انقلاب معرفت جامع مي باشد و در توضيح اين شاخص گفتند « امام در حوزه از اخلاق شروع ، با فلسفه و عرفان ادامه و در نهايت به عنوان فقه اصولي با اطلاعات جامع سياسي و اجتماعي زعامت و رهبري اين ملت بزرگ را بر عهده گرفته و مبارزه با مستكبرين شرق و غرب و دفاع از محرومين و پابرهنگان را ادامه داد
 
احتشام در ادامه با اشاره به بصیرت کامل حضرت امام گفتند « بصیرت ، فن تشخيص اولويت هاست و حضرت امام بجاي ماندن در حوزه و اهتمام به امور حوزوي مسائل اهم جهان اسلام را مد نظر قرار داد و از ظرفيت والاي مکتب اهل بيت و توده هاي مستضعف براي احياي اسلام ناب محمدي بيشترين بهره را برد
 
حجت الاسلام علی احتشام در پایان با اشاره به شاخص سوم شخصيت حضرت امام که شجاعت بود اشاره و اظهار داشت ،« حضرت امام ، در همان اوائل شروع نهضت به تنهايي در برابر استکبار غرب و شرق ايستاد و از همان اول اعلام نمود ، آمريكا از شوروي بدتر ، شوروي از آمريكا بدتر ، انگليس از هر دو بدتر ، همه از هم بدتر ولي امروز گرفتاري ما از
 
آمریکاست و این گرفتاري نيز تا امروز هم ادامه دارد و مقام معظم رهبري هم در ادامه راه و هدف امام همين مشي و روش را ادامه داده است.
انتهای خبر / بصیرتی

آیین اختتامیه جشنواره ملی آه و آهو در کاشان زیر سایه خورشید به کار خود پایان داد

آیین اختتامیه جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو از سری برنامه های جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه السلام با حضور خدام حرم رضوی همزمان با بررگزاری جشن ملی زیر سایه خورشید در دبیرستان ماندگار امام خمینی (ره) شهر گل محمدی کاشان برگزار شد.به گزارش خبرنگار ما از کاشان ،فرماندار کاشان در این آیین با تقدیر از عوامل اجرایی برگزاری این جشنواره ملی گفت: استمرار این برنامه خوب معنوی و ارزشی در کاشان که امسال دهمین سال برگزاری خود را تجربه می کند اظهار ارادت و ولایت مداری کاشانی ها به ایمه اطهار علیهم السلام اجمعین بویژه امام رضا علیه السلام بالیدنی و ستودنی است.

 حمیدرضا مومنیان، با اشاره به اینکه غیر از این ظرفیت بالای معنوی در مکتب علوی با محوریت فرهنگ رضوی‌ شایسته مردم کاشان نیست افزود: ولایت اهل بیت (ع) در مکتب علوی سرمایه نظام جمهوری اسلامی ایران است.وی با تاکید براینکه مهر علوی با فرهنگ رضوی پشتوانه نظام جمهوری اسلامی ایران است گفت: حضور مقام معظم رهبری در روز اول سال گواه محکمی بر این ادعا است.به گفته وی، برگزاری جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو و‌ برگزاری جشن های مردمی دهه کرامت زیر سایه خورشید پشتوانه محکمی برای استواری نظام و پشتیبانی ارزش های اسلامی و شعایر دینی است.مدیرعامل موسسه خادمین حضرت رضا علیه‌السلام همچنین ، گفت: جشنواره ملی آه و آهو متشکل از برنامه های شاد و مفرح در قالب موضوعهای فرهنگی، هنری، مذهبی برای دهمین سال متوالی در کاشان برگزار می شودروح الله توکلی با اشاره به برگزاری 11همایش متنوع تخصصی در 11شب گفت: طب با موضوع سلامت مادران، انتظار، مهدویت و امام رضا(ع)، خانواده، باب الجواد ويژه نوجوانان، كودكان رضوی و نخستين همايش شمس الشموس با موضوع امام رضا(ع) از جمله همایش هایی است که با حضور خادمان حرم رضوی به ترتیب از نخستین شب تا یازدهمین شب این جشنواره ملی برگزار می شود.وی افزود: حدود صد نفر در تمام امور اجرایی، پشتیبانی و هماهنگی برنامه‌های این جشنواره ملی شرکت دارند که 40نفر از آنها در قالب گروه نوجوان و جوان علاقه‌مند به معارف شیعی ، شعائر اسلامی و فرهنگ رضوی فعالیت شبانه‌روزی دارندمدیرعامل موسسه خادمین حضرت رضا علیه‌السلام گفت: جشنواره بین المللی زیر سایه خورشید رخداد فرهنگی دیگری است که در دهه کرامت هم زمان با جشنواره آه و آهو در کاشان برگزار می شود.دهمین جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو تا سوم مرداد در دبیرستان ماندگار امام خمینی کاشان به همت موسسه خادمین حضرت امام رضا(ع) برگزاری می شود

جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو برنامه‌ای ابتکاری از موسسه خادمین حضرت رضا در کاشان است که علاوه بر برگزاری دهگی‌های شاد بانشاط معنوی و محوریت فرهنگ رضوی یک بسته کامل تولید محتوا برای همه سنین و موضوعات است

این جشنواره ازجمله جشن مردمی و خودجوش است مدیریت و برگزاری و هماهنگی برنامه‌های این جشنواره گفت: ما همیشه برای برنامه‌های عزاداری ازجمله محرم و فاطمیه دهگی با اجرای برنامه‌های مناسبتی آن داشتیم اما هیچ برنامه دهگی برای ایام شاد و مبارک موالید ائمه نداشتیم که خوشبختانه این موسسه طی 10 سال اخیر با برگزاری جشنواره آه و آهو به مدت 11 شب در یک مکان متمرکز و برنامه‌های کمی و کیفی پرمحتوا بافرهنگ رضوی را ایجاد و ابتکاری در برگزاری برنامه‌های شاد فرهنگی مذهبی با افزایش نشاط معنوی جامعه کرد.روح الله توکلی گفت: این جشنواره تلفیقی از شادابی و نشاط معنوی درراستای ترویج فرهنگ رضوی از طریق اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری و اجتماعی جذاب و اثرگذار است.جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو در کاشان یک بسته خوب از همه موضوعات و برای همه سنین است که تمام گروه‌ها با تماشای آن می‌توانند بهره‌مند و راضی باشند.جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو به همت موسسه خادمین حضرت امام رضا (ع) در کاشان با 11 همایش تخصصی و شعار «خادم امام رضا (ع) فقط در مشهد نیست» از 24 تیرماه تا سوم مردادماه در دبیرستان ماندگار امام خمینی (ره) کاشان   برگزار شد.

 

نخستین جشنواره غذای مادر و مادر بزرگ در آران و بیدگل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورایاری محله عباس آباد آران، عصر روز گذشته ،نخستین جشنواره غذای سنتی مادر و مادر بزرگ با استقبال پرشور بانوان آران و بیدگلی در حسینیه رضویه محله عباس آباد برگزار گردید.
 
مسئول کمیته بانوان شورایاری محله عباس آباد با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره گفت:این جشنواره با هدف انتقال مهارت و تجربه آشپزی غذای سالم از نسل گذشته به نسل امروز طرح ریزی و به مرحله اجرا درآمد.
 
خانم زبیده صادقی افزود: با بررسی های انجام شده امروزه استفاده بیش از اندازه از غذاهای فست فودی و آماده نقش مهمی در بروز انواع بیماریها دارند که مادران جوان و بانوان می توانند با پخت و پررنگ تر نمودن غذاهای سنتی و خانگی این بیماریها را از خانه ها دور نمایند.
 
صادقی با اشاره به حضور بیش از 45 سرآشپز مسن و جوان در کنار هم ،استقبال از این جشنواره غذایی را بی نظیر خواند و اظهار امیدواری کرد؛ بزودی برای پررنگ تر نشان دادن نقش بانوان در سلامت خانواده برنامه های دیگری را نیز طراحی و اجرا خواهیم کرد.
 
در پایان مسئول کمیته بانوان شورایاری عباس آباد از همکاری شهرداری ناحیه 1 آران، هیئت علی بن موسی الرضا(ع)، کمیته خواهران کانون فرهنگی هنری امام زمان (عج)،اعضای کمیته بانوان شورایاری تقدیر و تشکر نمود.
 
یادآور می شود: محله عباس آباد شهرستان آران و بیدگل به عنوان اولین و تنها محله ای است که پروژه شورایاری و مدیریت محله را در سطح استان اصفهان با همکاری شهرداری ناحیه 1 کلید زده است و قرار است طی پروژه «عباس آباد 1406» در طی 10 سال بیش از 150 پروژه عمرانی،فرهنگی،ورزشی،سلامت و مبلمان شهری را از طریق شورایاری و مشارکت مردم محله عباس آباد با همکاری شهردار ناحیه 1 در محله عباس آباد اجرا نماید.

نامگذاری یک میدان یا خیابان به نام نقوی خیر سلامت در کاشان

لزوم معافیت پرداخت پروژه های خیرسازسلامت از عوارض پروانه ساختمانی

 رییسس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر کاشان با اشاره به لزوم نامگذاری یک میدان یا خیابان به نام حاج محمد صادق نقوی خیر بیمارستان نقوی، معافیت پرداخت پروژه های خیرین سلامت در دانشگاه علوم پزشکی از عوارض پروانه ساختمانی را توسط شهرداری خواستارشد.به گزارش روابط عمومی شوری اسلامی شهر کاشان، دکتر علیرضا مفرح، در پنجاه و چهارمین جلسه رسمی شورای شهر با اشاره به مصوبات کمیسون خدمات شهری و صورتجلسه آن گفت: با توجه به اینکه حاج محمد صادق نقوی خیر بیمارستان نقوی و یکسری زمین ها و منافعی که برای دانشگاه وقف کرده است، نامگذاری یک میدان یا خیابان به نام این خیر در سطح شهر با توجه به انتقال بیمارستان نقوی در بیمارستان جدید بقیه الله و تغییر کاربری ساختمان نقوی را خواستارشد.به گفته وی، همچنین اداره اوقاف نیز طی نامه ای پیشنهاد داده  است که برای تجلیل هر چه بهتر از این خیر سلامت خیابان جدید الاحداث یا میادینی به نام ایشان نامگذاری شود.رئیس کمیسیون خدمات شهری همچنین درخواست رییس دانشگاه علوم پزشکی کاشان مبنی برمعافیت پروژه های دانشگاهی از پرداخت عوارض را یادآورشد و گفت: حداقل پروژه های خیر ساز دانشگاه را از پرداخت عوارض پروانه ساختمانی معاف کنند. به گفته وی، در خصوص بدهی دانشگاه که شهرداری قراربود از طریق سامانه سما به استانداری اعلام کند و اوراق خزانه اسلامی را بابت مطالبات شهرداری دریافت کنند در سال 96 و 97 متوقف مانده است و این مساله برای دانشگاه نگران کننده شده که مبادا این بدهی برای دانشگاه چالش ایجاد کند.

مفرح،درخواست سازمان نظام پزشکی و افزایش تعرفه جمع آوری پسماندهای مشاغل پزشکی بخش خصوصی شامل کلینیک ها، مطب ها، آزمایشگاه ها و امثال آن را که  در سال 96 تا 97 غیر منطقی بوده خاطرنشان کرد و گفت: خروج بعضی اماکن ترک اعتیاد توسط همکاران پزشک عمومی در مراکز درمان سو مصرف مخدر از لیست خدمات شهری که پسماند عفونی ندارد از دیگر مصوبات کمیسون خدمات شهری است.

 

دیدار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و مدیر جهاد کشاورزی کاشان بمناسبت هفته جهاد کشاورزی

به گزارش روابط عمومی ، جناب سرهنگ عمو مهدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج با مهندس مجید کافی زاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشان دیدار نمود . 
به مناسبت سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی ، سرهنگ پاسدار عمو مهدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کاشان به همراه تنی چند از همکاران و مسئولین بسیج مهندسین با حضور در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کاشان ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی به مهندس مجید کافی زاده و دیگر جهادگران بر همکاری و هم افزایی ناحیه مقاومت بسیج و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان در راستای توسعه پایدار بخش کشاورزی و رونق هدفمند تولید و برنامه ریزی به منظور افزایش توان معیشتی کشاورزان در چهار چوب اهداف برنامه های اقتصاد مقاومتی تاکید نمود . 
در این دیدار مهندس مجید کافی زاده مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشان ضمن تشکر از حضور فرمانده محترم ناحیه مقاومت بسیج و همراه ایشان ، ضمن اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت های بخش کشاورزی شهرستان به بستر های غنی و با ظرفیت بالای تولید و اشتغال در این بخش اشاره نمود و بر تقویت اعتماد به نفس و باورمندی فعالان شریف بخش کشاورزی به منظور خودکفایی در محصولات اساسی و تامین امنیت غذایی کشور تاکید کرد . 
وی با ذکر خاطراتی از همکاری و هم افزایی جهاد کشاورزی و سپاه پاسداران طی سالهای دهه اول پس از پیروزی انقلاب خصوصا ایام جنگ تحمیلی تقویت ارتباط کاری و همکاری های اجرایی و عملیاتی به منظور افرایش توان اقتصادی بهره برداران بخش کشاورزی را امری لازم و ضروری دانست  .

بزرگترین گردهمایی مشاورین املاک و نمایشگاههای اتومبیل شهرستان کاشان

همزمان با ایام دهه کرامت و میلاد باسعادت هشتمین اختر آسمان امامت امام رضا (ع) بزرگترین گردهمایی مشاورین املاک و نمایشگاه داران اتومبیل در شهرستان کاشان برگزار گردید. در این گردهمایی که با حضور تنی چند از مسوولین شهرستان برگزار شد. در این مراسم پس از اجرای برنامه های شاد بویژه برنامه شعبده بازی و اجرای سرود توسط گوه تواشی و همخوانی نورالزهرا دکتر دواتگران رییس اتحادیه املاک و نمایشگاههای اتومبیل کاشان اهم فعالیت ها و دستاوردهای 4 سال گذشته این اتحادیه را برای حاضرین تشریح کرد. در پایان این مراسم رونمایی از کتاب مجموعه چگونگی تنظیم و نوشتن قراردادهای معاملات املاک به قلم دکتر دواتگران انجام شد.

چهل و نهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کاشان شهروندان بیش از60 میلیارد تومان عوارض نوسازی به شهرداری بدهکارند

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان ،علی رسول زاده رئیس شورای اسلامی شهر در چهل و نهمین جلسه رسمی که با موضوع بررسی وضعیت درآمدی شهرداری برگزار گردید گفت: از موضوعات بسیار حائز اهمیت ما بحث درآمدی شهر است.از یک طرف رکود اقتصادی بسیار شدیدی که در کل مملکت داریم و از طرف دیگر تمام موانعی که برای دریافت پول ها و تعرفه هایی که مرتب با آرای دیوان عدالت صادر می شود.

رسول زاده با بیان اینکه :گردش پولی نداریم و شرکت های تولیدی با مشکلات گوناگون مواجه هستند افزود : بودجه جاری ضمن اینکه تغییری نکرده افزایش هم پیدا کرده است.ما بایستی برای مباحث درآمدی بویژه درآمد های پایدار از نظرات کارشناسی بهره ببریم و صرفا متکی به نظرات خودمان نباشیم.

رئیس شورای شهر در ادامه افزود : با دریافت نظرات کارشناسی مبتنی بر واقعیات می توانیم راه حل مناسبی جهت جلوگیری از اضافه شدن مشکلات پیداکنیم و مباحث درآمدی را از اولویت های کاری قرار دهیم.

عباس شافعی مدیردرآمد شهرداری کاشان در این نشست به ارائه گزارشی از وضعیت درآمدی شهرداری پرداخت و از بدهی بیش از 60 میلیارد تومانی معوق نوسازی شهروندان به شهرداری خبر داد.

وی با اشاره به اعمال سیاست تشویقی که امسال شهرداری برای وصول معوقات درنظرگرفته است افزود: همزمان با توزیع فیش های نوسازی و اصناف امکان پرداخت اقساطی عوارض نوسازی فراهم شده است و با توجه به مصوبه شورا برای بخشودگی جرایم دیرکرد نوسازی و همچنین بخشودگی 20 درصدی عوارض صنفی فرصت خوبی برای شهروندان فراهم شده که بدهی خود را پرداخت نمایند.

مدیر درآمدی شهرداری کاشان گفت: در سال 97 نه تنها تعرفه عوارض شهرداری افزایشی نداشته است بلکه در بسیاری از کدهای عوارضی شاهد کاهش نیز بوده ایم که شهروندان می توانند این تعرفه عوارضی را از سایت شهرداری دریافت و قبل از مراجعه به شهرداری عوارض خود را محاسبه کنند. وی با تاکید بر لزوم شفاف سازی و نقش موثر آن در اعتماد سازی بین شهروندان و مدیریت شهری افزود: بزودی سامانه آنلاین محاسبه و پرداخت عوارض شهرداری راه اندازی می شود و هر شهروند خواهد توانست قبل از مراجعه به شهرداری از طریق وارد کردن کد نوسازی ملک خود وثبت تقاضای خود میزان عوارض و مبلغی که باید پرداخت نماید را مشاهده و به صورت آنلاین بدهی خود را پرداخت نماید.

کاهش هدفمند عوارض شهرداری

وی اظهارداشت: ما با حمایت اعضای شورا از سال قبل تلاش کردیم تا کاهش عوارض را هدفمند کنیم و بر اساس یک شیوه هماهنگ و برنامه ریزی شده کاهش عمومی عوارض را برای همه شهروندان اعمال کنیم.

شافعی با اشاره به روش های تشویقی متفاوتی که برای پرداخت بدهی شهروندان به شهرداری طراحی شده است افزود: براساس تفاهم نامه شهرداری با بانک شهر مقرر شده است کسانی که بابت عوارض به شهرداری بدهی دارند یا متقاضی دریافت خدمات از شهرداری هستند به میزان مبلغ بدهی خود به بانک شهر معرفی شود و وام قرض الحسنه با بازپرداخت 24 ماهه دریافت نمایند.

وی با تاکید بر اینکه این روش نقش موثری در حمایت از شهروندان دارد گفت : با اجرای این طرح علاوه بر استفاده شهروندان از تسهیلات قرض الحسنه بدون بهره پیش بینی می شود رونق خوبی در صنعت ساختمان شهر ایجاد شود و موجب رشد نقدینگی شهرداری نیز خواهد شد.

مدیر درآمد شهرداری کاشان با تاکید بر اینکه کاشان تنها شهر غیر مرکز استان است که پس از تهران و تبریز این طرح را اجرا می کند افزود: بزودی جزئیات این طرح به شهروندان اطلاع رسانی خواهد شد.

 مدیر درآمدی شهرداری کاشان در بخش دیگری از گزارش خود به شورای اسلامی شهر از چالش های پیش روی شهرداری در وصول درآمدها سخن گفت و افزود: قانون مالیات بر ارزش افزوده یکی از قانون های مترقی پس از انقلاب است ولی متاسفانه به دلایل مختلف ابهامات و بی نظمی هایی در پرداخت سهم عوارض شهرداری ها از محل این قانون وجود دارد و این موضوع باعث شده شهرداری ها نتوانند برنامه ریزی مشخصی در خصوص این منبع درآمدی پایدار داشته باشند.

وی یکی دیگر از چالش های شهرداری را احکام پیوسته دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال تعرفه عوارض شهرداری ها دانست و افزود: به نظر می رسد باید تعامل منطقی بین قضات دیوان و شهرداریها برقرار شود چرا که با این روند حداقل منابع درآمدی شهرداریها هم از دست خواهد رفت.

شافعی یکی دیگر از مشکلات شهرداری در حوزه درآمد را روند آرام برگزاری جلسات کمیسیون ماده پنج و کمیته کار این کمیسیون دانست و افزود: پیگیری شورای شهر در تشکیل منظم جلسات نقش موثری را در تعیین تکلیف بسیاری از پرونده های شهرداری و افزایش درآمدن خوهد داشت.

مدیر در آمد شهرداری کاشان چالش دیگر پیش روی شهرداری کاشان را پیش فروش کردن بخشی از منابع شهرداری در قالب فروش تراکم شناور عنوان کرد و افزود بالغ بر20 میلیارد تومان تراکم شناور داریم که امسال از محل آنها درآمدی نصیب شهرداری نمی شود.

به گفته وی، 100 فقره توافقات به ارزش تقریبی 70 میلیارد تومان پیش از این انجام شده و در واقع منابع آن را شهرداری گرفته است ولی الان به جهت مشکلات قانونی و غیر قانونی بودن آن توافق نامه ها نمی تواند آنها را اجرا کرد.

شافعی، چالش آخر را مسدودی حساب های شهرداری عنوان کرد و افزود : مسدودی حسابها حیات هر بنگاه اقتصادی را با چالش جدی مواجه می کند که امیدواریم با درک درست مسئله از طرف مراجع مختلف بزودی این مشکل هم برطرف شود.

مدیر درآمدی شهرداری کاشان با تقدیر از حمایت و پشتیبانی خوب شورای اسلامی شهر گفت: تیم مدیریتی شهرداری تلاش می کند به پیش بینی های انجام شده در بودجه برسد و ما با تشکیل کمیته درآمدی به صورت مستمر تکالیف مناطق را پایش می کنیم تا به تعهدات بوجه ای پیش بینی شده برسیم اما آنچه که مسلم است در این مسیرحمایت مضاعف اعضای شورا را طلب می کنیم تا اتفاقات خوبی در پایان سال رقم بخورد.

دو گروه حفاری غیرمجاز در کاشان منهدم شد

به گزارش خبرنگار ما  بصیرتی از کاشان - رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان از شناسایی و دستگیری 2 گروه به جرم حفاری های غیرمجاز در محدوده این شهرستان خبر داد.محسن جاوریاظهار داشت: این 2 گروه که کمتر از 10 نفر بودند، روزهای گذشته در حال حفاری غیرمجاز از سوی یگان حفاظت میراث فرهنگی کاشان شناسایی و دستگیر شدند.وی بدون اشاره به محل دستگیری این افراد افزود: وسایل حفاری توقیف شده و به همراه متخلفان برای رسیدگی در اختیار دستگاه های انتظامی و قضائی قرار گرفت.

 

او در ادامه به کشف 33 قطعه عتیقه سفالی مربوط به عصر آهن با قدمت نزدیک به سه هزار و 700 سال در کاشان اشاره کرد و گفت: این اشیای تاریخی در زیرزمین خانه ای که از سوی ماموران انتظامی مورد بازرسی قرار گرفته بود، کشف و یک نفر نیز در این زمینه دستگیر شد.به گفته جاوری، افزون بر یک هزار و 700 اثر تاریخی در شهرستان کاشان شناسایی شده که 320 اثر در فهرست ملی و یک اثر در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است.

 

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی کاشان و حومه خبرداد اختصاص سوخت یورو 4 برای ناوگان سازمان اتوبوسرانی کاشانمجتبی ولی پناه  از اختصاص سوخت یورو 4 برای ناوگان سازمان اتوبوسرانی خبر داد و اظهار کرد:کاهش آلودگی هوا و پیامدهای آن از جمله مطالبات شهروندان محترم بوده و دستیابی به آن مستلزم همکاری سازمان‌ها و نهادهای مختلف است.

ادامه مطلب: مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی کاشان و حومه خبرداد اختصاص سوخت یورو 4 برای ناوگان سازمان اتوبوسرانی...

رئیس میراث فرهنگی کاشان: اقدام در محوطه باستانی کفتارخون به نتیجه کاوش بستگی دارد

به گزارش خبرنگار ما بصیرتی از کاشان- اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان گفت: انجام هر گونه عملیات در محوطه های باستانی کفتارخون و زردکوه ساحل واقع در محدوده این شهرستان به نتایج  انجام شده  در کاوش های باستان شناسی بستگی دارد.محسن جاوریدر نشست خبری اظهار داشت: محوطه های باستانی کفتارخون و زردکوه ساحل که با فاصله اندک در مجاور یکدیگر قرار دارند، مربوط به دوره پارینه سنگی میانی با قدمت بیش از 45 هزار سال هستند و حضور انسان آن دوره در مرکز ایران را نشان می دهند. وی افزود: موضوع ساخت سیل بند یا مسیر هدایت سیلاب و همچنین احداث بلوار امام خامنه ای از مسکن مهر برای دسترسی به خیابان امیرکبیر سال گذشته مطرح شد  که به طور دقیق از میان این 2 محوطه باستانی ثبت شده در فهرست آثار ملی عبور می کرد. 

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان بیان کرد: اسناد حضور انسان در دوره پارینه سنگی میانی در بخش مرکزی ایران در چند محوطه تاریخی مانند کفتارخون، زردکوه ساحل، سفیداب، خزاق، درین و فین در یک محدوده هستند. 

 وی اضافه کرد: تا کنون سه محوطه باستانی زردکوه ساحل، سفیداب و کفتارخون در فهرست اثرهای ملی ثبت شده و با توجه به برخی ضرورت ها مانند خطر بروز سیل، به پژوهشکده باستان شناسی سازمان میراث فرهنگی کشور پیشنهاد داده شد تا در این زمینه رهنمودی ارائه کند. جاوری ادامه داد: پژوهشکده اعلام کرد که با توجه به تداخل مسیر سیلاب با کفتارخون و زردکوه ساحل و نظر به اهمیت این محوطه های باستانی، شهرداری کاشان باید مسیر کانال را تغییر داده و خارج از محدوده عرصه و حریم، سیل بند را احداث کند.  او گفت: پژوهشکده میراث  همچنین پیشنهاد داده تا با توجه به قدمت این محوطه ها باستانی از یک تیم ویژه متخصص باستان شناسی پارینه سنگی و حفاری نجات بخش بهره گرفته شود. 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان افزود: در این پیشنهاد به تاریخ 13 خرداد 1397 عنوان شده تا شهرداری برای انجام کاوش تامین اعتبار یک میلیارد ریالی را بر عهده بگیرد تا پس از دستیابی به اطلاعات کامل تصمیم گیری شود که هنوز پاسخی دریافت نشده است. او در ادامه از آغاز فصل سوم کاوش ها در محوطه باستانی استرک در سال جاری خبر داد و گفت: فصل نخست این کاوش با 150 میلیون ریال اعتبار استانی سال 95 و فصل دوم نیز سال گذشته با 200 میلیون ریال اعتبار فرمانداری ویژه کاشان انجام شد. وی اضافه کرد: محوطه باستانی استرک مربوط به دوره آهن است که در کاوش های گذشته اطلاعات بسیار مهمی به ویژه از دوره آهن 1 به دست داد اما در مقایسه با سایر محوطه ها کشف شواهدی از انجام مرده سوزی آن را ممتازتر کرده است. محوطه های باستانی کفتارخون و زردکوه ساحل مربوط به دوران پارینه ‌سنگی میانی به ترتیب در فاصله 6 و چهار کیلومتری جنوب غربی کاشان قرار دارد.

 

مراسم تکریم و معارفه سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه سرپرست روابط عمومی دانشگاه با حضور رئیس و اعضای هیات رئیسه روز یکشنبه مورخ 27/3/97 در سالن شهداء ستاد دانشگاه برگزار شد.

به گزارش وب دا، رئیس دانشگاه در این مراسم از حوریه زاهد تقدیر و برای مصطفی جوادی مقدم آرزوی موفقیت نمود.

دکتر ابراهیم کوچکی، با اشاره به اهمیت و جایگاه روابط عمومی در سازمان اظهار داشت: روابط عمومی نقش تعیین کننده‌ای در افزایش آگاهی‌های آحاد جامعه، فرهنگ سازی و تنویر افکار عمومی، برعهده دارد.

وی گفت: روابط عمومی کارآمد عاملی برای ارتباط، معرفی دستاوردها و پیشرفت سازمان ها است و ظرفیت موثری در راهبری افکار عمومی و اطلاع رسانی هدفمند است.

دکتر کوچکی، به حسن انتخاب بانوان به ویژه در این حوزه اشاره کرد و افزود: بایستی از حضور بانوان در عرصه های مختلف استفاده کرد و از خانم زاهد در این راستا تشکر کرد.

وی، در ادامه به سابقه دکتر جوادی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره و تصریح کرد: روابط عمومي پل ارتباطي مردم و سازمان و جايگاه دريافت و انتقال اطلاعات است، روابط عمومي ها به دليل جايگاه راهبردي زيربنايي خود مي توانند سازمان هاي مختلف را در همگامي با پيشرفت و تحولات ياري دهند، چراکه روابط عمومي يک واحد پويا و ارگانيک سازماني است که هيچ گاه در آن سکون و تعطيلي وجود ندارد.

رئیس دانشگاه اذعان داشت: روابط عمومی در ثبت وقایع دانشگاه چه به صورت تصویر و اطلاع رسانی بسیار نقش و جایگاه مهمی دارد.

محمدرضا افاضل مشاور رئیس و مدیر حوزه ریاست دانشگاه نیز در این نشست با اشاره به جایگاه روابط عمومی، خواستار استفاده از سلیقه و ایده های مختلف در این راستا شد.

مدیران جدید و سابق روابط عمومی دانشگاه نیز در این نشست به بیان برنامه ها و اقدامات خود پرداختند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از سوی رئیس دانشگاه و اعضای هیات رئیسه و جمعی از همکاران از تلاش های حوریه زاهد تقدیر و تجلیل بعمل آمد و نیز حکم انتصاب آقای مصطفی جوادی مقدم قرائت و برای وی در سمت جدید آرزوی موفقیت گردید.

 

اگر نمازجمعه‌ها نبود این مقدار از ولایت و برائت مصداق خارجی نداشت.

راوند – کاشان خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه منطقه راوند؛ خطیب موقت: حجت الاسلام والمسلمین علی احتشام کاشانی

امام جمعه موقت پس از دعوت نمازگزاران به تقوای الهی بیان داشت: امیدوارم نقش خدای متعال در زندگی پررنگ شود؛ هر کس به جایی رسید و مقامی نزد خدا و پیامبر(ص) پیدا کرد به واسطه تقوا به آن درجه رسید. وی ادامه داد: دلخوش نباشیم که لقمه حلال و نطفه پاک باشد؛ اگر بنا بر این بود پسر نوح غرق نمی‌شد، پسر امام هادی(ع)، جعفرِ کذاب نمی‌شد و بچه‌های یعقوب در صدد نابودی برادر خود نبودند؛ لذا هدایت الهی را باید نشانه گرفت، معرفت و بصیرت و اشک و شاگردی و خلوت و گریه می‌خواهد.

حجت الاسلام والمسلمین احتشام با بیان اینکه همه معمولا کارهای راحت را در ولایتی شدن انتخاب می‌کنند اظهار داشت: بودند بین فرزندان امامان که شبانه روز با امام بودند اما عاقبت به خیر نشدند؛ تنها به این نباید اکتفا کرد. وی افزود: امام رضا(ع) بیست سال امام بود حال از این دوره ما چقدر اطلاعات داریم؟! فقط از چند روز آخر عمر آن حضرت می‌دانیم. دوران بیست ساله امامت امام رضا(ع) که ده سال با هارون الرشید، پنج سال با محمد امین برادر مامون و پنج سال با مامون معاصر بود؛ این بیست سال یکی از سخت‌ترین دورانی که برای شیعه پیش آمد را هدایت کرد.

وی اذعان داشت: این چند قطبی که از اول انقلاب بدان مبتلا بوده‌ایم گاهی ما را خراب می‌کند و دشمن لجوج مکار و منافق همواره سعی می‌کند جای خائن و خادم را برای ما عوض کند؛ در دهه شصت بعضی از نمازخوان‌های مذهبی به جای مرگ بر بنی‌صدر، مرگ بر بهشتی و رجایی می‌گفتند حتی در این انتخابات اخیر هم جای شهید و منافق را عوض کردند، عده‌ای گفتند نباید منافقین را اعدام می‌کردید. وی ادامه داد: معمولا ما در شناخت اهل بیت به کمترین‌ها اکتفا می‌کنیم.

روی منبرها از فضائل اهل بیت می‌گویند تا مغرور شویم اما نمی‌گویند حضرت زهرا(س) خود وصیت می‌کند: بعد از دفنم مرا زود رها نکنید و امام سجاد(ع) در مناجات‌های خود از تاریکی قبر و عریان بودن در صحرای محشر گریه می‌کند. می‌پرسند چرا وضع حجاب اینگونه شده است، چرا پسران ما اینگونه شده‌اند، می‌پرسم چند بار در مقابل فرزندان خود از وضع بد حجاب گریه کردید؟!

امام جمعه موقت منطقه راوند با بیان اینکه در طول تاریخ جامعه همیشه چند قطبی بوده است که یک عده بخواهند مشکلات را به رهبری و امام جامعه نسبت بدهند، نیز خطاب به کسانی که دل به آمریکا دارند مشکلاتشان را حل می‌کنند تصریح کرد: در آن زمان جامعه رضوی نیز دچار چهار قطبی شده بود؛ عده زیادی نه تنها امام رضا(ع) را قبول نداشتند پدر وی را نیز قبول نداشتند و به سراغ اسماعیل پسر امام صادق(ع) رفتند و حکومت تشکیل دادند. دسته دوم: به سراغ عبدالله اَفطَح پسر دیگر امام صادق(ع) رفتند، دسته سوم: آقا موسی بن جعفر(ع) را قبول داشتند و بر ایشان توقف کردند و واقفی شدند و بعد از ایشان را قبول نداشتند و عده‌ای هم قبول داشتند. در زمان امام علی(ع) نیز مردم به امیرالمومنین می‌گفتند تو بلد نیستی ریاست کنی، معاویه از تو سیاستمدارتر است که آقا امیرالمومنین می‌فرماید: اگر سیاست به معنای عقل است من از او سیاستمدارترم، من روی دین و صداقت خود پافشاری می‌کنم.

حجت الاسلام والمسلمین احتشام کاشانی با اشاره به مناسبت‌ سالروز تشکیل نمازجمعه گفت: نمازجمعه به عنوان سنگر دفاع از اسلام ناب محمدی با نصب مرحوم آیت‌الله طالقانی کلید خورد و عظمت و عزتی که نمازجمعه‌ها برای ما رقم زد و همواره جمعی پا به رکاب ولایت هر جمعه با کمترین امکانات گرد هم جمع می‌شوند و فریاد برائت از مشرکین خصوصا فریاد مرگ بر آمریکا و اسرائیل سر می‌دهند. افتخار می‌کنیم اگر نمازجمعه‌ها نبود این مقدار از ولایت و برائت مصداق خارجی نداشت. وی افزود: گرامی می‌داریم سومین سال تشکیل نمازجمعه در این خطه شهیدپرور راوند در جوار این امامزاده بزرگوار فرزند موسی بن جعفر(ع) و امیدواریم این سنگر دفاع از اسلام ناب و انقلاب و شهدا و نظام و ولایت همچنان منشئ برای نورانیت بیشتر در منطقه و باعث وحدت، هماهنگی و همدلی بیشتر باشد.

امام جمعه موقت منطقه راوند در سالروز عملیات مرصاد گفت: سالروز حمله منافقین کوردل و پاسخ رزمندگان اسلام به این جنایتکاران در عملیات مرصاد که فکر می‌کردند یک هفته‌ای می‌توانند به تهران برسند اما یادشان رفته بود که صدام وعده سه روزه گشت نظام تا تهران را داده بود، اکنون از آنها جز ذلت و خاری نیست و برای شهدا چیزی جز عزت باقی نیست.

احتشام با اشاره به تهدید سردار سلیمانی در پاسخ به توهین‌های ترامپ گفت: روزی که خشم ملت زبانه بکشد و از شراره‌های موشک‌ها؛ زمینی و دریایی و هوایی به سمت شما نشانه رود آن وقت تمام منطقه از حزب الله و انصار الله یمن و حماس و سوریه و عراق و تمام منطقه آتشی خواهد شد بر علیه شما و خواهید فهمید شعار اصیل امام را که فرمود: آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند این ملت بزرگ، شکستی بزرگتر از شکست در ویتنام برای شما رقم خواهد زد.

امام جمعه موقت در ادامه افزود: تا رهبر شجاع و مقتدری داریم و علمدار جبهه ولایت انقلاب اسلامی در منطقه هست با اشاره رهبر انقلاب امام خامنه‌ای اگر روزی غرش و خروش فاطمیون و زینبیون و گردان‌های حزب الله و انصارالله یمن و حماس و حشدالشعبی عراق بخواهد علیه شما آمریکایی‌ها از سینه‌ها آزاد شود و از گلوله‌ها به سمت شما نشانه‌ رود آن وقت دو کشتی سعودی و چند ناو آمریکایی چیزی نیست، ما تنها تنگه هرمز نداریم که ببندیم، تنها اشاره مقام ولایت و نیروی قدس به دوستان انصارالله یمن کافی است که تنگه باب المندب را ببندد و پهبادهای تیر غیب‌زننده تنها ابوظبی را نشانه نخواهد رفت بلکه تمام منطقه را هدف خواهد گرفت.

وی ضمن تشکر از سردار سلیمانی، سردار عزت آفرین و غرور آفرین به جهت پاسخ مقتدرانه‌اش و همچنین تشکر از رئیس‌جمهور به خاطر مواضع درستش در مقابل سخنان غربی‌‌ها اذعان داشت: برای اینکه آن ور آبی‌ها نگویند این حرف‌‌ها مصرف داخلی دارد از رئیس‌جمهور می‌خواهیم تا این مواضع شجاعانه و خردمندانه در برابر دشمنان آمریکایی و اروپایی‌ها و سعودی و منافقین را جامه عمل بپوشانند، دیگر روی خوش نشان دادن در برابر آنها بس است، اکنون باید با افتخار و اقتدار و شرف و عزت شهدا و امام و رهبری با مواضع سخت به دنیا اعلام شود.

حجت الاسلام والمسلمین احتشام با اشاره به مشکلات همیشگی اقتصادی کشور گفت: از این پیچ پرخطر اقتصادی هم عبور خواهیم کرد، ملت ایران از این سخت‌تر هم دیده است، اگر گمان کرده‌اند می‌توانند با تحریم‌های اقتصادی ملت ایران را در برابر زورگویی‌ها به زانو درآورند کور خوانده‌اند؛ امام راحل(ره) به این ملت یاد داده‌است که ما در برابر حمله نظامی اهل محرم و صفریم و در برابر تحریم اقتصادی اهل رمضان هستیم. ما از یمنی‌ها کمتر نیستیم که چهار سال با کمترین امکانات فقیرترین کشور منطقه در مقابل سعودی‌ها و حامیانشان ایستادند و هرروز قوی‌تر از گذشته از آرمان‌های اسلام ناب دفاع می کنند و اکنون که توانسته‌اند آنها را با پهبادها مورد هدف قرار دهند سازمان ملل بیدار شده و نماینده برای مذاکره با یمن به منطقه اعزام کرده است، وی ادامه داد: دشمن تا از ما سوزشِ آتش را نچشد هیچگاه از این ملت قطع طمع نخواهد کرد.

وی در پایان از مسئولین منطقه به جهت انتخاب رئیس برای آموزش و پرورش کاشان که بعد از مدت‌ها مسئول نداشت و به صورت سرپرستی اداره می‌شد تقدیر و تشکر کرد و از ریاست جدید تقاضا کرد از هیئت‌های اندیشه‌ورز و جوان‌های نخبه و قدیمی‌های باتجربه استفاده کند، و گفت: چنان کار کنید که بر مسئول بعدی شما سخت شود، مسئول بعدی بداند آنقدر کار کرده‌اید که سخت است بخواهد کار شما را انجام دهد. باید بتواند در تراز شهر و منطقه‌ای کار کند و از ظرفیت‌ها استفاده کرده کاستی‌ها را جبران کند.

 

200 نفراز رانندگان حمل بار آموزش اطفائیه را فراگرفتند

مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: دوره مقدماتی  آموزش پیشگیری از سوانح وحوادث  واطفاء حریق به رانندگان حمل بار درسطح شهر برگزار شد.

محمد مسعود چایچی افزود: در این دوره نحوه استفاده از خاموش کننده دستی و اطفاء حریق  در حریق خودرو، علت اصلی بروز آتش سوزی در خودرو و نحوه برخورد با آن، خطرات خودروهای دوگانه سوز، خطرات مایعات قابل اشتعال ، فرهنگ ایمنی و عبور ومروررا به صورت تئوری به 200 نفر ازرانندگان آموزش داده شد.

وی با تاکید براینکه برخی از شهروندان از نحوه استفاده ازوسایل وامکانات اطفاء حریق آگاهی کامل ندارند،گفت:آموزشها می تواندباعث کاهش سطح خسارتها درحوادث احتمالی شود، ضمن اینکه می توان با فراگیری آموزشهای لازم و رعایت نکات ایمنی از بروز حرائق و حوادث مختلف پیشگیری نمود.


 

                             

شروع برداشت انجیر در کاشان

به گزارش روابط عمومی ، آقای مهندس عباس معینی فر رئیس اداره بهبود تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کاشان گفت : با شروع گرم شدن هوا از اواخرخردادماه برداشت انجیر در شهرستان آغاز گردید. سطح کاشت انجیر در شهرستان بالغ بر 82 هکتار می باشد  که بعد از خسارت سرمای پاییز 95 و کف بر نمودن بخش قابل توجهی از این سطح، در سال جاری و با در نظر گرفتن خسارت سرمای اواخر فروردین سال جاری به طور متوسط 5 تن در هکتار انجیر برداشت گردید.

لازم به ذکر است عمده درختان انجیر به صورت پراکنده در باغات به صورت مخلوط کشت شده و محصول آن بیشتر مصرف تازه خوری دارد.

 

بانوان علمداران فرهنگ و تعاملات سالم اجتماعی هستند

 
عفت پدرام فر در نشست نقش بانوان در توانمندی شهروندان به منظور تحقق اهداف و برنامه های شهری با بیان اینکه بانوان سرمایه های ارزشمند یک جامعه اند، گفت: شهری را مانند کاشان نمی شناسم که بانوان مبلغ و فعال اجتماعی آن در مسائل شهری تاثیرگذار باشند که این بحث در نوع خود بی نظیر و یک فرصت بی بدیل است.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر کاشان با اشاره به اینکه بانوان 50 درصد جمعیت شهر را تشکیل می دهند، اظهار کرد: همین 50درصد تاثیر صددرصدی در تببین دستاوردهای توسعه ای شهر دارد چراکه بانوان علمداران فرهنگ و تعاملات سالم اجتماعی هستند. 

تاسیس موزه نساجی در خانه تاریخی بکوچی کاشان

به گزارش خبرنگار ما از کاشان-محمد بینوااز راه اندازی موزه نساجی در خانه تاریخی باکوچی خبر داد و عنوان کرد: اشیای به دست آمده به نمایش عمومی درخواهد آمد.  معاون حوزه صنایع دستی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان با اشاره به انتخاب مرکز این شهرستان به عنوان شهر ملی نساجی سنتی، از برگزاری نخستین نمایشگاه صنایع دستی روستاهای کشور خبر داد.بینوا گفت : کاشان در شورای ملی صنایع دستی در هفته جاری جزء منتخبان هیات داوران بود و لوح ثبت آن به عنوان شهر ملی نساجی سنتی در هفته دوم شهریورماه رونمایی می شود.وی افزود: همزمان با این رخداد تاریخی نخستین نمایشگاه ملی صنایع دستی روستایی در مشهد ارهال کاشان برگزار و پارچه زری بافته شده برای سنگ مقبره امامزاده سلطانعلی بن امام محمد باقر (ع) نیز رونمایی خواهد شد.

معاون حوزه صنایع دستی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان بیان کرد: تیر امسال هفت شهر و چهار روستا ثبت ملی شدند که شامل کاشان در نساجی سنتی، زنجان در ملیله، ایرانشهر در سوزن دوزی، بجنورد در گلیم (سفره کردی)، آباده در منبت، ایلام در گلیم نقش برجسته و شهرکرد در نمد بود.او اضافه کرد: هنرمندان شهرستان کاشان تا کنون 33 نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی را کسب کردند که از این تعداد 32 نشان در رشته نساجی است.بینوا از نشان اصالت یونسکو به عنوان بالاترین نشان جهانی صنایع دستی نام برد و گفت: هنرمندان کاشانی در سه دوره ای که نشان اصالت یونسکو برگزار شده، موفق به دریافت 12 نشان اصالت صنایع دستی شدند.وی ادامه داد: اصفهان با 102 نشان و مازندران با 12 نشان در این سه دوره موفق ترین استان ها در دریافت نشان اصالت صنایع دستی یونسکو بودند و پس از آنها شهرستان کاشان بالاتر از 28 استان دیگر قرار گرفت.

معاون حوزه صنایع دستی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کاشان همچنین عنوان کرد: این شهرستان در سال جاری نیز 9 نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی را در زمینه نساجی سنتی به نام خود ثبت کرد که از این میان چهار نشان برای دریافت نشان اصالت یونسکو در حوزه صنایع دستی نامزد شدند. 

.

وی با اشاره به دوام کم منسوجات بیان کرد: پارچه به لحاظ یافته ها در کاوش های باستان شناسی به عنوان یکی از موردهای بسیار انگشت شمار به ویژه دردوره پیش از تاریخ می باشد اما ماندن این نقش روی توکن بیانگر آن است که مردمان ساکن منطقه سیلک پارچه می بافتند.

 

او در ادامه از کاشان به ویژه در دوره صفویه به عنوان یکی از قطب های انواع منسوجات سنتی مانند شعربافی، مخمل، ماهوت، زری بافی با فعالیت صدها کارگاه نام برد.

 

 بی نوا با اشاره به اقلیم گرمسیری کاشان گفت: وجود درختان توت بسیار برای تغذیه کرم ابریشم و تولید ابریشم نشانی دیگر از پیشینه نساجی این شهر است.

وی همچنین برخی نام های خانوادگی مانند چله دوان، زیلوچی، شعربافی، سیاهکار، زیلوچیان، و ابریشم چی را نشانه وجود پیشینه ای در پیوند نزدیک با صنعت نساجی برای کاشان عنوان کرد.

 

ساماندهی استقرار و جانمایی واحدهای صنعتی و تولیدی راهبرد اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان در راستای توسعه پایدار

 کاشان بزرگ به عنوان شهرستان ویژه در حال تبدیل شدن به کلان شهری است که توسعه صنعتی در تمامی محورهای مواصلاتی بویژه محورهای منتهی به دوکلان شهر تهران و اصفهان مشهود می باشد. همچنین وجود واحدهای صنفی فراوان با ماهیتی صنعتی در داخل محدوده خدماتی شهر و استقرار اغلب صنایع شهرستان در داخل حریم شهر و اطراف محدوده قانونی و با الگوی پراکنش نامنظم در کنار توسعه صنعتی شهرستان آران و بیدگل در چند قدمی شهر کاشان همگی حکایت از پراکندگی ناموزون صنایع و لزوم آینده نگری در این زمینه را دارد. پراکندگی که می تواند آسایش، ایمنی سلامتی و مطلوبیت، به عنوان شاخصه های اصلی محیط زیست شهری را در آینده تهدید نماید. لذا اداره حفاظت محیط زیست شهرستان با پیگیری مصرانه خود بر پیاده سازی ضوابط استقرار سازمان ضمن جلوگیری از ورود واحدهای آلاینده به شهرستان و توصیه به استقرار صنایع دانش بنیان، جانمایی صنایع در داخل شهرکها را در دستور کار خود قرار داده است چراکه تمرکز صنایع در شهرکها و نواحی صنعتی باعث اعمال نظارت بهتر و پایش موثرتر بر واحدهای تولیدی و صنعتی خواهد شد. در همین راستا مدیریت محیط زیست شهرستان همچون سنوات گذشته طي سال جاری نيز اين سياست را دنبال نموده و در اين رابطه با جانمایی 27 واحد صنعتی در مکان هایی منطبق بر استانداردهای محیط زیست موافقت و از استقرار 5 واحد در محل های فاقد شرایط استقرار سازمان جلوگیری به عمل آورده است.

درچهار ماهه نخست صورت گرفت آزادسازی املاک منطقه دو با اعتباری بالغ بر 29میلیارد ریال

 احمد شاه بالایی با اعلام این خبر اظهار کرد: در چهارماهه نخست سال جاری با اعتباری بالغ بر29میلیارد و 960میلیون ریال آزاد سازی در مکان های مهم منطقه دو صورت گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: آزادسازی ها در معابری مانند خیابان شهید بهشتی ، خیابان آیت اله طالقانی ، خیابان مدرس ،  خیابان خاندایی ، بلوار دانش واقع در دانش 23 ،  شبکه 16 متری حد فاصل میدان 12 فروردین به خیابان کتابچی ، خیابان 22 بهمن شبکه 18 متری جنب شرکت ریسندگی و بافندگی و... انجام گرفته است. 

سرپرست منطقه دو شهرداری کاشان با اشاره به اینکه در این مدت بیش از 950 متر مربع آزادسازی  صورت گرفته، تصریح کرد: هزینه آزادسازی های مذکور از محل اعتبارات شهرداری منطقه دو برای فرآیند آزاد سازی هزینه شده است.

شاه بالایی، هدف از آزاد سازی های صورت گرفته را بازگشایی معابر عنوان و تأکید کرد: حل گره های ترافیکی و رفع مشکلات عبور و مرور با هدف خدمت رسانی بهینه به شهروندان فهیم کاشانی از اهداف این میزان از آزادسازی بوده و از سویی آزادسازی دستاوردی برای رهایی از ترافیک شهری است و با توجه به موقعیت منطقه دو، این مهم در دستور کار قرار گرفته است.

وی در پایان ضمن قدر دانی از همکاری شهروندان در زمینه آزادسازی ها متذکر شد: انتظارمی رود با این گونه تعاملات بستر پیشبرد طرح های عمرانی و خدماتی بیشتری در سطح منطقه در سال جدید فراهم شود و با پررنگ تر شدن هرچه بیشتر این تعاملات، روند پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی شتاب بیشتری به خود بگیرد.

رییس شورای اسلامی کاشان:ضرورت اجماع نظر و وحدت رویه در فعالیت های فرهنگی کاشان

رییس شورای اسلامی شهر کاشان در چهل و نهمین جلسه شورا گفت: انجام فعالیت های متنوع، متعدد و پراکنده فرهنگی توسط نهادها و ارگان های مختلف در دارالمومنین کاشان نیازمند اجماع نظر، وحدت رویه، انسجام و ساماندهی موثر و سازنده است.به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان،  علی رسول زاده، در بخش اول چهل و نهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کاشان، با انتقاد از انجام فعالیت های متفرقه و پراکنده فرهنگی توسط ارگان ها، نهادها و بخش های مختلف از جمله کانون های فرهنگی هنری، پایگاه های مقاومت، سازمان تبلیغات، ارشاد، شهرداری و هیات های مذهبی گفت: متاسفانه هماهنگی و نظارت جدی بر هدایت صحیح فعالیت ها و انسجام آنها به شیوه موثر و سازنده وجود ندارد.

 وی، با تاکید بر اینکه خروجی کار تعریف فعالیت ها و طرح های فرهنگی حتی با وجود هزینه های بالا در شهر پایین است افزود: در انجام این فعالیت ها  باید به هویت اصلی واساسی ما از دیدگاه اسلام، مدیریت شهری، مسائل هنری، صنایع دستی و میراث فرهنگی توجه شود.

به گفته وی، فضای مجازی نیز امروز یکی از معضلات جدی ما است که با مدیریت کلان شهری در انجام فعالیت های فرهنگی تا حدودی می توان کنترل و روشنگری کرد.

 رییس شورای اسلامی شهر کاشان، با اشاره به اینکه کاشان از شهرهای مطرح  کشور است و نمی توان راه ارتباط و گردشگری آن را با دنیا مسدود کرد گفت: برنامه ریزی و مدیریت در آسیب شناسی مسائل می توان کمک بزرگی در شناخت مشکلات و ضعف ها و نواقص در حیطه ها و فرصت ها و جلوگیری از تبدیل آن به تهدیدات داشت.

رسول زاده، تعریف درست گردشگری،انجام صحیح زیرساخت ها و مدیریت متعهدانه و معتقد را بر این زیرساخت ها با نظارت جدی در جلوگیری از وقوع مسائلی که با سبقه دینی و فرهنگی شهر همخوانی ندارد موثر دانست و گفت: استفاده از ظرفیت هیات های مذهبی شهر کمک شایانی به فعالیت های فرهنگی است.

 وی در ادامه در خصوص اینکه طرح مدیریت یکپارچه کلان شهری که همه ادارات تحت مدیریت واحد خدمت می کنند گفت : این طرح توسط دولت به مجلس رفته ولی تاکنون اجرا نشده است.

به گفته وی، اجرای طرح مدیریت یکپارچه کلان شهری که همه ارگان ها و نهادهای شهر تحت مدیریت واحد و یکپارچه خدمت رسانی کنند در همه دنیا با موفقیت بوده است و نتایج خوبی داشته است.

رییس شورای اسلامی شهر کاشان تصریح کرد: شورا بهترین جایگاه اجرای طرح مدیریت کلان شهری است چرا که اعضای آن نمایندگان مستقیم مردم هستند.

رسول زاده، اجرای طرح مدیریت یکپارچه کلان شهری را عامل  روان شدن زندگی مردم و کاهش مشکلات برشمرد.

رئیس اداره میراث کاشان: کاشان نشان شهر ملی نساجی گرفت

محسن جاوری در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت؛ با توجه به اینکه

نساجی کاشان سبقه 6000  ساله دارد و  نیز وجود صدها کارگاه و مشاغل مختف در این زمینه این شهر را در زمینه نساجی استثنایی کرده است .

 

رئیس اداره میراث فرهنگی کاشان  افزود:  کاشان  بعد از استان  اصفهان  و  استان مازندران  سومین شهری است که نشان اصالت گرفت .

 

وی گفت:در نشست شورای انتخاب شهرها و روستاهای ملی صنایع دستی پس از بررسی پرونده و ارزیابی شاخص ها، شهر کاشان با کسب نمره شهر ملی نساجی سنتی معرفی شد.

 

محسن جاوری افزود: صادرات، ترویج و توسعه صنایع دستی، جاذبه های گردشگری، میراث فرهنگی و میزان فعالیت تشکل های غیردولتی در شهر ها و روستاها از شاخص های مورد توجه شورا برای ثبت ملی است.

 

جاوری تعداد گفت: بیش از100   هنر جو  در 43کارگاه فعال شعربافی، زری بافی، مخمل بافی، زیلو بافی و چادر شب بافی این شهرستان فعالیت هنری دارند و موفق به کسب 11نشان بین المللی و 33نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی شده اند.

 

وی گفت: امسال 11شهر و روستا در رشته های نساجی سنتی، ملیله کاری، سوزن دوزی، گلیم، منبت، گلیم نقش برجسته، نمد، سازهای سنتی، ابریشم کشی، چادر شب بافی، گلیم چهل ماشوله ثبت ملی شد.

 

امام جمعه موقت کاشان در جلسه رسمی شورا: شورا یکی از مصادیق خدمت به خلق خدا است

امام جمعه موقت کاشان گفت: مسوولیت در سایه ایمان و فرصت خدمت به مردم عامل تقرب و محبوبیت نزد خداوند است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان، حجت الاسلام محمدرضا اسلامی تبار، در جلسه موعظه و اخلاق قبل از شروع چهل و نهمین جلسه رسمی این شورا حفظ ایمان در مسوولیت را رمز موفقیت و سلامت کار تاکیدکرد و گفت: هنر و زرنگی انسان  در سلامت زندگی کردن و تقرب به خداوند متعال با توفیق خدمت به مردم است.

وی با تاکید بر اینکه خدمت در سایه اعتقاد و همدلی از خصایص محسنین و متقین است افزود: خدمت به مردم منحصر به مسلمانان نمی شود بلکه شامل حال همه همنوعان و حتی غیرمسلمانان نیز است.

به گفته وی خلق عیال الله هستند و محبوب ترین مخلوقات نزد خداوند کسی است که نفعش به عیال الله برسد وستمی به دیگران نکند.

امام جمعه موقت کاشان، با اشاره به اینکه خدمت به خلق منحصر به خدمت به برادر دینی نمی شود بلکه با دیدگاه برادرانسانی باید دیده شود خطاب به اعضای شورا گفت:این فرصت اکنون در خدمت شما است و شورا یکی از گروه های مصادیق خدمت به عیال الله است.

حجت الاسلام اسلامی تبار،خدمت را در دو بخش مادی و معنوی دانست و گفت:خدمت معنوی مهم تر از خدمت مادی است چراکه انسان را از گناه دور می کند.

وی در ادامه با انتقاد از برخی افعال و رفتارهای غیراخلاقی در سایه خدمات توریستی و استفاده از فرصت های تاریخی و ظرفیت گردشگری کاشان گفت: کاشان شهری با صبغه دینی، انقلابی و میراث دارعلما و 1700 شهید آن است که این جایگاه و شانیت والا نباید با بعضی مسائل زیر سوال رود و خدشه دارشود.

به گفته وی، حفظ پایگاه بالای دارالمومنین کاشان که حتی در حوزه های اقتصادی، فرهنگی و هنری نیزجزو مراکز مهم کشور به شمار می رود امری ضروری، مهم و قابل تامل است.

حجت الاسلام اسلامی تبار، با تاکید بر اینکه اکنون دشمن شهرهای مذهبی و انقلابی را که به منزله دژ محکمی هستند برای انجام مقاصد شوم و غیر مستقیم خود در هجمه به دین و اخلاق و قرآن هدف گرفته است گفت: دشمنان با اغفال و سرگرم کردن بعضی از بخش ها در استفاده از ظرفیت های شهرها بویژه در بخش گردشگری  نیات پلید خود را به روش های مختلف عملیاتی می کند.

وی، اشتغال در بخش گردشگری و استفاده از ظرفیت تاریخی شهر را امری بسیار خوب و قابل توجه ارزیابی کرد و گفت: باید مسوولین دقت کنند که برخی اتفاقات به نام استفاده از فرصت ها تبدیل به تهدید در حوزه مسائل اخلاقی و دینی  نشود و کسی در پیشگاه پروردگار مدیون سبقه مذهبی، دینی و خون شهدای شهر نگردد.

توسعه ناوگان خودرویی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی کاشان

مدیرعامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری کاشان گفت: بهره برداری و استفاده از خودروهای عملیاتی جدید و بهسازی شده در ناوگان این سازمان  انجام گرفت.

محمد مسعود چایچی افزود: درراستای توسعه زیرساخت های این سازمان ، تاسيس و راه اندازي ايستگاه‌هاي جديد همراه با امكانات و تجهيزات مربوطه  امری ضروری و اجتناب ناپذیربوده و دراین زمینه تجهيز ناوگان خودرویی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


مدیرعامل سازمان همچنین اضافه کرد:  به منظورتقویت ناوگان عملیاتی این سازمان، با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد ریال یک دستگاه خودروی امداد نجات نیمه سنگین ایسوزو (2/5 تن ) خریداری و تجهیز ،  یک خودرو ایسوزو دو منظوره اطفاء و امداد و نجات بهسازی  و تجهیز و یک خودرو آمیکو (2/5 تن) جهت حمل تجهیزات در حوادث و حرائق تغییر کاربری داده شد و در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
چایچی گفت: با توجه به پتانسیل خطر پذیری در منطقه کاشان و ضرورت  توسعه کمی و کیفی خدمات سازمان ، تاسيس و راه اندازي ايستگاه‌هاي جديد دیگرآتش نشانی و تامین امکانات و تجهیزات بیشتر، امری ضروری است  که امیدواریم  با مساعدت هر چه بیشتر مسئولین محترم کشوری، استان و شهر نیازهای این سازمان درحد لازم تامین شود.

برگزاری ۳۲۰۹ نفر روز دوره ترویجی، مهارتی در حوزه بخش کشاورزی در سال ۱۳۹۶

۲۱ الی ۲۷ خرداد هفته جهاد کشاورزی گرامیباد

به گزارش روابط عمومی ، آقای مهندس نادر مزینی رئیس ادراه ترویج و آموزش مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کاشان گفت در سال ۱۳۹۶ معادل ۳۲۰۹ نفرروز شامل انواع دوره های ترویجی و مهارتی برگزار گردیده است .

ادامه مطلب: برگزاری ۳۲۰۹ نفر روز دوره ترویجی، مهارتی در حوزه بخش کشاورزی در سال ۱۳۹۶

میثم نمکی از مراسم شادیانه فرهنگی در پارکهای شادی – زیتون و احمدآباد خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ، میثم نمکی از برگزاری  مراسم شادیانه فرهنگی در پارکهای شادی – زیتون و احمدآباد خبر داد وافزود : این مراسم با عنوان خانواده ، اوقات فراغت و سلامتی و نشاط ویژه  شبهای دهه مبارک کرامت می باشد.

وی ادامه داد  این مراسم با همکاری شورای شهر ، حوزه هنری ، اداره ورزش و جوانان ، شهرداری و دبیرخانه دائمی آئین ها و همایشهای مذهبی شهرستان برگزار می گردد.

افتتاح اولین بنیاد حامیان خانواده در کشور

  حفظ شهر دار المومنین  با حفاظت   از خانواده  میسر است
به گزارش خبرنگار ما از  کاشان- دکتر سید جواد ساداتی نژاد در مراسم افتتاح بنیاد حامیان خانواده در کاشان اظهار داشت: اگر میخواهید شهر یا کشوری پا برجا و استوار بر مبنای فرهنگ بماند باید بنیاد خانواده را   در آن منطقه حفظ  کرد.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل افزود : بهترین صفتی که برای شهر کاشان گذاشته شده دارالمومنین بودن این شهر است که برای این قابلیت خون دلها خورده شده  و انسانهای بزرگی مانند فیض ها ، نراقی ها و ملا حبیب الله شریف ها با کتبی مثل  معراج السعاده مردم این شهر را پرورش دادند. تا احساس   متفاوت تر بودن این شهر لقب دارالمومنین را برایش به ارمغان آورده است. پس ما باید در حفظ این صفت  کوشا باشیم و  از ارثی که طی چندین سال به ما رسیده  نگه داری کنیم.
 دکتر ساداتی نژاد عنصری ترین و محوری ترین هسته کشور را خانواده دانست و  گفت: بانوان کاشانی  در تربیت  و آموزش  و کارافرینی بی نظیرند، و دستبافته های این کار آفرینان پر تلاش در موزه ها محافظت می شود. 
وی افزود: باید قدر این ظرفیتهای گرانبها را دانست و نقش آموزش مادرانه را پر رنگ تر کرد، که یکی از راههای اساسی  حفظ بنیاد خانواده است و  نقص   آموزش  باعث فرو پاشی خانواده ها خواهد شد.
عضو کمیسیون آموزش مجلس   خاطر نشان کرد : کاشان شهر مردم است و دولتها در  آن نقش کمرنگی دارند  شهر خیر ساز و خیر محور که امیدواریم در آموزش هم خیرین بیشتر وارد شوند و این کمبود را در شهر جبران کنند.
وی با اشاره به اینکه   بنیاد حامیان خانواده به منظور    آموزش خانواده بر پا شده است و اصلی ترین  هدف این بنیاد  توانمند سازی و کارآمد سازی خانواده است گفت:  خیر آموزشی کمتر از خیر مسجد و مدرسه نیست.
همچنین فهیمه نصیری مدیر عامل بنیاد حا میان خانواده  هدف از  تشکیل این بنیاد را دادن آموزش و مهارت به خانواده ها  اعلام کرد و گفت:به دلیل حساسیت نقش زن در جامعه  بنا داریم تا با آموزش این محوری ترین اساس اجتماع شهری با فرهنگ غنی  را پرورش بدهیم
مشاور امور بانوان و خانواده دفتر نماینده  کاشان و آران و بیدگل افزود: مادران ، دختران ، و همسران مخاطبان این بنیاد  خواهند بود و در همه زمینه ها آموزش رایگان خواهند گرفت تا  با دو کلید واژه  آموزش  و تربیت جامعه و شهری  با فرهنگ غنی اسلامی بسازیم.
بنیاد حامیان خانواده  با بیش از   30 نفر کادر توانمند  و متخصص جمعه شب    برای اولین بار در کشور افتتاح شد.
انتهای خبر / بصیرتی
 

روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان: در راستای سیاست تمرکز زدایی و تکریم ارباب رجوع در دولت تدبیر و امید، کلیه اختیارات اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان به اداره محیط زیست شهرستان کاشان واگذار گردید.

معاون استاندار و فرماندار کاشان در جلسه کارگروه رفع موانع تولید که با حضور جمعی از صاحبان صنایع و و مدیران واحدهای تولیدی شهرستان و مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان اصفهان در محل فرمانداری برگزار شد، گفت: از جهات تولید و صنعت و اشتغال، کاشان جز برترین های استان بوده و در برخی از حوزه ها نظیر گلاب و فرش ماشینی نام این خطه با برندهای معتبر کشور همراه است به همین جهت پس از ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، کاشان اولین و تنها شهرستان کشور است که در آن ستاد اقتصاد مقاومتی تشکیل و از سال 1395جلسات و کارگروه های مربوط به آن اعم از بانک ها، سرمایه گذاری، رفع موانع تولید و کمیسیون کارگری بطور مستمر برگزار شده است.

 

وی از موفقیت آمیز بودن بخش عمده ای از مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی در کاشان خبر داده و افزود: با پیگیری های انجام شده و بررسی و رصد تک تک مسائل حوزه تولید و همچنین با اهتمام صاحبان صنایع و تلاش کارکنان این مجموعه ها، شهرستان کاشان کمترین مشکلات را در حوزه های اشتغال، تولید و مسائل کارگری به نسبت سایر شهرستان های استان داشته است.

 

مومنیان هدف از برگزاری این نشست را بررسی خاص مسائل زیست محیطی در حوزه های تولید و صنایع عنوان نموده و تصریح کرد: با توجه به مشکلات متعدد واحدهای تولیدی و صنعتی آنهم در شرایط اقتصادی امروز و نوسانات نرخ ارز و.. ما را بر آن داشت تا ضمن حمایت از صاحبان صنایع، موانع پیش روی تولید را مرتفع سازیم و یکی از مسائلی که مبتلابه بسیاری از این واحدها است مباحث زیست محیطی و اخذ استعلامات و مجوزهای مربوطه است که امیدواریم با تسریع در انجام فرآیندهای اداری ضمن حفظ اشتغال، زمینه توسعه سرمایه گذاری در شهرستان را نیز تسهیل کنیم.

 

وی مساعدت و همکاری محیط زیست با واحدهای تولیدی را به منزله عدم رعایت اصول و مبانی زیست محیطی ندانسته و اضافه کرد: انتظار ما از نهادهای نظارتی نظیر سازمان محیط زیست این است که تعامل با سرمایه گذاران داشته و از همان روز نخست تمام هزینه های مربوط به ملاحظات زیست محیطی به واحدهای تولیدی تحمیل نشود، به همین منظور پیشنهاد می گردد ضمن رفع مخاطرات اولیه زیست محیطی توسط واحدهای صنعتی و تولیدی، تعهدات برای رفع موانع نهایی اخذ شده و مجوز شروع به کار به سرعت صادر شود.

 

فرماندار در ادامه یکی از موضوعات مورد مطالبه صنعتگران در شهرستان را بحث سختگیری با واحدهای تولیدی گلاب و عرقیات در شهرستان کاشان در مقایسه با سایر نقاط کشور عنوان نموده و اظهار داشت: انتظار است روش و مشی واحد و مشخص در مواجه با گلابگیران در سازمان حفاظت از محیط زیست اتخاذ گردد تا فعالان این صنعت و هنر بومی در کاشان متضرر نشوند.

 

معاون استاندار اخذ مشاوره های فنی از اداره محیط زیست قبل از احداث واحد های تولیدی را یکی از راهکارهای کنترل آلایندگی و موثر در کاهش زمان صدور مجوزها دانسته و از دستگاه های اجرایی شهرستان درخواست نمود اخذ اینگونه مشاوره ها را به عنوان مسیر قطعی و درست طراحی نموده و در اختیار متقاضیان و سرمایه گذاران قرار دهند.

 

سید رحمان دانیالی مدیرکل حفاظت از محیط استان اصفهان در پایان این نشست ضمن اعلام آمادگی کامل این اداره کل برای ارائه خدمات مشاوره ای به کارآفرینان کاشانی، اظهار داشت: باتوجه به تنوع موضوعات و ظرفیت های بالای کاشان و در راستای کاهش بروکراسی اداری کلیه اختیارات این اداره کل به اداره شهرستان کاشان واگذار گردید.

 

رمضان در موسسه نیکوکاری توان یابان کاشانه مهر کاشان

ماه مبارک رمضان در موسسه نیکوکاری   کاشانه مهر نیز حال و هوایی دیگر دارد.

   به گزارش خبرنگار ما از کاشان به نقل از روابط عمومی موسسه کاشانه مهر: در ایام ماه مبارک رمضان، طبق سنوات گذشته همه روزه جلسه قرائت قران از ساعت 7 الی 8 صبح با حضور توان یابان برگزار مینماید که اجرای این مراسم در محل کاشانه و تلاوت قران مجید در آغازین ساعات روز با حضور توان یابان،معنویت خاصی به فضای کاشانه می بخشد.

 همچنین در این ایام جهت تامین نیازهای غذایی خانواده توان یابان بسته های غذایی شامل (برنج-گوشت-روغن و حبوبات) توسط خیرین گرانقدر تهیه و جهت توزیع در اختیار کاشانه قرار می گیرد.

موسسه نیکوکاری کاشانه مهر کاشان به همت جمعی از اعضاء انجمن توسعه کاشان از سال 1387 و با هدف توانبخشی و آموزش منجر به اشتغال معلولان (توان یابان) جسمی حرکتی  با خدمات صد در صد رایگان تاسیس گردید.

ودر حال حاضر حدود 100 نفر از توان یابان از خدمات مرکز استفاده میکنند.

 این موسسه از طریق مشارکت های مردمی تامین میشود.

 

امام جمعه کاشان: معرفت رمز پیروزی در برابر تهدیدات و شبیخون فرهنگی دشمن است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: آن چیزی که می تواند جوانان ما را در برابر تهدیدات و شبیخون فرهنگی دشمن پیروز کند و از دانشجو صیانت کند معرفت است.

 

آیت الله عبدالنبی نمازی در جمع اعضای هیات رئیسه، رؤسای دانشکده ها و مدیران دانشگاه کاشان مسلح شدن استادان دانشگاه ها به سلاح معرفت شناسی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: بالاترین علم معرفت الله است و هنر استادان دانشگاه ها باید این باشد که هم خود را مسلح به معرفت شناسی کنند و هم این اصل مهم را به دانشجویان  منتقل کنند.

 

وی افتخارات و کسب رتبه های برتر دانشگاه کاشان در ابعاد جهانی و بین المللی را مایه افتخار دانست و خاطر نشان کرد:  میدان کار برای دانشگاه ها باز است و  سنگرهای فراوانی است که اگر دانشگاه ها فعال تر شوند می توانند این سنگرها را در سطح جهانی فتح  کنند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری وزارتخانه های  آموزش و پرورش و  علوم را  به دلیل اینکه با جسم و روح انسانها  در ارتباط هستند نیبت به دیگر وزارتخانه ها  ممتاز تر دانست و افزود: نوجوانان در آموزش و پرورش و جوانان در دانشگاه ها به دلیل شرایط خاص سنی نیاز شدید به علم و معرفت دارند.

 

وی  خاطر نشان کرد: وصیت نامه حضرت امام خمینی و دیدگاههای مقام معظم رهبری  در خصوص جوانان و نوجوانان  باید استخراج در دانشگاه ها  کارشناسی شود.

 

وی افزود: در دانشگاه ها نباید اختلافات سیاسی  وجود داشته باشد و استاد در نظام توحیدی باید جامعیت داشته باشد و ابعاد معنوی جوانان را  هم مد نظر داشته باشند.

 

امام جمعه کاشان تاکید کرد: آن چیزی که می تواند جوانان ما را در برابر تهدیدات و  شبیخون فرهنگی دشمن پیروز کند و از دانشجو صیانت کند معرفت است.

 

آیت الله نمازی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی کشور به دلیل ضعف مدیریتی است خاطر نشان کرد: هنر اساتید ما بایستی این باشد که هم خود به معرفت شناسی مسلح شوند و هم به دانشجویان کمک کنند  تا در آینده برای اداره نظام مدیر کم نداشته باشیم و بتوانند بر مشکلات به خوبی فائق آیند.

 

در این دیدار رئیس دانشگاه کاشان نیز گزارشی از فعالیت های این دانشگاه ارائه کرد.

 

یک هزار و 280 کاشانی در سالگرد ارتحال امام حضور می یابند

یک هزار و 280 کاشانی در سالگرد ارتحال امام حضور می یابند

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کاشان گفت بیش از یک هزار و 280 نفر زائر از این شهرستان همزمان با بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، رهسپار مرقد پاک بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران می شوند

به گزارش خبرنگارما از کاشان-سرهنگ مرتضی عمو مهدی روز یکشنبه ۳/۱۳ در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  امام حقیقت همیشه زنده است و پس از رحلت این پیر فرزانه انقلاب، تازه افکار امام شروع به تلالو  در جهان اسلامی کرد. ودر قاره ها و کشورهای دیگر به واسطه راهنمایی ها و نقش انقلابی  امام راحل میلیونها نفر به اسلام می پیوندند و دشمنا ن اسلام احساس خطر بیشتری میکنند.

 وی با  اشاره به این که سالانه هزاران عاشق  و پیرو امام راحل  از سراسر جهان اسلام کنار مرقد پر فیض این رهبر آزاده حضور پیدا می  کنند گفت:  در گرامیداشت بیست ونهمین سالگرد ارتحال  امام خمینی (ره) پیش بینی شده تا28 دستگاه اتوبوس و چند دستگاه آمبولانس و تعدادی امدادگر شرکت کنندگان این مراسم از شهرستان را همراهی کنند وی اضافه كرد: عزاداران علاوه بر حضور در مراسم عزاداری سالگرد ارتحال پیر جماران، در سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی و خَلَف صالح امام(ره) نیز شرکت می‌کنند و با ایشان و آرمان‌های انقلاب تجدید میثاق می‌کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت سپاه پاسداران کاشان افزود: تمهیدهای لازم برای حضور عزاداران کاشانی در آئین سالگرد عروج ملکوتی امام خمینی فراهم است و کاروان ها روز چهاردهم خردادماه پس از اقامه نماز ظهر و عصر راهی خواهند شد.

 

دانشگاه کاشان در چهار رشته در نظام رتبه بندی شانگهای در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت

 

 معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان گفت:  بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دانشگاه کاشان برای نخستین بار در چهار رشته مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی مواد و علوم و مهندسی انرژی در نظام رتبه بندی شانگهای در بین 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

 دکتر مجید منعم زاده  افزود: رتبه‌‌بندی شانگهای یکی از معتبرترین رتبه‌بندی‌های جهانی است که نتایج آن توسط دانشگاه شانگهای ژیائوتنگ چین منتشر می‌شود. این رتبه‌بندی در قالب یک پروژه بزرگ در کشور چین برای اولین بار در ژوئن سال ۲۰۰۳ میلادی توسط دانشگاه شانگهای منتشر شد و به صورت سالانه روزآمد می‌شود.

  وی تعداد تولیدات علمی در هر موضوع دانشگاهی، تعداد تولیدات علمی در مجلات برتر در هر حوزه، درصد همکاری‌های بین المللی در تولید مقالات ، میانگین تأثیر مقالات (استنادات نرمال شده) و تعداد برندگان جوایز مشهور بین المللی را از شاخص های این نظام رتبه بندی عنوان کرد و افزود: دانشگاه کاشان  بر اساس ارزیابی این شاخص ها در  حوزه مهندسی شیمی رتبه 301 تا 400 و در  حوزه‌های مهندسی مواد، علوم و مهندسی انرژی و مهندسی برق و الکترونیک رتبه 401 تا 500 جهان را کسب کرد.

 وی افزود: رتبه بندی موضوعی شانگهای در سال ۲۰۱۸ در ۵۴ رشته در قالب ۵ حوزه کلی شامل حوزه مهندسی (۲۲ رشته)، حوزه علوم پایه (۸ رشته)، حوزه علوم زیستی (۴ رشته)، حوزه علوم پزشکی (۶ رشته) و حوزه علوم اجتماعی (۱۴ رشته) صورت گرفته است.

 دکتر منعم زاده اظهار داشت: تنها دانشگاه‌هایی می‌توانند در این حوزه‌ها مورد ارزیابی قرار گیرند که از حداقل تعداد تولیدات علمی در بازه زمانی ۲۰۱۶-۲۰۱۲ در پایگاه وب آو ساینس برخودار بوده‌اند؛ این حد آستانه در رشته‌های مختلف متفاوت است.

 

فرماندار از واگذاری قطعی آسایشگاه جانبازان بالای 70 درصد کاشان خبر داد

فرماندار از واگذاری قطعی آسایشگاه جانبازان بالای 70 درصد کاشان خبر داد

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کاشان در مراسم ضیافت افطار جانبازان بالای 70 درصد شهرستان، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در پاسداشت مقام ایثارگران، گفت: همه ما قدردان مجاهدت و فداکاری جانبازان هستیم چرا که آزادگان، جانبازان و رزمندگان ذخایر واقعی انقلاب هستند.

حمیدرضا مومنیان افزود: جانبازان به عنوان ارزش های زنده جامعه همواره باید به عنوان الگو در معرض دید همگان به ویژه نسل جوان قرار گیرند.

وی با گریز به مسائل و مشکلات حقوقی و مالکیت آسایشگاه توانبخشی جانبازان 70 درصد خاتم الانبیا (ص) کاشان، اظهار داشت: یکی از موضوعات اصلی در بحث درمان و توانبخشی جانبازان شهرستان، موضوع تامین فضای فیزیکی بود که با پیگیری های بعمل آمده و جلسات مربوطه در استان، بحمد اله توافق واگذاری ساختمان فعلی آسایشگاه از سوی بهزیستی به بنیاد شهید و امور ایثارگران نهایی شده و با اعتبارات تامین شده در آینده نزدیک شاهد فضای مناسب و درخور شان و نیاز جانبازان ارجمند خواهیم بود.

فرماندار کاشان در پایان این دیدار صمیمانه خاطر نشان کرد: جانبازان و ایثارگران به مثابه دیده بانان نظام مسئولیت سنگین پاسداری از آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی را به عهده دارند، و از سویی دیگر همه آحاد جامعه به ویژه مسئولین ضمن تکریم، موظف به پیگیری مسائل و حل مشکلات این عزیزان هستند.

 

100مددجوی اوتیسم در کاشان شناسایی شده است.

انجمن اوتیسم کاشان از وجود 100  مددجو در کاشان خبر داد

 به گزارش خبرنگار ما کاشان - مریم خیامی پور      در گارگاه آموزشی تفریحی  سفال  کودکان اوتیسم در  خانه عامریها  شنبه شب اظهار داشت:

تا کنون 100 معلول اوتیسم در منطقه کاشان شناسایی شده اند اما رقم واقعی بیشتر از این تعداد است. 

 

 رئیس انجمن اوتیسم ایرانیان کاشان افزود  : پیشگیری از بیماریها نیازمند آگاهی شهروندان است که باید به طور مستمر در قالب برنامه های متنوع انجام شود.

 

 

خیامی پور تصریح کرد: شناسایی اوتیسم  زیر سه سال کمک بیشتری در بهبود این بیماری خواهد داشت لذا از همشهریان  تقاضا میکنم با مراجعه به این مرکز در شناسایی هر چه زودتراین بیماری در  فرزند خود    به بهبود آن کمک کنند.

 

 وی تاکید کرد:مشارکت شهروندان خیرخواه و نوع دوست برای کمک به خانواده اوتیسم و ساخت مرکز جامع توان بخشی  و نگهداری شبانه روزی بچه های اوتیسم از جمله اهداف این موسسه است

 

موسسه اوتیسم  در سال  1393 در کاشان تاسیس شد و با برگزاری جلسات و کارگاههای آموزشی به بهتر زیستن  فرزندان اوتیسم کمک شایانی می کند.

 

 

 

اوتیسم یا درخودماندگی نوعی اختلال رشدی (از نوع روابط اجتماعی) است که با رفتارهای ارتباطی، کلامی غیرطبیعی مشخص می‌شود. علائم این اختلال تا پیش از سه سالگی بروز می‌کند و علّت اصلی آن ناشناخته‌است. این اختلال در پسران شایع‌تر از دختران است.. این اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی تأثیر می‌گذارد. کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم، در ارتباطات کلامی و غیر کلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت‌های مربوط به بازی، مشکل دارند. این اختلال، ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار می‌سازد.

در بعضی موارد رفتارهای خود آزارانه و پرخاشگری نیز دیده می‌شود. در این افراد حرکات تکراری (دست زدن، پریدن) پاسخ‌های غیرمعمول به افراد، دل‌بستگی به اشیا یا مقاومت در مقابل تغییر نیز دیده می‌شود و ممکن است در حواس پنجگانه (بینایی، شنوایی، بساوایی، بویایی و چشایی) نیز حساسیت‌های غیرمعمول دیده شود. هستهٔ مرکزی اختلال در اوتیسم، اختلال در ارتباط است.

 خبرنگار/بصیرتی

مدجویان کمیته امداد امام خمینی کاشان بر سفره مهربانی میهمان شدند

به گزارش خبرنگار ما از کاشان- امیر حسین شیخ استرکی   در آیین پسندیده افطاری و نشستن بر سفره کریمانه در شب تولد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) با  اعلام جمعیت مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد بالغ بر 550 نفر   در غالب یتیم و محسنین   اظهار داشت : از هشتم رمضان   تا کنون 2000  سبد کالا  ویژه ماه رمضان به  این عزیزان  هدیه داده شده است. 
رییس کمیته امداد امام خمینی کاشان  با بیان  اینکه کاشان شهر خیرها است و نباید هیچ  یک از یتیم یا محسنین بدون حامی باشند افزود: در حال حاضر 350 نفر از این عزیزان حامی دارند  و   200نفر دیگر  بدون حامی  هستند که امیدواریم مردم شریف کاشان در این زمینه اقدام کنند.
شیخ استرکی  خاطر نشان کرد:  مبلغ 9میلیارد ریال  ماهانه  یارانه دولتی ماهیانه به جمع خانوار  تحت پوشش کمیته امداد تعلق میگیرد که کمکهای خیرین در این زمینه نیز کارگشای این عزیزان میشود. 
 امیر حسین شیخ استرکی با اشاره به اینکه حدود  21  سال است که افتخار خدمت  در  کمیته امداد امام خمینی را دارم  افزود:  این عزیزان افراد بی سرپرست یا ناتوان مالی هستند که گرفتن دست این عزیزان  برای توانمندان جامعه پر از خیر و برکت است .
 
مدیر موسسه آبشار عاطفه ها شهرستان کاشان از اهداء 20 جهیزیه به نوعرسان خبر داد
خانم کریمی نیز درحاشیه این سفره مهربانی با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان بیش از 450 سبد کالا به ارزش 90 میلیون ریال به مستمندان کمک کرده است گفت:در دومین مرحله اهدای جهیزیه به زوج های جوان توسط آبشار عاطفه ها امسال 20جهیزیه به نوعروسان کاشانی اهدا گردید
خانم کریمی افزود: این کالاها شامل فرش، یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی و دیگر لوازم اساسی منزل است
وی ارزش این کالاها را افزون بر ٧٣٠ میلیون ریال بیان کرد و افزود این مقدار جهیزیه با کمک خیرین شهرستان خریداری شده است.
 
موسسه خیریه مردم نهاد آبشار عاطفه ها کاشان از سال ٨٩ فعالیتش را آغاز کرد و هم اکنون حدود 450تن افراد بضاعت و تهیدست را زیرچتر حمایتی خود قرار داده است .
 در شب میلاد کریم اهل بیت بیش از 500نفر از عزیزان نیازمند بر سفره مهربانی کمیته امداد کاشان میهمان شدند و همزمان با پذیرایی از برنامه های شاد و طنز نیز بهره مند شدند.

از ظرفیت فرهنگی روستایی باید بیشتر بهره جست .

رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی آران وبیدگل ازب رخورداری روستاها از ظرفیت فرهنگی بالا، و اینکه باید با بهره گیری بیشتر از این ظرفیت، به سمت شکوفایی و نمایش استعدادهای فرهنگی روستاها پرداخت؛  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ، میثم نمکی در نشست مشترک با دهیار یزدل که با هدف برنامه ریزی برای حضور مؤثر در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب برگزار شده بود افزود: روستاهای یزدل ، نمونه ی ممتازی از یک روستای فرهنگی است و شاخصهای فرهنگی این روستا نشانگر توجه اهالی و مسئولین روستا به حوزه فعالیتهای فرهنگی است .

وی افزود : قابلیت این روستا برای شرکت در جشنواره ها و همایشهای شهرستانی و استانی و کشوری قابل توجه بوده است و امید است با تشکیل ستادی ویژه نسبت به حضور مؤثر در جشنواره روستایی دوستدار کتاب بتواند به این قابلیتها را به منصه ظهور برساند.

 

 

يك و نيم تن فرآورده هاي گوشتي در كاشان معدوم شد

سرپرست دفتر حقوقي دانشگاه، از معدوم شدن يك و نيم تن فرآورده هاي گوشتي در كاشان خبر داد.به گزارش وب دا، رضا كردي گفت: این مقدار فرآورده هاي گوشتي طي بازرسي هاي كارشناسان معاونت غذا و دارو دانشگاه از شركت توليد كننده مواد غذايي واقع در شهرك صنعتي اميركبير توقيف و بر حسب دستور مقام قضايي و پس از هماهنگي هاي لازم با مرجع انتظامي و معاونت غذا و دارو دانشگاه معدوم گرديد.

وي افزود: اين فرآورده ها و محصولات شامل مقادير قابل توجهي سوسيس، كالباس، پنير پيتزا، طعم دهنده گوشت و مرغ بود كه بدون رعايت استانداردهاي قانوني لازم و از مواد اوليه غيرمجاز تهيه و آماده توزيع در سطح عرضه بود.

بررسی نگرانی دانش آموزان از تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۸

عضو کمیسیون أموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه اعمال سوابق تحصیلی در کنکور طبق قانون است, گفت: برای کاستن از استرس دانش آموزان ابعاد مختلف موضوع را بررسی خواهیم کرد.

 

به گزارش خبرگزاری بسیج، طبق آخرین تصمیم شورای سنجش و پذیرش دانشجو، سوابق تحصیلی در کنکور 98 تأثیر 30درصدی دارد با این تفاوت که سهم سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجویان تأثیر قطعی دارد و تأثیر مثبت لغو شد.

 

تصمیم اخیر شورای سنجش و پذیرش دانشجو مبنی بر تأثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور، بازتاب بسیاری را میان داوطلبان کنکور 98 داشت و هم‌اکنون موج اعتراض‌ها پررنگ‌تر از حمایت‌ها شده است،‌ اما داوطلبانی که به این روند معترضند، چه صحبت‌هایی دارند و چرا نگرانند؟

 

سید جواد ساداتی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، در خصوص تأثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور 98، اظهار کرد: تأثیر سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجویان یک قانون است و تا پیش از این در اعمال آن مشکلاتی وجود داشت از جمله اینکه می‌گفتند آموزش و پرورش نمی‌تواند آزمون‌های استاندارد را برگزار کند.

 

وی افزود: پیش از این یکی از سوالات مهم از نمایندگان مجلس چرایی عدم حذف کنکور بود و دلیل آن نیز ناتوانی آموزش و پرورش در گسترشامتحانات نهایی بود و هم اکنون که این اتفاق افتاده و قرار است تأثیر سوابق تحصیلی قطعی شود به آن معترض هستند.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: طبق قانون باید سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجویان لحاظ شود اما سازوکار آن باید برای داوطلبان تشریح شود تا دغدغه‌ای نداشته باشند البته دانش‌آموزانی که معدل خوبی دارند نباید نگران اعمال قطعی سوابق تحصیلی باشند و گروهی که معدلشان پایین است نیز می‌توانند در آزمون ترمیم معدل شرکت کنند.

 

ساداتی‌نژاد بیان کرد: در جلسات آتی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مسئولان سازمان سنجش و آموزش و پرورش دعوت خواهیم کرد و دغدغه دانش‌آموزان را با آنها بررسی خواهیم کرد تا مشخص شود تمهیدات آنها برای این کار و رفع استرس دانش‌آموزان چیست. البته باید توجه داشت که این نهادها به دنبال رفع استرس دانش‌آموزان هستند چون اساسا هدف حذف کنکور کاستن از استرس دانش آموزان است.

 

سه میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار صرف مرمت کوی تاریخی آقا

محمدحسین واحدیان  با بیان اینکه سیمای بافت تاریخی هویت بی چون و چرای کهن شهر کاشان است، اظهار کرد: کوچه تاریخی آقا در یکی از قدیمی ترین محلات شهر، در راستای زیباسازی و حفظ ارزشمند بافت تاریخی آن مراحل پایانی مرمت و بهسازی خود را سپری می کند.
وی با اشاره به اینکه مرمت و بدنه سازی حدود 500 متر مربع به همراه ساخت 5 طاق بند، در این محور پایان یافته است، گفت: افزون بر این 270 متر مربع از پروژه کوی آقا به همراه نورپردازی آن توسط سازمان احیای بافت فرسوده، تحت نظارت معاونت عمران و ترافیک منطقه یک، با هزینه‌ای بالغ بر سه میلیارد و 500 میلیون ریال در دست تکمیل است. 
سرپرست منطقه یک شهرداری کاشان با تاکید بر قدمت تاریخی این محور گفت: کوی اقا بیانگرِ معماری و شهرسازی دوران قاجار است و از طرفی نیز همجواری با چند خانه تاریخی و بقعه شاهزاده طاهر، منصور، موزه عاشورا و همچنین همسایگی با عمیق‌ترین آب انبار کاشان اهمیت این محور را دوچندان می کند. 
واحدیان افزود: پیشینه تاریخی، فرهنگی این محور عزم ما را برای مرمت آن جزم کرد تا علاوه بر زیبایی فضا، مکانی برای ادامه بافت گردی گردشگران در شهر نیزفراهم شود.
گفتنی است هم اکنون این پروژه با پیشرفت 80 درصدی، مراحل پایانی خود را طی می کند.

شروع برداشت شاتوت:

به گزارش روابط عمومی ، آقای مهندس عباس معینی فر رئیس اداره بهبود تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کاشان گفت : برداشت شاتوت در شهرستان کاشان آغاز گردید. کافی زاده در ادامه افزود : سطح کشت شاتوت در کاشان بالغ بر 60 هکتار بوده که از این میزان 45 هکتار بارور و بیشترین سطح مربوط به بخش برزک می باشد .

در سال زراعی جاری بر اثر سرمای اواخر فروردین بیش از 30 درصد از عملکرد این محصول کاهش یافت. پیش بینی می¬گردد از هر هکتار حدود 6 تن محصول برداشت گردد. لازم به ذکر است محصول شاتوت شهرستان کاشان از بازارپسندی بسیار مطلوبی برخوردار بوده و بخش عمده آن در استانهای مجاور و تهران توزیع و عرضه می¬گردد.

 

حسین معافی به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان منصوب شد

با حکم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حسین معافی به سمت سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، با حکم حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، حسین معافی به سمت سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان منصوب شد.

در متن این حکم آمده است:

بسمه تعالی

جناب آقای حسین معافی

با سلام و احترام

 نظر به تعهد، شایستگی و تجربیات ارزنده، جنابعالی را به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان منصوب می‌نمایم.

امید است با استعانت از خدای متعال و با استفاده از تمام ظرفیت های موجود و با هماهنگی  و همدلی مسئولان، مردم و به ویژه اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان، منشاُ خدمات ارزشمندی در زمینه های مختلف فرهنگی باشید.

                                                   محمدعلی انصاری

                               مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

لازم به ذکر است : حسین معافی از پرسنل با سابقه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان می باشد که پیش از این مسئولیت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فلاورجان و عاملیت ذیحسابی شهرستان های کاشان و آران و بیدگل همچنین معاونت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان را برعهده داشته است .

خاطرنشان می‌شود، پیش از این مصطفی جوادی مقدم ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان را بر عهده داشت.

کانونهای فرهنگی هنری مساجد، قرارگاه جهادگران فرهنگی است.

کانونهای فرهنگی هنری مساجد ، قرارگاه جهادگران فرهنگی است و فعالیت جوانان و فعالان مساجد مصداق جهاد فرهنگی است .

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان آران و بیدگل ، میثم نمکی در بازدید از طرح اوقات فراغت تابستانی کانون فرهنگی هنری شهید بهشتی آران و بیدگل و در جمع اعضای شورای کانون گفت : اتکاء جوانان به انگیزه درونی ، سرمایه جوانی و عطش آموختن در این قشر پُر جنب و جوش عامل مهمّی برای انجام کارهای بزرگ و شایسته است .

وی افزود : ظرفیت کانونهای مساجد عامل مهمّی در رشد شخصیت و آشنایی جوانان و نوجوانان با مهارتهای حرفه ای و زندگی است و به هر میزانی در این حوزه سرمایه گذاری صورت گیرد ، سلامت جامعه و آینده جوانان بیشتر تضمین خواهد شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان اضافه کرد وجود مربیان متعهّد و هوشمند در کلاسهای اوقات فراغت می تواند ضمن پاسخگویی به نیاز ذائقه نوجوانان ، در کاهش آسیبهای فردی و اجتماعی تأثیرگذار و ضریب توجه موفّق و زیست ِاجتماعی و فرهنگی نوجوانان را افزایش دهد.

گفتنی است کانون فرهنگی هنری شهید بهشتی کوی بهار آران و بیدگل با بیش از ده رشته ، درحال برگزاری طرح اوقات فراغت آسمانی ها می باشد.

 

 

پروژه های شهرداری در سال 97 چیست

در نطق پیش از دستور شورای اسلامی شهر کاشان  روز شنبه مورخ ۳/۵ /۹۷علی هاشمی طاهری ضمن تبریک سالروز آزادی خرمشهر و یاد و خاطره  رزمندگان اسلام که  با گرفتن 35 هزار اسیر از دشمن   شجاعت خود را به اثبات رساندند اظهار داشت: ملت قهرمان ایران همیشه ثابت کرده است که در عرصه های سخت پیروز میدان است و مسوؤلین شهر و کشور باید با خدمت به این عزیزان کشور ایران را آباد کنند.
 عضو شورای اسلامی شهر کاشان با  یاد آوری گذشت بیش از 8 ماه از شورای  پنجم  و با توجه به نامه ایی که هفت ماه پیش به شهردار نوشته و بعد از گذشت 203 روز جواب گرفته است افزو: مردم با مطالبه گری دنبال پروژه های عمرانی شهر هستند و با مداومت از آبادانی شهرشان میپرسند که د ر این خصوص شهردار باید جوابگو باشد.
وی پرسشهایی از   جمله موضوع شکایت شهرداری دوره چهارم از هیئت امنای ناجی آباد  به کجا رسید و آیا حکم تجدید نظر آمده است یا خیر؟
چرا پروژه  پیشنهادی شهردار در خصوص زیر گذر  میدان ولیعصر بدون داشتن پیمانکار و آزاد سازی وعدم برنامه  اماده برای تخریب میدان است و دلیل شتابزدگی در این پروژه چیست؟
چرا بیش از  90  در صد پروژه ها  ی عمرانی تعطیل است و  ما بقی حرکت لاک پشتی دارد؟
 چرا شهری که قبلا به کارگاه تشبیه می شد در طول 8 ماه گذشته پروژه ایی عمرانی به خود ندیده است؟
 پروژه های شهردار از ابتدای مسؤلیت تا الان چیست؟
 چرا  شکایاتی به طور مداوم از نگرفتن حقوق پرسنل و پیمانکاران شهرداری به شورا می رسد؟
 و در آخر  طرحی که برای پلیس راه  کاشان در دست  اقدام است  قابل قبول نیست و اعتراضات مردمی را به دنبال خواهد داشت. تجدید نظر کنید ، را مطرح و از ابریشمی راد خواست تا با جوابهای خود شفاف سازی کند.

از ابتدای سال تا کنون در منطقه یک کاشان صورت گرفت نصب 10 المان و از 1000 مترمربع نقاشی دیواری

محمدحسین واحدیان  با بیان اینکه  از ابتدای سال تا کنون  بیش از 10 المان و بیش از 1000 متر نقاشی دیواری در سطح منطقه با هزینه ای بالغ بر یک میلیارد و 420 میلیون ريال اجرا شده است، گفت: هم اکنون نیز طرح های جدید از نقاشی دیواری، اِلِمان ها و مبلمان شهری با توجه به فرهنگ شهر و  نقش مهم آن در زندگی مردم در حال طراحی و برنامه ریزی است تا به مرور مراحل اجرایی آن در سطح منطقه رقم خورد. سرپرست منطقه یک شهرداری کاشان با اشاره به اینکه شادابی و همچنین سرزندگی حق همه شهروندان است، گفت: امروز آثار خلق شده در تمامی شهرهای خلاق دنیا علاوه بر جنبه زیباشناختی، جنبه کاربردی گرفته تا با درگیر کردن مردم با این آثار و قرار گرفتن در این کالبد جدید، حس تازگی، نشاط و سرزندگی را به آنان ارمغان دهد.

*شهر نشاط، مقدمه ای است برای ورود به شهر خلاق
واحدیان با اشاره به اینکه تا رسیدن به شهر خلاق فاصله داریم، اظهار کرد: می توان با برنامه ریزی و استفاده از افکار و نیروی تفکر جوان چهره شهر را دگرگون کرد واز حالت یکنواختی خارج و به سمت کالبدی جدید جهت نشاط و شادابی پیش برد. 
وی افزود: هم اکنون نقاشی دیواری به عنوان یک آیتم در زمینۀ زیباسازی با طرح های انتزاعی، مینیاتوری و شاهنامه ای درسطح منطقه اجرا شده است که تلاش می کنیم با بهره گیری از هنرِ هنرمندان و همکاری دستگاه های زیربط  در پروژه های شهری این اتفاق پر رنگ تر شود.

تعطیلی سه باب آب انبار توسط کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه

معاون بهداشتی دانشگاه، از تعطیلی و تخلیه سه باب آب انبار به دلیل تخریب و گل آلود شدن آب بعد از بارندگی های اخیر کاشان، توسط کارشناسان بهداشت محیط خبر داد.

به گزارش وب دا، دکتر سید علیرضا مروجی گفت: بارندگی ها اخیر باعث نفوذ آب باران از طریق دریچه کنترل هواکش و دیواره به داخل این انبارها و در نتیجه کدر شدن و گل آلود شدن آب خروجی آن گردید.

 وی تصریح کرد: پس از نمونه برداری و انجام آزمایش کنترل کیفی آب، که حاکی از آلودگی میکروبی بسیار بالای آن بود، نسبت به تعطیلی محل اقدام و هماهنگی های لازم با متصدی مذکور برای سیستم برداشت آب توسط عموم مردم انجام شد.

 دکتر مروجی یادآورشد: متصدیان آب انبارها متعهد گردیدند که با همکاری فضای سبز شهرداری نسبت به تخلیه آب انبار اقدام نمایند و پس از انجام بهسازی های لازم، در صورت تائید کارشناسان بهداشت محیط، آبگیری مجدد انجام شود.

علت آتش‌سوزی در خانه طباطبائی مشخص شد


مدیرروابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان، عامل آتش‌سوزی اخیر در انبار خانه طباطبایی‌ها را اعلام کرد.


روح‌الله فدایی، اظهار کرد: پی سوختنِ یکی از اتاق های خانه طباطبایی ها در روز گذشته یافتن عامل بروز آتش‌سوزی در خانه تاریخی طباطبایی‌ها با حضور کارشناسان در قالب کمیته علت‌یابی حرایق و حوادث سازمان آتش‌نشانی در دستور کار قرار گرفت.

به گفته وی، اتصالی در سیم‌کشی برق پنکه زمینی علت وقوع حادثه آتش‌سوزی در انبار خانه طباطبایی‌ها بوده است.

گفتنی است بامداد روز چهارشنبه 27 تیرماه جاری، یکی از اتاق‌های فوقانی خانه طباطبایی‌ها-که به عنوان انبار استفاده می‌شد- دچار آتش‌سوزی گردید اما به بخش تاریخی آسیبی وارد نشده است.

امانی پور: برگزاری اولین جشنواره رمضان در پارک شقایق شهر نوش آباد

 
 
 
کارگروه فرهنکی شهرداری و شورای اسلامی شهر ازبرگزاری اولین جشنواره رمضان در شهرنوش آباد خبر داد

ادامه مطلب: امانی پور: برگزاری اولین جشنواره رمضان در پارک شقایق شهر نوش آباد

خودزنی دولتی ها در کاشان

 

پس از نزدیک به 8 ماه خلاء مدیریتی در آموزش و پرورش کاشان ، آقای حسین مقنی به عنوان رئیس این اداره معرفی شد. 

 

بدین منظور آقای پناهی معاون پژوهشی برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان روز پنج شنبه به کاشان سفر کرد تا حکم مدیرکل استان را تقدیم رئیس جدید کند.

 

شب قبل از برگزاری آیین معرفی رئیس جدید آموزش و پرورش، نزدیکان و اطرافیان آقای مؤمنیان فرماندار کاشان در کانالهای تلگرامی خود تلویحا"  از مخالفت فرماندار با انتصاب آقای مقنی خبر داده بودند.

 

بنابراین همانطور که پیش بینی می شد، فرماندار , روز پنج شنبه به نشان اعتراض از حضور در مراسم معرفی رئیس جدید آموزش و پرورش امتناع کرد .

 

حتی تلاش های آقای پناهی معاون آموزش و پرورش استان برای متقاعدکردن فرماندار برای حضور در این مراسم بی نتیجه ماند و در نهایت آیین معرفی رئیس جدید آموزش و پرورش این شهرستان با 2 ساعت و 20 دقیقه تأخیر در غیاب مسئول ارشد دولت در کاشان آغاز شد.

 

بنا به گفته برخی منابع آگاه ، نصرآبادی بودن رئیس جدید آموزش و پرورش کاشان این گمان را در ذهن فرماندار و حامیان دولت تقویت کرده که آقای مقنی با لابی گری و رایزنی و نفوذ نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی ( که همشهری اوست ) به این سمت دست یافته است. 

 

البته آقای حسین مقنی ، برای آموزش و پرورش و اولیا و مربیان و دانش آموزان کاشانی فرد ناشناخته ای نیست و وی تا قبل از  این ، مدیریت موفق دبیرستانهای محمودیه و امام خمینی این شهر را در 9 سال اخیر عهده دار بوده ضمن اینکه او دانش آموخته دانشگاه کاشان نیز هست.

 

سوگیری ها و ابراز مخالفت  با انتصاب آقای مقنی در کاشان آنقدر واضح بود  که معاون آموزش و پرورش استان اصفهان در مراسم معرفی وی مجبور شد در خصوص روند انتصاب یک مسئول در یک دستگاه دولتی به ویژه در دستگاه حساس آموزش و پرورش توضیحات بدیهی و مبرهنی را بیان کند !

 

آقای پناهی ، استعلام کتبی، تحقیقات محلی، پرس و جو از معتمدان،  مصاحبه تخصصی و گزینش  را  فرایند اصلی  انتصاب یک مدیر در یک دستگاه دولتی عنوان کرد و گفت : دكتر ساداتي نژاد نماینده مردم کاشان مانند مسؤولان ديگر این شهرستان، گزينه خود را در خصوص ریاست این اداره معرفی كرد اما اینکه گفته شود آقای ساداتی نژاد مدیر آموزش

و پرورش کاشان را انتخاب و منصوب کرده است اصلاً قبول ندارم و چنین موضوعی صحت ندارد. 

 

معاون آموزش و پرورش استان اصفهان در واکنش به برخی خودزنی ها و با اشاره به فضاسازی های صورت گرفته در فضای مجازی کاشان در خصوص انتصاب آقای مقنی تصریح کرد: مگر می توان نیرویی مخالف و غیرهمسو با سیاست های دولت را برای یک مسئولیت دولتی انتخاب کرد؟!  

   

پناهی افزود: مهم نيست چه كسی معرف آقای مقنی بوده، مهم این است که پس از مصاحبه تخصصی و تحقیقاتی که آموزش و پرورش استان از مراجع ذی ربط انجام داد، فردی انتخاب شد كه در امور اجرایی و  در تعامل با نماينده ولی فقيه، نماينده مردم كاشان و فرماندار، حوزه علميه، سپاه و بسيج و شورای شهر و ...  توانمند است.

 

به گفته معاون پژوهشی برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، توانمندی مديريتی و مشی و منش حسین مقنی در مصاحبه تخصصی و فنی استادان خبره دانشگاه اصفهان ارزیابی و به اداره کل آموزش و پرورش استان اعلام شده است.  

 

اکنون این سئوال مطرح است که چرا آقای پناهی در خصوص انتصاب آقای مقنی  این توضیحات معلوم و بدیهی را بیان کرد ؟!  چون دولتی ها معمولا برای منتقدان دولت عادت دارند واضحات را توضیح دهند اما در این ماجرا یک مسئول دولتی برای اقناع مسئول ارشد دولت در شهرستان  کاشان مجبور به بیان این مسلمات شده است ! 

 

ما کاشانیها با شنیدن این توضیحات صریح باید ابراز خرسندی کنیم یا تأسف ؟! 

 

اگر پندار فرماندار محترم و حامیان دولت در کاشان این باشد که انتصاب مدیر اداره آموزش و پرورش دفعتی و در یک شب با نفوذ و لابی گری نماینده مردم اتفاق افتاده ، خود این عزیزان که نماینده دولت هستند و مستظهر به آقایانی هستند  که با رئیس جمهور و برخی دولتمردان نرد دوستی و رفاقت می زنند، چرا در 8 ماه گذشته نتوانستند برای تعیین ریاست این اداره مهم شهرستان از نفوذ کلام و قدرت خود بهره برداری کنند؟!

 

علاوه بر این، فرماندار محترم و نزدیکان متوقف شده او در انتخابات سال ۹۶،  ابقای دکتر زراعت به عنوان رئیس دانشگاه کاشان را چطور ارزیابی و تحلیل می کنند ؟! آیا تمدید مسئولیت دکتر زراعت هم به فرمان آقای دکتر ساداتی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بوده است ؟!

 

از اینها گذشته در زمان حاضر فرماندار محترم برای تعیین رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان چه اقدامات در خور تحسینی داشته است  !   

 

چرا آقایان برخی انتصابهای دولتی را که باب طبعشان نیست  به پای نماینده می نویسند و برای برخی انتصابهای مطابق میلشان سر از پا نمی شناسند ؟! 

 

در ماجرای انتصاب آقای مقنی هم حتی به فرض صحت ادعای حامیان دولت،  اگر آقای ساداتی نژاد با مدیرکل استان یا حتی وزیر آموزش و پرورش شوری داشته است بر حکم وظیفه بوده , مگر شور  مسئولان با نمایندگان مردم خلاف قانون یا عرف است ؟! 

 

در  زمانی که خیلی از مسئولان، جوانان نخبه  و شخصیت های حقیقی اندیشمند را طرف مشورت خود قرار می دهند  متاسفانه برخی در شهرستان کاشان شور و مشورت مدیران با نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی را مکروه و مذموم می دانند.

 

به راستی چرا عده ای با گذشت بیش از 2 سال از فعالیت آقای ساداتی نژاد نمی خواهند بپذیرند او نماینده مردم است؟!  

 

مسئولان اجرایی کاشان که هنوز از فضای انتخابات سال ۹۶ خارج نشده اند چرا لااقل پیام آرای مردم این شهرستان در انتخابات ۷ اسفند ۱۳۹۴ و   ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ را دریافت نکرده اند ؟! 

 

اداره آموزش و پرورش دستگاهی سیاسی نیست که کسی خواسته باشد بر سر آن معامله کند، در خصوص اوضاع آموزش و پرورش کاشان، اولیا و مربیان ماههاست شکایت و گلایه های خود از بلاتکلیفی و نابسامانی های اداره آموزش و پرورش را نزد نماینده خود در خانه ملت می بردند، با این اوصاف آقای ساداتی نژاد به عنوان نماینده مردم باید دست روی دست می گذاشت و نسبت به انتقال پیام ها و شکایت های مردم کاشان به دولتمردان بی اعتنا می بود ؟!

 

چرا برخی در این دو سال و چند ماه از فعالیت نماینده مردم ، دائم اقدامات و مأموریت های او را تضعیف و تحقیر می کنند ؟! 

 

اگر نماینده مردم، کاهش تعرفه برق مشترکان دو شهرستان را از وزارت نیرو بخواهد ترمز او را می کشند تا مبادا تحقق این خواسته به پای  نماینده نوشته شود ! 

 

اگر نماینده مردم به اهالی روستاها و مناطق حوزه انتخابیه خود دیدار و گفتگو کند آن را تبلیغات انتخاباتی القاء می کنند ! 

 

اگر نماینده مردم برای حل و فصل مشکلات صنایع و کارگران کاشان و آران و بیدگل با مدیران ارشد دولتی در تهران دیدار یا آنان را به کاشان دعوت کند آن را دخالت در امور اجرایی می دانند !   

      

مردم می پرسند کاهش تعرفه برق ،  طرح رادیو شهری کاشان و شهرک ماهیان زینتی راوند چرا اجرا نشد ؟!  شما که مسئول اجرا هستید در خصوص اجرای این برنامه ها چه قدمی برداشته اید !

 

به زعم حامیان دولت در کاشان، نماینده مردم این شهر ( البته نماینده این دوره ) باید در خانه ملت و در همان تهران ، دوره خدمت خود را سپری کند و نباید نگران امور حوزه انتخابیه و موکلان خود باشد .

 

ولی یقین داریم آقای فرماندار که بعد 5 سال از دوران ریاست جمهوری دکتر روحانی، طرح میز خدمت را در ساختمان فرمانداری اجرایی کرده دیر یا زود با سطح توقعات و انتظارات شهروندانی که برای حل مشکلاتشان هر روز و هر هفته به دفتر نماینده  مراجعه می کنند  بیشتر آشنا  و متوجه خواهد شد دغدغه های مردم چیست !

 

دغدغه مردم نه شرکت در رقابت های پشم چینی گوسفندان است و نه شرکت در کنفرانس سیلک شناسی لندن . 

 

 امروز مردم هشت شان گرو نه شان است، مسئولان مطمئن باشند ناز و کرشمه و ناخرسندی شان از یک انتصاب معمولی نزد مردم خریدار ندارد و اتفاقاً اثر عکس دارد !

 

دغدغه مردم از جمله فرهنگیان در این ماهها، ساماندهی و نقل و انتقال معلمان، ثبت نام دانش آموزان، تعیین تعرفه سرویس مدارس و روپوش دانش آموزان و ... بود که امیدواریم با انتصاب آقای حسین مقنی به عنوان رئیس جدید آموزش و پرورش این امور بزودی سامان یابد. 

 

نگارنده این وجیزه در آخر با تأسف، ابراز مخالفت فرماندار و حامیان دولت در کاشان با یک انتصاب دولتی را خودزنی تعبیر می کند. 

 

 بی تردید حرمت امامزاده با متولی آن است، وقتی خود دولتی ها مقابل یک انتصاب دولتی می ایستند، نباید از این پس منتقدان دولت را ضد دولت نامید ! 

آموزش و پرورش, مهمترین کار یک کشور است.


مجید شمس  رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر کاشان در جلسه شورای شهر کاشان اظهار داشت :

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر کاشان ، مجید شمس ، رئیس کمیسیون فرهنگی شورا:  " آموزش و پرورش, مهمترین کار یک کشور است. اگر کشوری بخواهد به عزت مادی، به سعادت معنوی، به سیطری سیاسی، به پیشروی علمی، به آبادانی زندگی دنیا، به هر آرزوئی، بخواهد دست پیدا کند، باید به آموزش و پرورش به عنوان یک کار بنیادی، مقدماتىِ لازم بپردازد "   مقام معظم رهبری "

 خداوند متعال را سپاسگزاریم که توفیق ؛ عطا فرمود ماه نورانی رمضان المبارک را درک کنیم . ماهی که بهار بندگی خداوند است و  نسیم های رحمت در آن وزیدن می گیرد . وفات حضرت خدیجه سلام الله علیها را در دهم این ماه تسلیت می گوییم. یاد و خاطره سوم خرداد ماه و پیروزی جاودانه آزادی خرمشهر را هم گرامی می داریم و آرزو می کنیم همه موفق به پاسبانی از رهاوردها و دستاوردهای دفاع مقدس باشیم.

حضور حماسه ساز  مردم در انتخابات دوم خرداد  1376 که منجر به ورود گفتمانِ خرد محور اصلاح طلبی در فضای سیاسی  کشور گشت  ؛ را پاس می داریم.در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری، حدود ۸۰ درصد از واجدین شرایط در انتخابات شرکت کردند . تفکر اصلاح طلبی که  راهی برای نهادینه کردن قانون گرایی ، شایسته سالاری ، نقد پذیری و پرسشگری ، احترام گذاشتن به اراده مردم ، نفی هر گونه استبداد، خودکامگي، انحصارطلبي، سلطه گری می باشد را، باید همواره پاس داشت.همچنین اجرای اصل معوقه تشکیل شوراهای شهر و روستا را نیز می توان از جمله دستاوردهای این دوره عنوان نمود.

اینجانب به عنوان عضو شورا وکمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر که باید مدافع و دیده بان اوضاع فرهنگی شهر کاشان باشد و به جهت دغدغه قلبی همیشگی نسبت به مسائل فرهنگی بر آن شدم که نطق امروز خود را در جهت وضعیت نامطلوب اداره آموزش و پرورش کاشان قرار دهم .

با توجه به تاکیدات دائم مقام معظم رهبری در زمینه آموزش و پرورش که به گوشه ای از آن اشاره رفت و با توجه به اهداف‌ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که هشت هدف کلان را ذکر نموده اند بشرح :

۱ـ تربیتِ انسانی، موحد و مؤمن و معتقد به معاد و آشنا و متعهد به مسئولیت‌ها و وظایف در برابر خدا، خود، دیگران و طبیعت، حقیقت‌جو و عاقل، عدالت‌خواه و صلح‌جو، ظلم‌ستیز، جهادگر، شجاع و ایثارگر و وطن‌دوست، مهرورز، جمع‌گرا و جهانی‌اندیش،

۲ـ‌ ارتقای نقش نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی و خانواده در رشد و تعالی کشور، بسط و اعتلای فرهنگ عمومی و زمینه‌سازی برای اقتدار و مرجعیت علمی و تکوینِ تمدن اسلامی ـ ایرانی

۳ـ گسترش و تأمین همه‌جانبه عدالت آموزشی و تربیتی.

۴ـ برقراری نظامِ اثر بخش و کارآمدِ مدیریت و مدیریت منابع انسانی براساس نظام معیار اسلامی.

۵ـ افزایشِ مشارکت و اثربخشی همگانی به ویژه خانواده در تعالی نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی.

۶ـ بهسازی و تحول در نظام برنامه‌ریزی آموزشی و درسی، مالی و اداری و زیرساخت‌هایِ کالبدی.

۷ـ ارتقای اثربخشی و افزایش کارایی در نظام تعلیم و تربیتِ رسمیِ عمومی.

۸ـ کسب موقعیت نخستِ تربیتی در منطقه و جهان اسلام و ارتقای فزاینده جایگاهِ تعلیم و تربیتی ایران در سطح جهانی.

باید عرض کنم اوضاع اداره آموزش و پرورش کاشان رضایت بخش نبوده و  بر خلاف این سند تحول بنیادین  و منویات مقام معظم رهبری به پیش می رود . اگر رهبری نظام می فرمایند :

آموزش و پرورش، یک سازمان فراگیرِ سراسرىِ کشوری است. یکی از فرصتهائی که در اختیار کشور و در اختیار انقلاب قرار دارد، همین فرصت سازمان آموزش و پرورش است. شما مسئولان و بزرگان آموزش و پرورش، یک سازمانِ چندین میلیونی در اختیار دارید که مثل یک رشته‌ی اعصاب، در سراسر این جسمِ گسترده؛ پراکنده است .

ما باید به این سئوال پاسخ دهیم که وضعیت این اداره  در کاشان به عنوان مهد علم و دانش و تمدن که حدود هشت ماه است با سرپرست اداره می شود و در نوعی سرگشتگی و حیرانی قرار گرفته ، آیا رضایت بخش است ؟؟؟ خانواده بزرگ آموزش و پرورش کاشان با داشتن : حدود

 ۶۰۰۰۰ دانش آموز  در دوره های مختلف تحصیلی .

۵۰۰۰ شاغل آموزشی و اداری

 ۴5۰۰ بازنشسته و پیشکسوت فرهنگی.

300 واحد آموزشی و نیز دانشگاه فرهنگیان

آیا سزاوار چنین برخوردی است ؟؟؟!!! سال تحصیلی 96 - 97 گذشت و خدا می داند چه ضررها و زیانهایی بر این نهاد بنیادین آموزشی و پرورشی وارد شد ولی بیاییم بر اساس تکلیف قانونی و شرعی از ادامه این روندِ خسارت بار جلوگیری کنیم.

چرا باید در کاشان و برخی دیگر از شهرهای استان و حتی مرکز استان  اصفهان  که پایتخت فرهنگیِ جهان اسلام می باشد، ما شاهد آشفتگیِ مدیریتی در آموزش و پرورش باشیم ؟؟

چرا باید در کاشان بر اساس آمار موجود برای سال آینده حد اقل برابر استاندارد های موجود ۹۳۰ نفر کادر آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی کسری داشته باشیم .و لیکن هیچ فکر و اندیشه ای برای رفع و جبران آن نشده باشد ؟؟

چرا باید در کاشان  از آبان ماه ۹۵ تا کنون ، ۲۱ ماه حقوق حد اقلی یک میلیون تومانی ۲۵۰ نفر از کادر آموزشی مدارس حمایتی در ۳۰ واحد آموزشی در کاشان پرداخت نشده باشد ؟؟

چرا در اجرای طرح غیر کارشناسی ۶-3-3 که دچارمعضلات و مشکلات بسیار برای دوره مهم ابتدایی گردید ؛در رفع و حل آن از سطوح بالا اندیشیده نشد ؟؟

چرا باید در کاشان با وجود دستورالعملها و سیاستهای ابلاغی که  میبایست حد اقل ۴ واحد آموزشی فنی حرفه ای و کار و دانش برای شهر کاشان در سال آتی تاسیس شود و این مهم برای پیشرفت علمی و فنی منطقه مفید می باشد تاکنون تمهیدات آن دیده نشده است؟؟ 

چرا باید در کاشان بر اساس شنیده ها و شواهد نیمی از معاونین و خود سرپرست بر اثر بی توجهی مدیران ارشد در چندین نوبت استعفا داده باشند ؟؟

 چرا باید در کاشان این نهاد بنیادین و زیر ساختی، در گیر مجادلات سیاسی شده و قربانی جنگ و دعواهای گروهی و حزبی  بشود ؟؟

آیا با این روش می خواهیم به تکریم حقوق معلم بپردازیم و نسلی پویا و مانا برای آینده کشور تربیت نماییم و خانواده بزرگ آموزش و پرورش را در کاشان پاس داریم ؟؟

آیا این رویه زیبنده کاشان است  که به عنوان «پایتخت کتاب ایران» دست یافت و لوح افتخارِ وزرای کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیسیون ملی یونسکو را دریافت کرد ؟؟

آیا این مطابق شآن کاشانی است که ملک الشعرای بهار درباره او می فرماید :

 باد آباد مهین خطه کاشان که مدام

مهد هوش و خرد و صنعت و بینایی بود

هرکه برخاست به هر پیشه ز شهر کاشان

در فن خویشتنش فرط توانایی بود

 بیایید به خود آییم و در اسرع وقت به حل مشکلات این اداره در کاشان اهتمام بورزیم و دِین خود را نسبت به این  مجموعه مهم و سرنوشت ساز ادا کنیم.

 
 
 

برگزاری دوره آموزشی جهت آتش نشانان کاشان

مدیر عامل سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری کاشان خبرداد:دوره آموزشی آشنایی و کار با دستگاه تنفسی  و حرکت در دود را در سطح پیشرفته برای 59 نفر از پرسنل عملیاتی این سازمان بصورت تئوری و عملی در 4 روز برگزارگردید.

 محمد مسعود چایچی افزود: در این دوره آموزشی پرسنل سازمان آموزش پیشرفته آشنایی با دستگاه تنفسی و حرکت در دود شامل آموزش آشنایی با سیستم تنفس انسان، اهمیت استفاده از دستگاه تنفسی  جهت حفظ سیستم  تنفسی انسان، معرفی و آشنایی با قطعات و اجزاء دستگاه تنفسی، انجام تست های  قبل، حین و بعد ازعملیات مربوطه دستگاه تنفسی، نحوه آشنایی با کنترل سیستم های دستگاه تنفسی، روش های حرکت در دود ، نحوه ی جستجودر دود، بررسی دستگاه و محاسبات آن را فرا گرفتند.

وی یادآور شد: این دوره با هدف ارتقای سطح دانش و مهارت پرسنل سازمان در زمینه ی حریق برگزارشد.

 

تجدید بیعت با شهدا و دیدار از خانواده هایشان همزمان با سوم خرداد در کاشان

 
همزمان با سوم خرداد روز آزاد سازی  خرمشهر مسئولین نیروهای مسلح سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و بنیاد شهید  به دیدار خانواده شهدا  عملیات بیت المقدس در آزاد ساز ی خرمشهر  رفته و از آن بزرگواران تجلیل کردند.
به گزارش خبرنگار ما از کاشان -در این دیدار سرهنگ مرتضی عمو مهدی  فرمانده ناحیه  اظهار داشت:سالروز سوم خرداد  مصادف با آزاد سازی خرمشهر و پیروزی عملیات 20 روزه بیت المقدس و پیروزی رزمندگان اسلام بر کفر است که یکی از مقاطع بسیار حساس تاریخ انقلاب اسلامی ایران است.
رییس ناحیه مقاومت سپاه پاسداران کاشان افزود: مطالعه این مقطع از تاریخ انقلاب ما را متوجه میکند که ایمان و مقاومت میتواند معجزه کند همانطور که در آزاد سازی  خرمشهر با دست خالی مقابل تجهیزات سنگین دشمن ایستادیم   و خداوند عنایت کرد به فرموده امام خمینی ، خرمشهر را خدا آزاد کرد.
وی با بیان اینکه  در مقطع کنونی انقلاب دشمن در جنگ  نرم  ، بحث اقتصادی و سیاسی بین المللی نیز خرمشهرهای زیادی داریم گفت: اکنون نیز  می توانیم با ایمان  و ایستادگی و مقاومت رزمندگان امروز  به پیروزی برسیم و امیدواریم در عملیات بیت المقدس های پیش رو موفق شویم .
 

برگزاری نمايشگاه گروهي عکـس مستند

سیدمهدی رضوی زاده با بیان اینکه نمايشگاه گروهي عکـس مستند به پیشنهاد دفتر همکاري مشترک اکو کاشان و مشارکت حوزه گردشگري شهرداري  در گرمابه تاریخی سلطان میر احمد برگزار خواهد شد، اظهار کرد:این نمایشگاه در مدت سه روز از 29 تا31 تیرماه برپا خواهد بود.

وی با بیان اینکه آیین افتتاحیه این حرکت فرهنگی روز جمعه در سرای عامری ها رخ خواهد داد، گفت: دفتر فرهنگی اکو هدف از برگزاری این نمایشگاه و کارگاه های مرتبط آن را تغییر کارکرد حمام از جنبه های مختلف معماری، اجتماعی و فرهنگی، نمایش دادن نقش حمام های سنتی در مناسبات اجتماعی در محلات و روند تغییر آنها در طول زمان ذکرکرده است.

مدیر حوزه گردشگری شهردرای کاشان با اشاره به اینکه برگزاری کارگاه ها آموزش مستند نگاری، ثبت و انتقال واقعیت های تاریخی اجتماعی این مهم صورت می گیرد، افزود: افتتاحیه نمایشگاه گرمابه همزمان با اختتامیه هفته فرهنگی احیا  با هدف نمودِ اهمیت احیای میراث ملموس و ناملموس در صنعت گردشگری و اهمیت و جایگاه آن در اقتصاد شهری است.   

گفتنی است، سخنرانان آیین افتتاحیه دکتر اکبر عالمي، احمد محيط طباطبايي، خواهند بود. هنرگردان و دبير اجرايي این آیین مجيد عباسي فراهاني است، همچنین کارگاه ها با همکاری پيمان هوشمند زاده، زروان روحبخشان، امير مقامي و داود وکيل زاده و هنرمندی سجاد باقري، علي حامد حقدوست، آذين حقيقي، علي سلطاني تهراني، حامد قصري، اميد وهاب زاده برپا خواهد شد.

افتتاحيه  29 تيرماه ساعت 18  در سرای عامری ها بوده و  نمايشگاه آثار29 الي 31 تيرماه در حمام تاريخي سلطان امير احمد پذیرای علاقه مندان است.

مرکز ارتباطات و امور بین الملل، زیباسازی و حوزه گردشگری شهرداری کاشان، موسسه فرهنگی اکو در کاشان، مرکز آموزش های آزاد دانشگاه مهدعلم و سرای عامری ها برگزاری نمایشگاه گرمابه را با همکاری مجید عباسی بر عهده خواهند داشت.

 

به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر: عملیات عمرانی کلنگ زنی پایگاه سلامت مرحوم براتی آغاز شد

به مناسبت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر، عملیات عمرانی کلنگ زنی پایگاه سلامت زنده یاد حاج محمد براتی با حضور رئیس دانشگاه و جمعی از مسئولین روز پنج شنبه مورخ 3/3/97 آغاز شد.به گزارش وب دا، دکتر ابراهیم کوچکی در این مراسم، ضمن تشکر از خیرین سلامت در منطقه کاشان به ویژه خانواده زنده یاد حاج محمد براتی، انجام کارهای خیر را جزء باقیات الصالحات برشمرد و اظهار امیدواری کرد: دانشگاه علوم پزشکی کاشان در راستای ارتقای سلامت مردم با تعامل این عزیزان فعالیت های باکیفیت تری را انجام دهد.وی، با اشاره به ساخت این پایگاه در فاز یک ناجی آباد کاشان گفت: این پایگاه در زمینی به مساحت 1150 متر مربع با زیربنای 240متر مربع احداث می شود.وی افزود: برای ساخت این پایگاه حدود 400 میلیون تومان اعتبار مورد نیاز است که 50  درصد توسط خیر سلامت و مابقی توسط دانشگاه پرداخت می شود.معاون بهداشتی دانشگاه نیز در این مراسم، ضمن اشاره به ضرورت ساخت این پایگاه اظهار داشت: بیش از 13 هزار نفر تحت پوشش خدمات پایگاه سلامت زنده یاد براتی قرارمی گیرند.دکتر سید علیرضا مروجی، در ادامه از فعالیت ها و زحمات خیرین سلامت در حوزه تحت پوشش دانشگاه به ویژه خانواده خیر سلامت زنده یاد براتی تقدیر کرد.

 

 
 
 

حکم مسئولیت مهندس محمدرضا اسدی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آبفای کاشان برای یک دوره دو ساله‌ی دیگر تمدید شد.

 
در این حکم که به امضای مهندس جانباز مدیرعامل آبفای شرکت مهندسی کشور رسیده، آمده است؛ بر اساس اختیارات ابلاغیه وزیر محترم نیرو به موجب این حکم انتصاب جنابعالی به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آبفای کاشان برای مدت دو سال دیگر تمدید می گردد.

امید است با اتکال به نیروی لایزال الهی، نصب العین قرار دادن تقوی و درایت کامل نسبت به مسئولیت خطیری که به عهده‌ی جنابعالی واگذار می‌گردد و بهره‌گیری از امکانات و کارکنان متعهد و متخصص در تحقق اهداف و برنامه‌های شرکت و خدمت به مردم شریف شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل تحت رهبری مقام عظمای ولایت موفق و منصور باشید.


 

دوره آموزشی CPR ویژه کارکنان آبفای کاشان برگزار شد

 

دوره آموزشی CPR ویژه کارکنان آبفای کاشان برای ارتقای دانش ایمنی و سلامت و همچنین پیشگیری از آسیب‌دیدگی‌ها و خسارت بیشتر ناشی از حادثه در مرکز فوریت‌های پزشکی کاشان برگزار شد.

معاون برنامه‌ریزی و منابع انسانی آبفای کاشان با اعلام این خبر گفت: «‌آموزش» و «پیشگیری» دو مقوله‌ی مهم برای کاهش هزینه و ارتقای دانش همکاران است. از اینرو آموزش نه تنها هزینه نیست؛ بلکه سرمایه‌گذاری است که منافع هر سازمان در گرو توجه جدی به آن می‌باشد.

مهندس علی‌اکبر قانع تصریح کرد: آموزش CPR احياي قلبي ريوي يك مانور حيات بخش مي باشد كه به كمك آن تنفس و گردش خون فرد آسيب ديده حفظ شده و از مرگ مغزي در فرد حادثه‌دیده پیشگیری می‌شود.

وی یادآور شد: اگر از CPR آگاه نباشیم، از انجام دادن آن می‌ترسیم، زيرا نمي‌خواهیم کار اشتباهی انجام دهیم. از این رو آموزش در این زمینه، ضمن ارتقا دانش و مهارت‌های همکاران ؛ اعتماد به نفس آنان را برای مواجه با فرد آسیب‌دیده در زمان حادثه در پی خواهد داشت. 

معاون خدمات شهری شهرداری کاشان عنوان کرد عبور موفق از چهار ایستگاه در چهار ماه اخیر/ خروج 900تن پوشال مستعمل از کاشان

محمدرضا عبدلی خالدی با بیان اینکه معاونت خدمات شهری در چهار ماه گذشته به سلامت از چهار ایستگاه حساس عبور کرده است، بیان داشت: جمع آوری حجم زیاد زباله های شب عید، جمع آوری زباله های ماه فروردین با توجه به حضور چشمگیر مسافران نوروزی، بحث برون رفت پوشال از شهر در زمان گرم شدن هوا همزمان با سرویس کولرهای آبی و حضورتمام وقت نیروهای معاونت خدمات شهری در کنترل آب گرفتگی و سیل از مهم ترین فعالیت های معاونت خدمات شهری در چهار ماه اخیر بوده است.معاون خدمات شهری شهرداری کاشان گفت: میزان جمع آوری زباله درماه اسفند بالغ بر 170تن در سطح شهر بوده که این عدد نسبت به آمار سال قبل روزانه بیش از 6تن افزایش داشته است.خالدی اظهار داشت: در ماه فرودین با توجه به حضور چشمگیر مسافران نوروزی نسبت به سال گذشته بالغ بر167تن زباله جمع آوری و دفن شده که نسبت به میانگین فرورین96حدود پنج درصد افزایش تولید زباله داشته ایم.وی با اشاره به گرم شدن هوا در اواخر ماه فرودین به بحث برون رفت پوشال از شهر اشاره کرد و گفت: هر خانواده کاشانی به طور متوسط به میزان9 کیلوگرم پوشال از منزل خود خارج کرده است و میزان جمع آوری پوشال در سطح شهر به مقدار900 تن بوده است و عملیات جمع آوری پوشال دربازه زمانی 45روزه صورت گرفته است.معاون خدمات شهری مهم ترین و حساس ترین ایستگاه پیش روی شهرداری کاشان در اردیبهشت97 را مقوله سیل و آب گرفتگی برشمرد و اظهار داشت: بارندگی های اردیبهشت کاشان علاوه بر تاثیر مثبت بر سفره های آب زیرزمینی خساراتی را بر شهر و مجموعه شهرداری نیز تحمیل کرده است.خالدی افزود: طبق آمار ارائه شده به ستاد کل بحران استان اصفهان از سیل نخست، میزان خسارات وارده بالغ بر15میلیارد ریال بوده و میزان خسارت ناشی از سیل در تاریخ 26 اردیبهشت ماه 1397 در دست بررسی است.

با نوای نقاره‌زنی و افراشتن پرچم رضوی: دهمین جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو در کاشان آغاز به کارکرد

آه و آهو شاخصه توسعه فرهنگ رضوی در کاشان شده است

دهمین جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو با نوای نقاره‌زنی و افراشتن پرچم رضوی در قالب آیین افتتاحیه در شامگاه میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) آغاز به کار کرد.

به گزارش رابط خبری دهمین جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو، مدیر عامل موسسه خادمین حضرت امام رضا(ع) در کاشان به عنوان مجری برگزاری جشنواره در این آیین گفت: آه و آهو شاخصه توسعه فرهنگی با محوریت امام رضا(ع) در این شهرستان شده است.

روح الله توکلی، برگزاری این جشنواره را در تداوم هویت دینی و فرهنگی نیاکان ما در شهر دارالمومنین و اهل بیتی کاشانی ها دانست و افزود:بهترین دستاورد و کارکرد برگزاری این جشنواره زیارت از راه دور و ایجاد مفهوم خادم فرهنگی است با این شعار است که «فقط کسیکه در مشهد و حرم رضوی هست خادم نیست».

به گفته وی، دهمین جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو به عنوان ویژه  برنامه شانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) از امشب همزمان با روز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و آغاز دهه کرامت(24 تیرماه ) تا  سوم مرداد به مدت 11 شب در دبیرستان ماندگار امام خمینی(ره) كاشان برگزارمی شود.

وی با اشاره به برگزاری 11همایش متنوع تخصصی در 11 شب گفت: این همايش ها شامل همایش طب با موضوع سلامت مادران، همایش انتظار، مهدویت و امام رضا(ع)،  همایش خانواده، همایش باب الجواد ويژه نوجوانان، همایش كودكان رضوی، نخستين همايش شمس الشموس با موضوع امام رضا(ع)، همایش بزرگداشت مقام امامزادگان بقاع متبرکه ، همایش طب رضوي، جشن شب میلاد و  جشن ملي زير سايه خورشيد با حضور خدام حرم رضوی به ترتیب از اولین شب تا یازدهمین شب این جشنواره ملی برگزار می شود.

توکلی در پایان با تقدیر از همکاری و حمایت های مادی و معنوی دستگاه های اجرایی شهرستان از جمله فرمانداری، شهرداری و سازمان های تابعه آن، اداره آموزش و پرورش، اداره اوقاف و امور خیریه ، نماینده کاشان، سپاه و ناحیه مقاومت بسیج کاشان در برگزاری این جشنواره ملی گفت: صابر خراسانی و اجرای امید معنوی دو میهمان ویژه دومین و هفتمین شب برگزاری همایش های تخصصی این جشنواره خواهندبود.

شایان ذکر است: آیین افتتاحیه دهمین جشنواره ملی فرهنگی هنری آه و آهو از  تیرماه24 تا سوم مردادماه در دبیرستان ماندگار امام خمینی کاشان به همت موسسه خادمین حضرت امام رضا(ع) در کاشان در حال برگزاری است.

آیین افتتاحیه با تلاوت قرآن توسط مصطفی اصفهانیان نفر نخست مسابقات بین المللی قرآن کریم، نقاره‌زنی خادمان آستان مقدس آقا علی عباس(ع) بادرود، برافراشتن پرچم متبرک سبز گنبد رضوی در محل جشنواره، سخنرانی آیت الله عبدالنبی نمازی امام جمعه کاشان، ارائه گزارش مجری برگزاری جشنواره و اجرای سید مهدی تحویلدار از شبکه تلویزیونی قم شامگاه یکشنبه 24 تیرماه در دبیرستان ماندگار امام خمینی کاشان برگزارشد.

 

فرماندار: هنر مسئولان، اطمینان بخشی به خیرین است.

 حمیدرضا مومنیان معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان در نخستین جلسه شورای مشارکت های مردمی بهزیستی شهرستان که در محل سالن جلسات این ادارهبرگزار شد، گفت: هرکجا که حضور مردم و نقش خیرین وجود دارد شاهد ثمرات و اقدامات خوب و ارزنده ای هستیم.وی با بیان اهمیت نقش خیرین در راستای نیل به اهداف متعالی سازمانبهزیستی، افزود: در این شورا قرار نیست به موازات فعالیت خیریه ها اقدامی انجام شود بلکه در کنار رسالت خطیر بهزیستی به دنبال جلب مشارکت حداکثری و توزیع بهینه اعتبارات و امکانات بین جامعه هدف هستیم.فرماندار ادامه داد: نباید این ذهنیت برای خیرین ایجاد شود که بهزیستی رقیب ایشان است،  هنر مسئولان اطمینان بخشی به خیرین است. معاون استاندار، شهرستان کاشان را برخوردار از نعمت خیرین نیک اندیش و خوشنام دانسته و یادآور شد: در اکثر پروژه های زیرساختی و عام المنفعه شهرستان شاهد حضور و نقش آفرینی خیرین هستیم، که این موضوع مورد توجه دولت نیز بوده و خوشبختانه رویه ای در نظام اداری کشور حاکم است که بهپروژه های مشارکتی بیشتر و سریعتر کمک شود. فرماندار کمک های به جامعه هدف بهزیستی را مساعدت صرف مالی ندانسته و بر ظرفیت سازی و تغییر نگرش نسبت به معلولان تاکید نموده و اظهار داشت: رنج بزرگی است که حضور معلولان در جامعه کم رنگ است بنابراین باید شرایط روحی روانی و همچنین زیرساخت های لازم شهری را برای دسترسی مناسب این عزیزانفراهم کنیم. وی در ادامه یکی دیگر از آسیب ها در حوزه نهادهای خیریه را عدم پرداختنبه اولویت های درجه اول جامعه برشمرده و تصریح کرد: اینکه در تامین اقلام اساسی و نیازهای معیشتی خانوارهای دارای عضو معلول و کم توان تلاش می شود درخور تحسین و ستایش است ولی نیاز اساسی معلولان کسب آموزش، مهارت آموزی و اشتغال است تا روحیه خودباوری و عزت نفس در این عزیزان تقویت گردد. مومنیان افزود: معلولان مهارت آموخته و شاغل می توانند بهترین الگو برای جامعه و جوانان باشند چرا که ایشان با اتکا به توانایی های ذاتی خویش و کسب هنر و مهارت توانسته اند بر خیلی از محدودیت ها و تنگناها در اجتماعغلبه کنند. فرماندار و رئیس شورای مشارکت های مردمی بهزیستی شهرستان کاشان در پایان این نشست با اشاره به پیگیری و تلاش دولت در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، بر سیاستگذاری صحیح و برنامه ریزی مبتنی بر شناخت دقیق از وضعیت جامعه هدف اداره بهزیستی اعم از کودکان و زنانی بی سرپرست و بد سرپرست، معلولان و کودکان خیابانی و تعیین نیازهای اصلی آنان به منظور توزیعمناسب اعتبارات تاکید نمود.

تملک و آزادسازی ملکی با اعتباری بالغ بر19 میلیارد ریال

سرپرست منطقه دو شهرداری کاشان:

 احمد شاه بالایی سرپرست منطقه دو شهرداری کاشان از آزادسازی ملکی با اعتباری بالغ بر19میلیارد ریال دراین منطقه خبر داد و با اشاره به لزوم بازگشایی معابر و گره های ترافیکی در سطح منطقه گفت: آزادسازی ملک مذکور نبش خیابان آیت اله طالقانی ابتدای کوچه شفایی و به همت حوزه املاک منطقه دو و در راستای تعریض خیابان شفایی صورت گرفته است.

شاه بالایی هدف از عملیات انجام شده را کاهش بار ترافیکی و ادامه تکمیل عملیات آزاد سازی تقاطع کوچه شفایی و خیابان آیت اله طالقانی عنوان کرد و افزود: این آزادسازی با اعتبار نوزده میلیارد و پانصد میلیون ریال از محل اعتبارات شهرداری منطقه دو انجام شده است.

وی مساحت عرصه ملک مذکور را 275 متر مربع برشمرد و  تاکید کرد: آزادسازی و تعریض خیابان ها بدون همیاری شهروندان امری دشوار بوده و خواستار همکاری بیشتر شهروندان با شهرداری در راستای بازگشایی و آزاد سازی معابر شد.

سرپرست منطقه دو در پایان ضمن قدردانی از صبر و شکیبایی شهروندان  در انجام و تحقق برنامه ها و پروژه ها ی پیش روی منطقه ؛ اظهار امیدواری کرد: با مشارکت وهمکاری شهروندان بستر پیشبرد طرح های عمرانی و خدماتی و آزادسازی و بازگشایی معابر در سطح منطقه در سال جدید فراهم گردد .

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان ضرورت بهره مندی از دانش نخبگان در مدیریت شهرستان کاشان

رییس شورای اسلامی شهر کاشان گفت: در شرایط حساسی از تاریخ هستیم که کفر جهانی با تمام قوای داخلی و خارجی در مباحث فرهنگی در مقابل اصل نظام جمهوری اسلامی و اصل رهبری قد علم کرده است.

ادامه مطلب: رئیس شورای اسلامی شهر کاشان ضرورت بهره مندی از دانش نخبگان در مدیریت شهرستان کاشان

آغاز هشتمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید در دهه کرامت

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از آغاز هشتمین دوره طرح ضیافت اندیشه اساتید با موضوعات اخلاق حرفه ای و علمی و تعلیم و تربیت اسلامی خبر داد.

به گزارش وب دا، حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا شاه فضل اظهار داشت: تقویت ظرفیت‌های علمی و مهارتی استادان و ارتقاء معرفت دینی این قشر فرهیخته در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از ضروریات است.

وی گفت: به همین منظور طرح ضیافت اندیشه استادان، یکی از بزرگترین فرصت‌ها در جهت تحقق این هدف است.

حجت‌الاسلام شاه فضل، در ادامه به اهداف کلی این دوره اشاره کرد و ارتقاء سطح اخلاقی و اعتقادی استادان دانشگاه‌ها، تقویت ارتباط دفاتر نهاد و استادان دانشگاه‌ها و شناسایی و به کارگیری ظرفیت اساتید در فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی را مهم ترین هدف از برگزاری این دوره ها نام برد.

وی، به برنامه‌های ضیافت اندیشه استادان و نخبگان اشاره و تصریح کرد: این دوره‌ شامل برپایی کلاس های دانش‌افزایی، برگزاری فعالیت‌های فرهنگی و فوق برنامه و تربیتی مانند دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم ،برپایی اردوی یک روزه و دیدار با علما،برگزاری کلاس های سبک زندگی ویژه خانواده اساتید، کلاس تفسیر قرآن کریم و .... است.

لازم به ذکر است: این دوره از طرح ضیافت با حضور اساتید دکتر عبدالعظیم کریمی، دکتر سید حسن اسلامی، دکتر محسن رضایی و دکتر علی صابر با دو موضوع اخلاق حرفه ای و تعلیم و تربیت از تاریخ 24/4/97 لغایت 3/5/97 از ساعت 10 الی 13 در دانشکده پزشکی برگزار می گردد.

 

مدیرعامل آبفای کاشان مطرح کرد: با وجود بارندگی‌های اخیر ؛ کم آبی همچنان در کمین است

 
مدیرعامل آبفای کاشان در جلسه کمیته بحران شرکت که در سالن جلسات این شرکت برگزار شد گفت: با وجود بارندگی های بهاری همچنان با مشکل کمبود آب شرب مواجه هستیم و ضروری است بحث های مدیریت مصرف را بیش از پیش جدی بگیریم.

پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر کاشان به انتصاب آقای دکتر علیرضا مفرح به سمت مدیر حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی کاشان

سرور ارجمند جناب آقای دکتر علیرضا مفرح

عضو محترم شورای اسلامی شهر کاشان

 

با سلام

 

احتراما بدینوسیله انتصاب شایسته حضرتعالی را به عنوان مدیر حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی کاشان که بیانگر تعهد، کارآمدی، لیاقت و شایستگی­ های برجسته شما در صحنه های خدمت صادقانه است صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می­ نمایم.

 

امیدواریم در راستای منویات مقام عظمای ولایت و راهبردهای مسئولان عالی دانشگاه با مدیریت تاثیرگذار و توانمند جنابعالی، ارتقای پیشاپیش این مجموعه علمی را شاهد باشیم.

 

از درگاه خداوند متعال توفیق روز افزون شما را در خدمتگزاری خالصانه به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پرتو عنایات خاصّه حضرت بقیه ا... العظم (عج) و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) خواستاریم.

 

علی رسول زاده

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان

 

گفتگوی کوتاه خبرنگار ما با 2 تن از رانندگان تریلی معترض به نرخ کرایه

در پی تجمع رانندگان تریلی جلوی درب شرکت فولاد کویر شهرستان آران و بیدگل

خبرنگار ما با 2 تن از این رانندگان گفتگوی کوتاهی انجام داده است که ذیلا از نظر خوانندگان می گذرد:

محمد رخ فیروز هستم .30 سال است که راننده کامیون و تریلی هستم و 3 سال نیز در زمان دفاع مقدس بصورت داوطلب برای مناطق عملیاتی بار جابجا میکردم . طبق فرمایش مقام معظم رهبری ما رانندگان نیز وظیفه خود می دانیم که از کالای داخلی حمایت و مصرف کنیم. ولی لاستیکی که یک ماه قبل یک میلیون وهفتصد هزار تومان بوده است در حال حاضر به سه میلیون تومان افزایش یافته است .عوارض زیاد شده اما کرایه نسبت به سه سال پیش تفاوتی نکرده است .گازوئیل گران شده و من مجبورم به نرخ آزاد بزنم . قطعات ماشین 7 برابر شده است ولی کرایه هیچ فرقی نکرده است . بیمه ی هر بار در حال حاضر 201 هزار تومان شده است ، یک راننده ای که زحمت می کشد ، سختی کار ندارد ؟ بازنشستگی ندارد ؟ و این درست نیست ، برای قشر راننده که یک قشر ضعیف است فشار زیادی وجود دارد و من از رهبر تقاضا دارم به قشر راننده و مشکلاتش رسیدگی کنند.در ادامه راننده دیگری که خودش را علیرضا ولی پناه از کاشان معرفی نمود اظهار داشت : کرایه ما از 5 سال پیش تاکنون فرقی نکرده در حالیکه نرخ بیمه نزدیک به 60 تا 70 هزار تومان افزایش داشته است . قیمت ماشین نسبت به 3 سال قبل 200 میلیون تومان گرانتر شده است . لاستیکی که 700 تا 800 هزار تومان بوده در حال حاضر به 3 میلیون تومان رسیده است.  ما از مسئولین درخواست رسیدگی به این وضعیت را داریم.

پیام تبریک رئیس شورای اسلامی شهر کاشان به انتصاب آقای دکتر علیرضا مفرح به سمت مدیر حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی کاشان

سرور ارجمند جناب آقای دکتر علیرضا مفرح

عضو محترم شورای اسلامی شهر کاشان

 با سلام

 احتراما بدینوسیله انتصاب شایسته حضرتعالی را به عنوان مدیر حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی کاشان که بیانگر تعهد، کارآمدی، لیاقت و شایستگی­ های برجسته شما در صحنه های خدمت صادقانه است صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می­ نمایم.

 

امیدواریم در راستای منویات مقام عظمای ولایت و راهبردهای مسئولان عالی دانشگاه با مدیریت تاثیرگذار و توانمند جنابعالی، ارتقای پیشاپیش این مجموعه علمی را شاهد باشیم.

 

از درگاه خداوند متعال توفیق روز افزون شما را در خدمتگزاری خالصانه به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پرتو عنایات خاصّه حضرت بقیه ا... العظم (عج) و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) خواستاریم.

 

علی رسول زاده

رئیس شورای اسلامی شهر کاشان

 

خبر تعطیلی اورژانس های مرکزی و گلابچی کاشان تکذیب می شود

خبر تعطیلی اورژانس های مرکزی و گلابچی توسط دانشگاه علوم پزشکی کاشان تکذیب می شود.به گزارش وب دا، در پی انتشار خبری در رسانه ها در این زمینه مسئولین دانشگاه اعلام کردند این خبر صحت ندارد  و این مراکز کماکان آماده پذیرش و ارائه خدمت به مراجعین می باشند.

بزرگترین پروژه شهرداری ،پروژه ترافیکی و احداث زیرگذر است

 شهردار کاشان عدالت نسبی برای مناطق کم برخوردار شهر را یک اقدام مهم خواند و ابراز داشت:و بزرگترین پروژه شهرداری پروژه ترافیکی و احداث زیرگذر است. وی افزود: در برنامه 5 ساله گذشته شهرداری کاشان با وجود بودجه های 540 و 600 میلیاردی، اعتبارات آسفالت بالاتر از 14 میلیارد تومان و عملکرد بیش از 9 میلیارد تومان نبوده است.در ادامه شهردار کاشان گفت: در بودجه امسال شهرداری بنا به درخواست مردم و معتمدین شهر حدود 16 میلیارد تومان و بیش از 5 سال گذشته برای آسفالت به تفکیک هر منطقه و ناحیه اعتبار تخصیص داده شده است.

 

وی با اشاره به اینکه بیش از 300 نقطه در شهر نیاز به آسفالت دارد که در برنامه و اعتبارات سال 97 دیده شده است، اظهار داشت: هرچند آسفالت معابر پروژه خاصی محسوب نمی شود اما توجه به مردم و نیازهای مردم است که رضایت مندی شهروندان را به دنبال دارد.شهردار کاشان همچنین از ایجاد 7 فرهنگسرا و خانه فرهنگ را در محلات مختلف شهرستان در سال 97 خبر داد و افزود: مشکل تملک و طراحی دو فرهنگسرا و خانه فرهنگ انجام شده است و پیمانکار دو فرهنگسرا و خانه فرهنگ انتخاب شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.شهردار کاشان در نشست دوم خود با خیرنگاران مدعی شد طی 9 ماه 56 هزارمترمربع آسفالت فاز در فاز دو ناجی آباد انجام شده است.

 

شهردار کاشان مجموع آسفالت انجام شده فاز دو ناجی آباد طی 4 سال گذشته را 30 هزار متر مربع اعلام کرد و مدعی شد شهرداری کاشان تنها طی 9 گذشته 56 هزارمتر مربع آسفالت در فاز 2 ناجی آباد انجام داده است.به گزارش پورتال خبری کاشان، سعید ابریشمی راد شهردار کاشان بعدازظهر دوشنبه 17 تیرماه در دومین نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران که در سالن کنفرانس شهرداری کاشان برگزار شد  در پاسخ به سوال پورتال خبری کاشان گفت: در 6 ماه دوم سال 96 سیاست و رویکرد شهرداری مبتنی بر انضباط مالی و سامان دادن به وضعیت حدود 47 تا 48 میلیارد تومان صورت وضعیت در راه بود که بخش زیادی از کار انجام شده دهها پروژه ای بود که ماهها قبل از آمدن من به دلایل مختلف متوقف شده بود. در ادامه وی علت متوقف شدن پروژه های شهرداری اشاره کرد و گفت: پروژه های متوقف شده ای که امروز برای همه مطرح است پروژه هایی است که ماهها قبل از آمدن من متوقف بوده و در دوره مدیریت جدید متوقف نشده است.وی یکی از مهمترین شعارها، سیاستها و رویکرد شهرداری را اداره شهر به صورت مشارکتی دانست و گفت: برای تحقق آن نیازمند مکانیزم و تشکیل مجالس مشورتی محلات و انتخاب معتمدین و همراهی و همگامی با آنها برای شناسایی مشکلات تمام نواحی شهر برای تشخیص اولویت ها برای اقدامات سال بعد بود.ابریشمی راد عملکرد شهرداری در سه ماهه امسال را حدود 30 در صد اعلام کرد و گفت: تاکنون 13 درصد بودجه سال 97 محقق شده است. به گفته وی سالانه حدود 20 میلیارد تومان هزینه نظافت و جمع آوری زباله کاشان است. شهردار کاشان همچنین خسارت شهرداری ناشی از سیلاب های بهار امسال از جمله فرودگاه کاشان را بالغ بر یک میلیارد و 700 میلیون تومان اعلام کرد.ابریشمی راد در پاسخ به سوال مردم کویر اظهار داشت:با اشاره به اینکه در ادوار مختلف و تصدیر شهردارانی مانند آقایان وکیل، زین ساز، و محمد ناظم رضوی شکایتهایی با موضوعات مختلف از جمله در مورد شائبه تغییر اساسنامه موسسه عمران سیلک "هیات امنای شهرک ناجی آباد" مطرح بود یادآور شد. در اخرین تحول در مورد این پرونده "اخیرا وکیل موسسه عمران سیلک" در نامه یی پس از حکم دادگاه تجدیدنظر در نقض آرای قبلی، صراحتا ابراز داشته که هیچگونه صورتجلسه یی مبنی بر تغییر اساسنامه مورخ 17/6/74 در ثبت شرکتها مشاهده نگردیده است.ابریشمی راد ادامه داد: در سال 94 دادخواستی توسط شهرداری کاشان برای ابطال صورت جلسه سال 74 موسسه عمران سیلک "هیات امنای شهرک ناجی اباد" به دادگاه ارائه و در همان دادگاه بدوی نیز رد می شود، جالب و عجیب این که از این مناقشه که راجع به آن سوالاتی مطرح است هنگام حضور بنده در شهرداری هیچ پرونده و آثاری در شهرداری وجود نداشت.وی با بیان اینکه  بنده از دستگاه قضایی اصفهان سوابق پرونده را درخواست کردم افزود: آنها فقط مقداری جزیی و نه کامل از پرونده را فرستادند.به گفته ی وی شهرداری کاشان ابطال رای دادگاه بدوی تنها ظاهر قضیه بود چرا که اخیرا از سوی وکیل خوانده " موسسه عمران" نامه یی روی پرونده آمد با این محتوا که اساسا هیچ گونه صورتجلسه پیرامون تغییر اساسنامه در 17/6/74 در ثبت شرکتها است.وی با بیان اینکه این نامه مثل آب سردی بود بر پیکر مدیریت شهری که بعد از دو سال پیگیری در این پرونده و سالها مناقشه به چنین سرنوشتی می رسد افزود: یک پرونده و دعوا و من تعجب کردم و مترصد بودم پرونده از محتوایش در شهرداری نیست و ما چرا باید برای چیزی دعوا کنیم که محتوایی از ان در پرونده نیست؟شهردار کاشان یادآور شد: این سوال برای من همیشه مطرح بود که چرا این دعوا مطرح شده اما الان تا حدودی جواب خود را گرفته ام، در حقیقت دعوایی مطرح نبوده، کسی که به نظر من مرد شایسته و بالغی است و سالها شهردار کاشان و همزمان مدیرعامل موسسه عمران سیلک نیز بوده گ فارغ از قانونی بودن این مورد مطمینم این بزرگوار با درایت و فهم و شعور که لقب سدار سازندگی می گیرد میدانسته که اساسنامه فعلی مبتنی بر ان صورتجلسه تغییرات نیست، اگر بگویم نمی دانستم واقعا باد به درایت و اشراف ایشان به امورات آن موسسه شک کرد.دکتر ابریشمی راد در پاسخ به سوال خبرنگار نسل فردا گفت بر سر اجرای کنارگذر کاشان- آران و بیدگل سوء تفاهمی بود که رفع شد.همچنین شهردار کاشان در خصوص حقوق کارکنان شهرداری کاشان اذعان داشت حقوق معوقه داریم ولی نهایت تلاشمان اینست که پرسنل جدید باچندروز تاخیر حقوق خود را دریافت کنند. شهردار کاشان در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر درگیر آزادسازی جهت احداث پل غیرهمسطح مسیر زجاجی به مدخل میدان ولیعصر هستیم که این طرح هزینه ای بالغ بر 60 میلیارد تومان را در برمی گیرد. ابریشمی راد در خصوص اهداء نشان درجه 3 سیلک به احسان حاج صفی کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت عنوان درجه یک سیلک شامل افرادی چون غیاث الدین جمشید- سهراب سپهری و دیگر بزرگان ماندگار می شود. وی ادامه داد گاهی شاخص عملکرد افراد یاد و نام کاشان را زنده می کند اما بعد از چندسال از خاطره ها می رود.پس سطح تاثیرگذاری و گسترده نفوذ در مقیاس بین المللی باید مطرح باشد. درجه بندی بستگی به ماندگاری ان از یک تا سه دارد.

 

70 درصد زباله های کاشان به کمپوست تبدیل میشود

سعید  ابریشمی راد  در ادامه این نشست اظها ر داشت:  روزانه 250 تن زباله در کاشان جمع  آوری  می شود که  30در صد آن بازیافت   و 70درصد باقیمانده به مواد آلی و کمپوست تبدیل  می شود.وی افزود: در خصوص اعتراض  مردم  ابوزیدآباد برای دفن زباله در  این منطقه  بررسی کارشناسانه  به  عمل آمده و زیانی برای آب  و خاک   نداشته است و  چنانچه    غیر از این بود  این دفن انجام  نخواهد شد.ابریشمی راد با بیان اینکه  از بدهی 542 میلیارد تومانی شهرداری کاشان   مطلع بودم    افزود: با آگاهی از این بدهی  پذیرفتم   در خدمت   مردم  باشم  و  بدون  هیچ  اعتراض و وابستگی  به گروه خاص  برای حل  مشکلات    گام بردارم، به امید خدا  و    کمک  مردم  آمدم   مشکل را حل کنم. شهردار کاشان با بیان اینکه  برای  اولین بار در کاشان و حتی کشور برای   سامان دهی و تعیین بودجه شهری از 200 معتمد  محله های شهر نظر خواهی شد و بر اساس  لیست  اقدامات در مقیاس  جغرافیایی محلات  لوح پروژه   ها  تعیین شده است  و در برنامه های  آتی    به ترتیب اولویت شهری گنجانده شده است.

 

پلمپ مرکز دندانپزشکی و دندانسازی غیر مجاز در کاشان

پلمپ یک مرکز دندانپزشکی و دندانسازی غیر مجاز در شهرستان کاشان روز یکشنبه مورخ 30/2/97 انجام شد.

ادامه مطلب: پلمپ مرکز دندانپزشکی و دندانسازی غیر مجاز در کاشان

اجرای بیش از 30 پروژه عمرانی در منطقه دو کاشان

سرپرست منطقه دو شهرداری کاشان گفت: در 9 ماه گذشته بیش از 30 پروژه عمرانی  درمنطقه دو اجرا شده است.

احمد شاه بالایی به بیان عملکرد منطقه دو شهرداری کاشان پرداخت و اظهار کرد: از مهر ماه سال گذشته تا خرداد ماه امسال بیش از 30 پروژه عمرانی در این منطقه انجام شده است.

وی عملیات لاشه چینی رودخانه حیدر، احداث نمازخانه میدان میوه و تره بار،تکمیل جداول و بلوک فرش باند کندرو بلوار کشاورز،بهسازی جداول و بلوک فرش بلوار امام رضا(ع)،احداث سرویس بهداشتی مسجد امام زمان (عج)،بهسازی آبنمای میدان جهاد، بهسازی میدان معلم، بهسازی پیاده رو خیابان آیت اله طالقانی،احداث ساختمان ناحیه دو، عملیات کف فرش باند کندرو بلوار بوستان، اصلاح طرح هندسی میادین و تقاطع سطح منطقه  را  از جمله پروژه های صورت گرفته در این مدت برشمرد.

سرپرست منطقه دو شهرداری کاشان ادامه داد: عملیات اجرای بوستان محلی روبروی دانشگاه علمی کاربردی، عملیات اجرای بوستان محلی شمشاد 8، عملیات اجرای بوستان محلی نسترن 7،عملیات بهسازی بوستان و جدول گذاری خیابان غزنوی، عملیات احداث ساختمان الحاقی بیمارستان متینی، عملیات احداث پارکینگ روبروی اداره دادگستری نیز از جمله طرح ها و پروژه های منطقه دو بوده که به همت حوزه معاونت عمران و ترافیک منطقه انجام شده است.

شاه بالایی با بیان اینکه آسفالت و زیر سازی معابر از اولویت های منطقه محسوب می شود، خاطر نشان کرد: طی این مدت بیش از 67 هزار مترمربع  آسفالت، 14508مترمربع بلوک فرش معابر و 129024مترمربع زیرسازی و بیش از 7 کیلومتر جدول گذاری در سطح منطقه دو صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: طی 9 ماه گذشته تاکنون  بیش از 4هزار و 700متر مربع  آزاد سازی در این منطقه انجام شده است.

 سرپرست منطقه دو در پایان ضمن قدردانی از صبر و شکیبایی شهروندان  در انجام و تحقق برنامه ها و پروژه ها ی عمرانی پیش روی متذکر شد؛ انتظار می رود با این گونه تعاملات بستر پیشبرد طرح های عمرانی و خدماتی بیشتری در سطح منطقه در سال جدید فراهم شود.

 

صنعت ابریشم در کاشان

صنعت ابریشم در کاشان مستلزم حمایت بیشتراست

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به اینکه باید صنعت ابریشم در  کاشان    احیا شود از  بررسی بیشتر در این زمینه خبر داد

به گزارش خبرنگار ما از کاشان- اسرافیل احمدیه روز پنجشنبه در حاشیه جلسه کمیسیون  صنایع اتاق بازرگانی کاشان به خبرنگاران اظهار داشت:  باید صنعت ابریشم در کاشان  مجدد احیا شود تا فرصتهای شغلی بسیاری ایجاد شود.

 احمدیه افزود : متاسفانه به دلیل کمبود کارگر ایرانی    در فراوری این صنعت در شهر کمرنگ شده است که امیدواریم با همت جوانان بومی شهر این سبقه صنعتی در حوزه ابریشم به کاشان بازگردد.

 وی با اشاره به تلاش های دولت در سال گذشته، از ایجاد فرصت های شغلی جدید برای 9 هزار نفر در بخش تولید و صنعت این استان خبر داد.

احمدیه گفت: پروانه های بهره برداری و سرمایه گذاری سال گذشته رشد مناسبی داشت که در کنار سایر اقدام های دولت تدبیر و امید منجر به ایجاد این تعداد فرصت شغلی و رتبه نخست استان اصفهان در کشور شد.

وی افزود: سال گذشته همچنین 2 هزار و 900 واحد تولیدی دارای مشکل به ستاد تسهیل و رفع موانع تولید این استان مراجعه داشتند که در نهایت پرداخت افزون بر چهار هزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط صورت گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان بیان کرد: 13 هزار میلیارد ریال تسهیلات نیز به طور مستقیم از سوی بانک ها در اختیار واحدهای تولیدی، صنعتی، خدماتی و کشاورزی این استان قرار گرفت که با مجموع این اقدام ها 25 هزار فرصت شغلی در بخش صنعت تثبیت شد.

او اضافه کرد: استان اصفهان با همه فعالیت ها در مجموع سال 1396 افزون بر یک میلیارد و 700 میلیون دلار صادرات داشت که نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن، نزدیک به 43 درصد افزایش نشان می دهد اما با توجه به گوناگونی تولیدات این استان، در بخش صادرات می توان هدفگذاری های بیش از این را برنامه ریزی کرد.

احمدیه همچنین از وجود یک هزار و 300 طرح تولیدی نیمه تمام در این استان خبر داد که بیشتر آنها 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی ادامه داد: استان اصفهان از نظر تعداد طرح های تولیدی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد در کشور رتبه نخست را داراست و برای تکمیل آنها افزون بر 15 هزار میلیارد ریال نیاز است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: در صورت تامین منابع اعتباری و تسهیلاتی و وارد کردن طرح های نیمه تمام موجود به چرخه تولید، ظرفیت ایجاد 30 هزار فرصت شغلی مستقیم در استان اصفهان ایجاد خواهد شد.

این کمیسیون با حضور رییس سازمان صنعت و معدن استان اصفهان، رییس اتاق بازرگانی کاشان وجمعی از صنعتگران منطقه کاشان در اتاق بازرگانی با موضوع بررسی مشکلات صنعت بر پا شد.

بیش از یک میلیون و 500 هزار مترمربع چمن زنی در سطح منطقه دو

در سه ماهه نخست سال صورت گرفت

 
 سرپرست منطقه دو شهرداری کاشان گفت: در سه ماهه نخست سال جاری بیش از یک میلیون و 500 هزار مترمربع چمن زنی در سطح منطقه دو انجام شده است.
 

احمد شاه بالایی از چمن زنی بیش از یک میلیون و 568 هزار مترمربع در سطح منطقه دو در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد و با اشاره به ضرورت صیانت شهروندان از فضاهای سبز گفت: استفاده از مشارکت مردمی به عنوان یک نیاز و ضرورت در نگهداری از فضاهای سبز همیشه مطرح بوده و شهروندان باید با همیاری ، فضای سبز موجود را به صورت طبیعی و زنده نگه دارند.

وی در ادامه به لزوم فرهنگ سازی مناسب برای توسعه فضای سبز و درختکاری و حفاظت و حراست از این فضاها تأکیدکرد و افزود: کاهش آلودگی هوا، تعدیل دما، افزایش رطوبت نسبی و جذب گرد و غبار از جمله پیامدهای توسعه فضای سبز شهری است که وظیفه ما را در گسترش این گونه فضاها دو چندان می کند.

شاه بالایی خاطر نشان کرد: طی سه ماهه نخست سال جاری یک میلیون و 568765 مترمربع چمن زنی و14هزارو 954 مترمربع گلکاری و 10هزارو 143 مترمربع هرس علفهای هرز در سطح شهرداری منطقه دو توسط فضای سبز منطقه انجام شده است. 

در ادامه سرپرست منطقه دو شهرداری کاشان با یادآوری  نقش و ضرورت ایجاد بوستان های محلی افزود: به منظور ارتقا و توسعه فضاهای سبز منطقه، سه بوستان محلی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال برای هر بوستان واقع در فاز دو ناجی آباد احداث شد.

وی تصریح کرد: آغاز عمليات اجرايي و عمراني اين بوستان ها از اسفند ماه سال گذشته آغاز و طبق برنامه زمان بندي شده کار ساخت و بهره برداري آنها سه ماه به طول انجاميد.

شایان ذکراست بوستان های مذکور واقع در فاز دو نسترن7، روبروی دانشگاه علمی کاربردی و شمشاد 8به بهره برداری رسید.

شهید مدافع حرم پاسدار مهدی دهقان

پیکر شهید مدافع حرم سرهنگ پاسدار مهدی دهقان، در کاشان تشییع شد. به گزارش خبرنگار ما در کاشان ، پیکر پاک این شهید والا مقام  با حضور مسولین و اقشار مختلف کاشان روز چهارشنبه پس از اقامه نماز از سوی نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه کاشان از محل ناحیه مقاومت بسیج تا میدان کمال الملک بر روی شانه های مردم ولایتمدار این خطه تشییع شد.

ادامه مطلب: شهید مدافع حرم پاسدار مهدی دهقان

یک هزار متر مربع در راوند آزادسازی شد

سرپرست منطقه پنج شهرداری کاشان:

ابوذر میرزابیگی با بیان اینکه رفع موانع ترافیکی و ایجاد اماکن تاسیساتی از ملزمات شهر است، اظهار کرد: ملکی با بیش از هزار متر مربع مساحت به منظور ساخت پمپ بنزین آزاد سازی شد.

وی در مورد هزینه آزادسازی این ملک گفت ۳۱۰ میلیون تومان صرف این آزاد سازی شد.

سرپرست منطقه پنج شهرداری کاشان افزود: این ملک در بلوار قطب راوندی بعد از اداره کشاورزی واقع شده است.

وی همچنین به آزاد سازی ملکی دیگر در طاهر آباد اشاره کرد و گفت: 116 متر ازاد سازی ملک روبروی مسجد حضرت ابوالفضل( ع ) در طاهر آباد صورت گرفته که 98 متر آن پیش از این آزاد سازی شده بود و 18 متر دیگر بنابه ضرورت رفع گره ترافیکی به هزینه ۶۰۰ میلیون ریال آزادسازی شد.

پایان کار فروشنده مواد افیونی در کاشان

ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر در راستای اجرای طرح امنیت اجتماعی،فروشنده مواد مخدر را با بیش از 2 کیلوگرم مواد مخدر آماده عرضه شناسایی و دستگیر کردند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس کاشان،سرهنگ "علی پورکاوه" فرمانده انتظامی شهرستان کاشان، با اعلام این خبر اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این شهرستان در راستای اجرای طرح امنیت اجتماعی و در پی اخبار واصله مبنی بر اینکه فردی در سطح شهر کاشان اقدام به تهیه و توزیع مواد مخدر می کند

ادامه مطلب: پایان کار فروشنده مواد افیونی در کاشان

معاون استاندار از استقرار میز خدمت در فرمانداری کاشان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان حمیدرضا مومنیان با اعلام این خبر، افزود: در راستای اجرای دستور ریاست محترم جمهور مبنی بر تشکیل میز خدمت در دستگاه های اجرایی به منظور ارائه خدمات به موقع، سریع و آسان به ارباب رجوع و همچنین ارتقاء رضایتمندی آنان از عملکرد ادارات؛ از ابتدای تیرماه این مهم در فرمانداری شهرستان کاشان عملیاتی شده است.وی ابلاغیه شماره ۱۵۳۸۵۸۸ مورخ 96/09/07 سازمان اداری و استخدامی کشور را از دیگر مستندات تشکیل این میز عنوان نموده و اظهار داشت: پیشگیری از تضییع حقوق شهروندان، تکریم ارباب رجوع، جلوگیری از سرگردانی مردم در ساختمان‌های اداری، پیشگیری از امکان برقراری ارتباط غیراصولی و مفسده آمیز با کارکنان دولت و ایجاد نظام اداری پاسخگو و کارآمد از دیگر دلائل استقرار این میز در دستگاه های اجرایی است.فرماندار کاشان با اشاره به حضور مدیران اجرایی و ادارات خدماتی در محل فرمانداری و میز خدمت، تصریح کرد: به تناسب دریافت مشکلات و تقاضاهای مردمی، مدیران مرتبط ادارات و نهادهای عمومی در روزهای چهارشنبه با حضور در محل فرمانداری و میزخدمت، از نزدیک پاسخگوی مراجعین خواهند بود.مومنیان یادآور شد: روز چهارشنبه مورخ 20/04/97 اولین حضور مدیران اجرایی شهرستان کاشان در محل میزخدمت بوده و عموم شهروندان می توانند با مراجعه به این میز در ورودی فرمانداری نسبت به طرح درخواست های خود اقدام نموده و از راهنمایی های حضوری مدیران برای حل مشکلات خود بهره‌مند شوند.

 

گلاب گیری در قمصر کاشان

این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد. این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد.این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد. این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد.

ادامه مطلب: گلاب گیری در قمصر کاشان

لیست صنایع آلاینده در فصل اول سال 97 در شهرستان کاشان نهایی شد

جهت تعیین لیست صنایع آلاینده دوره مالیاتی سه ماهه اول سال 97 بعد از اولویت بندی زیست محیطی صنعتی – خدماتی- معدنی و کشاورزی بعد از بحث و تبادل نظر در جلسه کارشناسی شهرستانی لیست اولیه با تکیه بر گزارش کارشناسی ، اخطاریه ها ، شکواییه ها ، نتایج خود اظهاری وآنالیز نمونه برداریهای انجام شده 27 واحد به عنوان صنایع آلاینده به اداره کل پیشنهاد گردید  که نسبت به دوره چهارم سال گذشته دو واحد با توجه به رفع آلایندگی از لیست صنایع آلاینده خارج گردید

شایان ذکر است صنایع آلاینده ای که اقدام موثر و مفیدی جهت رفع آلایندگی در بازه زمانی دوره مالیاتی انجام ندهند بر اساس تبصره 1 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده در پایان هر فصل به عنوان آلاینده در لیست قرار میگیرند که بعد از ابلاغ توسط سازمان حفاظت محیط زیست مشمول پرداخت 1 درصد عوارض الایندگی می شوند و تا رفع کامل آلایندگی در لیست قرار می گیرند . 

 

گنبد حرم امام رضا (ع) بلندتر می‌شود

این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد. این مطلب تنها برای آزمایش پوسته‌ به نگارش در آمده و هیچ گونه ارزش دیگری ندارد. از آنجا که این مطلب برای آزمایش است پس بهتر است کمی طول و دراز هم باشد تا بتواند حق مطلب را نیز ادا کند خب طول و دراز هم شد.

ادامه مطلب: گنبد حرم امام رضا (ع) بلندتر می‌شود

آموزش و اطلاع رسانی مهم ترین راه مبارزه با بيماري هاي قابل انتقال بين انسان و حيوان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: آموزش و اطلاع رسانی مهم ترین راه مبارزه با بيماري هاي قابل انتقال بين انسان و حيوان (زئونوز) است.

دکتر سید علیرضا مروجی در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به نامگذاری هفته ملي مبارزه با بيماري هاي قابل انتقال بين انسان و حيوان از تاریخ 13لغایت 17تیرماه، افزود: همه ساله برنامه هايي با هدف آگاه سازي آحاد جامعه و گروه هاي شغلي در معرض ابتلاي با اين بيماري ها و همچنين حساس نمودن مسئولين سياسي و اجرايي دستگاه هاي مختلف جهت افزايش هماهنگي و همكاري هاي بين بخشي براي كنترل هرچه بهتر اين بيماري ها اجرا مي شود.

معاون بهداشتی دانشگاه، بيماري تب خونريزي دهنده كريمه كنگو و هاری را از مهم ترین بیماری های زئونوز برشمرد.

 وی تصریح کرد: با توجه به اهميت تب هاي خونريزي دهنده ويروسي به علت آندميك بودن، شدت و وخامت، بالا بودن ميزان مرگ و مير و عوارض، ضرر و زيان اقتصادي قابل توجه، عدم وجود درمان ضد ويروسي موثر و در دسترس نبودن واكسن مناسب براي اكثريت آنها و ايجاد رعب و وحشت در جامعه، لزوم توجه بيشتر و افزايش آگاهي آحاد و جامعه به خصوص گروه هاي در معرض خطر اين بيماري شامل كشاورزان، سلاخان، كارگران كشتارگاه ها، دامپروران و عموم مردم را مي طلبد.

دکتر مروجی، گزيده شدن توسط كنه آلوده، تماس با خون و مواد آلوده كننده دامي دارای عفونت ويورسي و تماس با خون و مواد آلوده كننده بيمار در بيمارستان را از راه هاي انتقال این بیماری عنوان کرد.

وی، خوددارای از تماس با لاشه، ‌خون و ترشحات دام، تهيه گوشت مورد مصرف خود با تأييد سازمان دامپزشكي، استفاده از حفاظت مناسب افراد در معرض خطر (قصاب ، سلاخ) و پرهیز از تماس با خون و ترشحات دام، رعايت احتياطات همه جانبه از سوي كاركنان بهداشتي و مراجعه در اسرع وقت به نزديكترين  مراکز خدمات جامع  سلامت  محل سكونت خود در صورت برخورد با علائم بيماري (تب،درد عضلاني همراه با سابقه گزش يا تماس با دام ) را از راه هاي پيشگيري از بيماري تب خونريزي دهنده كريمه كنگو برشمرد.

دکتر مروجی، در ادامه به بیماری هاری اشاره کرد و اظهار داشت: هاری یک بیماری عفونی حاد و کشنده ویروسی است که معمولا از طریق گازگرفتن سگ و حیوانات وحشی (سگ سانان یا گوشتخواران و ...) و حیوانات اهلی (الاغ، گاو و ...) به انسان منتقل می شود كه کودکان و نوجوانان بیشترین گروه در معرض خطر ابتلا به این بیماری هاری می باشند.

وی، شستشوی زخم با آب وصابون حداقل به مدت 20 دقيقه، خارج کردن صابون های باقی مانده در لابلای زخم با فشار آب فراوان، ضدعفونی محل جراحت با الکل 40-70 درجه یا محلول بتادین یک درصد و مراجعه فوری به مرکز درمان پیشگیری هاری شهرستان جهت واکسیناسیون را از پس توصیه های جدی برای درمان این بیماری برشمرد.

لازم به ذکر است: مراكز درمان پيشگيري هاري تحت پوشش در دانشگاه علوم پزشكي كاشان به آدرس کاشان خیابان امام مركز خدمات جامع سلامت گلابچي، بخش واكسيناسيون و سرم ضد هاري تلفن:55443939-031 و  آران وبيدگل، مركز اورژانس امام خميني (ره) بخش واكسيناسيون وسرم ضد هاري  تلفن ... می باشد.