205 هزار موتورسیکلت سوار در کاشان

اجرای سامانه پایش تصویری معضل ترافیک کاشان را کنترل و کاهش می دهد
پایش تصویری شهر ترافیک را کنترل می کند
شورای شهر مطالبه پایش تصویری در رفع معضل ترافیک کاشان را در اولویت قراردهد
 
 
 رئیس پلیس راهور کاشان گفت: وجود 205 هزار موتورسیکلت سوار در کاشان با معضلات ترافیکی آنها در شهر واقعا تامل برانگیز است.
 سرهنگ سید علیرضا رحیمی، رئیس پلیس راهور کاشان، در بخش دوم شصت و نهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کاشان مورخ ششم آذر نود و هفت ، با موضوع بررسی موارد و مشکلات جاری ترافیکی شهر کاشان گفت: می تواند تجارب تحقیقاتی و مطالعاتی خود را در بحث آماری و نکات و اطلاعات لازم ترافیکی بویژه در بحث نقاط حادثه خیز را برای برنامه ریزی و اجرای موفق تر طرح ها در اختیار مشاورین شرکت مترا قرار دهد.
 
وی با تاکید بر اینکه قاطبه مردم کاشان موتورسوار هستند گفت: مشکلات ترافیکی شهر بویژه تصادفات موتورسواران که حتی بعضی از آنها با سه یا چهار سرنشین تردد دارند و 20 هزار اتباعی که از موتور استفاده می کنند تدابیر ویژه و خاصی را می طلبد.
 
به گفته وی، یکی از دلایل استفاده فراوان از موتور در کاشان به علت گرمای هوا و سهل الوصول بودن تردد آن در معابر شهری است که پلیس راهور در این راستا طرح قسم « قانون مداری موتورسواران» را برای فرهنگ بهتر استفاده از این وسیله نقلیه برگزارکرد.
 
رئیس پلیس راهور کاشان، نتیجه نگرفتن مطلوب از اجرای این طرح را تاکیدکرد و گفت: فرهنگ سازی در این زمینه مهم ترین کار و راهکار برخورد با معضل ترافیکی موتورسواران همراه با اجرای برنامه های بلند مدت است.
 
سرهنگ رحیمی، با اشاره به معضل ترافیکی در محورهای آیت الله کاشانی، شهید بهشتی، فاضل نراقی، شهید رجایی، باباافضل، اباذر و منتهی به بازار گفت: آیا راه اندازی پارکینگ  معابر و پایش تصویری نتیجه بخش نیست؟ و چرا کاشان به عنوان دومین شهرستان بزرگ استان پوشش پایش تصویری را با وجود اینکه دستورالعمل آن از شاک«شورای امنیت ملی کشور» در سال 90 ابلاغ شد ندارد؟
 
وی، تاثیر دوربین های نظارتی بر کنترل ترافیک را بسیار موثر دانست و گفت: بحث استقرار پارکینگ ها نیز می تواند در رفع معضل ترافیک شهر بسیار کارگشا باشد.
به گفته وی، شورا باید اولین اولویت خود را در رفع مسائل ترافیکی شهر راه اندازی پایش تصویری قراردهد و آنرا مطالبه کند.
 
رئیس پلیس راهور کاشان، استفاده از ظرفیت فرهنگی مذهبی شهرستان با عنوان دارالمومنینی در فرهنگ سازی موارد ترافیکی را تاکیدکرد و گفت: در بحث راه های دسترسی نیز یکی دیگر از معضلات نبود کمربندی کاشان است که بار ترافیکی شهر را گسترش می دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید