من به شعارهای انتخاباتیم عمل کرده و همچنان پیگیر مسائل حوزه انتخاباتی خود هستم

 

دکتر سید جواد ساداتی نژاد نماینده مردم شهرستان های کاشان-آران و بیدگل در پنجمین نشست مطبوعاتی خود با اصحاب رسانه با اعلام مطلب فوق ضمن گرامی داشت سالروز شهید صارمی که توسط گروه طالبان در افغانستان به شهادت رسید اظهار داشت امیدوارم که شما خبرنگاران نیز بتوانید پیروان خوبی برای شهدای عزیزمان باشید.وی با بیان اینکه عرصه خبر و رسانه بسیار گرم و حساس و پرضرورت است و بسیار از اتفاقاتی که در حال حاضر در دنیا رخ می دهد توسط رسانه ها رقم می خورد گفت: امروز عرصه رسانه در حوزه بین الملل واقعا در اسارت استکبار جهانی قرار گرفته و خیلی از اتفاقاتی که در دنیا رقم می خورد در مسیر صحیح و صراط مستقیم نیست اما توسط امپراطوری رسانه غرب متاسفانه بطوری هدایت می شود که قضایا را 180 درجه عکس واقعیت نشان می دهد و نام آن را نیز شگردهای خبری می گزارند و این کار را یک موفقیت برای رسانه می دانند. اما ما به عنوان یک مسلمان برای رسانه هم مثل سایر عرصه ها قائل به احکام و بایدها و نبایدها هستیم و معتقدیم که رسانه باید اصول اخلاقی را در اخبار خودش لحاظ کند. باید صداقت را شرط اول کار خودش قرار دهد. باید نفع عموم مردم را ملاک عمل قرار دهد. اگر رسانه ای می داند زدن یک خبر باعث اختلاف در جامعه می شود. به نظر من این خبر انجامش توسط رسانه نه تنها سودی برای جامعه ندارد بلکه می تواند عکس ان هم قرار گیرد.اینکه قسمتی از خبر که این روزها رسم شده تیتر شود و ان نیز ابهامی در جامعه بوجود آورد از اخلاق رسانه ای بدور است. خبرنگار مسلمان بویزه خبرنگار شیعه تفاوتش با سایر خبرنگاران در همین بخش است امروز خبرنگاران نه تنها چشم بلکه گوش جامعه نیز هستند به عبارتی موذن هستند که صدای مردم را رسا به گوش مسوولین می رسانند و با پیگیری هایی که می کنند می توانند خیلی از مشکلات جامعه را حل کنند.در ادامه این نشست ساداتی نژاد به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند:

کاشان سابقه بسیار زیادی در صنایع نساجی دارد به خصوص در دست بافتهای نساجی

و در طول تاریخ کاشان در حوزه نساجی زبان زد بوده، انچه گردشگران خارجی در سفر نامهای خود ثبت کرده اند می شود گفت: درصد ماشین الات نساجی را میشود در کاشان قدیم مشاهده کرد.در مسیر جاده ابریشم دست بافتهای ابریشمی پنبه ای و انواع این ها وجود داشته حتی در فامیلی های قدیم کاشانی ها این محسوس می باشد.وی افزود:امسال در سازمان میراث فرهنگی بحث شهر ملی نساجی مطرح بود که در ادامه قرار به تعیین شهر بین المللی نساجی است که ده شهر که عمدتا مرکز استان بودند متقاضی بودند که کمیته داوری شکل گرفت و شورای عالی صنایع دستی متولی آن شد که با مذاکرات انجام شده کاشان به عنوان شهر ملی نساجی تعیین شد که در نشان های ملی و بین المللی بالاترین آمار را داریم.وی ابراز داشت: از سوم تا نهم شهریور ماه نمایشگاه ملی صنایع دستی برگزار می‌شود و کاشان باید با یک غرفه فاخر در حوزه نساجی به عنوان شهر ملی نساجی در این نمایشگاه حضور پیدا کند که از شهرداری و اداره میراث فرهنگی ذر این زمینه درخواست همکاری داریم.ساداتی نژاد  خاطرنشان کرد: کاشان شهری گردشگری محسوب می‌شود و اقتصاد ما به حوزه گردشگری وابسته است . وقتی کاشان به عنوان شهر ملی نساجی انتخاب می‌شود یعنی  به گردشگر کمک می‌کند تا کاشان  به عنوان هدف گردشگری انتخاب کند.نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس تاکید کرد: کاشان شهری است که حدود 80 درصد بیمه پرداز تامین اجتماعی دارد در استان این آمار حدود 60 درصد است.ساداتی نژاد  خاطرنشان کرد: وقتی شهری 80 درصد تحت پوشش بیمه هستند به این معناست که آن شهر، شهری کارگری است لذا باید در حوزه اقتصاد و تولید کنندگان دقت بیشتری شود. به همین دلیل  بازدید های هفتگی از صنایع برای حمایت از صنعتگران داریم که تاکنون جلسات زیادی با صنعتگران و مسئولین شهری و کشوری برگزار شده است. وی افزود: از معاون وزیر اقتصاد و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت دعوت شد و به دلیل شرایط اضطراری کاشان دو نماینده تام الختیار به کاشان آمدند و نیز برای رفع مشکلات مالی که با آن‌ روبه رو بودند روسای بانک‌های اصلی کشور دعوت شدند و سقف اعتبارات که در کاشان محدود بود افزایش یافت  .وی افزود: با محقق شدن ارزوی دیرینه کاشانی ها در تاسیس بیمارستان تامین اجتماعی ابراز داشت:با دعوت مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی به کاشان،  مطالبه 16 ساله کاشان مبنی بر تاسیس بیمارستان تامین اجتماعی مطرح شد  و با مکاتبات فراوان و جلسات فوق العاده ، هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی مجوز بیمارستان کاشان را که در طول این سال ها لغو شده بود صادر کرد و  امسال با موافقت هئیت امنا و قول مساعد  وزیر در هفته دولت کلنگ زنی می‌شود.عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بسته ارزی اسفند ماه و ارز تک نرخی 4200 تومان، باعث ایجاد بازار رانت شد و 12 میلیارد دلار ذخایر ارزی کشور برای واردات کالاهای غیر ضروری هدر رفت.
سید جواد ساداتی نژاد اظهار داشت: با تک نرخی شدن ارز، بسیاری از صنایع و کارخانجات تولیدی برای مواد اولیه و صدور محصول دچار مشکل و حتی تعطیل شدند و ارایه بسته جدید ارزی پیام مثبتی به بازار است.
وی افزود: در بسته جدید ارزی دولت با ایجاد بازار ثانویه، محصولاتی مثل دارو، کاغذ نشریات، تجهیزات و ... با نظارت دولت از ارز 4200 تومان استفاده می کنند تا حوزه غذا و داروی کشور دچار اختلال نشود و سایر حوزه ها نیز با قیمت توافقی ارز در بازار را تهیه می کنند.
وی تصریح کرد: امیدواریم با اجرای بسته ارزی دولت، حوزه بازار و اقتصاد به شرایط مطلوبی برسد و دولت با ابزارهای نظارتی این آرامش را حفظ کند.دکتر سادتی نزاد در پاسخ سوال خبرنگار کاان امروز اظهار داشت: اینجانب به شعارهای انتخاباتی خود عمل کرده ام در خصوص جاده برزک بعد از 15 سال پیگیری مسولین گذشته موفق به اعتبار ملی برای این جاده شده ام. در خصوص دفتر رادیو کاشان مقدما کار اماده است باید یک ساختمانی را در اختیار رادیو قرار داد تا کارش را شروع کند و بعد اقدام به ساختمان رادیو شود در شروع کار هم مسوولین قول همکاری و اینکه مکانی را در اختیار رادیو قرار می دهند را دادند ولی در مرحله اجرا عملی نشده است.در خصوص تعرفه برق منطقه کاشان بنده تمام تلاش خود را کرده ام و در اول سال 96 دستور وزیر نیرو را گرفته و تحویل هیات دولت شود. با عوض شدن وزیر نیرو از طریق وزیر جدید مجددا پیگیری شده و در اردیبهشت سال جاری موافقت وزیر نیرو اخذ گردیده است.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید